Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

draenei sub 11.4.2009 16:05

...da se svi skupa suzdržimo od komentiranja i kritiziranja na temi Vaša najbolja digitalna fotografija Osmijeh

 

dakle, ovdje idu samo one fotke za koje želite da budu komentirane!

 

ako niste sigurni jeste li dobro kadrirali, ako vas zanima drugo mišljenje, ako, ako, ako......

 

znači, fotka je u ovoj temi da bi bila komentirana, a mi smo ovdje da kažemo svoje mišljenje u svrhu eventualnog poboljšanja fotografije.

 

i molim, bez durenja, ljutnje i prepucavanja, kritika će uvijek biti. cilj teme je učenje i poboljšanje naših fotografija, za one koji to žele Namigiva

 

PRAVILA

 

1.  malo truda uložiti pa davati konstruktivne komentare. ako vam se sviđa napišite što vam se sviđa. u suprotnom napišite što vam se ne sviđa.

od komentara poput "divno, predivne fotke, baš mi se sviđa" nitko nema previše koristi. ako ništa drugo, bar onda dopišite "meni je odlična fotka, sviđaju mi se boje".

 

2. molim vas, stavljajte jednu fotku po postu za koju želite komentar, radi lakšeg praćenja i fotki i komentara.

 

DODATAK!!

 

DrNasty kaže...

Zamolio bih sve forumase koji postaju tudje fotke zbog dodatnog misljenja da navedu autora i izvor doticne fotke ili ce one biti izbrisane.

Takodjer molim forumase koji sa sigurnoscu znaju porijeklo odredjenih fotografija da mi ukazu na iste zbog njihovog uklanjanja.

Ne zelim ovu temu zagaditi neovlastenim postanjem tudjih fotografija kao ni mogucim svadjama.

Hvala

 
DrNasty kaže...
Escudo kaže...
 imena i prezimena drugih korisnika/ica kao i imena i prezimena fotografa ili autora ili objekta fotografije se nesmiju stavljati na forum, to je staro opce pravilo.

svatko moze stavljati samo svoje podatke pa bi molio da lijepo objasnis kako da to izvedemo.
 Dovoljno je da navedes stranicu gdje je ta fotografija javno dostupna i gdje je autor iste sam naveo vlastite podatke. Na taj nacin ce se (donekle) postivati autorska prava, bar nece mirisati na kradju.
 
draenei sub 11.4.2009 16:15

otvorila sam ovu jer tamo kad nešto skomentiraš dobiš po nosu Smijeh

 

ono je tema za vaše (i po vašem mišljenju) najbolje fotografije pa neka takva i ostane, usprkos postojećim komentarima. tako održavamo mir u kući.. tko želi komentare - ovdje, tko ne želi - tamo. i svi hepi, zar ne?  Namigiva

draenei sub 11.4.2009 18:28

da, da, pčelica i cvetek nedovoljno oštri, šteta. al nije do tebe, okej... inače, lijepo zamućena pozadina, jednolična ali ne i dosadna. možda da je blenda mrvicu zatvorenija, za malo dublji dof :)

Akhenaten ned 12.4.2009 10:42

Evo da se i ja prikljucim na zrtvenik :)za pocetak stare fotke, posto s pentaxijem jos nisam krenul u odradjivanje ideja, nasrecu godisnji je drugi tjedan vec :)=

 

sve fotke su slikane sa olympus fe-110, znaci obicnim tzv idiotom, jedna je u zoloskom, a 2 su fotkane iz vlaka u pokretu Nevinašce

 

mozda nisu dovoljno ostre, ali eto :)

draenei ned 12.4.2009 14:20
Bellatrix kaže...
Oly_E3 kaže...

Evo još jedna od jučer.

 

LINK

 Dobra fotografija.
Samo možda bi bilo malo bolje da si pod nekim većim kutom uslikao to, radi dinamike.
Ovako to izgleda nekako pregeometrijski.
 dobra fotografija? oh, tu svi sve hvale, pa ovo je skroz bezveze :/
ako je namjera bila geometrija onda je fotka skroz fulana. ako nije, opet je fulana. u svakom slučaju je fulana!
nezanimljiva je skroz, iz čudnog kuta. čudni kutevi znaju biti odlični no ovdje je neprirodan. desno od vrata se vidi dio nečega - bespotrebno, i još k tome odrezano. lijeva strana također nezgrapno odrezana. višak prostora iznad vrata, višak prostora na podu. nema točke interesa, oko luta po fotki ne nalazeći nikakav zanimljiv detalj. odnosno, oko moje i ja nalazimo zanimljive detalje i žalimo što nisu uočeni kao zasebna cjelina nego je autor sve strpao u istu fotku i to sa apsolutno nikakvim redom.