kruskar uto 19.8.2014 11:22
QuidZz kaže...
kruskar kaže...

Tema zamrla :D

Evo jedan video iz osijeka,inače PTF,prehrambeno tehnološki fakultet kod tenja.

 

Na 12:10min kreče akcija,frend i ja smo s gas maskama morali uzet kutiju drvenu,no frenda su pogodili pa sam sam moro to teglit po sunjari :S

 

https://www.youtube.com/watch?v=CUkE1otqf0s&list=UUIc7QbJlc8OYPaAqtYYdgYA


Dobar video, tko je ova cura u kapi, crvene kose? :D

Frendova cura :P

Tražiš MP5 a stavio si AK47,MP5,g36c i mp5a2,izdvoji malo više novca pa uzmi Cymin MP5,cyma me do sada nije razočarala.Pošto bi tek počeo ići na airsoft preporučam ti da nađeš ljude koji u tvom kraju se bave s airsoftom,iznajmiš pušku za 1 trening i vidiš kako je to.

KerFlorijan uto 19.8.2014 11:31

pa stavio sam ih zato jer su jedino one do 1000kn,polovne ne znam dal da uzimam,tko zna koliko ju je peglao vlasnik i u kakvom je stanju....

ne treba mi prvenstveno za airsoft više za vježbat pucanje kod kuće(bitno mi je da nema pada metka i nepreciznosti),jer ne mogu u centru grada vadit zračnu i pucat okolo,lol(400m/s)

uzeo bi čisto iz zajebancije a kasnije možda i igra padne,ovisi o društvu

kruskar uto 19.8.2014 11:36
KerFlorijan kaže...

pa stavio sam ih zato jer su jedino one do 1000kn,polovne ne znam dal da uzimam,tko zna koliko ju je peglao vlasnik i u kakvom je stanju....

ne treba mi prvenstveno za airsoft više za vježbat pucanje kod kuće(bitno mi je da nema pada metka i nepreciznosti),jer ne mogu u centru grada vadit zračnu i pucat okolo,lol(400m/s)

Zračna puška nema 400m/s,420FPS iliti feet per second ;)

Gledaj imaš dosta polovnih a dobrih pljuca.

Meni danas treba stići P90 Tokyo Marui 320FPS,55m precizno na 0.23g.

A na AK-u imam 405FPS,70m precizno 0.25g,precizna cijev 6.01

Još sam u nabavci DMR snipa.

 

EDIT

Uglavnom airsoft je stvarno rupa bez dna,ekipi nisam vjerovao dok nisam se ozbiljnije počeo baviti s airsoftom,sad 1.9 će mi biti godinu dana kako sam u airsoftu i mogu reći da nežalim dan kada sam počeo se baviti airsoftom,odličan sport samo šteta što nije kod nas podržan kao sport pa su cijene takve kakve jesu i lokacije za igru isto tako.

KerFlorijan uto 19.8.2014 11:42

ima 300(315,mislim),omako mi se broj...iako ima Hatsanovih do 350m/s,ako ne i više

Imam već neku m4a4,al to sam platio 300kn prije par g. sad visi na zidu,vjerojatno je igračka(ima hopup)

kruskar uto 19.8.2014 11:44
KerFlorijan kaže...

ima 300(315,mislim),omako mi se broj...iako ima Hatsanovih do 350m/s,ako ne i više

Imam već neku m4a4,al to sam platio 300kn prije par g. sad visi na zidu,vjerojatno je igračka(ima hopup)

Svaka airsoft puška maltene ima hopup,rijetke su puške bez hopupa(gbb,co2).

Igračka je sigurno čim si dao 300kn,ozbiljnija airsoft puška ispod 650-700kn se nemože nać.

I nije metara u sekundi nego je feeta po sekundi hebemu miša.Moja zračika što ju doma imam ima u sebi 420FPS-a(kronometar tako kaže).

KerFlorijan uto 19.8.2014 11:46
kruskar kaže...
KerFlorijan kaže...

ima 300(315,mislim),omako mi se broj...iako ima Hatsanovih do 350m/s,ako ne i više

Imam već neku m4a4,al to sam platio 300kn prije par g. sad visi na zidu,vjerojatno je igračka(ima hopup)

Svaka airsoft puška maltene ima hopup,rijetke su puške bez hopupa(gbb,co2).

Igračka je sigurno čim si dao 300kn,ozbiljnija airsoft puška ispod 650-700kn se nemože nać.

I nije metara u sekundi nego je feeta po sekundi hebemu miša.Moja zračika što ju doma imam ima u sebi 420FPS-a(kronometar tako kaže).

čitam iz njenih papira

 Pellet VelocityUp to 1000 fps

 

staklenu bocu riješi bez problema

 

zračna je crosman phantom 1000 pa pogledaj slobodno

kruskar uto 19.8.2014 11:48
KerFlorijan kaže...
kruskar kaže...
KerFlorijan kaže...

ima 300(315,mislim),omako mi se broj...iako ima Hatsanovih do 350m/s,ako ne i više

Imam već neku m4a4,al to sam platio 300kn prije par g. sad visi na zidu,vjerojatno je igračka(ima hopup)

Svaka airsoft puška maltene ima hopup,rijetke su puške bez hopupa(gbb,co2).

Igračka je sigurno čim si dao 300kn,ozbiljnija airsoft puška ispod 650-700kn se nemože nać.

I nije metara u sekundi nego je feeta po sekundi hebemu miša.Moja zračika što ju doma imam ima u sebi 420FPS-a(kronometar tako kaže).

čitam iz njenih papira

 Pellet VelocityUp to 1000 fps

 

staklenu bocu riješi bez problema

hmm neće neš štimat,al neć bit najpametniji,ako netko zna više s vezi zračika nek se uključi u raspravu.

Staklenu bocu maltene svaka zračika riješi ;)

kruskar uto 19.8.2014 11:52
KerFlorijan kaže...

bocu mi riješi i slavia 630,ne treba mi pojašnjavat nitko jer pucam već 5 godina ;)

Ja imam doma prepravljanu slaviu 630,oko 230-250m/s ima u sebi.

KerFlorijan uto 19.8.2014 12:20

Evo pronaša sam 405 m/s od Hatsana....nisam kod nas vidio ništa preko 305 od 2009-e,sad vjerojatno i ne nabavljaju....p.s. jel netko možda naručivao zračnu preko interneta iz USA?moja phantomka tamo 100$,a ja platio 1800kn,lol

Drago uto 19.8.2014 12:33

 

 

Dobre adrese za domaće airsoftere su Gunfire i Taiwangun iz Poljske: http://www.taiwangun.com/http://gunfire.pl/. Cijene su izvrsne, a dostava besplatna za narudžbe preko 60/70 eura i ne plaća  se ni porez ni carina jer je sve unutar EU. Sve dođe za tjedan dana ili manje - zadnja narudžba mi je došla za pet dana.

 

U Hriste sam kupio WE XDM Compact GBB (http://hristo.hr/hr/airsoft/321/plinski-gbb/we-xdm-compact-bk-2-spremnika-gbb-airsoft-pistolj) i višestruko mi se isplatilo sam s njim imao stalnih problema (rafalna paljba, višestruka paljba, zaglavljivanje) i svaki puta su mi izašli u susret, pokušali popraviti kvar i na kraju bez ikakvog pitanja zamijenili compact za standardnu ("dugu" ) verziju pištolja (http://hristo.hr/hr/airsoft/316/plinski-gbb/we-xdm-gbb-airsoft-pistolj) koja radi bez greške. Moguće bi bilo zamijeniti i u oba poljska dućana, ali bi dulje trajalo i bila bi veća gnjavaža.

 

Dapače, toliko mi se dopao njihov odnos i sam pištolj da sam uzeo i drugi XDM kod njih i iz ova dva pištolja sam ispucao barem po 4000 kuglica iz svakoga i sve i dalje radi bez problema.

Drago uto 19.8.2014 13:59
KerFlorijan kaže...

@Drago,naravno da je veće,samim time i bolje,jer se ne treba štedit na mehanizmu i ograničavat veličinu i kvalitetu istoga,pa se onda događaju problemi...a ovaj veći bi trebao bit i precizniji....

 

zaljubih se u ovu http://hristo.hr/hr/airsoft/40/cyma/cyma-mp5j-full-metal-aeg-airsoft-puska

 

Preciznost ti je vrlo relativna stvar u airsoftu. Ovaj 4.5 XDM jest malo precizniji od compacta, ali teško da ćeš i s njim na 10-12 metara redovito imati grupirane pogotke. Neužljebljena cijev, varijacije u težištu kuglice (iako svi proizvođači tvrde da su njihove kuglice savršeno okrugle i balansirane)... U početku me to izluđivalo, ali sada se više na to ne obazirem već samo vježbam prezentaciju i stav i trudim se da su mi pogoci grupirani barem u 10*10 cm (a ni to nije uvijek moguće). Na nekom CQB susretu (nedavno Water War GGB only, recimo), protivnici su ti uglavnom veći od 10*10 cm:-), a i rijetko ćeš pucati na veće udaljenosti. Na preko 20-25 metara ionako je čista lutrija pogoditi iz airsoft pištolja, a za te i veće udaljenosti na mom pištolju, kako god namjestim hop-up - ne valja.

 

Puške su preciznije, ali ni one nisu baš nešto ludo precizne, u odnosu na bilo što sa užlijebljenom cijevi. Donekle je moguće utjecati na preciznost težim kuglicama (0,28, - 0,33) ali ni tu ne treba očekivati čuda. Pogoci su uglavnom na 10-30 metara. Osobno mislim da nikoga nikada nisam pogodio niti na 50 metara, a kamoli dalje (Cyma CM007 M4A1 s red dot ciljnikom i drugim dodacima - kronirano 420 fps - http://gunfire.pl/product-eng-1152200817-CM007-assault-rifle-replica-black.html).

 

U osnovi, svi fajtovi su na blizu i nemaju baš puno veze sa stvarnim borbama, s izuzetkom noćne borbe kad si manje vidljiv i koja je neusporedivo realnija i uzbudljivija od dnevne.

 

Za ovu konkretnu MP5 ti ne mogu ništa reći jer nisam probao, jedino mogu potvrditi da je CYMA kvalitetna firma s povoljnim cijenama.

 

Imaj na umu da se kod nas susreti igraju uglavnom milsim sa lo-midcap spremnicima (trebat će ti ih otprilike pet komada), a da je AK i M4/M16 spremnike lakše i jeftinije nabaviti nego MP5 jer ih svi imaju i uvijek ih ima na lageru (i ako ti nestane municije u fajtu, od vas 10 u grupi barem ih 8 ima M4/M16 spremnik koji ti može posuditi, a za mp5 baš i ne znam...).

 

 

 

 

KerFlorijan uto 19.8.2014 14:23

Drago,istreniran sam,preživo bih i sa 40 metaka :D istreniran sam,al sa zračnim...samo me muči preciznost airsofta,kod zračnih je svakako teže zrno,i pada kao i kod prave puške,a sad nezz koliko je teška 6mm plastična kuglica...

Drago uto 19.8.2014 14:29

Kuglice su obično 0,25 grama, ali ima i lakših (mislim da su najlakše 0,12 grama) i težih - najteže koje sam vidio su bile 0,4 grama, čini mi se, valjda za snajpere od 600 fps ili tako nešto. Kroniranje se vrši sa 0,20-gramskim kuglicama.

 

Kako je dostupna energija  za izbacivanje kuglice uvijek jednaka i ovisi o pucalici, lakše kuglice idu brže, a teže sporije, ali na lakše veći utjecaj ima vjetar i otpor zraka općenito, a teže su sporije, ali stabilnije putanje (ovisno o kvaliteti: sferičnosti i težištu). 

 

Kod airsofta putanja zrna ovisi i o hop-upu i u pravilu nema pravu paraboličnu putanju pravog zrna.

 

 

kruskar uto 19.8.2014 15:07
Drago kaže...

Kuglice su obično 0,25 grama, ali ima i lakših (mislim da su najlakše 0,12 grama) i težih - najteže koje sam vidio su bile 0,4 grama, čini mi se, valjda za snajpere od 600 fps ili tako nešto. Kroniranje se vrši sa 0,20-gramskim kuglicama.

 

Kako je dostupna energija  za izbacivanje kuglice uvijek jednaka i ovisi o pucalici, lakše kuglice idu brže, a teže sporije, ali na lakše veći utjecaj ima vjetar i otpor zraka općenito, a teže su sporije, ali stabilnije putanje (ovisno o kvaliteti: sferičnosti i težištu). 

 

Kod airsofta putanja zrna ovisi i o hop-upu i u pravilu nema pravu paraboličnu putanju pravog zrna.

 

 

Najlakše su 0.12g a najteže 0.43g(za snipove do 600fps-a),0.25g se koristi večinom jer su manje više sve replike od 350 do 405fps-a na 0.20g,iako ima izuzetaka koji furaju na 405fps replikama 0.20g kuglice,pa se pitaju zašto im je toliko neprecizan gan.

kruskar uto 19.8.2014 22:37
QuidZz kaže...

Ja igram sa 0.28g ili cak 0.30g. Sto je kuglica teza bit ces precizniji. Isprovao sam 0.20g ( dobio 2000komada sa puskom ) i to je uzas, spore i neprecizne. 

Spore sigurno nisu ;) neprecizne jesu.Koliko fps ti puska ima? I sta imas?

QuidZz uto 19.8.2014 22:50
kruskar kaže...
QuidZz kaže...

Ja igram sa 0.28g ili cak 0.30g. Sto je kuglica teza bit ces precizniji. Isprovao sam 0.20g ( dobio 2000komada sa puskom ) i to je uzas, spore i neprecizne. 

Spore sigurno nisu ;) neprecizne jesu.Koliko fps ti puska ima? I sta imas?

G&G M4A1 combat machine ( tvornicki dolazi s termostabilnom hop-up gumicom ) + ACOG red dot, 400 FPS-a. Baterija Li-po 1800mAh, 7.4V. Rodak je imao laserski daljinomjer, sa 0.25g kuglicama moja puska je precizna na 55m. Max domet je nekih 65-70m ( podesen hopup da mrvicu kuglica ide prema gore ).

Ma koma su te od 0.20g, neka mrvicu zapuse odnese kuglicu. Kuglice od 0.25 su dobre. :)

kruskar sri 20.8.2014 00:00
QuidZz kaže...
kruskar kaže...
QuidZz kaže...

Ja igram sa 0.28g ili cak 0.30g. Sto je kuglica teza bit ces precizniji. Isprovao sam 0.20g ( dobio 2000komada sa puskom ) i to je uzas, spore i neprecizne. 

Spore sigurno nisu ;) neprecizne jesu.Koliko fps ti puska ima? I sta imas?

G&G M4A1 combat machine ( tvornicki dolazi s termostabilnom hop-up gumicom ) + ACOG red dot, 400 FPS-a. Baterija Li-po 1800mAh, 7.4V. Rodak je imao laserski daljinomjer, sa 0.25g kuglicama moja puska je precizna na 55m. Max domet je nekih 65-70m ( podesen hopup da mrvicu kuglica ide prema gore ).

Ma koma su te od 0.20g, neka mrvicu zapuse odnese kuglicu. Kuglice od 0.25 su dobre. :)

Preporučio bi ti 0.25g bb-e da stavljaš,osobno sam probao s 0.28 i 0.30 neisplati se s tim kuglicama zahebavat na automatskim puškama,jednostavno dosta dometa se izgubi.

Ovako mi je sve izbalansirano ;)

Zelena g&g hopup termostabilna gumica,6.01 madbull cijev,gearbox v3,shs zupčanici,shs klip,shs opruga 130,aimtop high toruqe motor,uglavnom komplet iznutra sam sredio AK i mogu reć da se isplatilo,pljuca radi ko prava :P 11.1v lipo 2000mah 25-50C bateriju koristim.

 

EDIT

Početkom 10tog mjeseca će biti susret kod nas Osiječana,bit će i sponzori i svašta nešta,tako da će biti i nagrada,biti će objava susreta na HUA Facebook grupi,OAZ i HUA Forumu.

Kad bude više informacija objavim i ovdje ;) Nadam se da će doć i ekipa s BUG-a :P

Drago sri 20.8.2014 09:22

U listopadu je u Šepurinama Samara II - sva mjesta popunjena dva mjeseca prije početka - neće vam se to malo klati s vašim susretom?

 

BTW - ne vidim nikakvu najavu niti je na popisu događanja na HASS-ovom forumu...

 

 

kruskar sri 20.8.2014 10:02
Drago kaže...

U listopadu je u Šepurinama Samara II - sva mjesta popunjena dva mjeseca prije početka - neće vam se to malo klati s vašim susretom?

 

BTW - ne vidim nikakvu najavu niti je na popisu događanja na HASS-ovom forumu...

 

 

Neznam,vidjet ćemo kako će to sve izgledat,do sredine 9tog mjeseca će biti objava na forumima i facebooku.

kruskar sri 20.8.2014 10:17
KerFlorijan kaže...

jel igra netko s nožem za trening(bez oštrice)? {#}  

Osobno neigram s nožem,ali znam dosta ljudi koji igraju,to su gumeni noževi :P Silent kill,dođeš ubodeš nekog s tim gumenim nožem i on pravac respawn,možeš i bacit al nesmiješ u glavu gađat i da kod nas je zabranjeno gađanje u jaja i glavu!

 

Cijena jednog noža i link:65kn najjeftiniji.LINK

 

Drago sri 20.8.2014 11:20
kruskar kaže...
KerFlorijan kaže...

jel igra netko s nožem za trening(bez oštrice)? {#}  

Osobno neigram s nožem,ali znam dosta ljudi koji igraju,to su gumeni noževi :P Silent kill,dođeš ubodeš nekog s tim gumenim nožem i on pravac respawn,možeš i bacit al nesmiješ u glavu gađat i da kod nas je zabranjeno gađanje u jaja i glavu!

 

Cijena jednog noža i link:65kn najjeftiniji.LINK

 

 

Pravila HASS-a zabranjuju dodir bilo kakvim (replikama) noževa, sjekira ili drugim hladnim oružjem bilo koje vrste. Silent kill se izvodi primanjem protivnika s obje ruke i izgovaranjem "silent kill" 3x.

 

Po meni je to dobro pravilo. 

 

 

kruskar sri 20.8.2014 11:25
Drago kaže...
kruskar kaže...
KerFlorijan kaže...

jel igra netko s nožem za trening(bez oštrice)? {#}  

Osobno neigram s nožem,ali znam dosta ljudi koji igraju,to su gumeni noževi :P Silent kill,dođeš ubodeš nekog s tim gumenim nožem i on pravac respawn,možeš i bacit al nesmiješ u glavu gađat i da kod nas je zabranjeno gađanje u jaja i glavu!

 

Cijena jednog noža i link:65kn najjeftiniji.LINK

 

 

Pravila HASS-a zabranjuju dodir bilo kakvim (replikama) noževa, sjekira ili drugim hladnim oružjem bilo koje vrste. Silent kill se izvodi primanjem protivnika s obje ruke i izgovaranjem "silent kill" 3x.

 

Po meni je to dobro pravilo. 

 

 

Viš za to pravilo kod HASSa nisam znao,kod nas na HUA je drugačije,sad može ekipa od 16g pa nadalje dolaziti na airsoft,samo nemogu se učlaniti niujedan tim,mogu sudjelovati na treninzima kao i svi drugi,replike također svoje mogu donjeti.Počela su se pravila malo mjenjati,samo mi se nesviđa to što maloljetnici mogu jer dosta ih vara :S