Periferija

Logitech z 2300 recenzija (review)

thedream pet 27.8.2010 12:02

Ovisi o zvučnoj,Realtek je prilično skroman šta se toga tiče,i dapače - meni bolje zvuči u 90% slučajeva sa ugašenim EQ nego za petljanjem Rock,Live! i slično.

Otkad znam za sebe ili sam na Flat,maksimalno - ali ono,maksimum je Acoustic. Sve iznad toga toliko siluje i iskrivljava zvuk da je to anomalija na kvadrat..

 

Drugi par opanaka ako je tebi Full Bass & Treble primjerice super u EQ,šta ćemo onda,razvali i zvučnike i uši.Smijeh

mika2210 pet 27.8.2010 12:20
explorer 4 kaže...
hmm pa ja napravim svoje postavke tako mi je naj

Ja sam si isto tak iskombinirao zvučnu sliku koja mi najbolje odgovara i to sad derem...

 

Kad spojim komp na TV i gledam neki film, osjećaj je ko da sam u kinu - 82 cm Full HD TV + Logitech Z 2300 = savršena kombinacija... :)

 

Svakome odgovara drugačije, a normalno da zvuk ovisi i o prostoriji i mjestu gdje se nalaze zvučnici...

thedream pet 27.8.2010 13:14
logic kaže...
thedream kaže...
logic kaže...

sa Z 5500 bi bila savrsena kombinacija ;)

http://pix.motivatedphotos.com/2008/6/16/633492540368332908-fanboys.jpg

 

SmijehSmijehBelji se Morao sam haha..

Posto sam citiran i prozvan moram ovdje svecano izjaviti da sam postao tata po drugi put prije 4 dana ;)

Jos jedan logic ce na forum za koju godinu. Bice nas 3 a znam da ce neki biti odusevljeni ;)

Znaš da je hehe dobronamjerno,neka neka. Bit će sad skrike i galame po kući a neće dolaziti iz Z5500. Čestitke..

mika2210 pet 27.8.2010 15:42
logic kaže...

sa Z 5500 bi bila savrsena kombinacija ;)

 Super je i ovak, tak ionak bi mi bio problem rasporedit zvučnike po sobi, a bez pravilnog rasporeda đabe ti je 5.1 ...

 

Imam doma Geniusov 5.1 sistem, mislim da je sw-hf5.1 5000, on je trenutno u stanju mirovanja jer sam u fazi krečenja i preuređivanja dnevnog boravka...

 

Kad to sredim, onda kupujem neku plazmu od 107 cm i njom će radit taj genius (koji BTW, za cijenu od 800-900 kn daje odličan zvuk!! )

 

E da, pridružujem se čestitkama!!

hd22sb pon 6.9.2010 19:28
luka_cro kaže...

Dali bi za ove zucnike trebao zvucnu karticu?Ne kuzim taj princip bas zvucnik-zvucna....znaci mogu ja kupit sad te zvucnike za 1100kn, ali bi morao kupiti i zvucnu jos za koji 500kn ili?

imaš zvučnu na matičnoj, jedino ako želiš više kvalitetnog zvuka onda kupuješ samostalne zvučne kartice, za jeftinije varijante ti je definitivno izbor creative x-fi

thedream pon 6.9.2010 19:36
luka_cro kaže...

Dali bi za ove zucnike trebao zvucnu karticu?Ne kuzim taj princip bas zvucnik-zvucna....znaci mogu ja kupit sad te zvucnike za 1100kn, ali bi morao kupiti i zvucnu jos za koji 500kn ili?

Imaš dosta jeftinih polovnih Audigy kartica,primjerice AudigySE za 80kn,a odličan upgrade sa velike većine onboard zvučnih. Ti imaš 888 codec od Realteka,mislim da bi jedino mogao pokušati moddane drivere baciti gore,tj. X-Fi softver na Realtek karticu.

 

Takvih drivera imaš po netu,i potrebno je imati HD codec od Realteka što ti imaš,koristi mrvicu samo google,zvuk je zaista mnogo bolji. Codec je sam po sebi solidan,dapače odličan spram 883 verzije i sličnih sr...

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=87523

 

Lijepo uzmi Z2300,i onda siluj te drivere,i igraj s njima dok ne uspije mod. Rezultati su ( navodno) prilično impresivni spram default drivera. Kažem navodno jer su drugi pokušavali ili uspješno modali - a ja sam uvijek bio vjeran izvornim karticama AudigySE odnosno X-Fi Extreme Audio prije,koju (ne)kvalitetu su oni htjeli postići..

Batista pet 29.10.2010 14:26

Oh, Logitech Z-2300... Sistem je... ODLICAN :D

 

Bass-a ima poprilicno, tocno se osjeti ta snaga zbog vece membrane. (nije pojacano jako, a cijela prostorija grmi)

Sateliti su dobri, nisu nesto ekstra, ali nemam neke prevelike zamjerke na njih.

Koristil sam WMP 12 s DFX-om (full verzija) i onda sam dobio i vise nego kristalniji zvuk. No kad bi usporedil visoke tonove s Genius-ovim HF3000A modelom, mogu najiskrenije rec da Genius ima zivlje tonove, realisticnije.

 

Sve u svemu, jako sam zadovoljan s Logitech Z-2300 i ne zalim niti lipe. Kaj se zvuka tice, jos jedina stvar u koju cu ulozit pare je neka kvalitetnija zvucna kartica.

explorer 4 pet 29.10.2010 19:20

tako je i meni bilo na pocetku kad sam presao s creative na z 2300 ali na kraju mi se ispostavilo bolje jer su creativci imali ostre visoke i malo naglasenije.
@batista pogledaj neki film pa ces vidjet koliko su logiji bolji.

luka_cro sub 30.10.2010 13:29

prvi dojam: ustekam sve i stavim na 20% glasnoce i nisam primijetio razliku izmedu njih i x210 ali kako sam pojacavo sve sam vise bio zaprepasten zvukom koji je stvarno jak i po meni najveci vrhunac dosize na 50% glasnoce i 60% bassa.

Do sad sam slusao 1sat muziku i pogledao 1 film i malo igrao cod i to je sve.Tak da se moji dojmovi mogu drasticno promjenit(na bolje valjda)

 

 

kvaliteta izrade - zvucnici su dosta kvalitetno napravljeni, a zamjerka ide satelitima jer su preplasticni. Kontroler je isto prelagan i nema ispod gumu, kabel je tezi od kontrolera pa ga vuce. Dosta lose je napravljen i jack za sluske koji je tvrd i imam osjecaj da cu nesto otrgnuti.

 

Kvaliteta u igrama: zvuk je ok.

 

Kvaliteta u glazbi: eh sad. prvo da kazem da je woofer stvarno odlican kakav treba bit, no tu dolaze sateliti koji su po meni losi. zvuk je nekako umjetan, plastican. Previse fale srednji tonovi, opce ih ne cujem, kad smanjim bass do kraja lose je, plastican zvuk ako me razumijete. Sateliti su slabiji od woofera pa cesto ih woofer nadglasa. woof je stvarno previse jak i nema potreba za tim, kad i smanjim bass u nekim pjesmama se opet previse cuje od satelita.

 

Kvaliteta u filmovima: tu zvucnici stvarno briljiraju i imam samo pohvale.

 

 

Glasnoca: zvucnici su valjda najsnazniji koje sam ikad cuo (od PC 2.1)

 

 

Cijena- puno previse, platio 1100kn, realno nekih 800kn.

Zakljucak i ocjena- neznam jos.

 

 

Sad cu jos spojit svoje x210 pa da jos usporedim to.

zvucnici su spojeni na zvucnu Creative sound blaster audigy extreme(audigy se sa mod driverima)

thedream sub 30.10.2010 13:46

Uz bolju zvučnu su i rezultati bolji, odnosno razlika osjetnija. Treba potražiti zvučnu sa boljim DAC-om, AudigySE je smeće po tom pitanju, a softmod ne može ipak maskirati jasna hardverska ograničenja i prastaru arhitekturu.

Također, trebalo bi upariti Foobar i ASIO2.0** drivere,kad već nabavite bolje zvučne,i onda vidjeti razliku u zvuku. WMP jednostavno nije plodno tlo za testiranje, a DFX plug-in ga često siluje umjesto da oplodi zvuk, da se tako izrazim.

 

Obrisao sam taj DFX, volim ja reći - i prije nego sam ga instalirao. Ako hoćeš minimalan, a opet dovoljan pomak uzmi neki stabilniji version Winampa, stavi na njega punu verziju :

 

http://www.qolabs.com/audioburst/

 

Podesi ju na način da držiš Bass potenciometar na 50% na daljincu, 50% na control panelu i bass i treble na zvučnoj kartici, 192khz/24bit* u resampleru i to je to.

 

Razlika bi morala biti vidljiva promptno.

 

Također - poželjno je ne dovoditi u koliziju više EQ-a iz različitih programa. Jedan - ako već mora postojati je dovoljan, meni je na Flat ili Acoustic u najboljem/najgorem slučaju. Silovanja tipa Rock,Heavy,Pop,ne daj Bože - Full Treble & Bass previše izobličuju zvuk.

 

Isto tako Creative korisnici u Entertaiment*** modu, poželjno je staviti na mute sve izvore koje ne koristite,odnosno outpute,microphone,line in,itd. Isto tako EAX efekte na off staviti, CMSS 3D ugasiti, i staviti Crystalizer najdalje na 25% zbog mogućnosti krckanja i distorzija na lošijim sistemima.

 

Nemam vremena hehe sad tutorial pisati,ali mogao bih valjda na 3 stranice. Namigiva

 

Pusti neki original CD preko Winampa sa tim pluginom,Z2300 i Xonarom primjerice DG. Onda to isto napravi sa X210. Razlika jednostavno nije samo u - glasnoći. Iako prosječnom neiskusnom korisniku to prvo upadne u uho,oko,što li. Nije sve u RMS-u.

 

EDIT :

 

*moguće na zvučnoj kartici koja podržava,u slučaju Xonar DG = 96khz/24bit, Xonar DS = 192khz/24bit

**zvuk ide preko Asio plug-ina tj. drivera, ne podržavaju sve zvučne kartice ali moguće pokušati barem sa Asio4all na modelima koji nativno ne podržavaju,jasno razlika je očita ali bolje išta nego ništa.

***Game mode i Audio Creation mode ipak koristiti prvenstveno za prvotne namjene,igre - zbog EAX-a 5.0HD, i drugi zbog recordinga sa što nižim latencijama (+ASIO 2.0)

luka_cro sub 30.10.2010 14:03

Dok skupis vremena napisi sve od A do Ž, bio bih zahvalan, jer s ovim wmp i s tim postavkama nisam bas previse zadovoljan.

Gdje ima kakve kvalitetnije muzike,a ne ove mp3 sa youtubea?

Potrazit cu neki cd pa cu probat.

luka_cro sub 30.10.2010 14:07
thedream kaže...

Nije ti nešto baš DFX. Bolji izbor po meni je Winamp i Audioburst. Ali samo puna verzija, zbog mnoštva opcija.

Jel je bolji bar od onboard?

probat cu nabavit neki punokrvni cip od creative ili neku m audio, mozda neki asus bolji.

 

EDIT. jeboga bog za te novce sam mogao kupit neki lvl entry hi fi

thedream sub 30.10.2010 14:15

Ma apsolutno ali mislim da si pobrkao lončiće. DFX je plug-in za Windows Media Player,jel tako. To ti je jasno. Možeš ga (plug-in) koristiti i sa onboard zvučnom, i sa AudigySE,bila obična ili modana. I to ti je nadam se,jasno.

 

Tako da o razlici možemo govoriti onboard vs. AudigySE, a ne DFX vs. nešto ne-DFX. Jer jedno je plug-in, a drugo je hardver tj. zvučna kartica.

 

Ono što se da usporediti je kako se taj plug-in ponaša na Realtek ili nekoj drugoj zvučnoj na ploči vs. AudigySE ili neka druga jača zasebna zvučna.

 

Jedno je dakle plug-in kojeg možeš koristiti neovisno koju zvučnu imaš,jer je napravljen za player, a drugo je sama zvučna kartica. Namigiva

 

Pokušaj se malo igrati sa Winampom, dosta je onako, plodno tlo za eksperimentiranje pogotovo sa Audioburstom. Svatko si ga može po želji prilagoditi.

 

Ti bi sa AudigySE mogao postaviti 96khz/24bit na resampleru, a opcije ako će te buniti ja ti pošaljem svoje. Samo skini prvo i instaliraj, ali punu verziju.

 

EDIT : I jesi i nisi. Mogao si ostati na onboardu,da, i sa SPDIF-om ili Toslinkom spojiti polovan Stereo Receiver i par polovnih Bookshelfova,za početak. Kasnije dodati Sub pod jajca itd itd. Smijeh Mogao si,što da ne.

 

Ali i ovo nije loše,šta? Samo ne znaš podesiti..

Shaka111 sub 30.10.2010 14:19

a kako stoji iTunes sa ostalim playerima? naime koji god probam player i postavke niti jedan mi nije cist i bogat(zvuk) kao na iTunesima
imam Z2300 upareno sa X-fi extreme music,jedino foobar se moze mjeriti sa iTunesom po mome nekom dozivljaju zvuka

luka_cro sub 30.10.2010 14:25

Sam sad minutu da poslozim u glavi sve to:

-zvucnici su dobri, rade, za tih 1100kn i kako svi govore da su odlicni znaci da su dobri Izlanuo se

-zvucna je audigy se na koju sam uspio staviti one modane drivere

-prvo cu probati sa foobarom i njegovim ekvalajzerom

-u control panelu cu saviti volume na 50%, na kontroleru cu staviti bass na 50% i volume na 40%, ugasit cu eax efects, eq u crativom softwaru i slicne piz-darije i igrat cu se samo sa eq foobara pa da vidimo Izlanuo se

 

i staviti neki org cd, valjda cu nac nesto Smijeh