Periferija

Logitech z 2300 recenzija (review)

Verbatim ned 31.10.2010 10:49
thedream kaže...

Imaš dosta jeftinih polovnih Audigy kartica,primjerice AudigySE za 80kn,a odličan upgrade sa velike većine onboard zvučnih. Ti imaš 888 codec od Realteka,mislim da bi jedino mogao pokušati moddane drivere baciti gore,tj. X-Fi softver na Realtek karticu.

 

Takvih drivera imaš po netu,i potrebno je imati HD codec od Realteka što ti imaš,koristi mrvicu samo google,zvuk je zaista mnogo bolji. Codec je sam po sebi solidan,dapače odličan spram 883 verzije i sličnih sr...

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=87523

 

Lijepo uzmi Z2300,i onda siluj te drivere,i igraj s njima dok ne uspije mod. Rezultati su ( navodno) prilično impresivni spram default drivera. Kažem navodno jer su drugi pokušavali ili uspješno modali - a ja sam uvijek bio vjeran izvornim karticama AudigySE odnosno X-Fi Extreme Audio prije,koju (ne)kvalitetu su oni htjeli postići..

  Nice Tip!

Moddani driveri od Ketxxx su za Xp, za win 7 moddane drivere od Daniel K Realtek_XFi_MB

 

Razlika se čuje {#}

 

Batista ned 31.10.2010 11:54
thedream kaže...

Uz bolju zvučnu su i rezultati bolji, odnosno razlika osjetnija. Treba potražiti zvučnu sa boljim DAC-om, AudigySE je smeće po tom pitanju, a softmod ne može ipak maskirati jasna hardverska ograničenja i prastaru arhitekturu.

Također, trebalo bi upariti Foobar i ASIO2.0** drivere,kad već nabavite bolje zvučne,i onda vidjeti razliku u zvuku. WMP jednostavno nije plodno tlo za testiranje, a DFX plug-in ga često siluje umjesto da oplodi zvuk, da se tako izrazim.

 

Cemu sluze ti ASIO driveri ?

explorer 4 ned 31.10.2010 21:47
luka_cro kaže...

Jel vama se cuje kakav sum iz zvucnika?bar malo?meni se malo cuje ak bolje poslusam i zivcira me to.

 

mora da je taj tvoj primjerak neki retardirani neznam što da ti kažem koji god ti problem imaš ja neman ništa od toga

thedream ned 31.10.2010 22:16

Meni obrnuto LOL.{#} Za igre tako-tako,filmovi i glazba odlični,jasno - uz pravu zvučnu. Ali EAX 5.0 na stereu i ne zvuči usporedivo baš, sa boljim 5.1 setom. Nije isto kad čuješ helikopter sa lijevog zvučnika u stereu, ili sa stražnjeg lijevog,otkud stvarno dolazi - u 5.1 sistemu.

Tako da bi ja čak za igre rekao da je kvalitetniji 5.1 i bolja zvučna muss. Za glazbu i filmove mogu itekako dobro proći Z2300.

 

Sve je stvar kalibracije i zvučne kartice na koju spajaš.

 

http://www.computerspeakerreviews.org/logitech/logitech-z-2300-review-logitech-z-2300-2-1-thx-speaker-system-best-price/

 

Tu gore su ti neki popularni plusevi i minusi koje korisnici vežu uz Z2300, ima zanimljivih opaski hehe,priznajem.

luka_cro pon 1.11.2010 08:39

Sad sam nesto skuzio. Ovi zvucnici su zapravo toliko dobri da mogu cuti dal pjesma nevalja il valja. Nabavo sam od suseda neke albume (hladno pivo, thompson, soad, nesto guns rosesa i sl.). Sad sam tek cul kak lijepo svira. Do sad sam slusao mp3-ice sa youtubea jer su te mp3-ice ta moje prijasnje zvucnike bile ok jer tak i tak nebi cul razliku izmedu tog i neke kvalitetnije pjesme i sad tek dolazi do izrazaja EQ gdje mogu nastimati tocno sto hocu.

Samo bih trebao staviti neku kvalitetniju zvucnu jer mi je dosta ovih creativki gamer edition sra*nja jer mi ti featueri nisu potrebni jer imam 5.1 sluske na usb tak da nemaju veze sa zvucnom.Uzeo bi vjerojatno m-audio 2496 

explorer 4 pet 26.11.2010 01:41
luka_cro kaže...
Imam neki problemcic ako je to opce problem ili je normalno. Kad ne svira pjesma niti nist, a ja pojacam zvucnike preko pola javlja se ogroman bas i onak trepti, dali je to normalno?

 

Ne to nije normalno za njih. Kad svoje pojacam do kraja čuje se samo blago sustanje visokotonaca bas se uopće ne čuje. Probaj malo pojacavat/smanjivat bas potenciometar kad je pojačan do pola pa vidi kako će se ponašati
thedream pet 26.11.2010 09:35

Vjerojatno je do zvučne,da. Prije bi čak rekao zbog EM valova koji uzrokuju takve šumove,recimo nisam imao takvih problema sa svojim Z2300, kartica je X-Fi Extreme Music, bila je u najdonjem PCI slotu, podaleko od napajanja,RAM-a,grafičke itd, i zaštićena limenim kavezom iznad sebe koji sam provizorno složio,kao oklop.

 

Moguće i da bananica dobro nije sjela u zeleni ulaz straga,na zvučnoj,ili da se pohabala malo. Ne znam napamet ovako, mogu nagađati i trabunjati. Ali ako je nešto što te živcira, ili to nemoj raditi da bez zvukova pojačavaš zvučnike, ili istraži na svoju ruku, sa zvučnom nadalje.

 

 

marko1103 sri 29.12.2010 13:09
explorer 4 kaže...
Kome treba nešto bolje od 2.1 sistema evo novi z 2300 na njuskalu za 900 kn.

http://www.njuskalo.hr/pc-audio/logitec-zvucnici-top-model-oglas-2153613

 

teško da su novi jer su noviji gro skuplji. vjerovatno rabljeni, al izgledaju novo  {#}

ja svoje imam 4 godine. garancija davno istekla, al još uvijek drmaju  {#}

 

gledam baš ove slike na forumu i jedina razlika mojih i tih "novijih" je u kontroleru.

ona tipka za paljenje/gašenje je drugačija i po mom mišljenju su ju trebali ostavit kako je prvotno bila.

ovako to kod mene zgledi:

http://img.tomshardware.com/us/2004/11/11/logitech_z/z2300_5.jpg  {#}

explorer 4 sri 29.12.2010 21:48
marko1103 kaže...
explorer 4 kaže...
Kome treba nešto bolje od 2.1 sistema evo novi z 2300 na njuskalu za 900 kn.

http://www.njuskalo.hr/pc-audio/logitec-zvucnici-top-model-oglas-2153613

 

teško da su novi jer su noviji gro skuplji. vjerovatno rabljeni, al izgledaju novo {#}

ja svoje imam 4 godine. garancija davno istekla, al još uvijek drmaju {#}

 

gledam baš ove slike na forumu i jedina razlika mojih i tih "novijih" je u kontroleru.

ona tipka za paljenje/gašenje je drugačija i po mom mišljenju su ju trebali ostavit kako je prvotno bila.

ovako to kod mene zgledi:

http://img.tomshardware.com/us/2004/11/11/logitech_z/z2300_5.jpg {#}

 

Tu tipku da ti pravo kažem nisam nikad ni pogledao samo ih upalim al da bolje je bilo na starijem.

 

@Logic mislim da ljudi koji nisu na ovom forumu znaju da imaš z 5500 {#}

Batista sub 28.5.2011 21:47

Trebam savjete.

 

Riknuli mi sateliti od Z-2300...

Mislio sam da je do elektronike problem, ali nije. Stavim neke zvucnike od samsungove linije i svira najnormalnije (tocnije - bolje, ljepsi zvuk:).

 

E sad, trebao bih preporuku koje zvucnike stavit za satelite, a da nemaju snagu vecu od 40W RMS-a i savjet kako otvorit Logitechove satelite ?

explorer 4 sub 28.5.2011 22:05

Otvaraš ih ovako.

Skineš one crne čepiče s prednje strane na koje staviš mrežicu.

Ispod njih su šarafi.Odvidaš ih.Kad to napraviš vidjet ćeš da je satelit zaljepljen na gornjem dijelu.Lagano ga odljepljuj.

Kad odljepiš do kraja unutra ti je jedan driver i kabel.To je to

Batista sub 28.5.2011 22:31
explorer 4 kaže...

Može.

Npr ovaj koji je na slici uopće nije oštećen, ni driver ni izvana al ne svira.Spajao sam ga svugdje i ne pokazuje znakove života.

 

Čudon mi je kako su ti oba crkla

Da, i meni...

 

Prvo je samo sub radio, onda sam ugasio glavnu sklopku i upalio, misleci da budem imao srece... :)

Onda sam vidio da nista od toga i onako odvrnuo sam ih do maxa, jedan satelit je proradio, ali ne zadugo...

 

Sada mi sviraju samsungovi zvucnici... Mogu rec da sam tek sad prezadovoljan cistocom zvuka :)

Batista sub 28.5.2011 22:42

Mislim da ce ovo bit poticaj da napravim zvucnicke kutije...

 

Gledam malo zvucnike i ovaj mi se svidja. Probat cu pronac da bas imaju 40W RMS-a ko originalni od Z-2300.

Samo ne znam kolku ulogu igra impedancija ?

 

 

Edit: Ti Blaupunktovi bas i jesu od 40W RMS-a.

explorer 4 sub 28.5.2011 22:48
Batista kaže...

Mislim da ce ovo bit poticaj da napravim zvucnicke kutije...

 

Gledam malo zvucnike i ovaj mi se svidja. Probat cu pronac da bas imaju 40W RMS-a ko originalni od Z-2300.

Samo ne znam kolku ulogu igra impedancija ?

 

 

Edit: Ti Blaupunktovi bas i jesu od 40W RMS-a.

Ovo sam i ja mislio napraviti pa su mi ovi u Microlineu ipak uspjeli pribaviti dva satelita pa nisam ništa radio.

Probaj nešto napraviti.Šteta je baciti onako dobar bas.Takvi se više ne proizvode u pc svijetu na svemu se štedi.

 

Impendacija igra veliku ulogu naravno.Npr nikako ne smiješ staviti 4 oma najpoželjnije je 8 oma jer su takvi sateliti od z 2300.Možeš ti i stavit od 4 oma ali treba pazit kad se zvučnici odvrću jer mogu lako otić.

explorer 4 sub 28.5.2011 22:54

Da da dvosistemski bi super sjeli.A trebali bi raditi ti blaupunkt samo treba vidjet impendaciju.

Nađi neku ok kutiju i to bi trebalo biti super.

Sjećam se da sam prije u autu imao takve blaupunkt zvučnike.Solidni su bili