Blackcastle sub 27.1.2024 20:18

Koja usporedba? Komercijana upotreba je u večini slučajeva 4k streamara bilo kojih koji u najboljem slučaju idu do 21 mbs....tv nije za bilo kakvu obradu podataka već za sam video a za to će još dugo biti 100 mbs i više nego dovoljno

Pixel ned 28.1.2024 10:34
ninotocka kaže...

Zašto ne? UHD blu ray ima bitrate 128 Mbps.

 Uhd disk ude preko playera na hdmi, a to je na kraju max bitrate formata, ne stvarni.

Piratski ripovi imaju nizi bitrate.

cak i originalni disk u stvarnosti ne ide preko 100 Mbps.

 

 

 

ninotocka ned 28.1.2024 15:22

Osim ako skineš/ripaš originalni BR stream. No nebitno, koštalo bi ih valjda tri i pol centa po televizoru da stave gigabitni LAN. U godini gospodnjoj 2024. jednostavno je neukusno stavljati 100Mbitni NIC u išta :)

Pixel pon 29.1.2024 08:52
ninotocka kaže...

Osim ako skineš/ripaš originalni BR stream. No nebitno, koštalo bi ih valjda tri i pol centa po televizoru da stave gigabitni LAN. U godini gospodnjoj 2024. jednostavno je neukusno stavljati 100Mbitni NIC u išta :)

 čim potroše zalihu starih čipova :) jer kako si rekao moguće da je novi čip i jeftiniji od starog

error_666 sri 21.2.2024 19:07
Blackcastle kaže...

Koja usporedba? Komercijana upotreba je u večini slučajeva 4k streamara bilo kojih koji u najboljem slučaju idu do 21 mbs....tv nije za bilo kakvu obradu podataka već za sam video a za to će još dugo biti 100 mbs i više nego dovoljno

Ok , a sto kad  stream traži više od 100 Mbps  ? Vjeruj , doživio previše puta da 100 Mbps nije bilo  dovoljno dok je TV bio žično spojen ( na svu sreću stvar se može zaobići ili 5GHz wifiem ili USB gigabitnim adapterom), ali vratimo se na temu   ..... 

Nije netflix i sl nikakvo mjerilo jer  imaju servisi sa 70 80  pa i i vise Mbitnim streamovima , često i sa varijabilnim bitrateom koji često prelazi 100 Mbps što rezultira bufferingom i sličnim stvarima (mogu i uslikati ako neko slučajno ima problema s tim i ne vjeruje da postoje takvi izvori  )  .. drugo ,totalno nelogična , da ne kažem lihvarska odluka jer mrežni čip vj ne košta ni dolar , čemu takve štednje na uređajima koji koštaju puno novaca dok s druge strane taj isti gigabitni čip se ugrađuje regularno u neki  kineski krš od boksa od 20dolara ? Meni nema logike , ako tebi ima , ok , poštujem i to . 

 

odgovor je i kolegi pikselu , da ne pišem dva puta iste stvari  :)

Blackcastle sri 21.2.2024 19:44

U globalu slažem se da vrlo vjetovatno im ne bi trrebao biti problem staviti gigabitni port, ali vjerovatno računaju na "komercijalnu" upotrebu tv-a gdje svi movie streameri tipa Netflix ; HBO i dr ne trebaju bržu vezu od 100 mbs .Ja sam se tom njihovom logikom vodio....o kineskim box-sovima nemam nikakvo lijepo mišljenje osim certificiranih android box-a sve ostalo sam imao i unatoč specifikacijama koje pišu o chipu i ramu rade kao da su na pentiumu 3 pogotovo kad ih se nakrca, al to je za neku drugu temu...