Sport

GNK Dinamo Zagreb

Zaporožac čet 6.10.2022 14:12
ibme74 kaže...

Kakvih par godina? Pa lik je ušao u 70. godinu života, već je za penziju. Ako sa toliko godina ne zna povući poteze koja treba i kada treba kad će? 

 Nemoj tako.

Pa čiko je dementan, nije mu nitko s klupe rekao da treba napraviti zamjene.

BlueMax čet 6.10.2022 15:04
ibme74 kaže...

Evo da ne bude da samo mi laici prdimo gluposti isto mišljenje djeli i dokazano dobar trener 

 General poslije bitke. Kako taj dokazano dobar trener stoji sa Slovenijom? Čisti populizam i pošto je pred otkazom traženje novog posla. Isto ko što je Zekić nakon par loših Hajdukovih utakmica u svim medijima trubio kako je Hajduk fantastičan, ima vrhunsku ekipu... 

Prije utakmise su svi treneri koje se pitalo govorili kako Dinamo ne smije srljati nego vrebati svoju priliku. Dinamo je tako i igrao a igru su promijenili kad su morali zabiti za bod i kad je Salzburg morao sačuvati prednost za tri.

Tu i tamo će se dogoditi da slabija momčad dobije bolju no kroz šest utakmica grupne faze sve se to isfiltrira. 

ibme74 čet 6.10.2022 15:24
BlueMax kaže...
ibme74 kaže...

Evo da ne bude da samo mi laici prdimo gluposti isto mišljenje djeli i dokazano dobar trener 

 General poslije bitke. Kako taj dokazano dobar trener stoji sa Slovenijom? Čisti populizam i pošto je pred otkazom traženje novog posla. Isto ko što je Zekić nakon par loših Hajdukovih utakmica u svim medijima trubio kako je Hajduk fantastičan, ima vrhunsku ekipu... 

Prije utakmise su svi treneri koje se pitalo govorili kako Dinamo ne smije srljati nego vrebati svoju priliku. Dinamo je tako i igrao a igru su promijenili kad su morali zabiti za bod i kad je Salzburg morao sačuvati prednost za tri.

Tu i tamo će se dogoditi da slabija momčad dobije bolju no kroz šest utakmica grupne faze sve se to isfiltrira. 

 

Za mene je čovjek koji je 3 puta s Rijekom igrao grupe EL, u teškim skupinama osvajao dobar broj bodova i radio skalpove jednom Milanu, Feyenoordu i slično, prekinuo dominaciju Dinama i uzeo naslov prvaka hrvatske dokazano dobar trener.

Opet glupa usporedba, stavi Kloppa, Guardiolu, Ancelotti ili koga god hoćeš na klupu Slovenije i kakve će oni rezultate imat? Magično će slovenci postat nogometna velesila?

Koliko ja znam njega su i htjeli za trenera kada su tjerali Krznara i/ili Kopića (ne sjećam se točno koga od njih dvojice) ali je odbio i produžio sa Slovenijom tako da ta priča kako se sada ubacuje da bude trener i ne drži baš vodu jel po tome ispada da svako tko da neku kritiku na rad Čačića želi njegovo mjesto na klupi.

plavi08 čet 6.10.2022 15:28

Hrpa kontradiktorna smeća pišu ljudi. Sad se tu pridružio Drmić koji voli posvađati ekipu. Nadam se da će tome Čačić stati na kraj.

 

Tamo di ima svatko svoje ideje i svatko bi nekako drugačije na kraju ispadne najgore. Imamo primjer ligaškog rivala koji u 15 godina promjenio hrpu "perspektivnih" trenera i ideja i postiglo se ništa. Ajmo malo u realnost kak stvari stoje.

 

- Dinamo je u ligi prvaka.  - ispunjena i najotimističnija očekivanja

- Dinamo uvjerljivo drži prvo mjesto u HNL - njabitniji cilj sezone nakon ulazka u bilo koje europsko natjecanje

- Dinamo ima široki kadar - gledajući HNL ma koliko vi njega zanemarivali bitan je za točku 2

- Dinamo ima igru - nije svima po ukusu, nije ni meni ali je učinkovita. I ja volim kada igra Baturina jer volim taj tip veznjaka no Čačić je u nekim tekmama uveo Gojaka (koji je na sreću napusti Dinamo) i time znao prelomiti tekmu

- Dinamo je najslabija momča u skupini po svima parapetrima i igranje u egalu ili bolje od nekoga je ogroman uspijeh

- Velike ekipe ili ekipe koje nešto vrijede rijetko rade izmjene u kup tekmama prije 70. minute (pogledajte put Rela ili Liverpoola do finala prošle sezone). Koliko god na papiru zvučalo ubaci ovog sviježeg pa će razvaliti ove umorne, ne funkcionira to baš tako.

 

- što se tiće RBS imam osjećaj da ekipa to povezuje sa repkom Austrije koja po svim parametrima ne može parirat sa Hrvatskom. Samo što niti RBS ima previše veze sa austrijom (pogledajte sastav) niti Dinamo ima koncentraciju kvalitete kao Hrvatska (pogotvo vezni red).

 

Na Maksimiru će se morati igrati otvorenije jer sad se nema što izgubiti.Što može završiti jako dobro, no može i jako ružno. Kao i u Austriji jedan promašaj može sve prelomiti. 

ibme74 čet 6.10.2022 15:32
plavi08 kaže...

Hrpa kontradiktorna smeća pišu ljudi. Sad se tu pridružio Drmić koji voli posvađati ekipu. Nadam se da će tome Čačić stati na kraj.

 

 

Nije samo Drmić nezadovoljan oko utakmice sinoć, slično izjavu je imao i Petković:

"- Mogli smo više, i ja i momčad. Možda i mi precjenjujemo druge, a sebe podcjenjujemo, ali nakon šest kola ćemo imati pravu informaciju koliko smo jaki. Ne znam, možda sam i ja u zabludi... Možda je Dinamo prije deset godina odavao drugačiji dojam i bio zadovoljan i ako dobro odigra, ali sada ima što reći u Europi."

Igrači očito nisu zadovoljni taktičkim pristupom Čačića i žele igrati ofenzivnije jer znaju da mogu pružiti više od onoga sinoć.

 

plavi08 čet 6.10.2022 15:40

To što je Petković rekao je sasvim u redu. Taj način razmišljanja je dobar. Samo što se ovo može protumačiti na više načina i mislim da se s obzirom na izjave Drmića i dojma tumači krivo.

ibme74 čet 6.10.2022 15:46

A gle, nije ni Drmić to rekao kako piše u bombastičnom click bait naslovu koji novinari serviraju.

"- Imali smo šanse, osjetilo se. Moramo u uzvratu igrati s više samopouzdanja, više riskirati i tražiti gol. Kad igraš s petoricom u obrani, to pokazuje da se više želiš braniti. Čim smo izmijenili, bilo je ofenzivnije. Nije ni loše biti fleksibilan da možeš mijenjati sustav tijekom utakmice, ali nogomet treba igrati atraktivno i napadački na ovoj razini. Ako ne filozofiramo, odmah smo opasni, samo nas danas nije nagradilo."

Stvar je što on i Petković misle isto samo je ovaj to izjavio malo direktnije.

Poanta je da očito i igrači (kao i većina navijača i promatrača) želi vidjeti ofenzivniju postavu kada se igra sa Salzburgom a ne postavljanje formacije i taktike kao da je s druge strane City ili PSG.

plavi08 čet 6.10.2022 15:51

I dalje stojim iza toga da je Dinamo odigrao sasvim solidnu tekmu i točno kako je trebao u gostima. Da je taj isti Drmić pogodio što je trebao pogoditi nebi sada izjavljivao ovakve stvari.

BlueMax čet 6.10.2022 18:58
ibme74 kaže...

 

Za mene je čovjek koji je 3 puta s Rijekom igrao grupe EL, u teškim skupinama osvajao dobar broj bodova i radio skalpove jednom Milanu, Feyenoordu i slično, prekinuo dominaciju Dinama i uzeo naslov prvaka hrvatske dokazano dobar trener.

Opet glupa usporedba, stavi Kloppa, Guardiolu, Ancelotti ili koga god hoćeš na klupu Slovenije i kakve će oni rezultate imat? Magično će slovenci postat nogometna velesila?

Koliko ja znam njega su i htjeli za trenera kada su tjerali Krznara i/ili Kopića (ne sjećam se točno koga od njih dvojice) ali je odbio i produžio sa Slovenijom tako da ta priča kako se sada ubacuje da bude trener i ne drži baš vodu jel po tome ispada da svako tko da neku kritiku na rad Čačića želi njegovo mjesto na klupi.

 Postoji nešto što se zove kolegijalnost i nešto što se zove dostojanstvo. Poznavajući Kekove ranije izjave ne bi me začudilo da ovo uopće nije rekao ili da je neki novinar izvadio iz konteksta.

Slovenija uopće nije tako loša ekipa. Možda bi Čačić s njom imao bolje rezultate.

Utakmica je završena i izgubljena. Nitko Keku nije branio da prije utakmice iznese svoje mišljenje. Svi treneri koji su prije utakmice komentirali rekli su jednu te istu stvar - Dinamo mora igrati povučeno i čekati svoju šansu. Isto tako bi i Kek igrao da je na mjestu Čačića. Dinamov cilj je nastup u Europa ligi. To se nakon pobjede protiv Chelsea može ostvariti i sa par remija. Salzburgov cilj je prolazak skupine. Različiti ciljevi, različit pristup.

 

A ovo da Dinamo na Maksimiru može pobijediti svakoga je dno dna. Teški populizam. Naravno da su iznenađenja uvijek moguća. Dogodi se da u Engleskoj trećeligaš izbaci prvoligaša u kupu.

Super64 pet 7.10.2022 16:09
C64 kaže...

Ljudi, vi bi smjenjivali trenera nakon jedne izgubljene utakmice protiv boljeg suparnika i to nakon glupog penala???

Pa prije mjesec dana smo raspravljali da li je bolje igrati Ligu Uefa ili biti nekompetitivan u Ligi prvaka

 Pa u Hrvatskoj je 3.7 milja ljudi, a tolko je i trenera. Najjači su kao generali poslije bitke. Kad treba uć u bitku, e onda bumo kak Čačke složi. Ma muka mi je čitat komentare po portalima i ovdje. Da ne spominjem naslove s portala. Kmečavci.

 

EDIT: a joooj, sad mu je žao. Pičkica, onaj zicer može fulat samo on i Livaja. https://www.index.hr/sport/clanak/drmic-razgovarao-sam-s-cacicem-zao-mi-je-zbog-izjave/2401386.aspx?index_ref=naslovnica_sport_prva_d

Hexfire uto 11.10.2022 07:06
vrinho kaže...

Da pogodim, sve je dogovoreno i prvi bageri već su krenuli 

 Sad se HDZ i službeno uključio u cijelu priču pa nema straha. Čim riješe obnovu bacaju se na Maksimir.  

C64 uto 11.10.2022 14:18
60nine kaže...

evo danas vam je u emisiji Otvoreno na HRT1 (22h) bila tema o stadionu pa si premotajte...

 Pogledao i mogu reći prvi puta da sam blagi optimista.

Nitko nikoga nije napadao, svi su bili konstruktivni i čini se da postoji želja da se to sve riješi, pogotovo što bi se tu država uključila kroz novi zakon koji bi trebao biti ove godine izglasan.

Ukratko za one koji nisu gledali:

- arhitekta Barić je iznio cijenu (60-70 mil.) i da on sam ima načina kako da se sve to skupa financira

- Dinamo stoji kroz priču od prije da može sve financirati uz pomoć privatnih investitora (izgradnja hotela i shoping centra na istoj lokaciji. Za taj dio još treba zadovoljiti proceduru oko GUP-a, natječaja)

- sada se je i država uključila da bi kroz novi zakon pomogla u financiranju infrastrukture u cijeloj hrvatskoj. Spominju se osim Dinamovog stadiona, obnova Poljuda, natkrivanje Rujevice....

- grad ne pokazuje želju za financiranjem, ali sudjeluje kroz imovinsko pravne odnose sa zemljištem (crkva ima pravo na povrat i treba se odreći tog prava)

Još treba riješiti gdje će Dinamo igrati u međuvremenu i tu su tri opcije:

- Sesvete - postoji građevinska dozvola i izgrađen projekt i može se početi odmah sa izgradnjom. Čini se da Dinamo tome teži

- Kranjčevićeva - tome više teži grad Zagreb. Projekt bi trebao biti gotov do proljeća. Potrebna je rekonstrukcija.

- Sveta Nedjelja - nudi besplatno zemljište. Spominje se i mogući kamp za reprezentaciju

Optimistično: dvije godine za zamjenski i tri za rušenje i izgradnju kompletnog projekta

 

 

Miro uto 11.10.2022 17:24
C64 kaže...
60nine kaže...

evo danas vam je u emisiji Otvoreno na HRT1 (22h) bila tema o stadionu pa si premotajte...

 Pogledao i mogu reći prvi puta da sam blagi optimista.

Nitko nikoga nije napadao, svi su bili konstruktivni i čini se da postoji želja da se to sve riješi, pogotovo što bi se tu država uključila kroz novi zakon koji bi trebao biti ove godine izglasan.

Ukratko za one koji nisu gledali:

- arhitekta Barić je iznio cijenu (60-70 mil.) i da on sam ima načina kako da se sve to skupa financira

- Dinamo stoji kroz priču od prije da može sve financirati uz pomoć privatnih investitora (izgradnja hotela i shoping centra na istoj lokaciji. Za taj dio još treba zadovoljiti proceduru oko GUP-a, natječaja)

- sada se je i država uključila da bi kroz novi zakon pomogla u financiranju infrastrukture u cijeloj hrvatskoj. Spominju se osim Dinamovog stadiona, obnova Poljuda, natkrivanje Rujevice....

- grad ne pokazuje želju za financiranjem, ali sudjeluje kroz imovinsko pravne odnose sa zemljištem (crkva ima pravo na povrat i treba se odreći tog prava)

Još treba riješiti gdje će Dinamo igrati u međuvremenu i tu su tri opcije:

- Sesvete - postoji građevinska dozvola i izgrađen projekt i može se početi odmah sa izgradnjom. Čini se da Dinamo tome teži

- Kranjčevićeva - tome više teži grad Zagreb. Projekt bi trebao biti gotov do proljeća. Potrebna je rekonstrukcija.

- Sveta Nedjelja - nudi besplatno zemljište. Spominje se i mogući kamp za reprezentaciju

Optimistično: dvije godine za zamjenski i tri za rušenje i izgradnju kompletnog projekta

 

 

 I onda danas imamo izjavu Tomaševića koji na račun jučer objavljene inicijative Vlade kaže: "Ovo mi je prvi glas". Toliko o tome koliko je sve to skupa daleko došlo...

 

Silent horror1992 uto 11.10.2022 18:40
Miro kaže...
C64 kaže...
60nine kaže...

evo danas vam je u emisiji Otvoreno na HRT1 (22h) bila tema o stadionu pa si premotajte...

 Pogledao i mogu reći prvi puta da sam blagi optimista.

Nitko nikoga nije napadao, svi su bili konstruktivni i čini se da postoji želja da se to sve riješi, pogotovo što bi se tu država uključila kroz novi zakon koji bi trebao biti ove godine izglasan.

Ukratko za one koji nisu gledali:

- arhitekta Barić je iznio cijenu (60-70 mil.) i da on sam ima načina kako da se sve to skupa financira

- Dinamo stoji kroz priču od prije da može sve financirati uz pomoć privatnih investitora (izgradnja hotela i shoping centra na istoj lokaciji. Za taj dio još treba zadovoljiti proceduru oko GUP-a, natječaja)

- sada se je i država uključila da bi kroz novi zakon pomogla u financiranju infrastrukture u cijeloj hrvatskoj. Spominju se osim Dinamovog stadiona, obnova Poljuda, natkrivanje Rujevice....

- grad ne pokazuje želju za financiranjem, ali sudjeluje kroz imovinsko pravne odnose sa zemljištem (crkva ima pravo na povrat i treba se odreći tog prava)

Još treba riješiti gdje će Dinamo igrati u međuvremenu i tu su tri opcije:

- Sesvete - postoji građevinska dozvola i izgrađen projekt i može se početi odmah sa izgradnjom. Čini se da Dinamo tome teži

- Kranjčevićeva - tome više teži grad Zagreb. Projekt bi trebao biti gotov do proljeća. Potrebna je rekonstrukcija.

- Sveta Nedjelja - nudi besplatno zemljište. Spominje se i mogući kamp za reprezentaciju

Optimistično: dvije godine za zamjenski i tri za rušenje i izgradnju kompletnog projekta

 

 

 I onda danas imamo izjavu Tomaševića koji na račun jučer objavljene inicijative Vlade kaže: "Ovo mi je prvi glas". Toliko o tome koliko je sve to skupa daleko došlo...

 

 

Senf je obični klošar.

 

60nine uto 11.10.2022 19:40

Nebih komentirao Senf-a iako sam fan... ove "klošar" izjave pogotovo nakon kaj se 20 godina sustavno uništavalo i kralo... 5 mandata im neće bit dosta da dovedu grad u red...

 

ontopic

grad se u stadion nema kaj miješat financijski, dovoljno je utučeno kroz proračun grada u Maksimir i kojekakve džepove... ali treba posredovati da se čim prije riješi zemljište (ako ima ikakvog utjecaja na to)

C64 uto 11.10.2022 19:52
Miro kaže...
C64 kaže...
60nine kaže...

evo danas vam je u emisiji Otvoreno na HRT1 (22h) bila tema o stadionu pa si premotajte...

 Pogledao i mogu reći prvi puta da sam blagi optimista.

Nitko nikoga nije napadao, svi su bili konstruktivni i čini se da postoji želja da se to sve riješi, pogotovo što bi se tu država uključila kroz novi zakon koji bi trebao biti ove godine izglasan.

Ukratko za one koji nisu gledali:

- arhitekta Barić je iznio cijenu (60-70 mil.) i da on sam ima načina kako da se sve to skupa financira

- Dinamo stoji kroz priču od prije da može sve financirati uz pomoć privatnih investitora (izgradnja hotela i shoping centra na istoj lokaciji. Za taj dio još treba zadovoljiti proceduru oko GUP-a, natječaja)

- sada se je i država uključila da bi kroz novi zakon pomogla u financiranju infrastrukture u cijeloj hrvatskoj. Spominju se osim Dinamovog stadiona, obnova Poljuda, natkrivanje Rujevice....

- grad ne pokazuje želju za financiranjem, ali sudjeluje kroz imovinsko pravne odnose sa zemljištem (crkva ima pravo na povrat i treba se odreći tog prava)

Još treba riješiti gdje će Dinamo igrati u međuvremenu i tu su tri opcije:

- Sesvete - postoji građevinska dozvola i izgrađen projekt i može se početi odmah sa izgradnjom. Čini se da Dinamo tome teži

- Kranjčevićeva - tome više teži grad Zagreb. Projekt bi trebao biti gotov do proljeća. Potrebna je rekonstrukcija.

- Sveta Nedjelja - nudi besplatno zemljište. Spominje se i mogući kamp za reprezentaciju

Optimistično: dvije godine za zamjenski i tri za rušenje i izgradnju kompletnog projekta

 

 

 I onda danas imamo izjavu Tomaševića koji na račun jučer objavljene inicijative Vlade kaže: "Ovo mi je prvi glas". Toliko o tome koliko je sve to skupa daleko došlo...

 

 To je jučer bilo eksluzivno objavljeno od glasnogovornika vlade.

Nitko u emisiji nije znao ništa o tome, a očito i nitko sa strane.

Da je neozbiljno da se takve stvari objavljuju prvo na TV, definitivno je. Ali to je odlika većine naših političara

Vidjet ćemo, šta će biti od toga...

Zaporožac sri 12.10.2022 08:50
Miro kaže...

 I onda danas imamo izjavu Tomaševića koji na račun jučer objavljene inicijative Vlade kaže: "Ovo mi je prvi glas". Toliko o tome koliko je sve to skupa daleko došlo...

 Pa da, kad iz vlade nisu njemu prvome javili, i pitali ga; gdje, kako, što bi on volio, i tak to..

Tko će odgovarati za uludo ulupanih 800 mil. kn. ?

 

Tko je na vlasti u Zagrebu zadnjih 30 godina ?

 

Što se tiče sinoćnje utakmice...sve polako dolazi na svoje mjesto.

Toliko o euforiji nakon pobjede nad Chelse-a

cvaja997 sri 12.10.2022 09:04

Dinamo igra respektabilan nogomet. Spori su, ali to je to. Ciljevi su ostvareni i premaseni. 25 milijuna eura. Niti jedna utakmica nije bila teska sramota. Zasad. Ima jos tak da ce se vidjet. 

DeniZg sri 12.10.2022 09:07
Zaporožac kaže...

 

Što se tiče sinoćnje utakmice...sve polako dolazi na svoje mjesto.

Toliko o euforiji nakon pobjede nad Chelse-a

 Ma jasno. Ista priča kao prije 3 godine u grupi sa Cityem, Atalantom i Shaktarom. Samo tad je Dinamo skupio 5 bodova u grupi. Sad baš i nisam siguran da će uspjeti.

 

A stadion, to neće biti za naših života, ne treba se zavaravati.

morbida sri 12.10.2022 11:25

Ljudi da vas pitam , vidim često novine pišu i neki treneri pričaju kako je Mišić dobar igrač, kako treba za repku igrat , da li je on samo meni panj ili i vama ? Jel problem u meni ili haha , kada ga gledam kako trči imam osjećaj ko da gledam veterane , a ne ozbiljan nogomet .

Zaporožac sri 12.10.2022 14:42
morbida kaže...

Ljudi da vas pitam , vidim često novine pišu i neki treneri pričaju kako je Mišić dobar igrač, kako treba za repku igrat , da li je on samo meni panj ili i vama ? Jel problem u meni ili haha , kada ga gledam kako trči imam osjećaj ko da gledam veterane , a ne ozbiljan nogomet .

 Čitaš i gledaš na teveju da ga novinari guraju u repku kao "jedinu adekvatnu zamjenu Brozoviću", mislim...ono..

Solidan igrač za HNL, ništa više.

Blackstorm sri 12.10.2022 14:42
morbida kaže...

Ljudi da vas pitam , vidim često novine pišu i neki treneri pričaju kako je Mišić dobar igrač, kako treba za repku igrat , da li je on samo meni panj ili i vama ? Jel problem u meni ili haha , kada ga gledam kako trči imam osjećaj ko da gledam veterane , a ne ozbiljan nogomet .

 Mišić je spor igrač, to nije upitno, ali ima vrhunski pregled igre i odlična dodavanja, pogotovo kad treba prebacit težište igre na drugu stranu. Dinamo bi bez njega bio doslovno kanta za napucavanje, a u kontekstu reprezentacije - po stilu igre je najsličniji Brozoviću ali ne vjerujem da ga Dalić vidi u kombinacijama za Katar osim ako ne dođe do velikih izostanaka.

60nine sri 12.10.2022 14:46

ono kaj ja mogu primjetiti ove godine u LP - nitko nas nije razvalio ili ne znam kak nadigrao (pogotovo ne Chelsea i Milan od kojih se to najviše očekivalo) - meni je to sasvim dovoljno...

u biti smo se nekak najviše mučili s Austrijancima... za sinoćnja 2 boda - šteta, opet glupo primljen gol od flipera...

 

sljedeće dvije tekme se bacit na glavu, pa kaj bude...

fighterZu sri 12.10.2022 17:51

Solidna utakmica. Mogli smo dati i drugi, ali Dinamu se tako poklope neke stvari. Primi se glupi gol iz nesmotrenog dodavanja na sredini. Klasični Dinamo.
Ivanušec, mislim da sam uočio 4 užasno loša dodavanja gdje je predao loptu protivnike u noge. Sva sreća, pa je primljen samo jedan pogodak. Jedino Mišić u sredini terena, igra na nivou koji se očekuje za Europu. Čitanje igre i promjene strana, skidam kapu. Nekima je spor, ali pogledajte koliko pokrije u defenzivi Ademija i Ivanušeca. I ja sam u početku sezone bio dosta kritičan (nije igrao dobro, trebalo je neko vrijeme da uđe u formu), ali sada je to već neka kvalitetnija razina igre.
Utakmica je vođena ok, zamjene su bile ok (Možda bi ja Špikića ostavio jer mi se činilo da je imao još dosta u rezervi), nema se tu šta veliko prigovoriti. Ovako se trebala igrati i prva utakmica sa Salzburgom, ali istina je i da je su i oni malo stali sa presingom što nam je išlo u korist. Svi su u konkurenciji za prolaz dalje ili europsku ligu, tako da će tu biti svega i svačega.
Kad malo skupim sve dojmove i realno se osvrnem na sve dosada, mislim da možemo biti zadovoljni. Šteta jedino te utakmice u Salzburgu, mislim da smo stvarno u toj utakmici mogli proći bolje. U preostale 2 utakmice ići na sve ili ništa, pa šta bude.

wyks sri 12.10.2022 21:45

Koliko god mislim da se sa Mamićevim parama trebao bar napraviti stadion, a i napraviti stabilna ekipa, opet treba reći da je očito to skoro pa nemoguće iz nekoliko razloga:

 

1. Imali smo Apolon, Bate, Rosenborg i takve klubove koji su jednom slavili kao neki primjer Bljeska iz 4 pota LP pa da su napravili manje čudo.

 

Nažalost pored njih je i više kluova koji su bili stabilni u prvenstv u i kvalifikacijama pa su zabrazdili.

 

Svi turski klubovi su iznimno loši uzme li se u obzir da imaju:

1. Sponzore

2. Državu od 80 milijuna ljudi

3. Privlačni su nekadašnjim boljim igračima (U dinamo će nikad doći igrač kalibra Pjanić ili Sneijder)

 

I opet doseg te lige je sve lošiji, poput Grče rijetko se dosegne osmina finala.

 

Teško je i sa financijskim inekcijama ala Malaga i Anži upasti u 1/4 LP a kamoli tamo opstati, eto Granada koju smo priželjkivali one godine kada je Oršić hettrikao Totenham - danas je ispala u Segundu...

 

Ajax je danas na gol razlici 8:12 - nije primjer ali bome, dobro je da se bar ne sramotimo.

 

Di smo mi od stabilnog stadiona/nogometa/ekipe/europe u odnosu na klubove tipa Atalanta, Eintrhacht, RB - Oba i Leipzig i Salzburg itd.

BlueMax čet 13.10.2022 10:30
wyks kaže...

Koliko god mislim da se sa Mamićevim parama trebao bar napraviti stadion, a i napraviti stabilna ekipa, opet treba reći da je očito to skoro pa nemoguće iz nekoliko razloga:

 

1. Imali smo Apolon, Bate, Rosenborg i takve klubove koji su jednom slavili kao neki primjer Bljeska iz 4 pota LP pa da su napravili manje čudo.

 

Nažalost pored njih je i više kluova koji su bili stabilni u prvenstv u i kvalifikacijama pa su zabrazdili.

 

Svi turski klubovi su iznimno loši uzme li se u obzir da imaju:

1. Sponzore

2. Državu od 80 milijuna ljudi

3. Privlačni su nekadašnjim boljim igračima (U dinamo će nikad doći igrač kalibra Pjanić ili Sneijder)

 

I opet doseg te lige je sve lošiji, poput Grče rijetko se dosegne osmina finala.

 

Teško je i sa financijskim inekcijama ala Malaga i Anži upasti u 1/4 LP a kamoli tamo opstati, eto Granada koju smo priželjkivali one godine kada je Oršić hettrikao Totenham - danas je ispala u Segundu...

 

Ajax je danas na gol razlici 8:12 - nije primjer ali bome, dobro je da se bar ne sramotimo.

 

Di smo mi od stabilnog stadiona/nogometa/ekipe/europe u odnosu na klubove tipa Atalanta, Eintrhacht, RB - Oba i Leipzig i Salzburg itd.

 Zato je Dinamo privlačniji mladim igračima s potencijalom koji ne mogu dobiti mjesto u matičnim klubovima a žele igrati LP kako bi ubrzali razvoj karijere. Pitanje je je li bolje imati igrače na prolasku ili na zalasku. Financijski sigurno ove prve. Istina je da su Pjanić ili Sneider čak i u zalasku karijere oni koji donose kvalitetu ali financijski su Dinamu neisplativi. Nije Dinamo Galatasaray pa da proda milijun Sneiderovih dresova.