Windows

Windows 10 - problemi

tajo1960 čet 26.9.2019 09:36
BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

Ukljucio taj disk sa exFAT u reciver (mjuza je na njemu) i ne radi.

Sad sam pomocu Diskpart-a uspio obrisati sve (i onu Recovery particiju) pa sad radim formatiranje u FAT32 (slika)...ali to ide dosta sporo...

UPDATE:

...eto nakon skoro sat vremene error....

Cini se da je jedina solucija AOMEI

Koji je rijesio problem za 5sec!!! (F*****G WINDOWS )

I da li ga prepoznaje kao FAT32? Ako jeste, kladio bi se da ne prepoznaje FLAC, već samo mp3.

??? Zašto tako sigurno klađenje, a pojma nemaš? Sinoć sam baš nešto kontaktirao djigibao-a, baš u vezi FAT32 problema i glazbe, Yamaha network amp playera... naravno da mu radi i naravno da prepozna i mp3 i FLAC i dsd (dsf) file-ove.

Tako Yamaha, a većinom i ostali proizvođači svirajuće opreme preporučuju i diktiraju da vanjski disk, stick ili sličan medij mora biti u FAT32 df-u da bude vidljiv uređaju i da radi kako treba i kako je zamišljeno.

U čemu misliš da bi bio problem da mu NE prepoznaje FLAC nego samo mp3? To bi i tako bila stvar Yamahe i njenog software-a, a ne ds-a sticka, diska, svejedno.

Očito nemaš doticaj s navedenom problematikom i stanjem, pa brzaš sa klađenjem (u kojem bi odmah izgubio).

djigibao čet 26.9.2019 10:31
BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

Sad sam pomocu Diskpart-a uspio obrisati sve (i onu Recovery particiju) pa sad radim formatiranje u FAT32 (slika)...ali to ide dosta sporo...

UPDATE:

I da li ga prepoznaje kao FAT32? Ako jeste, kladio bi se da ne prepoznaje FLAC, već samo mp3.

...a zasto ne bi prepoznao FLAC?

I da sve radi kako je i Tajo napisao.

tajo1960 pet 27.9.2019 08:28
djigibao kaže...
BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

UPDATE:

...a zasto ne bi prepoznao FLAC?

I da sve radi kako je i Tajo napisao.

:-))) kolega djigibao, zaradismo i ti i ja TD od kolege BlackMoon, a ne znam ni sam zašto. "Kaže" čovjek da se NE slaže (TD), ali ne kaže ni zašto ni sa čime. Da se barem izjasnio sa 5 riječi, pa hajde, ali sa 3 točkice je zbilja enigma sa čime se ne slaže.

Jbg, bit će da moraš nešto pokvariti u externom hdd-u da ti ne prepozna FLAC, pa da dotični bude sretan i da ima svoje veselje :-)))

djigibao sub 28.9.2019 10:30

Di je taj famozni update koji ispravlja Search/Cortana probleme + ostalo?

Ja sam dobio jedino update vezan za .NET framework.

UPDATE:

Nakon restarta se pojavio novi update KB4517211

Cini se da problema sa Search/Cortana nema vise, valjda su ga skrivecki rijesili jer u ovom KB4517211 ne pise nista o tome fix-u...

T700 sub 28.9.2019 15:03

Ljudi, otkad imam ovaj komp dakle skoro 2 godine, povremeno se dešava kad se vratim na kompjutor tj on se probudi iz suspenda. ali nema slike na ekranu, monitor napiše poruku da nema signala.

Isprva sam resetirao komp i onda bi bilo slike. onda skuzio ako iskopčam hdmi kable od kompa i onda ukopčam slika se vrati.

Dakle  driveri za grafu su više puta mjenjani, mislim da nije do njih. No zanima me di može biti problem, ? U grafi ili u monitoru ?  To se dešava povremeno.

morrisoN sub 28.9.2019 15:39
T700 kaže...

Ljudi, otkad imam ovaj komp dakle skoro 2 godine, povremeno se dešava kad se vratim na kompjutor tj on se probudi iz suspenda. ali nema slike na ekranu, monitor napiše poruku da nema signala.

Isprva sam resetirao komp i onda bi bilo slike. onda skuzio ako iskopčam hdmi kable od kompa i onda ukopčam slika se vrati.

Dakle  driveri za grafu su više puta mjenjani, mislim da nije do njih. No zanima me di može biti problem, ? U grafi ili u monitoru ?  To se dešava povremeno.

Je li to jedini monitor koji je prikopčan?

T700 sub 28.9.2019 22:08
morrisoN kaže...
T700 kaže...

da

morrisoN sub 28.9.2019 23:14
T700 kaže...
morrisoN kaže...
T700 kaže...

da

Probaj privremeno staviti monitor na integrisanu grafiku. Ako nemaš sa ploče HDMI stavi preko dvi--hdmi adaptera. Također, pokušaj spojiti na drugi izlaz sa grafičke (opet dvi-hdmi). Tako ćeš kroz par dana ustanoviti je li do monitora.

_itsmoriarty pon 30.9.2019 15:45

pozdrav,

windows mi je bio na engleskom, i sad je nekim djelom, no kako sam dodao hrv. tipkovnicu windows mi je MUI stavio na hrvatski, pokusao sam obrisati language pack i opet isto, kako ga maknuti da mi ostane na engleskom? 

hvala

jezurko sri 9.10.2019 11:20

Pozdrav,

neznam dali sam fulao temu ili mjesto postavljanja posta, ako jesam ispričavam se.

Trebao bih pomoć vezano za reinstalaciju windowsa.

Zajedno sa računalom kupio sam original windowsw 8.1 na cd-u. Instalirao sam ih i s vremenom kad je došla nadogradnja nadogradio sam na windowse 10.

Sada bih trebao reinstalirati windowse i probao sam ubaciti instalacijski cd i instalirati nanovo windowse 8.1 i iza toga bih opet nadogradio na 10. No to ocito ne funkcionira tako jer mi javlja da problem.

Pretpostavljam da je to radi upgreda na windows 10.

Molim vas proceduru, postupak kako instalirati svježe windowse 8.1 odnosno 10 ponovo.

Hvala.

ihush sri 9.10.2019 11:27

- skini-napravi novi win10, čisto-legalno, s msovih str.. trenutno 1903 uskoro 1909.

- nakon što napraviš medij, instaliraš.  Unos keya preskoči. Nakon Instalacije kad se spoji na internet tj ms server automatika će obaviti aktivaciju.

Pero1998 sri 9.10.2019 12:03

jel netko zna kako riješti ovaj problem, prilikom pokretanja laptopa ova obavijest iskoči (slika), već par dana se to događa, pokušao sam sa solucijama s youtub-a i googl-a ali nažalost i dalje ne funkcionira

Posmatrač sri 9.10.2019 12:36
jezurko kaže...

Pozdrav,

neznam dali sam fulao temu ili mjesto postavljanja posta, ako jesam ispričavam se.

Trebao bih pomoć vezano za reinstalaciju windowsa.

Zajedno sa računalom kupio sam original windowsw 8.1 na cd-u. Instalirao sam ih i s vremenom kad je došla nadogradnja nadogradio sam na windowse 10.

Sada bih trebao reinstalirati windowse i probao sam ubaciti instalacijski cd i instalirati nanovo windowse 8.1 i iza toga bih opet nadogradio na 10. No to ocito ne funkcionira tako jer mi javlja da problem.

Pretpostavljam da je to radi upgreda na windows 10.

Molim vas proceduru, postupak kako instalirati svježe windowse 8.1 odnosno 10 ponovo.

Hvala.

Ne moras to raditi. Instaliraj win 10 i aktiviraj najnormalnije.... To si trebao napraviti prvi put i time si dobio win 10 licencu....

nicky.sl sri 9.10.2019 13:09
djigibao kaže...

Da li netko od vas nakon zadnjeg updejta (jucer) KB4517389 ima problem da ne moze otvorit Action Center (desno dole kod sata) ili da mu ne radi ona opcija "Night Light"?

Kod mene radi uredno i jedno i drugo

ihush sri 9.10.2019 13:18

-vjerojatno 'smeće' .. ostatak mogućeg virusa-malwarea kojeg je spriječio antivirus u instalaciji ili bilo koje normalne aplikacije-igre.. ako je došlo do problema kod instalacije ili si pobriosao nešto ručno pa deinstalacija nije uklonila višak.

-win u reg ima podatak-postavku za file, ali file ne postoji (na navedenom pathu) ili sys-file/dll nije registriran tj nije instaliran, nije ispravan i sl. npr kad se instalira stariji soft/igra često upakirano ima i starije sys-dllove/dx.. dok os već može imati nešto novije i sl. kombinacije.

-pronađi stavku i obriši ili probaj prvo deinstall koji bi (kad je sve ok) trebao ukloniti ali za to se trebaš sjećati što je iniciralo problem, što si radio, instalirao ili malware..

-nije važan konkretan file, važno je iz tog primjera naučiti kako kontrolirati-održavati-štititi os od smeća-malwarea, tj ako nešto tako želiš znati tad kad god nešto radiš-instaliraš o tome treba razmišljati i upravo to posljednje je 99% odgovor kao uzrok a kad znaš uzrok tad možeš tražiti fix. Npr ponoviti install, poskenirati antivirusom.. + problem će se u pravilu pojaviti tek nakon restarta pa neki malware kojeg možda pokupiš surfanjem ili nekom igrom/crackom.. tek idući dan vidiš kao problem, mada je do tad 'sve normalno radilo'.. tj to znači da problem nije nastao danas nego dan prije tj to tražiš kao uzrok i tad možda nađeš odgovor što-kako-od kud.. za idući put. Ako je nešto potrebnog, npr neka runtime kontrola koju traži neki soft, tad taj soft bez nje ne radi i tad ili tražiš ispravnu instalaciju, ili novu verziju ili kompatibilnu jer nije svaka app za svaku winver tj postoje requirementsi-preduvjeti, ne samo cpu-ram.. nego i konkretan win, driver i sl. a sve to je software + mada su win isti moji-tvoji (pretpostavka da imaš čist-origigi win) razlika je u svemu ostalom i svaki komad HW ili SW može biti uzrok ovakvog problema (koji relno i nije problem jer win radi..).

Marko :D sri 9.10.2019 15:05
nicky.sl kaže...
djigibao kaže...

Da li netko od vas nakon zadnjeg updejta (jucer) KB4517389 ima problem da ne moze otvorit Action Center (desno dole kod sata) ili da mu ne radi ona opcija "Night Light"?

Kod mene radi uredno i jedno i drugo

I kod mene isto...

Rizi pet 11.10.2019 22:49
WackyZG kaže...
Scroll je radio prije updatea? Iskreno, više mi zvuči kao hardverski problem s mišem, pokvareni scroll wheel,ali probaj odavde:

https://support.logi.com/hc/en-ca/articles/360024697834--Downloads-MX518-Optical-Gaming-Mouse

skinuti software,pa vidjeti hoće li proraditi. Ako ne,testiraj na drugom računalu miš.Ako i tamo ne radi,pravac servis.

Skinuo sam , prvi put se susrecem sa ovim sotftverom inace imao sam cd za neki logitech program ali ne mogu trenutno naci? Objasni ako mozes u poruci :D

ihush ned 13.10.2019 12:21
Gogo222 kaže...
Win 10 je izašao 2016. LOL

-kao beta, 2014 .. tj vista=6.0, w7=6.1, w8=6.2, w8.1=6.3.. i tad win10=ver.6.4 do promjene-preskakanja u ver.10 2015te.. kad izlazi.

od tad se win već više puta mijenja, tj naziv je i dalje 'isti', windws 10, jer je to 'posljednji' win, ali je sad u igri build-polugodišnji, tj imamo tako nekoliko verzija 1511-nadalje-do aktualne 1903 (sad 1909..) uz politiku MSa za tri istovremene verzije tj ritam nadogradnji koji su s odgodom do pola godine i gašenje supporta za starije koji u međuvremenu umoraju obaviti update i gase se..

-postoje različiti driveri za vga i sl. pa nije jasno što uopće treba značiti da je izašao 2016te ili iza toga LOL.. tj kakve to ima veze, problem-odgovor?

Truljo pon 14.10.2019 12:35
Gogo222 kaže...
Nešto treće, a koji je tvoj problem ?

A koje je to "treće"?

Bio sam i na windows 3.1 ako te zanima.

Jesi li koristio Vistu? Ja nisam, čekao sam bolji OS. Da li me treba zbog toga osuditi i podrugivati se ???

Ima x stvari zbog čega netko nije još 2016 preša na windows 10. Ne moraju svi imati u garderobi bile starke!

ihush pon 14.10.2019 12:54
Gogo222 kaže...
Nešto treće, a koji je tvoj problem ?

-moj? gle tema ima naslov, windows 10 - problemi.

-imaš problem? imaš odgovor na neko pitanje? ili spam-trollanje? Nešto što modovi mogu moderirati.

-konkretno si naveo w10-2016. .. u čemu je problem? Što ti to znači, tj izlazak w10 je 2015te.. i opet, u čemu je problem? Tvoj problem jer očigledno ga imaš.. spam.