Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

elkarrde pon 13.4.2009 12:15
Oly_E3 kaže...

Evo vam jedna od jučer (budite blagi Namigiva)

 

Pčela u letu

 imaš izuzetno puno šuma na toj slici. sama fotka ko fotka je ništa spektakularno - dobar ulov pčele.

eterna luchar kaže...

slika je namjerno preeksponirana jer je ostalo na slici jako zatrpano detaljima...al ocekujem kritiku :-)

 ne, ostavi fotku kakva je, tak bijela - dobio si stvarno dobru high-key fotografiju. (moožda malo kontrasta, no bolje ne pretjerivati, ko zna kaj će izroniti iz pozadine)
dodao bi malo bjeline na dnu, malo više na vrhu (da po vertikali stabla i koš dođu na donju trećinu), nebi škodilo malo prostora s obje strane lijevo i desno, no inače, jedna od najboljih fotki u ovom topicu.
fromcelltohell pon 13.4.2009 12:44
scorpion667 kaže...

Evo jedna slikana sa jeftinjakom Benq DC E1000. AL dobar jeftinjakCool. Pa komentirajte

 

BUG NA CVIJETU

 Nisam nikakav kritičar,niti se razumijem u fotografiju.No,znam kad mi se nešto sviđa i što mi  je oku ugodno.
Ova tvoja fotografija mi je fenomenalna,šteta što sadrži i dtum i vrijeme. Inače,po meni 10/10Cool
eterna luchar pon 13.4.2009 13:22

evo dodan kontrast više ne ide, bilo bi bezveze...

mozda se ne vdi na prvu ali kad pogledas obje skuzit ceš/ćete

 

EDIT: evo jos jedan snimljena na gigu jednog banda, svjetlosni uvjeti su bili prelosi al meni je slika na kraju bila ok...

draenei pon 13.4.2009 14:09
eterna luchar kaže...

evo dodan kontrast više ne ide, bilo bi bezveze...

mozda se ne vdi na prvu ali kad pogledas obje skuzit ceš/ćete

 

EDIT: evo jos jedan snimljena na gigu jednog banda, svjetlosni uvjeti su bili prelosi al meni je slika na kraju bila ok...

 
dobro iskorišteno protusvjetlo ;) nekako me podsjeća na route 66, jesam li u pravu?
no, dala sam si malo slobode da ju uže kropnem, čisto da vidim razliku. stavljam ju u prilog usporedbe radi ;)

na ovoj drugoj (prvoj) ne bih nabijala kontrast, kao što vidimo svašta će izmigoljiti iz te bijele pozadine ;)
eterna luchar pon 13.4.2009 16:10
draenei kaže...
eterna luchar kaže...

evo dodan kontrast više ne ide, bilo bi bezveze...

mozda se ne vdi na prvu ali kad pogledas obje skuzit ceš/ćete

 

EDIT: evo jos jedan snimljena na gigu jednog banda, svjetlosni uvjeti su bili prelosi al meni je slika na kraju bila ok...

 
dobro iskorišteno protusvjetlo ;) nekako me podsjeća na route 66, jesam li u pravu?
no, dala sam si malo slobode da ju uže kropnem, čisto da vidim razliku. stavljam ju u prilog usporedbe radi ;)

na ovoj drugoj (prvoj) ne bih nabijala kontrast, kao što vidimo svašta će izmigoljiti iz te bijele pozadine ;)
 route 66... nisam upoznat s nicime uz to osim onog znaka...moze koji link?
i sto se tice cropa, dobra opaska... sto cini pjednostavno pravilo trecine...hehhe

draenei pon 13.4.2009 16:33

ne samo trećina već i uži krop, ulazak u kadar, popunjavanje kadra, kako god želiš :)  po mom mišljenju, prva verzija ima previše bespotrebnog prostora, druga verzija mi je bolja jer se stavlja naglasak na siluetu...

(route 66...popularan birc  u zagrebu... no, sori, ništa bitno ;))

elkarrde uto 14.4.2009 00:35
Jogi kaže...

@ elkarrde: ne bih se složio da se autoru sviđa svaka njegova fotka, ja sam zadovoljan sa možda 1% svojih, često na 50 napravljenih imam jednu koja me potpuno usreći. I onda je gledam nekoliko mjeseci i počinjem joj nalaziti nedostake i detalje koji mi se ne sviđaju, tako da praktički nikada nisam zadovoljan svojim fotografijama.

 no, očito ne spadaš u grupu običnih, vikend fotografa, onih koji fotkaju svoje tulume, svoj vrt, svoju ženu i djecu. takvi su gotovo uvijek zadovoljni fotkama, jer im fotke služe čisto kao dokumentacija nekog događaja - bio sam tamo, vidi, vidi!

draenei uto 14.4.2009 14:04
Oly_E3 kaže...

Evo još koja moja (moja kritika: mogao sam još malo zatvoritit blendu, ali leptir je neki brzi bio)

 

Leptir

 jedan dio napretka u fotografiji jest pokušati naučiti napraviti selekciju svojih fotki......... ako znaš da je leptir trebao biti oštriji, a vidiš da nije - onda ta fotka jednostavno nema šta raditi u javnosti!! Namigiva   (tim više što ti to nismo mi rekli nego si do tog zaključka sam došao)

uzimajući u obzir
1. da si se u nekom topiku pohvalio da se već duže vrijeme baviš fotografijom
2. još neke detalje pomoću kojih sam stvorila neku sliku o tebi
- oprosti ali vrlo kritično se postavljam prema tvojim radovima....