Blackcastle čet 15.6.2023 20:40

Samsung je mega kompanija i gleda na cent zarade koji se multiplicira na miljone komada prodanih.Ovo s tim da dobiješ što dobiješ je zapravo transparentno-legalna prijevara.Davno sam kupio Samsunga koji se nije pokazao najboljim a i dan danas ga ne bih kupio...iako resprektiram njihov ovogodišnji OLED , 2022 model je bio jako loš pokušaj borbe s LG-om...

Daten007 čet 22.6.2023 12:51

Rtings je objavio rezultate burn in testa nakon 6 mjeseci: https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

 

Najbolje se drže WOLED modeli od LG-a, pogotovo G serija ( G1 i G2 ) s heat sinkom.

C1 i C2 su isto top, vjerojatno zbog EVO panela u njima.

 

Nakon 6 mjeseci znakovi malog burn in-a na G1 i G2  se vide jedino na 50% grey boji, na ostalim bojama niti malo.

 

S95C nakon 2 mjeseca već ima znakove burn in-a, a o S95B da ne pričamo: link

Sony A95K QD-OLED isto ima burn in već nakon 2 mjeseca.

 

QD-OLED-u jednostavno treba još par godina da ga bolje razviju. 

 

Sva sreća da nisam kupio S95B 65" kad je bio 10.000 kn na akciji krajem prošle godine 

 

 

MEGATAMA čet 22.6.2023 13:14
Daten007 kaže...

Rtings je objavio rezultate burn in testa nakon 6 mjeseci: https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

 

Najbolje se drže WOLED modeli od LG-a, pogotovo G serija ( G1 i G2 ) s heat sinkom.

C1 i C2 su isto top, vjerojatno zbog EVO panela u njima.

 

Nakon 6 mjeseci znakovi malog burn in-a na G1 i G2  se vide jedino na 50% grey boji, na ostalim bojama niti malo.

 

S95C nakon 2 mjeseca već ima znakove burn in-a, a o S95B da ne pričamo: link

Sony A95K QD-OLED isto ima burn in već nakon 2 mjeseca.

 

QD-OLED-u jednostavno treba još par godina da ga bolje razviju. 

 

Sva sreća da nisam kupio S95B 65" kad je bio 10.000 kn na akciji krajem prošle godine 

 

 

Ali nikako ne treba zaboravit da to nije real world usage test,to je mucenje panela iznad ikakvih granica normale.

Ja sam nedavno pogledao te njihove zadnje rezultate pa sam odvrtio testove na svom G1 i ne postoji nigdje na panelu niti najmanji znak burn ina,prosao sam sve gray slideove te sve boje.

A napisao sam da moj tv ima vec oko 9000sati ili i vise,zadnji put sam pogledao prije mozda mjesec dana radne sate.

A koristim tv kao jedini "monitor" za pc pa sam naprimjer igrao WOW par mjeseci svaki dan hrpu sati a igra ima hrpetinu sarenih ikona,pa hrpu teksta na HUDu itd.

Iskreno ja sam ocekivao na G1 burn in nakon nekih 5000 sati jer se na B6 i B7 pojavio nakon mozda 3500 sati a pazio sam ko kreten na te televizore,kad sam uzeo G1 rekao sam zeni da ne mora pazit sta klinci gledaju,dali ima logo u cosku itd itd,jbe mi se.

MEGATAMA uto 27.6.2023 18:51
oliol kaže...
error_666 kaže...

 Iman lg c1 i isto želin vidit koliko je sati radija,ali kad ukucan u web browser ovo gore napisano piše da ne more pronać stranicu.Ima li kakva druga opcija?

Nema,samo preko te stranice.Dali si tocno upisao?

 

Znam da je prije bio problem u jednom slovu ili znaku pa sam bio pronasao kako se mora tocno napisat.

MEGATAMA sri 28.6.2023 22:26
oliol kaže...

Točno upisa kako gore piše i na još stranica san pronaša,ali ništa.

 

 Ni meni ne radi taj link,sad sam probao.

Mislim da mi nije radio ni prosli put pa sam nasao drugi koji je vrlo slican ali bila je neka sitna razlika i taj mi je radiom

MEGATAMA pet 30.6.2023 16:49
error_666 kaže...
Dobar je link ,ostavljao sam više puta ovdje, ali izgleda je blokiran za OLEDe i zato ne može. Evo provjerio baš , ne radi na C1 dok isti link uredno vodi u servis menu na LG UH85 iz 2016.

Zadnji put kad si ga stavio meni nije radio a prvi put je,znam da sam malo googlao i nasao drugi link koji je bio skoro identican ali je imao jednu sitnu razliku...mozda kosu crtu vise ili manje i taj mi je radio.

Naravno nema boga da to sad opet nadjem.

Blackcastle pet 30.6.2023 22:14

Gledam neke recenzije sučeljavanja OLED-a i mini leda u kojem koliko se da vidjeti dominira TCL Comparativa entre los televisores LG OLED G3 vs TCL C845 QLED, dos de las mejores opciones de 2023 - YouTube

E sad....kod mini leda me zanima koliki bi mu bio otprilike životni vijek s obzirom na toliko paljenja i gašenja tih preko 1000 zona, u principu čini mi se da je mini led puno kompliciraniji proizvod od OLED-a ako izuzmemo burn in koji po meni je riješena stvar osim za ekstreme.Zapravo jedino gdje ima smisao uzeti mini led je ići na 75" jer su tu OLED-i puno skuplji.....al ta glad za večim traje od Pioneer plasme....

MEGATAMA pet 30.6.2023 22:27
Blackcastle kaže...

Gledam neke recenzije sučeljavanja OLED-a i mini leda u kojem koliko se da vidjeti dominira TCL Comparativa entre los televisores LG OLED G3 vs TCL C845 QLED, dos de las mejores opciones de 2023 - YouTube

E sad....kod mini leda me zanima koliki bi mu bio otprilike životni vijek s obzirom na toliko paljenja i gašenja tih preko 1000 zona, u principu čini mi se da je mini led puno kompliciraniji proizvod od OLED-a ako izuzmemo burn in koji po meni je riješena stvar osim za ekstreme.Zapravo jedino gdje ima smisao uzeti mini led je ići na 75" jer su tu OLED-i puno skuplji.....al ta glad za večim traje od Pioneer plasme....

Imas par postova iznad izuzetno kvalitetnu recenziju TCLa gdje su istaknute prednosti i mane pa procitaj.

Za Mini Led backlight je tesko znat koliko ce izdrzat kad je to sve jos dosta svijeze ali sto je kompliciranije veca je vjerovatnost da ce nesto krepat.

Puno tu ovisi i o sreci naravno.....

Blackcastle pet 30.6.2023 22:45

Ma da....ali realno dovoljno da ti jedna zona krepa i da to skužiš i da te to jeb. a da ne govorim da krepa više zona....ne vjerujem da taj mini led može "potegnuti" bar 5 godina....a ništa ....čekati jeftinije 75" OLED-e.....

BioZZG sub 1.7.2023 11:08

Zato uzmeš TV s 5 godina garancije i prst u uho.

Ak i krepa, neisplativo im je popravljat već dobiješ noviji model...

 

 

Ali nemojmo usporedjivati krepavanje LED backlighta s burn inom OLEDa jer za LCD je to daleko manja mogućnost.

MEGATAMA sub 1.7.2023 14:00
Blackcastle kaže...

Ma nisam to htio baš usporediti već im naglasiti glavne nadostatke...moram taj mini led vidjeti uživo...ovako na recenzijama ispada dosta dobar

Ispada fantastican price/performance.

 

Naravno da je oled bolji...pogotovo novi sa MLA ali razlika u cijeni je ogromna,doduse ako imas novaca onda se nema sta razmisljat ali ako imas ogranicen budzet onda je jasno sto kupit.

Blackcastle sub 1.7.2023 18:24

Problem s buđetom nastaju nakon 65" jer do te veličine OLED je bog.....kad se ide na veće tipa 75" onda se da naći lijepi mini led tipa TCL 757935 na akciji oko 12-13.000 kn....a za tu cijenu OLED-i se samo mogu sanjati...

Mislim da ću sineku u sobi uzeti TCL 55" za probu , samo navijam da mu stari Philips krepa...2018 godina je al neda se....trudim mu se objasniti da TV nema 2.1 HDMI i da mu je to "tanka" telka za PS5 ali ništa....ko da ga je židov napravio ....čak ga lovu ne tražim....još me cinka mami da mu oću novi tv kupiti kao ovaj mu je dobar.....

MEGATAMA sub 1.7.2023 19:47
Blackcastle kaže...

Problem s buđetom nastaju nakon 65" jer do te veličine OLED je bog.....kad se ide na veće tipa 75" onda se da naći lijepi mini led tipa TCL 757935 na akciji oko 12-13.000 kn....a za tu cijenu OLED-i se samo mogu sanjati...

Mislim da ću sineku u sobi uzeti TCL 55" za probu , samo navijam da mu stari Philips krepa...2018 godina je al neda se....trudim mu se objasniti da TV nema 2.1 HDMI i da mu je to "tanka" telka za PS5 ali ništa....ko da ga je židov napravio ....čak ga lovu ne tražim....još me cinka mami da mu oću novi tv kupiti kao ovaj mu je dobar.....

U Media Marktu i Saturnu je 77inch LG C2  spusten sa 5300eu na 2300eu.

Ako imas kombi 😁

 

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwiNj-j8h-7_AhVU4bIKHWNCCjUYABANGgJscg&ohost=www.google.com&cid=CAES2QHg9hxVm_LvFYGGDeta1yUefr3faePUh5-Ji24KWNTbZ7Ox0KVmgnycGPI3rInxw2LeHjirH1Nf9l1BJZSx31QjDPFnb7dYldR548RS0BGdC5HNMFdaCcOOoeq2OrcXo5fKsBhdRGahrQwzLXmCwqkAiFpJ6oM9wyew4MAgYlPMNZo8rTNZkVFjWRYLghX2gjz-c0IVloIQJGBDcWmRD7k5-mWZ3zpadKVbc0zgYARSIig9Y-Cy3ZjiHIQBxrdyITxBOR94__YV0kKhvpXVp8CWS1079cThBa9P&sig=AOD64_0wrQGevHdG6mWmXLrSPYhyasGP7Q&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjhqOD8h-7_AhWhSPEDHbx7BwgQwg8oAHoECAYQEw&nis=8&adurl=