Sport

GNK Dinamo Zagreb

Zaporožac čet 6.10.2022 07:45

Chelsea taj dan nije bio tri puta bolji od Dinama, jer je izgubio od Dinama.

 

Ako sam ja tri puta viši od tebe, uvijek ću pobrati plodove na višim granama drveta, nema tu slučajnosti.

Ili hoćeš reći, da ima slučajnosti, i da je Dinamo bez veze, sretno dobio Chelsea ?

 

Eto ti filozofije, kad voliš.

gumifufna čet 6.10.2022 08:11
Zaporožac kaže...

Chelsea taj dan nije bio tri puta bolji od Dinama, jer je izgubio od Dinama.

 

Ako sam ja tri puta viši od tebe, uvijek ću pobrati plodove na višim granama drveta, nema tu slučajnosti.

Ili hoćeš reći, da ima slučajnosti, i da je Dinamo bez veze, sretno dobio Chelsea ?

 

Eto ti filozofije, kad voliš.

 Chelsea taj dan nije bio puno bolji, ali nije ni lošiji po statistici:

https://www.rezultati.com/utakmica/IwYWZynF/#/detalji/statistika-utakmice/0

 

Chelsea kući neće dva puta ponoviti istu grešku i podcjeniti Dinamo.

Hoćeš li se ti kladiti na Chelsea kući kad bude koeficijent npr. 1.7 na Chelsea, ili na Dinamo na koeficijent npr. 4.8?

 

ibme74 čet 6.10.2022 08:23

Ni ja se ne mogu oteti dojmu da je ono sinoć odigrano previše kukavički, postavljena taktika kao da je s druge strane Manchester City a ne Salzburg.

Da se razumijemo Salzburg je jaka ekipa, vjerojatno trenutno malo i jači od Dinama, ali opet ne toliko dobro da izađeš na njih sa praktički 5-3-2 formacijom.

Bokovi predefenzivno postavljeni, Oršić i Petković odsječeni od ekipe a nije Salzburg toliko bolji da se protiv njih nije moglo igrati ofenzivniji, pogotovo u drugom poluvremenu jer ne mogu oni igrati luđački pressing 90 minuta.

Također prekasno je krenuo sa zamjenama, u drugom poluvremenu oko 60. minute je Salzburg malo pao, Dinamo krenu imati više loptu u posjedu i kretati prema naprijed taj je trebao uvesti 1-2 nova ofenzivnija igrača i napasti a ne pokušati ziheraški odigrati do kraja i uzet bod.

Kad igraš na bod to najčešće završio ovako - da ostaneš bez ijednog.

Može se žaliti za onom propuštenom šansom Drmića kad je išao 1 na 1 i onog poništenog gola zbog zaleđa ali to ti je karma kad odigraš kako si odigrao protiv ekipe koja objektivno nije toliko jača od tebe da igraš praktički bunker.

Valjda će pametnije u uzvratu jer sad im igra samo pobjeda ako žele euro proljeće.

Super64 čet 6.10.2022 08:46

Dinamo u zadnja dva mjeseca ima dvije izgubljene utakmice. Deklasirani Hajduk sa nadmočno premočnih 4:1! Pa Chelzi! I zbog jučerašnje (a Salzburg je pobjedio penalom) Čačke je već za odstrel? Drmić bi trebao prvi začkomiti jer je jučer imao zicer, ali nije on Šuker ili Žuti da to loba ili nekak pametnije pospremi. Tak da tišinčina.

nkdz čet 6.10.2022 08:52

Da se ne lažemo, Salzburg je već godinama bitno jači. Dinamo je možda bio u rangu Salzburga 2009. godine kada su međusobno igrali kvalifikacije, ali kasnije je Salzburg postao za nekoliko koplja su iznad Dinama ne samo što se financija tiče, već i po organizaciji, scoutingu, dovođenju igrača. Imaju vrhunsku ekipu, svake godine automatski ulaze u LP, pronalaze i dovode najveće svjetske talente diljem svijeta. Iz godine u godinu pokazuju da mogu bez problema u igri parirati klubovima iz gornjeg ešalona Lige prvaka. 

 

Dinamo ima igrače kakve ima, s određenim tehničkim i prije svega fizičkim limitacijama. Uz svo dužno poštovanje, ne može se graditi igra iz faze obrane i biti rezistentan na presing kada ti igraju braniči poput Teophilea. Ne možeš očekivati uspjeh u najvećerm mogućem rangu natjecanja, a igraju ti dokazani kikseri u ekipi. 

gumifufna čet 6.10.2022 08:53
Zaporožac kaže...

Nitko tu nikoga u grupi ne podcijenjuje.

Kako su se Salzburgovci veselili, kao da su Reala pobijedili 5:0 

 Još više se radovao Chelsea kad je sinoć rastavio na proste faktore Milan sa 3:0.

Englezima je primarna Premier Liga i u Ligi Prvaka obično kalkuliraju sa "slabijim" ekipama. Još imaju i 2 kupa i previše zgusnut raspored pa moraju rotirati i kalkulirati.

Kupili su dosta igrača, i sad su se tek uigrali i izgledaju baš dobro i moćno.

 

Nisi mi još odgovorio na koga ćeš se kladiti na Stamford Bridge: Chelsea ili Dinamo?

ibme74 čet 6.10.2022 08:53
Super64 kaže...

Dinamo u zadnja dva mjeseca ima dvije izgubljene utakmice. Deklasirani Hajduk sa nadmočno premočnih 4:1! Pa Chelzi! I zbog jučerašnje (a Salzburg je pobjedio penalom) Čačke je već za odstrel? Drmić bi trebao prvi začkomiti jer je jučer imao zicer, ali nije on Šuker ili Žuti da to loba ili nekak pametnije pospremi. Tak da tišinčina.

 

Čačko dominira HNL-om, stvarno ne znam kojem je to treneru uspjelo prije njega... 

 

BTW ne hejtam Čačka, ali da nije za velike utakmice jer igra ziheraški to je istina, protiv Chelsea je pogodio ali ne možeš sad u svakoj utakmici LP uzeti bodove tako što postaviš istu formaciju i iste igrače, tu je grešku radio sa reprezetacijom a sad ju ponavlja sa Dinamom u euro utakmicama.

plavi08 čet 6.10.2022 09:53
ibme74 kaže...
Super64 kaže...

Dinamo u zadnja dva mjeseca ima dvije izgubljene utakmice. Deklasirani Hajduk sa nadmočno premočnih 4:1! Pa Chelzi! I zbog jučerašnje (a Salzburg je pobjedio penalom) Čačke je već za odstrel? Drmić bi trebao prvi začkomiti jer je jučer imao zicer, ali nije on Šuker ili Žuti da to loba ili nekak pametnije pospremi. Tak da tišinčina.

 

Čačko dominira HNL-om, stvarno ne znam kojem je to treneru uspjelo prije njega... 

 

BTW ne hejtam Čačka, ali da nije za velike utakmice jer igra ziheraški to je istina, protiv Chelsea je pogodio ali ne možeš sad u svakoj utakmici LP uzeti bodove tako što postaviš istu formaciju i iste igrače, tu je grešku radio sa reprezetacijom a sad ju ponavlja sa Dinamom u euro utakmicama.

 Tako i igraju velike ekipe. Ovaj striček sa slike se ne slaže s tobom.

 

Da se krenuo nadigravat sa Salzburgom i primili 2 gola u 20 minuta rekli bi da je to zato jer ne možeš tako igrati u gostima kod fizički jače ekipe. Dinamo je jučer odigrao solidnu tekmu. Taj dojam da se može bolje često vara. Tekma je mogla otiči u oba smjera. 

 

 

ibme74 čet 6.10.2022 09:58

Ma dobro nek je i krenuo kako je krenuo, nije mi jasno kada je u 60. minuti Dinamo preuzeo igru u svoje ruke (tj noge) zašto nije onda uveo kojeg ofenzivnog igrača i krenuo po gol? Pa zna se da su ove dvije tekme ključne, ne možeš u Salzburgu igrati cijelu tekmu na bod ako ti je cilj prezimiti u europi. Ovo je jednostavno taktički pogrešno psotavljena utakmica, Salzburg nije toliko jači da se s njima nije moglo pošteno potući nego igrati alibi igru.

 

EDIT: a ova usporedba sa gospodinom sa slike nema nikakvog smila, jedno je biti trener top ekipa koji u svakoj utakmici idu na pobjedu jer su jedna od najjačih ekipa na svijetu a drugo je jedan Dinamo koji je u toj LP inferioran protiv skoro svake ekipe te se iz tog razloga mora prilagoditi taktiku i način igre protivniku jer nije isto igrati protiv Chelsea i protiv Salzburga što nas ponovno vraća na ono što sam rekao a ti se nadovezao - ne možeš svaku utakmicu LP izvesti istu formaciju, iste igrače i istu taktiku te se nadati najboljem jer je u jednoj utakmici upalilo 

plavi08 čet 6.10.2022 10:14

Ne tvrdim da bi bilo gore da je napravio ovo što ti pričaš. Možda bi i bilo uspiješnije.

 

Ne volim Čačića niti njegov stil vođenja. No zasad ima rezultate. 

 

Gledajući tekmu nisam  vidio neku veliku grešku u taktici. Naravno da bi možda promjene koje spominješ dovele do drugačijieg stanja. Sad ovisi na čiju stranu.

Zaporožac čet 6.10.2022 10:37

Nije uvijek kriv trener ili igrači.

Nešto se pita i protivnička strana. 

 

gumifufna 

 

Zadnji put sam se kladio 2004 godine.

10 kn uloženih, na 10 parova, dobio sam......četiri kune..

 

Sad su ti je jasno koji su bili koeficijenti.. 

Ne sumnjam da će puno navijača Dinama igrati X

 

Više se ne kladim.

gumifufna čet 6.10.2022 10:53
Zaporožac kaže...

Nije uvijek kriv trener ili igrači.

Nešto se pita i protivnička strana. 

 

gumifufna 

 

Zadnji put sam se kladio 2004 godine.

10 kn uloženih, na 10 parova, dobio sam......četiri kune..

 

Sad su ti je jasno koji su bili koeficijenti.. 

Ne sumnjam da će puno navijača Dinama igrati X

 

Više se ne kladim.

Sve 5 i ja ću navijati za X, jer navijači više razmišljaju srcem nego glavom.

Ali objektivno, velike su šanse da će Chelsea dobiti , vjerovatno čak i u hendikepu(2+ gola više).

BlackMoon čet 6.10.2022 10:58

Čaćić ima rezultate kaže netko gore? Gdje? U HNL-u, s trulim Hajdukom i ostalim “livadarima”, uključujući i moj nikakvi Šibenik? Vi HNL uzimate kao referencu za uspjehe?
Uspjeh protiv Chelsea došao je slučajno, zbog raštimanosti i neuigranosti engleske ekipe i kao rezultat podcijenjivanja! Ne treba zbog toga servsera dizati u lovorike, jer će taj Chelsea ionako biti prvi u grupi!
Treba se bojati njegovih loših poteza, promašenosti taktike, kukavičke igre i protiv slabijih od sebe! Sinoć je pokazao kako nije trener za velike utakmice, nije trener za velike uspjehe, rođeni luzer i neznalica.
Hrvatskom nogometu već je napravio dosta štete, uništio nam je Euro 2016, a sad je na putu uništiti dinamovo proljeće u Europi! Hitno ga poslati neka spašava Lokomotivu ili Goricu ove godine, a dovesti čovjeka koji zna i ima iskustva za ovakve utakmice, bez obzira što “centrala” u Međugorju mislila o tome!

C64 čet 6.10.2022 11:13

Glavna poanta je da dobivaš slabije od sebe (Hnl klubovi, Shkupi, Ludogorets, Bodo) i povremeno uz malo sreće i jače od sebe (Chelsea, Tottenham...).

Drugi dio je atraktivniji i dulje se pamti, ali prvi dio je ključan

 

 

gumifufna čet 6.10.2022 11:28
BlackMoon kaže...
Čaćić ima rezultate kaže netko gore? Gdje? U HNL-u, s trulim Hajdukom i ostalim “livadarima”, uključujući i moj nikakvi Šibenik? Vi HNL uzimate kao referencu za uspjehe?
Uspjeh protiv Chelsea došao je slučajno, zbog raštimanosti i neuigranosti engleske ekipe i kao rezultat podcijenjivanja! Ne treba zbog toga servsera dizati u lovorike, jer će taj Chelsea ionako biti prvi u grupi!
Treba se bojati njegovih loših poteza, promašenosti taktike, kukavičke igre i protiv slabijih od sebe! Sinoć je pokazao kako nije trener za velike utakmice, nije trener za velike uspjehe, rođeni luzer i neznalica.
Hrvatskom nogometu već je napravio dosta štete, uništio nam je Euro 2016, a sad je na putu uništiti dinamovo proljeće u Europi! Hitno ga poslati neka spašava Lokomotivu ili Goricu ove godine, a dovesti čovjeka koji zna i ima iskustva za ovakve utakmice, bez obzira što “centrala” u Međugorju mislila o tome!

 Nešto se šuškalo da je trebao S. Jakirović preuzeti Dinamo jer je mlad i ima odlične rezultate sa Zrinjskim.

Kojeg bi ti našeg trenera da vodi Dinamo, a da ima neke rezultate i ugled? Tudor je zauzet, Bišćan, Slaven Bilić isto. Meni padaju na pamet: Jurčević i Prosinečki?

ibme74 čet 6.10.2022 12:00
gumifufna kaže...
BlackMoon kaže...
Čaćić ima rezultate kaže netko gore? Gdje? U HNL-u, s trulim Hajdukom i ostalim “livadarima”, uključujući i moj nikakvi Šibenik? Vi HNL uzimate kao referencu za uspjehe?
Uspjeh protiv Chelsea došao je slučajno, zbog raštimanosti i neuigranosti engleske ekipe i kao rezultat podcijenjivanja! Ne treba zbog toga servsera dizati u lovorike, jer će taj Chelsea ionako biti prvi u grupi!
Treba se bojati njegovih loših poteza, promašenosti taktike, kukavičke igre i protiv slabijih od sebe! Sinoć je pokazao kako nije trener za velike utakmice, nije trener za velike uspjehe, rođeni luzer i neznalica.
Hrvatskom nogometu već je napravio dosta štete, uništio nam je Euro 2016, a sad je na putu uništiti dinamovo proljeće u Europi! Hitno ga poslati neka spašava Lokomotivu ili Goricu ove godine, a dovesti čovjeka koji zna i ima iskustva za ovakve utakmice, bez obzira što “centrala” u Međugorju mislila o tome!

 Nešto se šuškalo da je trebao S. Jakirović preuzeti Dinamo jer je mlad i ima odlične rezultate sa Zrinjskim.

Kojeg bi ti našeg trenera da vodi Dinamo, a da ima neke rezultate i ugled? Tudor je zauzet, Bišćan, Slaven Bilić isto. Meni padaju na pamet: Jurčević i Prosinečki?

 

Tudor sumnjam da bi htio preuzeti Dinamo (možda sam u krivu), Bišćan nikako ne, njegov predefenzivni alibi nogomet nije ništa puno bolji od Čačićeve metode, Bilić također čisto sumnjam da bi sjeo na klupu Dinama. Jurčević i Prosinečki su mi onak, niti miriše niti smrdi.

Vaha je dobar trener samo malo prgav i uvijek je u svađi s nekim, Kek možda nebi bio loše riješenje na duže staze. Tomić ili Jakirović kao neke realnije opcije, ali kako god ne treba sad Čačka dirat barem do zimske stanke. Dali su mu pripreme, dali su mu da ih vodi kroz kvalifikacije, ušao je u LP neka sada dovršio barem polusezonu pa onda tek razmišljati o promjenama kad glave budu pametnije oko euro rezultata. Dinamo sad već godinama ima ekipu i dobar rezultat u europi, bilo bi šteta to vraćati na stare staze zbog alibi taktika i igara jer ekipu koja može i zna ima, samo treba hrabrije ići u te utakmice. Ja bi osobno više volio da su sinoć odigrali muški pa popušili 3:1 nego što su pali sa 1:0 u onoj bunker taktici.

Zaporožac čet 6.10.2022 12:09

Salzburg igra opako agresivno.

Nisu im se na sredini naigrali ni Milan ni Čelzi.

Jesu imali veći posjed, ali su bili odlično opstruirani.

Čačić će za utakmicu u Zagrebu s RBS reći; "dečki, moramo biti oprezni, ali agresivni" !  

 

Puni su snage, to me najviše plaši.. a onaj Sučić treba odmah igrati u repki među prvih 11 umjesto Kramarića.

Nije bitan onaj njegov dribling, već čovjek trči kao Perišić... gore-dolje-sredina non-stop, i opak je s loptom.. a 20 godina u je tek.... 

VooDooZg čet 6.10.2022 12:18
BlackMoon kaže...
Čaćić ima rezultate kaže netko gore? Gdje? U HNL-u, s trulim Hajdukom i ostalim “livadarima”, uključujući i moj nikakvi Šibenik? Vi HNL uzimate kao referencu za uspjehe?
Uspjeh protiv Chelsea došao je slučajno, zbog raštimanosti i neuigranosti engleske ekipe i kao rezultat podcijenjivanja! Ne treba zbog toga servsera dizati u lovorike, jer će taj Chelsea ionako biti prvi u grupi!
Treba se bojati njegovih loših poteza, promašenosti taktike, kukavičke igre i protiv slabijih od sebe! Sinoć je pokazao kako nije trener za velike utakmice, nije trener za velike uspjehe, rođeni luzer i neznalica.
Hrvatskom nogometu već je napravio dosta štete, uništio nam je Euro 2016, a sad je na putu uništiti dinamovo proljeće u Europi! Hitno ga poslati neka spašava Lokomotivu ili Goricu ove godine, a dovesti čovjeka koji zna i ima iskustva za ovakve utakmice, bez obzira što “centrala” u Međugorju mislila o tome!

 

 

Pa realno ulazak u Ligu prvaka nije bio niti zadan niti očekivan tako da tih pa tebi nebitnih 20 milja je njegovo dijelo koliko god ga volio ili ne - ili smatraš da bi bolje bilo ići ziheraški pa ući u Europa ligu, tamo malo se poigrati sa momčadima koje su većinom slabije od tebe, osigurati proljeće i tamo ispasti u osmini ili čak dalje i za sve to skupa zaraditi 4x manje novaca ..

 

Morate shvatiti da za klub nogomet se igra zbog novaca a ne za ljepotu ili za to kaj bu se "prezimilo" i ostale gluposti -- to kaj oni većinu toga zamrače i kaj je klub udruga građana i ostalih 100 stavi je predmet neke druge  rasparave,, iz njihove perspektive Čačić je ostavrio plan za kak se kaže 380% tim više mi je čudno za njega da nije opuštenie išao pogotovo nakon prve pobijede i pogotovo nakon kaj je trebao "namirisati krv" nakon prvog poluvremena kad je trebao osjetiti da je Slazburg zelen bio jučer..

ibme74 čet 6.10.2022 12:20
Zaporožac kaže...

Salzburg igra opako agresivno.

Nisu im se na sredini naigrali ni Milan ni Čelzi.

Jesu imali veći posjed, ali su bili odlično opstruirani.

Čačić će za utakmicu u Zagrebu s RBS reći; "dečki, moramo biti oprezni, ali agresivni" !  

 

Puni su snage, to me najviše plaši.. a onaj Sučić treba odmah igrati u repki među prvih 11 umjesto Kramarića.

Nije bitan onaj njegov dribling, već čovjek trči kao Perišić... gore-dolje-sredina non-stop, i opak je s loptom.. a 20 godina u je tek.... 

 

Mali Sučić ako ovako nastavi će definitivno u budućnosti biti jedan od najboljih ofenzivnih veznjaka na svijetu.

DeniZg čet 6.10.2022 12:28

Ona prilika Ivanušeca u prvom poluvremenu i Drmića u drugom su bile milljama bolje od bilo čega što je Red Bull složio cijelu utakmicu.

Po meni greška struke je fizička priprema i nedostatak iole kvalitetnog desnog (i lijevog) beka.

gumifufna čet 6.10.2022 12:49
ibme74 kaže..

Tudor sumnjam da bi htio preuzeti Dinamo (možda sam u krivu), Bišćan nikako ne, njegov predefenzivni alibi nogomet nije ništa puno bolji od Čačićeve metode, Bilić također čisto sumnjam da bi sjeo na klupu Dinama. Jurčević i Prosinečki su mi onak, niti miriše niti smrdi.

Vaha je dobar trener samo malo prgav i uvijek je u svađi s nekim, Kek možda nebi bio loše riješenje na duže staze. Tomić ili Jakirović kao neke realnije opcije, ali kako god ne treba sad Čačka dirat barem do zimske stanke. Dali su mu pripreme, dali su mu da ih vodi kroz kvalifikacije, ušao je u LP neka sada dovršio barem polusezonu pa onda tek razmišljati o promjenama kad glave budu pametnije oko euro rezultata. Dinamo sad već godinama ima ekipu i dobar rezultat u europi, bilo bi šteta to vraćati na stare staze zbog alibi taktika i igara jer ekipu koja može i zna ima, samo treba hrabrije ići u te utakmice. Ja bi osobno više volio da su sinoć odigrali muški pa popušili 3:1 nego što su pali sa 1:0 u onoj bunker taktici.

 Zaboravio si najvažnijeg:

 

ibme74 čet 6.10.2022 13:01
gumifufna kaže...
ibme74 kaže..

Tudor sumnjam da bi htio preuzeti Dinamo (možda sam u krivu), Bišćan nikako ne, njegov predefenzivni alibi nogomet nije ništa puno bolji od Čačićeve metode, Bilić također čisto sumnjam da bi sjeo na klupu Dinama. Jurčević i Prosinečki su mi onak, niti miriše niti smrdi.

Vaha je dobar trener samo malo prgav i uvijek je u svađi s nekim, Kek možda nebi bio loše riješenje na duže staze. Tomić ili Jakirović kao neke realnije opcije, ali kako god ne treba sad Čačka dirat barem do zimske stanke. Dali su mu pripreme, dali su mu da ih vodi kroz kvalifikacije, ušao je u LP neka sada dovršio barem polusezonu pa onda tek razmišljati o promjenama kad glave budu pametnije oko euro rezultata. Dinamo sad već godinama ima ekipu i dobar rezultat u europi, bilo bi šteta to vraćati na stare staze zbog alibi taktika i igara jer ekipu koja može i zna ima, samo treba hrabrije ići u te utakmice. Ja bi osobno više volio da su sinoć odigrali muški pa popušili 3:1 nego što su pali sa 1:0 u onoj bunker taktici.

 Zaboravio si najvažnijeg:

 

 

Ma gdje ću njega zaboraviti 

jozef čet 6.10.2022 13:18

Treba Čačića pustiti da radi par godina, bit će tu uspona i padova i to je normalno ali jedino tako za par godina možeš očekivati nekakav iskorak. Bolji je izbor od ovih koji se spominju (Jakirović, Jurčević, Prosinečki, Bišćan...). Problem su analitičari i kondicijskih treneri. 
Salzburg je bio agresivan ali uglavnom neutraliziran, i uz malo sreće (i pameti!) rezultat je mogao biti bitno drugačiji. Moharrami je i protiv Milana jako brljao u drugom poluvremenu a u prvom bio odličan. Onakav prekršaj se događa u žaru borbe (i gluposti) i po meni je puno veći grijeh Drmićeva zapucana prilika 1-na-1.


BlueMax čet 6.10.2022 13:41
BlackMoon kaže...
Čaćić ima rezultate kaže netko gore? Gdje? U HNL-u, s trulim Hajdukom i ostalim “livadarima”, uključujući i moj nikakvi Šibenik? Vi HNL uzimate kao referencu za uspjehe?
Uspjeh protiv Chelsea došao je slučajno, zbog raštimanosti i neuigranosti engleske ekipe i kao rezultat podcijenjivanja! Ne treba zbog toga servsera dizati u lovorike, jer će taj Chelsea ionako biti prvi u grupi!
Treba se bojati njegovih loših poteza, promašenosti taktike, kukavičke igre i protiv slabijih od sebe! Sinoć je pokazao kako nije trener za velike utakmice, nije trener za velike uspjehe, rođeni luzer i neznalica.
Hrvatskom nogometu već je napravio dosta štete, uništio nam je Euro 2016, a sad je na putu uništiti dinamovo proljeće u Europi! Hitno ga poslati neka spašava Lokomotivu ili Goricu ove godine, a dovesti čovjeka koji zna i ima iskustva za ovakve utakmice, bez obzira što “centrala” u Međugorju mislila o tome!

 Čačić ima rezultate. Istina, ima i momčad s kojom bi takve rezultate imala većina trenera. Hajduk u zadnjih 15 godina nikad nije bio jači, Osijek također. Svi raniji treneri Dinama igrali su protiv lošije konkurencije u HNL-u i imali jednake ili lošije rezultateu u Europi. RB Salzburg je objektivno jača ekipa i poraz je nešto što je bilo očekivano.

Naše kladionice na Dinama su davale 5.0, strane 6.0. Momčad Dinama je tri puta jeftinija od Salzburgove. Sve ostalo spada u navijačke želje. Dinamo je protiv Salzburga pokušao isto što je pokušao i protiv Chelsea. Prepustiti loptu protivniku i šansu tražiti u kontrama. Onaj ko misli da je u 65. minuti Dinamo proigrao i da bi da su tako igrali cijelu utakmicu pobijedili, gadno se vara. Nije Dinamo proigrao nego je Salzburg došao do rezultata koji im paše a Dinamo je morao zabiti gol da bi osvojio bodove. Promijenili su se ciljevi obje ekipe i zato se stvorio privid da Dinamo može otvoreno igrati, a ne zato jer je uveo Drmića ili Baturinu.  Nema se ovdje šta Čačiću prigovoriti. Protiv Chelsea je prošlo, ovdje nije zato jer su iz Salzburga dobro proučili upravo tu utakmicu znajući da će Dinamo tako igrati.

Dinamo je zgažen od Milana a Salzburg je tog istog Milana trebao pobijediti samo su promašili par zicera. Nimalo me ne bi iznenadilo da Salzburg bude drugi u skupini. 

ibme74 čet 6.10.2022 13:43
jozef kaže...

Treba Čačića pustiti da radi par godina, bit će tu uspona i padova i to je normalno ali jedino tako za par godina možeš očekivati nekakav iskorak. Bolji je izbor od ovih koji se spominju (Jakirović, Jurčević, Prosinečki, Bišćan...). Problem su analitičari i kondicijskih treneri. 
Salzburg je bio agresivan ali uglavnom neutraliziran, i uz malo sreće (i pameti!) rezultat je mogao biti bitno drugačiji. Moharrami je i protiv Milana jako brljao u drugom poluvremenu a u prvom bio odličan. Onakav prekršaj se događa u žaru borbe (i gluposti) i po meni je puno veći grijeh Drmićeva zapucana prilika 1-na-1.


 

Kakvih par godina? Pa lik je ušao u 70. godinu života, već je za penziju. Ako sa toliko godina ne zna povući poteze koja treba i kada treba kad će? U drugom poluvremenu nakon 10-15 minuta je Salzburg sve do onog kaznenog udarca bio na pladnju i tu je trebalo reagirati sa izmjenama a to je posao glavnog trenera.

DeniZg čet 6.10.2022 13:52

Ovako po sjećanju, ovaj RBS igra s puno tempa i presinga, te je slična ekipa kao onaj Bodo Glimt, od kojeg je Dinamo izgubio u Norveškoj.

Da je jučer bio Ristovski, umjesto Moharamija (koji nije igrač za Dinamo), možda bi se iz Salzburga vraćali s bodom ili čak tri.
Ovako hebiga.

 

C64 čet 6.10.2022 14:02

Ljudi, vi bi smjenjivali trenera nakon jedne izgubljene utakmice protiv boljeg suparnika i to nakon glupog penala???

Pa prije mjesec dana smo raspravljali da li je bolje igrati Ligu Uefa ili biti nekompetitivan u Ligi prvaka

gumifufna čet 6.10.2022 14:06
C64 kaže...

Ljudi, vi bi smjenjivali trenera nakon jedne izgubljene utakmice protiv boljeg suparnika i to nakon glupog penala???

Pa prije mjesec dana smo raspravljali da li je bolje igrati Ligu Uefa ili biti nekompetitivan u Ligi prvaka

 Poslije one spretne i sretne pobjede protiv Chelsea, očekivali smo svi više u ove 2 tekme, a ne 0 bodova isključivo zbog tvrdoglavosti trenera koji nosi glavnu odgovornost. Ovako i proljeće u Uefa Ligi izgleda teško dohvatljivo. Eto zašto.