MEGATAMA uto 30.11.2021 08:44

Posto se ekipa u temi za preporuku televizora koji kupiti zali da moraju listat stranice i stranice da bi nasli preporuku jer pisemo o svemu vezanom uz televizore otvaram ovu temu da pisemo o svemu vezanom uz televizore 🥂

 

EDIT:

Ovo je za vlasnike LG televizora koji zele uc u service meni da provjere broj radnih sati.

 

http://webosapp.club/instart

 

Kod 0413  to je za LG Olede,ne znam dali radi i na njihovim LCD modelima.

MEGATAMA pet 3.12.2021 10:16
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo napokon i AVForums recenzije Panasonica JZ2000

Ocekivano nevjerovatan tv ali ipak preskup pogotovo naspram G1 i daleko iza LGa sto se tice gaminga bilo na Ps5,XsX ili PCu ali njega u globalu kupuje ekipa koja iskljucivo gleda filmove sa najboljih mogucih izvora.

 

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-jz2000-tx-55jz2000-oled-tv-review.19275

 Jučer ga imao prilike vidjeti uživo.Strava od slike 

Panasonic je uvjek klasa,jedino je steta sto su odustali od svojeg FALD techa koji je puno obecavao ali je ocito taj princip kosnice bio preskup ali su zato nasli svoje mjesto u vrhu tv industrije uz pomoc oled panela.

MEGATAMA pet 3.12.2021 11:08
Tascam kaže...

Zaboravih dodati i vrhunski zvuk, powered by Technics 

Baci pogled na izbor najboljih televizora sto sam danas linkao,izvrsno su izabrali po svim kategorijama.

 

Ja sam se bio ozbiljno zapalio za JZ2000 jer imam i Panasonic plazmu koja mi je strava i dan danas ali poradi gaminga jedino mi je za izbor bio ostao C1 ili G1.

MEGATAMA sub 4.12.2021 00:14

NETFLIX PODNATPISI

 

Ekipa evo par savjeta za one koji smatraju da su im subtitlovi presvijetli na OLEDu prilikom gledanja Dolby Vision ili HDR10 sadrzaja na Netflixu.

Posto na samom Netflix appu koji se nalazi na televizoru bas i nema previse opcija koje mogu pomoc oko ovoga napravite sljedece...

 

Odite na http://www.netflix.com/SubtitlePreferences bilo preko kompa,mobitela...i podesite opcije za podnaslove...

 

Font block

Black sa semi transparent ckekirajte

Size small

Drop shadow

No background

Window semi transparent

 

To ce vam itekako popravit situaciju sa presvijetlim podnatpisima na Netflixu.

 

Naravno izadjite iz Netflix appa na tvu da bi se ove nove postavke primjenile kod iduceg pokretanja.

MEGATAMA sub 4.12.2021 14:35

PANEL LUTRIJA...

 

Velika vecina kupaca kad ode u trgovinu po novi tv misli(sa razlogom) da je svaki tv unutar jedne serije isti pa je svejedno koji kupe...to je nazalost jako daleko od istine.

Razlike od jednog do drugog primjerka unutar iste serije mogu bit drasticne...

Uniformiranost ekrana...efekat prljavog ekrana gdje prilikom gledanja recimo nogometa vidite na zelenoj pozadini mrlje po djelovima slike,tamniji djelovi panela...ponajvise na rubovima,vertikalni banding gdje imate linije razlicite debljine od vrha do dna ekrana,light bleed,mrtvi pikseli itd itd.

Ako nemate srece moze vas pogodit panel sa vecinom navedenih nedostataka a sa druge strane ako imate srece moze vas pogodit takozvani zlatni primjerak pa ce panel bit doslovno pa savrseno uniformiran.

Ali ovo nije sve...jako bizarne su razlike u brightnessu/nitsima panela pa se moze desit da imate naprimjer jedan Samsung qled sa 1350nits i drugi iz iste serije sa 1750nits takodjer mozete imat jedan LG oled sa 650nits i drugi iz iste serije sa 800nits...150nits ne djeluje puno ali za oled je velika razlika a i u konacnici ste platili jednako oba primjerka a niste dobili iste performanse.

Sto napraviti kad vas zadesi jedan los primjerak....najpametnije bi bilo vratit tv trgovini i zahtjevat novi,dali je los panel dovoljan razlog za zamjenu...to ovisi od drzave do drzave,naprimjer na AVForums ima clanova koji su vracali po 6-7 televizora dok nisu dobili primjerak sa kojim su bili zadovoljni i tu se ne radi o televizorima od 3000kn nego o par tisuca eura sto je takodjer pokazatelj koliko je losa kontrola kvalitete opcenito u tv industriji.

 

Nadam se da ce ovaj tekst pomoci nekome prilikom odluke treba li zadrzat jako los novi panel ili ipak zahtjevat ono sto je ocekivao/platio. 

MEGATAMA ned 5.12.2021 11:08

PIXEL REFRESH OLEDa

 

Ne znam dali novi vlasnici OLEDa znaju da panelu treba otprilike 200 sati da se "slegne" i tek se onda dobije slika o uniformiranosti panela te se cesto poveca brightness..u vecini slucajeva neznatno ali ponekad i primjetno.

Takodjer se u tih prvih 200h ne bi trebalo forsirat panel....

Sto se tice pixel refresha OLEDi to odradjuju automatski do otprilike 2000 sati,svakih skupljenih 4 sata rada TV prilikom vaseg gasenja radi pixel refresh od mislim 7 minuta.

Nakon navedenih 2000 sati tv odradi veliki pixel refresh od par sati i koliko znam nakon toga vise ne radi ove male refreshove od 7 minuta....barem se sjecam da je tako bilo do sad.

greysaint0 ned 5.12.2021 12:36
MEGATAMA kaže...

PIXEL REFRESH OLEDa

 

Ne znam dali novi vlasnici OLEDa znaju da panelu treba otprilike 200 sati da se "slegne" i tek se onda dobije slika o uniformiranosti panela te se cesto poveca brightness..u vecini slucajeva neznatno ali ponekad i primjetno.

Takodjer se u tih prvih 200h ne bi trebalo forsirat panel....

Sto se tice pixel refresha OLEDi to odradjuju automatski do otprilike 2000 sati,svakih skupljenih 4 sata rada TV prilikom vaseg gasenja radi pixel refresh od mislim 7 minuta.

Nakon navedenih 2000 sati tv odradi veliki pixel refresh od par sati i koliko znam nakon toga vise ne radi ove male refreshove od 7 minuta....barem se sjecam da je tako bilo do sad.

 Vidiš ovo nisam znao. Thx na info!

x360gamer ned 5.12.2021 12:59
MEGATAMA kaže...

PIXEL REFRESH OLEDa

 

Ne znam dali novi vlasnici OLEDa znaju da panelu treba otprilike 200 sati da se "slegne" i tek se onda dobije slika o uniformiranosti panela te se cesto poveca brightness..u vecini slucajeva neznatno ali ponekad i primjetno.

Takodjer se u tih prvih 200h ne bi trebalo forsirat panel....

Sto se tice pixel refresha OLEDi to odradjuju automatski do otprilike 2000 sati,svakih skupljenih 4 sata rada TV prilikom vaseg gasenja radi pixel refresh od mislim 7 minuta.

Nakon navedenih 2000 sati tv odradi veliki pixel refresh od par sati i koliko znam nakon toga vise ne radi ove male refreshove od 7 minuta....barem se sjecam da je tako bilo do sad.

 Pitao sam baš u drugoj temi to ujutro.

Tu opciju treba uključiti, zar ne?

I znači, dobro ju je imati uključenu?

Pogotovo meni kojem TV radi def više od 4h dnevno u komadu 

MEGATAMA ned 5.12.2021 13:02
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

PIXEL REFRESH OLEDa

 

Ne znam dali novi vlasnici OLEDa znaju da panelu treba otprilike 200 sati da se "slegne" i tek se onda dobije slika o uniformiranosti panela te se cesto poveca brightness..u vecini slucajeva neznatno ali ponekad i primjetno.

Takodjer se u tih prvih 200h ne bi trebalo forsirat panel....

Sto se tice pixel refresha OLEDi to odradjuju automatski do otprilike 2000 sati,svakih skupljenih 4 sata rada TV prilikom vaseg gasenja radi pixel refresh od mislim 7 minuta.

Nakon navedenih 2000 sati tv odradi veliki pixel refresh od par sati i koliko znam nakon toga vise ne radi ove male refreshove od 7 minuta....barem se sjecam da je tako bilo do sad.

 Pitao sam baš u drugoj temi to ujutro.

Tu opciju treba uključiti, zar ne?

I znači, dobro ju je imati uključenu?

Pogotovo meni kojem TV radi def više od 4h dnevno u komadu 

Koliko se sjecam to je po defaultu ON tojest automatski.

Cak i ako ne radi 4h u komadu to se aktivira kad se skupi 4h rada televizora.

Ali nikako nemojte pokretat sami taj veliki pixel refresh barem ne prije nego se on sam pokrene nakon 2000h.

MEGATAMA ned 5.12.2021 17:59
Wontay kaže...

Postoje li univerzalne postavke slike koje bi trebalo postavit na 55CX ili je to ipak subjektivna stvar?

Ima set opcija koje trebas iskljucit poput save power,eco mode,store demo itd ovisno o televizoru.

Sto se tice tvog CX on bi trebao bit identican poput G1 pa samo pogasi navedeno.

Ja za filmove koristim FMM za SDR i HDR10

Za Dolby Vision je cinema kod mene

Za igre HGIG ali tu moras kalibrirat sliku u konzoli takodjer jer je povezano.

Na poslu sam pa ne stignem ic u detalje....

x360gamer ned 5.12.2021 21:29
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

PIXEL REFRESH OLEDa

 

Ne znam dali novi vlasnici OLEDa znaju da panelu treba otprilike 200 sati da se "slegne" i tek se onda dobije slika o uniformiranosti panela te se cesto poveca brightness..u vecini slucajeva neznatno ali ponekad i primjetno.

Takodjer se u tih prvih 200h ne bi trebalo forsirat panel....

Sto se tice pixel refresha OLEDi to odradjuju automatski do otprilike 2000 sati,svakih skupljenih 4 sata rada TV prilikom vaseg gasenja radi pixel refresh od mislim 7 minuta.

Nakon navedenih 2000 sati tv odradi veliki pixel refresh od par sati i koliko znam nakon toga vise ne radi ove male refreshove od 7 minuta....barem se sjecam da je tako bilo do sad.

 Pitao sam baš u drugoj temi to ujutro.

Tu opciju treba uključiti, zar ne?

I znači, dobro ju je imati uključenu?

Pogotovo meni kojem TV radi def više od 4h dnevno u komadu 

Koliko se sjecam to je po defaultu ON tojest automatski.

Cak i ako ne radi 4h u komadu to se aktivira kad se skupi 4h rada televizora.

Ali nikako nemojte pokretat sami taj veliki pixel refresh barem ne prije nego se on sam pokrene nakon 2000h.

 Ja sam mislio da to trebam uključiti sam.

Mislim da sam onda uključio taj veliki pixel refresh.

Bolje da nisam ništa dirao, ali sad je gotovo.

Sreća, imam 5 godina jamstva, a TV je star 2 mjeseca tek.

MEGATAMA ned 5.12.2021 23:20
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

PIXEL REFRESH OLEDa

 

Ne znam dali novi vlasnici OLEDa znaju da panelu treba otprilike 200 sati da se "slegne" i tek se onda dobije slika o uniformiranosti panela te se cesto poveca brightness..u vecini slucajeva neznatno ali ponekad i primjetno.

Takodjer se u tih prvih 200h ne bi trebalo forsirat panel....

Sto se tice pixel refresha OLEDi to odradjuju automatski do otprilike 2000 sati,svakih skupljenih 4 sata rada TV prilikom vaseg gasenja radi pixel refresh od mislim 7 minuta.

Nakon navedenih 2000 sati tv odradi veliki pixel refresh od par sati i koliko znam nakon toga vise ne radi ove male refreshove od 7 minuta....barem se sjecam da je tako bilo do sad.

 Pitao sam baš u drugoj temi to ujutro.

Tu opciju treba uključiti, zar ne?

I znači, dobro ju je imati uključenu?

Pogotovo meni kojem TV radi def više od 4h dnevno u komadu 

Koliko se sjecam to je po defaultu ON tojest automatski.

Cak i ako ne radi 4h u komadu to se aktivira kad se skupi 4h rada televizora.

Ali nikako nemojte pokretat sami taj veliki pixel refresh barem ne prije nego se on sam pokrene nakon 2000h.

 Ja sam mislio da to trebam uključiti sam.

Mislim da sam onda uključio taj veliki pixel refresh.

Bolje da nisam ništa dirao, ali sad je gotovo.

Sreća, imam 5 godina jamstva, a TV je star 2 mjeseca tek.

Dali si ukljucio ono gdje pise dali zelis pixel refresh odmah ili nakon sto ugasis tv...tako nesto ne sjecam se tocnih rijeci?

MEGATAMA pon 6.12.2021 08:25
x360gamer kaže...
Ma odradio je refresh. Gotovo je.
Nije bitno. Tako je jako je

Svrha tog velikog refresha je da ujednacava starenje pixela kroz cjeli panel(jednostavno objasnjeno) a posto je tvoj tv novi tu onda ne bi trebalo bit razlike nakon refresha.

Ja sam o tome svemu pisao u onoj drugoj tv temi ali u moru postova to se odavno zagubilo na pitaj boga kojoj stranici.

Uglavnom,svi koji imate nove olede nemate potrebu pokretat taj pixel refresh manualno ali ako to i napravite necete nista "potrgat" jer kao sto sam rekao svrha toga je da ujednaci trosenje pixela a na novim panelima svi pixeli su novi...da se izrazim tako bez ulazenja u tehnicke sitnice o naponu piksela itd itd.

 

 

SPLICO212 pon 6.12.2021 10:46

A gle dojmovi su WOW naspram B7 oleda iako sam jos imao Tv-a kao Q90T i Q80A. Sad ma lo o ovome cudu tv je  Sony 65XRA90J master series Oled sam unboxing i nije nesto ali kad sam ga upalio i povezao sve Ps5,Series S i malo se zafrkao s konzolama dojam je bio WOW iako nisam mislio da ce me tako iznenaditi,e sad krenula je vecer Disney+,Netflix,Crackle,Peacock tu sam ostao Double WOW jer sam prikaz Hdr-a i jos u IMAX modu me je doslovce zalipio za ekran i sliku iako imam dva ogromna prozora u boravku light reflection je odlican naspram LG--a i Samsunga. Out of the box postavke su Ok ali jos se malo moram poigrat sa postavkama ali koliko sam vidio iskreno receno nemislim puno manipulirat s postavkama. Sad cijena je malo paprena 2.500 Eura jbg nemogu saltat u kn jer neznam tocno koji je tecaj,e sad sto se tice cijene ja sam uz neke usluge koje sam naplatio Tv dobio za 1.111 EURA i to mi je bio jedan veliki okidac da ga kupim.