rambox sri 29.6.2016 22:58
nicky.sl kaže...

Sve je to sjajno i bajno ali ova kartica meni gadno smrdi.

Prvo ne sviđa mi se to što kao i do sada nisu najprije izbacili top model nego po svemu sudeći srednji segment.

Prema mom shvaćanju oni nemaju odgovor na suparničke pulene tipa GTX 1070 i 1080 i pitanje je kad će i hoće li ga imat.

 

To ču ti ja ukratko objasnit,prvo ide pametno testiranje manjih GPU čipova na novom proizvodnom procesu.

 

Ja ču opet ponovit isto, slabije nove AMD grafe pobrat če prodajno vrhnje a ne ove recimo malo jače grafe kao RX480.

 

Nije mi jasno zakaj se zanemaruje RX460, kad je očito da če navedena grafa vrlo skoro završit kao uloženo-dobiveno najisplativija grafa za 1080p gejming.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-serija-400-polaris/234718.aspx?page=32&jumpto=5063533&sort=asc&view=flat

nicky.sl sri 29.6.2016 23:04
rambox kaže...
nicky.sl kaže...

Sve je to sjajno i bajno ali ova kartica meni gadno smrdi.

Prvo ne sviđa mi se to što kao i do sada nisu najprije izbacili top model nego po svemu sudeći srednji segment.

Prema mom shvaćanju oni nemaju odgovor na suparničke pulene tipa GTX 1070 i 1080 i pitanje je kad će i hoće li ga imat.

 

To ču ti ja ukratko objasnit,prvo ide pametno testiranje manjih GPU čipova na novom proizvodnom procesu.

 

Ja ču opet ponovit isto, slabije nove AMD grafe pobrat če prodajno vrhnje a ne ove recimo malo jače grafe kao RX480.

 

Nije mi jasno zakaj se zanemaruje RX460, kad je očito da če navedena grafa vrlo skoro završit kao uloženo-dobiveno delko najisplativija grafa za 1080p gejming.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-serija-400-polaris/234718.aspx?page=32&jumpto=5063533&sort=asc&view=flat

 Koji će mi k ta rx 480 ili rx 460 kad imam r9 290 koja je u rangu s tom 480-kom?

 

rambox sri 29.6.2016 23:10
nicky.sl kaže...
rambox kaže...

 Koji će mi k ta rx 480 ili rx 460 kad imam r9 290 koja je u rangu s tom 480-kom?

 

Ja mislim na ljude koji ubuduče kupuju ili ciljaju na slabije nove AMD grafe.Dobro znaš kolko je koštala nova R9 290, a kolko če okvirno koštat RX460 80-100dolara dakle tu je sve jasno.

nicky.sl sri 29.6.2016 23:38
rambox kaže...
nicky.sl kaže...
rambox kaže...

 Koji će mi k ta rx 480 ili rx 460 kad imam r9 290 koja je u rangu s tom 480-kom?

 

Ja mislim na ljude koji ubuduče kupuju ili ciljaju na slabije nove AMD grafe.Dobro znaš kolko je koštala nova R9 290, a kolko če okvirno koštat RX460 80-100dolara dakle tu je sve jasno.

 Nemojmo mišat kruške i jabuke i uspoređivat rx460 s r9 290

power_user čet 30.6.2016 00:17
Kill Frenzy kaže...

Nije mi jasno ovo guranje potrošnje struje u prvi plan.Koga ovdje iskreno boli kita koliko graficka trosi struje.I onako svi imamo i vise nego dovoljno jaka napajanja a za racun hep-u mislim da vecinu boli kita.(barem sto se tice koliko jedan pc potrosi)

Nije pitanje u tih par kW godišnje koje uštedi na računu, nego se sva ta energija pretvara u toplinu, a ona je problem. Ja sam se preporodio od kad sam sa GTX460 prešao na GTX970, 460 je u idleu puno više grijala, a u sobi od 6 kvadrata bez klime je po ljeti to razlika između jako vrućeg i nepodnošljivog(da, znam da GTX970 više troši u loadu, ali u takvim uvjetima se ne igram). Danas je to jako korisno i za razna mala miniITX kućišta koja su sve popularnija, a tako mala potrošnja omogućuje korištenje istih čipova i u laptopima. I još jedna bitna stvar je manje topline=>sporiji ventilatori=>manje buke.

Kill Frenzy čet 30.6.2016 01:32
power_user kaže...
Kill Frenzy kaže...

Nije mi jasno ovo guranje potrošnje struje u prvi plan.Koga ovdje iskreno boli kita koliko graficka trosi struje.I onako svi imamo i vise nego dovoljno jaka napajanja a za racun hep-u mislim da vecinu boli kita.(barem sto se tice koliko jedan pc potrosi)

Nije pitanje u tih par kW godišnje koje uštedi na računu, nego se sva ta energija pretvara u toplinu, a ona je problem. Ja sam se preporodio od kad sam sa GTX460 prešao na GTX970, 460 je u idleu puno više grijala, a u sobi od 6 kvadrata bez klime je po ljeti to razlika između jako vrućeg i nepodnošljivog(da, znam da GTX970 više troši u loadu, ali u takvim uvjetima se ne igram). Danas je to jako korisno i za razna mala miniITX kućišta koja su sve popularnija, a tako mala potrošnja omogućuje korištenje istih čipova i u laptopima. I još jedna bitna stvar je manje topline=>sporiji ventilatori=>manje buke.

 Tebi mozda ali realno vani...pa i kod nas ako imas dat za graficku 3,4,5 tkn onda valjda imas i klimu i dobro kuciste.moj haf 932 vec godinama radi super posao.btw i danasnje kartice imaju dobro hladjenje.

 

meni se cini to guranje male potrosnje kao marketisnski trik. naravno da je bolje da se manje grije ali svejedno mislim da se previse to gura u prvi plan.valjda kad nemas nista drugo onda moras nesto novo izmislit.marketing

 

kao napravili smo novu graficku...slicnih je performansi kao prosla ali trosi manje struje..jeeej...WTF...koga briga

Denis čet 30.6.2016 06:09

Da, tako nešto. Imamo jedan save gdje su neprijatelji pobijeni, pa samo trčkaramo uokolo i pucamo po bačvama.

Kada ima neprijatelja performanse su niže, ali ne baš toliko puno niže od ovih naših brojki. Koji procesor imaš? Možda je u tome problem

Denis čet 30.6.2016 06:19

Ok, tebi možda nije bitna potrošnja kod stalnog računala što ima smisla, no kartice temeljene na istoj tehnologiji trebaju biti ugrađene i u prijenosnike. Ako jedan proizvođač nudi jednake performanse uz mnogo nižu potrošnju, računica je jasna, ne?


Druga stvar, tebi opet vjerojatno nebitna, je potrošnja kartica vise klase. Ako RX 480 troši 150 - 160 vata, sasvim je jasno da bi neki konkurent GTX 1080 trošio 225 naviše.


Treća stvar, nekim je čitateljima bitna i zanimljiva tehnologija kao takva, a ne samo njena aplikacija kao tebi (koliko jeftino mogu dobiti grafiku ili procesor za igranje).

U tom smislu je bitno analizirati i potvrditi da recimo i nove AMD-ove kartice troše znatno više energije u odnosu na Nvidijine, usprkos tome što koriste proizvodni proces iste klase.

BlueMax čet 30.6.2016 08:31
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...
toxic kaže...
BlueMax kaže...
Hrvoje.RH kaže...

290*7,51=2178kn i otprilike bi cijena trebala biti  oko 2000 ili ispod

 

di je onda ovih 300kn koji naši deru

 U Njemačkoj je PDV 19% a kod nas 25%.

 

 6% razlike ovo slučaju nije 300 kn nego negdje oko 120 kn

 

kako god preplacujemo karticu

 Tko ti brani da je kupiš u Njemačkoj? Ako ćeš uspoređivati cijene kućne elektronike, bijele tehnike, foto opreme... pa sve do hrane shvatit ćeš da s računalnim komponentama još super prolazimo.

Ili usporedi cijenu jabuka u Zagrebu i na Visu. Naravno, te jabuke treba dovesti na Vis, u usporedbi s Zagrebom neće ih se prodati 0,1%, koga uopće briga koliko koštaju jabuke na Visu osim stanovnike Visa?

E isto tako je Hrvatska za Njemačku Vis i dućan koji bi kod nas držao cijene kao u Njemačkoj bi propao jednako brzo kao onaj na Visu da prodaje jabuke po cijeni kakva je u Zagrebu.

 krivo...

gotovo je jednaki trošak dovesti iz roterdama grafu do hrvatske, poljske, rumunjske ili bugarske, pa je cijena potrošačke elektronike kod nas 107% eu prosjeka, a u ppoljskoj, rumunjskoj ili bugarskoj i do 30% niže

o hrani i osnovnim troškovima života da ne pričamo

radi se jednostavno o tome da naša vlada pogoduje bankama i korporacijama, umjesto narodu i to se odražava na standard kakav imamo

 Ne shvaćaš. Govorio sam o Njemačkoj a ne o manjim tržištima i državama koje ti nabrajaš.

 

No ako baš hoćeš:

 

RX 480 8GB - Uzi shop - HRVATSKA - 2.400 kn

RX 480 8GB - Alza shop - ČEŠKA - 306€ = 2.298 kn

 

dakle 100kn razlike.

 

Sad uzmi da je u Češkoj PDV 21% a kod nas 25% dobit ćeš rezultat da je marža identična.

 

Češka je puno veće tržište od Hrvatske a Alza shop će ovih kartica (i bilo čega) prodati bar 1000x više nego Uzi.

 

A Computer universe 1000x više nego Alza uz PDV od 19%.

 

I kakve veze vlada ima s određivanjem cijene neke komponente? Osim stope PDV-a, nikakve.

picajzla0707 čet 30.6.2016 08:46
Kill Frenzy kaže...
power_user kaže...
Kill Frenzy kaže...

Nije mi jasno ovo guranje potrošnje struje u prvi plan.Koga ovdje iskreno boli kita koliko graficka trosi struje.I onako svi imamo i vise nego dovoljno jaka napajanja a za racun hep-u mislim da vecinu boli kita.(barem sto se tice koliko jedan pc potrosi)

Nije pitanje u tih par kW godišnje koje uštedi na računu, nego se sva ta energija pretvara u toplinu, a ona je problem. Ja sam se preporodio od kad sam sa GTX460 prešao na GTX970, 460 je u idleu puno više grijala, a u sobi od 6 kvadrata bez klime je po ljeti to razlika između jako vrućeg i nepodnošljivog(da, znam da GTX970 više troši u loadu, ali u takvim uvjetima se ne igram). Danas je to jako korisno i za razna mala miniITX kućišta koja su sve popularnija, a tako mala potrošnja omogućuje korištenje istih čipova i u laptopima. I još jedna bitna stvar je manje topline=>sporiji ventilatori=>manje buke.

 Tebi mozda ali realno vani...pa i kod nas ako imas dat za graficku 3,4,5 tkn onda valjda imas i klimu i dobro kuciste.moj haf 932 vec godinama radi super posao.btw i danasnje kartice imaju dobro hladjenje.

 

meni se cini to guranje male potrosnje kao marketisnski trik. naravno da je bolje da se manje grije ali svejedno mislim da se previse to gura u prvi plan.valjda kad nemas nista drugo onda moras nesto novo izmislit.marketing

 

kao napravili smo novu graficku...slicnih je performansi kao prosla ali trosi manje struje..jeeej...WTF...koga briga

prvo razmisli koliko bi trošile grafe kojima se kroz generacije toliko povećava snaga, a da u isto vrijeme ne smanjuju potrošnju

npr. od jedne vulkanski vruće fermi gtx 580 koja troši 280w s povećanjem snage koju ima jedna 980 ili sad 1080, zamisli koliko bi te nove grafe trošile da je i potrošnja rasla skupa sa snagom

pa ne bi ti bilo dosta napajanje od soma wata samo za jednu grafu, da ne govorimo da nema hladnjaka koji bi to ohladio

 

uostalom, zahvaljujući toj efikasnosti konačno imamo high end grafe koje ne zvuče kao boeing pri polijetanju

da ne govorimo o zagrijavanju cijelog kućišta ili u suprotnom i buku koju čak i dobro kućište stvara kad mora izbacivati hrpu topline

 

picajzla0707 čet 30.6.2016 08:50
BlueMax kaže...
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...
toxic kaže...
BlueMax kaže...
Hrvoje.RH kaže...

290*7,51=2178kn i otprilike bi cijena trebala biti  oko 2000 ili ispod

 

di je onda ovih 300kn koji naši deru

 U Njemačkoj je PDV 19% a kod nas 25%.

 

 6% razlike ovo slučaju nije 300 kn nego negdje oko 120 kn

 

kako god preplacujemo karticu

 Tko ti brani da je kupiš u Njemačkoj? Ako ćeš uspoređivati cijene kućne elektronike, bijele tehnike, foto opreme... pa sve do hrane shvatit ćeš da s računalnim komponentama još super prolazimo.

Ili usporedi cijenu jabuka u Zagrebu i na Visu. Naravno, te jabuke treba dovesti na Vis, u usporedbi s Zagrebom neće ih se prodati 0,1%, koga uopće briga koliko koštaju jabuke na Visu osim stanovnike Visa?

E isto tako je Hrvatska za Njemačku Vis i dućan koji bi kod nas držao cijene kao u Njemačkoj bi propao jednako brzo kao onaj na Visu da prodaje jabuke po cijeni kakva je u Zagrebu.

 krivo...

gotovo je jednaki trošak dovesti iz roterdama grafu do hrvatske, poljske, rumunjske ili bugarske, pa je cijena potrošačke elektronike kod nas 107% eu prosjeka, a u ppoljskoj, rumunjskoj ili bugarskoj i do 30% niže

o hrani i osnovnim troškovima života da ne pričamo

radi se jednostavno o tome da naša vlada pogoduje bankama i korporacijama, umjesto narodu i to se odražava na standard kakav imamo

 Ne shvaćaš. Govorio sam o Njemačkoj a ne o manjim tržištima i državama koje ti nabrajaš.

 

No ako baš hoćeš:

 

RX 480 8GB - Uzi shop - HRVATSKA - 2.400 kn

RX 480 8GB - Alza shop - ČEŠKA - 306€ = 2.298 kn

 

dakle 100kn razlike.

 

Sad uzmi da je u Češkoj PDV 21% a kod nas 25% dobit ćeš rezultat da je marža identična.

 

Češka je puno veće tržište od Hrvatske a Alza shop će ovih kartica (i bilo čega) prodati bar 1000x više nego Uzi.

 

A Computer universe 1000x više nego Alza uz PDV od 19%.

 

I kakve veze vlada ima s određivanjem cijene neke komponente? Osim stope PDV-a, nikakve.

govorio si o usporedbi njemačke i hrvatske te gdje jeftinije dovesti tu grafu iz primjerice roterdama, što se tu ima razumjeti 

bugarska je još dalje od nas od roterdama i ima daleko niže cijene (češku izostavi, kod njih je cijena potrošačke elektronike dosta visoka, zato sam i stavio ove tri zemlje za usporedbu, jer su također u eu kao i mi i imaju značajno niže cijene)

 

to je ono što i oni nama prodaju već 25 godina, no objasni onda kako su u jednoj poljskoj koja je također na zajedničkom eu tržištu, a plaće su im čak i veće od naših, cijene niže za 40-ak posto od naših

kako je onda moguće da cijena potrošačke elektronike u eu varira od 70 83 do 120 148% eu prosjeka, jer sam pdv nije nigdje s tolikom razlikoma da to pokrije

 

evo i izvor podataka, obrati pozornost na poljsku i razlike između njih i nas, s naznakom da im je prosječna plaća oko 50 eura veća

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Comparative_price_levels_of_consumer_goods_and_services

PaleRider čet 30.6.2016 10:33
zeroname kaže...

 U americi je jeftina jer nema poreza. Ali zato sam plaćaš mirovinsko zdravstveno i fakultet.

 

Pa i kod nas plaćaš sam mirovinsko i zdravstveno, jedino što si kod nas prisiljen to plaćati (tj. odbijati si od plaće).

BlueMax čet 30.6.2016 10:40

Zašto bi izostavio Češku koja je razvijenija država od nas, sličnog standarda i članica EU 10 godina duže od nas?

Zašto bi odjednom Rumunjska bila mjerilo?

 

Ti zaista misliš da je cijena dopreme iz Rotterdama do Berlina ili do Zagreba ista? Pojednostavnit ću ti. Pošalji (donesi, dovezi....) ti meni u Makarsku 5 komada bilo čega. Ja ću tebi poslati 500 komada toga istoga. Dakle isto odredište, zanemarimo to što je od Rotterdama do Zagreba otprilike duplo nego do Berlina.

I onda ćemo vidjeti koliko nas je koštao transport po komadu. A nije samo transport u pitanju. Porez, reklama, servis, firma, radnici, odrzavanje web-a... sve zbrojiš pa podijeliš s brojem prodanih komada.

 

Ja ti garantiram da njemački dućan na toj jednoj grafičkoj zaradi isto ili više od našeg bez obzira što je 300kn jeftinija kod njih. A onda to pomnožiš s brojem prodanih komada.

 

To je samo jedan ogledni primjerak globalizacije. Kako kinez može proizvesti i dostaviti u Hrvatsku 10 puta jeftinije nego što kod nas košta samo materijal za izradu toga? Uz pomoć matematike.

picajzla0707 čet 30.6.2016 10:51
BlueMax kaže...

Zašto bi izostavio Češku koja je razvijenija država od nas, sličnog standarda i članica EU 10 godina duže od nas?

Zašto bi odjednom Rumunjska bila mjerilo?

 

Ti zaista misliš da je cijena dopreme iz Rotterdama do Berlina ili do Zagreba ista? Pojednostavnit ću ti. Pošalji (donesi, dovezi....) ti meni u Makarsku 5 komada bilo čega. Ja ću tebi poslati 500 komada toga istoga. Dakle isto odredište, zanemarimo to što je od Rotterdama do Zagreba otprilike duplo nego do Berlina.

I onda ćemo vidjeti koliko nas je koštao transport po komadu. A nije samo transport u pitanju. Porez, reklama, servis, firma, radnici, odrzavanje web-a... sve zbrojiš pa podijeliš s brojem prodanih komada.

 

Ja ti garantiram da njemački dućan na toj jednoj grafičkoj zaradi isto ili više od našeg bez obzira što je 300kn jeftinija kod njih. A onda to pomnožiš s brojem prodanih komada.

 

To je samo jedan ogledni primjerak globalizacije. Kako kinez može proizvesti i dostaviti u Hrvatsku 10 puta jeftinije nego što kod nas košta samo materijal za izradu toga? Uz pomoć matematike.

 izostavi češku zato jer sam ja naveo drugi primjer - poljsku, a ti umjesto komentara na to ubacuješ češku, pa jebiga, tako se možemo natezati do sutra

 

poljsku ili bugarsku sam naveo kao primjer da cijene mogu biti niže, bez obzira što smo skupa u eu i što prijevoz može koštati jednako, a ako i jest nešto skuplji, sigurno nije toliko da bi cijene digao na toliku razliku

možemo za primjer navesti i island gdje su cijene još skuplje, švicarsku ili neku treću skuplju zemlju, ali to je onda natezanje kožice

 

objasni matematikom kako su u poljskoj cijene niže za 30-40 posto nego kod nas, zašto su u bugarskoj koja je još udaljenija od roterdama nego hrvatska cijena te grafe 20% niža, zašto su španjolski pomidori jeftiniji i s prijevozom od naših, bla bla bla

kakve veze vlada ima s tim, jel

BlueMax čet 30.6.2016 11:21

Vlada ima veze preko određivanja porezne stope i eventualnih subvencija ali u našoj državi ima puno stvari koje bi se trebale subvencionirati prije gamerskih kartica.

 

Svi moji postovi u ovoj temi reakcija su na izjave kako nas domaći trgovci pljačkaju. Nisu. Do prije par godina jesu ali, pogotovo u informatičkom sektoru u kojem su uglavnom ljudi koji se služe internetom i dobro su informirani, danas životare u okolini u kojoj teško da će opstati. Mene nije briga što će naš trgovac zaraditi manje nego nijemac. Ja ću kupiti tamo gdje mi je jeftinije. 15 godina hardware (i brdo drugih stvari) kupujem online iz EU, USA, Kine...

Ako je u pitanju mala razlika u cijeni kupit ću kod nas samo zbog jednostavnijeg korištenja jamstva. I trgovci su toga svjesni. Oni su mozda najviše i popušili ukidanjem carine i mogućnosću plaćanja poreza tamo gdje se kupuje. A da to većina njih nije zaslužila svojim bezobrazlukom i pljačkom dok su mogli, to ne sporim.

picajzla0707 čet 30.6.2016 12:00
BlueMax kaže...

Vlada ima veze preko određivanja porezne stope i eventualnih subvencija ali u našoj državi ima puno stvari koje bi se trebale subvencionirati prije gamerskih kartica.

 

Svi moji postovi u ovoj temi reakcija su na izjave kako nas domaći trgovci pljačkaju. Nisu. Do prije par godina jesu ali, pogotovo u informatičkom sektoru u kojem su uglavnom ljudi koji se služe internetom i dobro su informirani, danas životare u okolini u kojoj teško da će opstati. Mene nije briga što će naš trgovac zaraditi manje nego nijemac. Ja ću kupiti tamo gdje mi je jeftinije. 15 godina hardware (i brdo drugih stvari) kupujem online iz EU, USA, Kine...

Ako je u pitanju mala razlika u cijeni kupit ću kod nas samo zbog jednostavnijeg korištenja jamstva. I trgovci su toga svjesni. Oni su mozda najviše i popušili ukidanjem carine i mogućnosću plaćanja poreza tamo gdje se kupuje. A da to većina njih nije zaslužila svojim bezobrazlukom i pljačkom dok su mogli, to ne sporim.

 naravno da je potrošačka elektronika za zadnjem mjestu i nema nikakve potrebe za subvencijom, no i njezina je cijena posljedica opće situacije i visine svih drugih cijena

 

a da visina cijena itekako može biti niža nego što nas naši lopovi uvjeravaju tvrdnjom kako smo sad na zajedničkom tržištu i kako to neovisi o njima, jasno pokazuju primjeri drugih država koje sam naveo

naravno da postoje razlike i razlozi, no u konačnici što nas briga - stoji jasna razlika, poljak za svojih 500 eura može kupiti koliko ja ne mogu za 700 i za to definitivno krivicu snosi politika i sve dosadašnje vlade

kad sanader proda inu za svojih 10 milijuna, nije nas oštetio za tih 10 milijuna, nego za milijarde u obliku izgubljenih radnih mjesta, razvoja te ine, poreza koji bi plaćali ina i radnici

kad ministar poljoprivrede preusmjeri eu sredstva za male poljoprivrednike na svog pajdaša u šećerani, također smo popušili daleko više od onog za koliko je to napravio

kad ministar prije njega uništi mljekarsku proizvodnju u hrvatskoj, na račun uvoznika, i to je jedan mali kamenčić koji na koncu dovodi do situacije u kojoj jesmo

a takvih primjera i đubradi je toliko da su ti kamenčići postali lavina

 

zato je hrana u poljskoj 40% jeftinija, a ista ova grafa košta i 20% manje, iako prosječni poljak ima 50 eura veću plaću od prosječnog hrvata, a do prije 20-ak godina situacija je bila potpuno obrnuta i to drastično

 

BlueMax čet 30.6.2016 12:05
picajzla0707 kaže...

 

a da visina cijena itekako može biti niža nego što nas naši lopovi uvjeravaju tvrdnjom kako smo sad na zajedničkom tržištu i kako to neovisi o njima, jasno pokazuju primjeri 

 Ja još uvijek ne razumijem da li pričaš o trgovcima ili političarima?

picajzla0707 čet 30.6.2016 12:11
BlueMax kaže...
picajzla0707 kaže...

 

a da visina cijena itekako može biti niža nego što nas naši lopovi uvjeravaju tvrdnjom kako smo sad na zajedničkom tržištu i kako to neovisi o njima, jasno pokazuju primjeri 

 Ja još uvijek ne razumijem da li pričaš o trgovcima ili političarima?

 trgovci, bar ovi na koje mislimo, su sitne ribe i plivaju kako ih struja nosi

naravno da mislim na političare i krupni kapital kojem pogoduju, no onda se to sve odražava na kompletnu situaciju, pa i cijenu grafičkih kartica u konačnici

rambox čet 30.6.2016 15:18
nicky.sl kaže...

 Nemojmo mišat kruške i jabuke i uspoređivat rx460 s r9 290

 Ne mješam ja ništa sa ničim,ako pogledaš moj prvi post pa vidiš da sam ja samo spomenul/podsjetil na cjenovni rang+performanseRX460.Ti si kasnije dodal=pomješal R9 290 ili RX480, kao nekakvu ko če kaj kupit usporedbu sa žutom grafom a to nema smisla.

nicky.sl čet 30.6.2016 15:49
rambox kaže...
nicky.sl kaže...

 Nemojmo mišat kruške i jabuke i uspoređivat rx460 s r9 290

 Ne mješam ja ništa sa ničim,ako pogledaš moj prvi post pa vidiš da sam ja samo spomenul/podsjetil na cjenovni rang+performanseRX460.Ti si kasnije dodal=pomješal R9 290 ili RX480, kao nekakvu ko če kaj kupit usporedbu sa žutom grafom a to nema smisla.

 Ništa ja tebe ne razumin.

Friday čet 30.6.2016 15:52
nicky.sl kaže...
rambox kaže...
nicky.sl kaže...

 Nemojmo mišat kruške i jabuke i uspoređivat rx460 s r9 290

 Ne mješam ja ništa sa ničim,ako pogledaš moj prvi post pa vidiš da sam ja samo spomenul/podsjetil na cjenovni rang+performanseRX460.Ti si kasnije dodal=pomješal R9 290 ili RX480, kao nekakvu ko če kaj kupit usporedbu sa žutom grafom a to nema smisla.

 Ništa ja tebe ne razumin.

 

Stani u red...

JosephBullet čet 30.6.2016 22:41

Nekoliko puta je spominjan ComputerUniverse i Alzi.
1) Koliko jos nadoplate postarinu na te kartice do Hr?
2) Dal netko odavde (carina ili neka agencija) napralti jos neki nepostojani namet (PDV ili carinu ili nesto trece)?
3) Kakva je stvar sa garancijom tada? Kome nosim karticu? Oce ju primit nasi uvoznici tipa Asbis i slicni?

Hvala

Luka123 čet 30.6.2016 22:46

Eno na njusci jedna za 2.5k 390x of xfx,  neotvorena s garancijom

Ansha rekao citiram: "Prodaj taj drek od graficke i kupi nesto normalno (recimo 480-ku za koji tjedan), krajnje je neisplativo sastavljat custom loop za to govno ohladit. "

ansha čet 30.6.2016 23:09
Luka123 kaže...

Eno na njusci jedna za 2.5k 390x of xfx,  neotvorena s garancijom

Ansha rekao citiram: "Prodaj taj drek od graficke i kupi nesto normalno (recimo 480-ku za koji tjedan), krajnje je neisplativo sastavljat custom loop za to govno ohladit. "

Da je Asusova 390-ka govno je cinjenica, kao i to da je suludo trosit na custom loop samo za nju ohladit.

480-ku naravno nereferentnu i kad se cijena slegne..

PaleRider pet 1.7.2016 11:14
zeroname kaže...
krayz1e kaže...
zeroname kaže...
Magnolia_fan kaže...
Hrvoje.RH kaže...

Cijena nije uredu I TOČKA.

Dali bi ti dao 2400+kn za tu karticu?

na neweggu je točno ta cijena koju AMD preporuča 239$

 

 U Europi nas deru, a ne samo HR. U Engleskoj je cijena oko 2000 kuna, a isto toliko kosta i GTX 970.

 U americi je jeftina jer nema poreza. Ali zato sam plaćaš mirovinsko zdravstveno i fakultet.

 Pa i kod nas sam plačaš mirovinsko, zdravstveno i fakultet, i još imaš porez, jedan od najviših u evropi.

 Ne plaćaš sam nego tvoj poslodavac plaća tvoje zdravsveno tvoje mirovinsko i još plaća porez na dobit i PDV. I kad tome dodaš namete prodavača cijena je tu negdje. Najgore je što svi zaboravljaju daje PDV 25% a u americi nema VAT-a na večinu stvari.

 

Da, poslodavac to fizički uplaćuje, ali on to otkida od TVOJE brutto plaće a ne svoje, tako da efektivno TI si taj koji plaća. Da ne plaća to TI bi imao veću netto plaću (koju dobiješ na ruke) pa bi sam odlučivao o uplaćivanju u mirovinsko i zdravstveno (kako je sad u Americi ako sam dobro shvatio), što je po meni puno bolja opcija.

Luka123 pet 1.7.2016 11:27
ansha kaže...
Luka123 kaže...

Eno na njusci jedna za 2.5k 390x of xfx,  neotvorena s garancijom

Ansha rekao citiram: "Prodaj taj drek od graficke i kupi nesto normalno (recimo 480-ku za koji tjedan), krajnje je neisplativo sastavljat custom loop za to govno ohladit. "

Da je Asusova 390-ka govno je cinjenica, kao i to da je suludo trosit na custom loop samo za nju ohladit.

480-ku naravno nereferentnu i kad se cijena slegne..

 Je, ali loop ostaje ;), kasnije mogu prodati karticu sa blokom. Malo razmisli, vec svi djelovi su naruceni i stizu!

Penryn pet 1.7.2016 12:00
Luka123 kaže...

 Je, ali loop ostaje ;), kasnije mogu prodati karticu sa blokom. Malo razmisli, vec svi djelovi su naruceni i stizu!

Samo, tko će htjet kupit rastrošnu i vruću R9 390 s kompliciranim loopom kad će moć bržu, tišu, hladniju, novu iz dućana RX480 za manje od 2000kn?