toxic sri 29.6.2016 18:24
BlueMax kaže...
Hrvoje.RH kaže...

290*7,51=2178kn i otprilike bi cijena trebala biti  oko 2000 ili ispod

 

di je onda ovih 300kn koji naši deru

 U Njemačkoj je PDV 19% a kod nas 25%.

 

 6% razlike ovo slučaju nije 300 kn nego negdje oko 120 kn

 

kako god preplacujemo karticu

Darko1983 sri 29.6.2016 18:47

Super su ovi u Instaru .... već je na akciji snižena sa 2999 na 2630.53 ..... super je to kad se snizava cijena necega cega ni nemaju, niti su imali ikad po toj cijeni. (i badava piše akcija kad su najskuplji na nabavi)

picajzla0707 sri 29.6.2016 18:48
XXX kaže...
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

 Pa bilo bi bolje da su prije godinu dana kupili za istu cijenu R9 390...imali bi puno bolju karticu, pogotovo za DX 12 igre. Ali ljudi su ovce, nisam im ja kriv. Što se cijena tiče za 2600 kn ipak dobiješ 8 GB vrama tj. 4,5 GB više nego na osakačenoj nvidiji . Za godinu dana RX 480 će se i dalje kupovati masovno a GTX 970 se više nitko neće ni sjećati 

 onaj koji je prije 1g kupio gtx 970 ce za jos 1+g vec biti na nekoj drugoj generaciji! rx 480 ne vrijedi vise od 2000kn(top. vrh vrhova model tipa lightning:), 290x model matrix platinum se prodavao za 2400kn davne 2014/2105g...gore od nje ne zelim niti cu platiti vise!

 Pa to ti kažem,onaj tko je kupio R9 390 igrati će se duže za iste novce. RX 480 4GB će i koštati toliko, ako ne odmah onda na jesen. Odlična kartica, naravno nereferentna.

 mda, 390 je inače 50-70% jača od 970 pa kad ova zelena bude nedovoljna za normalni gejming na low za tamo pet godina, 390 će još biti 30-ak fps-a iznad toga i ljudi će s njom igrat duže

bože kako lupate gluposti, ko dječica u parku

XXX sri 29.6.2016 18:58
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

 Pa bilo bi bolje da su prije godinu dana kupili za istu cijenu R9 390...imali bi puno bolju karticu, pogotovo za DX 12 igre. Ali ljudi su ovce, nisam im ja kriv. Što se cijena tiče za 2600 kn ipak dobiješ 8 GB vrama tj. 4,5 GB više nego na osakačenoj nvidiji . Za godinu dana RX 480 će se i dalje kupovati masovno a GTX 970 se više nitko neće ni sjećati 

 onaj koji je prije 1g kupio gtx 970 ce za jos 1+g vec biti na nekoj drugoj generaciji! rx 480 ne vrijedi vise od 2000kn(top. vrh vrhova model tipa lightning:), 290x model matrix platinum se prodavao za 2400kn davne 2014/2105g...gore od nje ne zelim niti cu platiti vise!

 Pa to ti kažem,onaj tko je kupio R9 390 igrati će se duže za iste novce. RX 480 4GB će i koštati toliko, ako ne odmah onda na jesen. Odlična kartica, naravno nereferentna.

 mda, 390 je inače 50-70% jača od 970 pa kad ova zelena bude nedovoljna za normalni gejming na low za tamo pet godina, 390 će još biti 30-ak fps-a iznad toga i ljudi će s njom igrat duže

bože kako lupate gluposti, ko dječica u parku

 A ti fino usporedi GTX 770 i R9 280X koje su svojevremeno bile kartice iste kalse...pogledaj kakav je omjer danas 

overhaul sri 29.6.2016 19:00
Magnolia_fan kaže...

Kakav flop. Lol

 Može neko objašnjenje? Valjda ne čitam s razumijevanjem... performance per $ gledano; što točno ne valja?

Prince-Artas kaže...

Ne vidim smisao 960ke u testiranju, umjesto nje je tu trebala biti 970ka.

 Mislim da ima smisla u cijeni. 960tka je isto oko 200$

Denis kaže...
Nažalost nije bila pri ruci. Htio sam testirati s GTX 980, ali mi je umro procesor i nisam imao više vremena.

 E ovo mi je wtf. Prvi put čujem da procesor, i to ovakav, top model star možda godinu dana-  rikne. pa što ste mu radili?

picajzla0707 sri 29.6.2016 19:15
XXX kaže...
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

 Pa bilo bi bolje da su prije godinu dana kupili za istu cijenu R9 390...imali bi puno bolju karticu, pogotovo za DX 12 igre. Ali ljudi su ovce, nisam im ja kriv. Što se cijena tiče za 2600 kn ipak dobiješ 8 GB vrama tj. 4,5 GB više nego na osakačenoj nvidiji . Za godinu dana RX 480 će se i dalje kupovati masovno a GTX 970 se više nitko neće ni sjećati 

 onaj koji je prije 1g kupio gtx 970 ce za jos 1+g vec biti na nekoj drugoj generaciji! rx 480 ne vrijedi vise od 2000kn(top. vrh vrhova model tipa lightning:), 290x model matrix platinum se prodavao za 2400kn davne 2014/2105g...gore od nje ne zelim niti cu platiti vise!

 Pa to ti kažem,onaj tko je kupio R9 390 igrati će se duže za iste novce. RX 480 4GB će i koštati toliko, ako ne odmah onda na jesen. Odlična kartica, naravno nereferentna.

 mda, 390 je inače 50-70% jača od 970 pa kad ova zelena bude nedovoljna za normalni gejming na low za tamo pet godina, 390 će još biti 30-ak fps-a iznad toga i ljudi će s njom igrat duže

bože kako lupate gluposti, ko dječica u parku

 A ti fino usporedi GTX 770 i R9 280X koje su svojevremeno bile kartice iste kalse...pogledaj kakav je omjer danas 

 kakav je omjer?

jbga, nemam niti 280x niti 770, a testovi na netu danas su isti oni kao i kad su izašle

 

malo mi je blesavo to prekenjavanje, kao i one priče o "jedenju prašine" zbog par fps-a razlike, bez obzira kojem taboru bilo u plus

390 je malo bolja od 970 i takva će ostati, čak i u ashes (koliko sam vidio) koji izrazito ide na ruku 390-ki su razlike 58 prema 48 fps-a i kad to jednog dana zbog zahtjevnijih igara padne na 30fps gdje je granica igrivosti, bit će zakurac i jedna i druga

krayz1e sri 29.6.2016 19:25
zeroname kaže...
Magnolia_fan kaže...
Hrvoje.RH kaže...

Cijena nije uredu I TOČKA.

Dali bi ti dao 2400+kn za tu karticu?

na neweggu je točno ta cijena koju AMD preporuča 239$

 

 U Europi nas deru, a ne samo HR. U Engleskoj je cijena oko 2000 kuna, a isto toliko kosta i GTX 970.

 U americi je jeftina jer nema poreza. Ali zato sam plaćaš mirovinsko zdravstveno i fakultet.

 Pa i kod nas sam plačaš mirovinsko, zdravstveno i fakultet, i još imaš porez, jedan od najviših u evropi.

zeroname sri 29.6.2016 19:27
krayz1e kaže...
zeroname kaže...
Magnolia_fan kaže...
Hrvoje.RH kaže...

Cijena nije uredu I TOČKA.

Dali bi ti dao 2400+kn za tu karticu?

na neweggu je točno ta cijena koju AMD preporuča 239$

 

 U Europi nas deru, a ne samo HR. U Engleskoj je cijena oko 2000 kuna, a isto toliko kosta i GTX 970.

 U americi je jeftina jer nema poreza. Ali zato sam plaćaš mirovinsko zdravstveno i fakultet.

 Pa i kod nas sam plačaš mirovinsko, zdravstveno i fakultet, i još imaš porez, jedan od najviših u evropi.

 Ne plaćaš sam nego tvoj poslodavac plaća tvoje zdravsveno tvoje mirovinsko i još plaća porez na dobit i PDV. I kad tome dodaš namete prodavača cijena je tu negdje. Najgore je što svi zaboravljaju daje PDV 25% a u americi nema VAT-a na večinu stvari.

XXX sri 29.6.2016 19:29
picajzla0707 kaže...
kakav je omjer?

jbga, nemam niti 280x niti 770, a testovi na netu danas su isti oni kao i kad su izašle

 

malo mi je blesavo to prekenjavanje, kao i one priče o "jedenju prašine" zbog par fps-a razlike, bez obzira kojem taboru bilo u plus

390 je malo bolja od 970 i takva će ostati, čak i u ashes (koliko sam vidio) koji izrazito ide na ruku 390-ki su razlike 58 prema 48 fps-a i kad to jednog dana zbog zahtjevnijih igara padne na 30fps gdje je granica igrivosti, bit će zakurac i jedna i druga

 

Ja sam koristio obje pa znam iz prve ruke, u nekim naslovima je razlika velika. Što se igrivoti tiče staviš na srednje detalje i imaš igrivost a ovdje se vidi također razlika u snazi kartica koje su u trenutku aktualnosti GTX 770 bile praktički rame uz rame, kako koji naslov naravno.

picajzla0707 sri 29.6.2016 19:45
XXX kaže...
picajzla0707 kaže...
kakav je omjer?

jbga, nemam niti 280x niti 770, a testovi na netu danas su isti oni kao i kad su izašle

 

malo mi je blesavo to prekenjavanje, kao i one priče o "jedenju prašine" zbog par fps-a razlike, bez obzira kojem taboru bilo u plus

390 je malo bolja od 970 i takva će ostati, čak i u ashes (koliko sam vidio) koji izrazito ide na ruku 390-ki su razlike 58 prema 48 fps-a i kad to jednog dana zbog zahtjevnijih igara padne na 30fps gdje je granica igrivosti, bit će zakurac i jedna i druga

 

Ja sam koristio obje pa znam iz prve ruke, u nekim naslovima je razlika velika. Što se igrivoti tiče staviš na srednje detalje i imaš igrivost a ovdje se vidi također razlika u snazi kartica koje su u trenutku aktualnosti GTX 770 bile praktički rame uz rame, kako koji naslov naravno.

 bogme jest razlika, ako su to grafovi s novim driverima na obje grafe, makar mi je sumnjiva ova slikica gdje je 280x jača od 380x

 

ma i govorim za srednje detalje ili čak niže, ja trenutno imam 570 i upravo to radim da bi zadržao igrivost

bilo bi glupo da insistiram na high/very high detaljima i jebem se sa 20 fps-a, no opet sumnjam da neka amd grafa iz tog doba i iste cjenovne klase danas radi puno bolje od moje 570

 

makar, dosad se pokazalo da amd duže daje podršku u driverima i da s vremenom njihove grafe postaju značajno bolje

pa plus prednost u dx12, makar i ne bila dramatična, sve skupa i jest razlog zašto ovo ljeto ciljam na neku tihu i hladnu 480-ku

 

Stjepanj sri 29.6.2016 19:51
XXX kaže...

Eto od glupavog djeteta došao sam do uvažavanja. Ili?

 tko te nazvao glupavim djetetom?, meni nikako ne sjeda taj tvoj novi avatar, na onaj stari sam se naviknuo, sda te ni ne skuzim ponekad!lp

picajzla0707 sri 29.6.2016 19:59
XXX kaže...

Eto od glupavog djeteta došao sam do uvažavanja. Ili?

 eto, metamorfoza

 

ma nisam uzimao u obzir razlike koje mogu nastati s vremenom, makar mi je još sumnjiva ona fotka gdje je 280x jača od 380x

gledao sam sadašnju razliku 390 i 970, zato sam i rekao da su to dječje priče, jer najčešće to i jesu u natezanjima oko amd vs nvidia gdje se par fps-a proglašava "deranjem" i slično

Dex.pwn sri 29.6.2016 20:01
zeroname kaže...
Magnolia_fan kaže...
Hrvoje.RH kaže...

Cijena nije uredu I TOČKA.

Dali bi ti dao 2400+kn za tu karticu?

na neweggu je točno ta cijena koju AMD preporuča 239$

 

 U Europi nas deru, a ne samo HR. U Engleskoj je cijena oko 2000 kuna, a isto toliko kosta i GTX 970.

 U americi je jeftina jer nema poreza. Ali zato sam plaćaš mirovinsko zdravstveno i fakultet.

 

E sad bi ti da sve imaš besplatno.

Barracuda727 sri 29.6.2016 20:40

ustvari kad se povuce crta ispada da se prije isplati uzeti izvana rx-icu nego kod nas ,naravno naci neki dobar ducan sa niskom postarinom i naravno da je cijena oko 200 $ i isplati se,btw xd neki prijedlozi ,scan.co.uk , caseking, nisam gledao cijene kod njih samo stavljam neke poznate ducane za koje znam da su slali za hrvatsku, neznam dal jos uvijek salju,pa ako ko ima neki dobar prijedlog da zna za neki computer shop a da je rx-a u okvirima do 200-250$ nek stavi ovdje pomoci ce ljudima koje se odluce za kupovinu....makar slazem se sa gore  navedenim komentarima gdje vele da je bolje pricekat  jesen , nize cijene i opcenito mozda i novu Vegu ili Navi koji se ocekuje za 2019,pozdrav

 

http://wccftech.com/amd-polaris-11-gpu-specifications-leaked-compubench/

CyberK sri 29.6.2016 20:51
zeroname kaže...

 Ne plaćaš sam nego tvoj poslodavac plaća tvoje zdravsveno tvoje mirovinsko i još plaća porez na dobit i PDV. I kad tome dodaš namete prodavača cijena je tu negdje. Najgore je što svi zaboravljaju daje PDV 25% a u americi nema VAT-a na večinu stvari.

Ne zovu ga VAT, ali skoro sve savezne drzave imaju sales tax. Samo sto je on obicno 8-10%, a ne 25%...

nicky.sl sri 29.6.2016 20:54

Sve je to sjajno i bajno ali ova kartica meni gadno smrdi.

Prvo ne sviđa mi se to što kao i do sada nisu najprije izbacili top model nego po svemu sudeći srednji segment.

Prema mom shvaćanju oni nemaju odgovor na suparničke pulene tipa GTX 1070 i 1080 i pitanje je kad će i hoće li ga imat.

 

nicky.sl sri 29.6.2016 21:17

Znači lipite mi TD-ove što sam razočaran grafom i njenom cijenom i smještajem u tržišnom segmentu.

Valjda i vrapci na granama znaju da sam ja veliki ljubitelj AMD-ovih grafa (ne procesora) još od vrimena ATI-a ali ovaj put su me s ovim potezom razočarali i to je činjenica a vi mi i dalje tucite TD-ove.

amd freak sri 29.6.2016 21:47

Meni iz ovih grafova nije jasna jedna stvar.

 

Kako je moguće da 280x ima 70 average fps-a na ultri u doomu??

 

Imam sličan setup s istom karticom i nema hebene šanse da fps bude na stabilnih 60, a kamoli 70 i to na 4xAA???

 

Ste imali loop u zatvorenom prostoru bez neprijatelja ili sam ja lud?

nicky.sl sri 29.6.2016 21:56
Prince-Artas kaže...

Udaraju ti TD jer se već mjesecima zna da high end AMD GPU neće tako brzo tako da si svojim postom otkrio toplu vodu 

 Da, često ja otkrivam toplu vodu a usput i znam da obečavaju grafu koja će oprat pod s gtx1080 ali i stalno produžuju rokove izlaska i kako su krenuli izdaće ju taman kad suparnici izdaju gtx2080.

Stalno tako kaskaju za njima i to mi već ide na živce i sve više i više se razočaravam u njih.

Uništili su CPU odjel (očekujemo Zen i zbilja bi volio da nadyebu Intel i da me razuvjere) a sad uništavaju i gpu odjel (dok je bio ATI valjalesu i grafe).

Kompletan AMD triba iz korjena minjat poslovnu politiku i strategiju a usput i nabavit sposobne ljude koji znaju radit procesore (i cpu i gpu).

Od ovakvog AMD-a najviše štete imamo mi njihovi korisnici jer da pritisnu Intel i Nvidiu uz zid išle bi i cijene doli a ovako monopolisti rade što hoće i deru nas ko mačke.

Prince-Artas sri 29.6.2016 22:00
nicky.sl kaže...
Prince-Artas kaže...

Udaraju ti TD jer se već mjesecima zna da high end AMD GPU neće tako brzo tako da si svojim postom otkrio toplu vodu 

 Da, često ja otkrivam toplu vodu a usput i znam da obečavaju grafu koja će oprat pod s gtx1080 ali i stalno produžuju rokove izlaska i kako su krenuli izdaće ju taman kad suparnici izdaju gtx2080.

Stalno tako kaskaju za njima i to mi već ide na živce i sve više i više se razočaravam u njih.

Uništili su CPU odjel (očekujemo Zen i zbilja bi volio da nadyebu Intel i da me razuvjere) a sad uništavaju i gpu odjel (dok je bio ATI valjalesu i grafe).

Kompletan AMD triba iz korjena minjat poslovnu politiku i strategiju a usput i nabavit sposobne ljude koji znaju radit procesore (i cpu i gpu).

Od ovakvog AMD-a najviše štete imamo mi njihovi korisnici jer da pritisnu Intel i Nvidiu uz zid išle bi i cijene doli a ovako monopolisti rade što hoće i deru nas ko mačke.

 Jasno je to meni i ja se slažem s tobom. AMD kaska i to ih košta silno. Ono gore je samo bila moja opservacija.

BlueMax sri 29.6.2016 22:00
toxic kaže...
BlueMax kaže...
Hrvoje.RH kaže...

290*7,51=2178kn i otprilike bi cijena trebala biti  oko 2000 ili ispod

 

di je onda ovih 300kn koji naši deru

 U Njemačkoj je PDV 19% a kod nas 25%.

 

 6% razlike ovo slučaju nije 300 kn nego negdje oko 120 kn

 

kako god preplacujemo karticu

 Tko ti brani da je kupiš u Njemačkoj? Ako ćeš uspoređivati cijene kućne elektronike, bijele tehnike, foto opreme... pa sve do hrane shvatit ćeš da s računalnim komponentama još super prolazimo.

Ili usporedi cijenu jabuka u Zagrebu i na Visu. Naravno, te jabuke treba dovesti na Vis, u usporedbi s Zagrebom neće ih se prodati 0,1%, koga uopće briga koliko koštaju jabuke na Visu osim stanovnike Visa?

E isto tako je Hrvatska za Njemačku Vis i dućan koji bi kod nas držao cijene kao u Njemačkoj bi propao jednako brzo kao onaj na Visu da prodaje jabuke po cijeni kakva je u Zagrebu.

picajzla0707 sri 29.6.2016 22:35
BlueMax kaže...
toxic kaže...
BlueMax kaže...
Hrvoje.RH kaže...

290*7,51=2178kn i otprilike bi cijena trebala biti  oko 2000 ili ispod

 

di je onda ovih 300kn koji naši deru

 U Njemačkoj je PDV 19% a kod nas 25%.

 

 6% razlike ovo slučaju nije 300 kn nego negdje oko 120 kn

 

kako god preplacujemo karticu

 Tko ti brani da je kupiš u Njemačkoj? Ako ćeš uspoređivati cijene kućne elektronike, bijele tehnike, foto opreme... pa sve do hrane shvatit ćeš da s računalnim komponentama još super prolazimo.

Ili usporedi cijenu jabuka u Zagrebu i na Visu. Naravno, te jabuke treba dovesti na Vis, u usporedbi s Zagrebom neće ih se prodati 0,1%, koga uopće briga koliko koštaju jabuke na Visu osim stanovnike Visa?

E isto tako je Hrvatska za Njemačku Vis i dućan koji bi kod nas držao cijene kao u Njemačkoj bi propao jednako brzo kao onaj na Visu da prodaje jabuke po cijeni kakva je u Zagrebu.

 krivo...

gotovo je jednaki trošak dovesti iz roterdama grafu do hrvatske, poljske, rumunjske ili bugarske, pa je cijena potrošačke elektronike kod nas 107% eu prosjeka, a u ppoljskoj, rumunjskoj ili bugarskoj i do 30% niže

o hrani i osnovnim troškovima života da ne pričamo

radi se jednostavno o tome da naša vlada pogoduje bankama i korporacijama, umjesto narodu i to se odražava na standard kakav imamo

isyck sri 29.6.2016 22:46

Evo gledam na caseking-u,270+20 € za 8GB verziju.I dalje previše u pičku materinu.

Po nekoj logici,4GB verzija bi trebala doći 230€+20€,drugim riječima~1900 kn...što i nije toliko loše s obzirom da u ovoj vukojebini GTX 960 toliko košta,a GTX 970 cca. 3000kn.