Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

Šime sri 31.12.2008 14:01

Ja imam Kaspersky Internet Security 2009. Kupio sam ga jer je relativno jeftin - 400kn (moze se kupiti u Autronic-u) - ukljucuje antivirus, vatrozid, anti-spam i neke druge manje komponente. Nije ni zahtjevan - zauzima nekih 30MB memorije.

QFlash sri 31.12.2008 21:13

S tim da - neće ti ni jedan antivirus pomoći ako je instaliran nakon par miseci (ili čak minuta, ako ne znaš ponašati se na netu) od instalacije windoza,ako tražiš av koji će ti pomoći riješiti trenutni problem s virusima - toga nema.Nego prvo hdd kod frenda na ćišćenje,ili još bolje u servis,onda instalacija av-a,odma zatim update definicija i tek onda na net browsat.Druga sigurna solucija je format c - ali većinom nepotrebno.Također se ostavi crackanja i traženja serijskog s astalaviste jer ćeš većinom opet imat nepotpun proizvod,dakle plaćena licenca je must za većinu korisnika.

the_tux čet 1.1.2009 00:06

Aviru sam nekada koristio na Win98SE. Neznam koliko je danas dobra, ali današnja Avira free edition za svaki update baca reklamu (dosadni pop-up prozor) kojom korisnika obavještava o komercijalnoj verziji programa i njezinim mogućnostima. Zanimljivo kako je neko vrijeme Kaspersky kao logo imao zeleni kišobran po uzoru na Avirin crveni.

AVG ima lijepo sučelje, ali nakon ovakve vijesti ne čini mi se pouzdan: AVG incorrectly flags user32.dll in Windows XP SP2/SP3. Kao firma koja se bavi sigurnošću, AVG si nebi smio dopustiti ovakve propuste.

avast! 4.8 home svoj posao radi sasvim dobro iako mu je defaultno cd player sučelje užas.

Mitch čet 1.1.2009 17:23

Nema najbojeg anti virusnog programa jer svatko je bolji u necemu od drugoga. Npr. Avg najbolje scanira , avira najboje ignorira i zabranjuje manipuliranje putem virusa a nod 32 i jos neki najbolje uklanjaju tako da je svaki poseban po necemu. Ja osobno imam aviru i Comodo Firewall i nisam imao virus ili spyware negdje 3 mj. Jos imam i spybot i adware i nista ne steka i tak. Samo redovni update !   Namigiva 

SANJIN3 čet 1.1.2009 20:32

avast ! Malo mjesta zauzima ( osim kada skenira ) . Imao sam na kompu 214 virusa - pokušao sam ih skinuti sa northonom ali je northon krepao ; instalirao sam nod koji mi je rekao da ima previše virusa i krepao ; instalirao sam avast , spybot i ad-aware (vatrozid samo) i riješio se svih 214 virusa .

Kizmar čet 1.1.2009 20:40
the_tux kaže...

Aviru sam nekada koristio na Win98SE. Neznam koliko je danas dobra

 
Danas je to najbolji antivirusni program.

the_tux kaže..

ali današnja Avira free edition za svaki update baca reklamu (dosadni pop-up prozor) kojom korisnika obavještava o komercijalnoj verziji programa i njezinim mogućnostima.

 
Ne nužno, reklama se može jednostavno blokirati.

Komercijalna Avira AntiVir Premium nije posve besplatna ali ima trial period od 3 mjeseca te se nakon toga on jednostavno produži za nova 3 jednostavnim skidanjem ključa sa stranica proizvođaća.
Thanatos pet 2.1.2009 05:01

koristim Nod u kombinaciji sa Spybotom i ZoneAlarmom već 2 godine i zbilja nisam imao nikakvih problema s virusima....... nod koristi malo resursa i brz je u skeniranju a jedino mi smeta to što je trial traje 30dana..... samo nemoj si ni slučajno Crackati antivirus jer imat ćeš ozbiljnih problema (iz osobnog iskustva) po mom mišljenju najgori je Norton jer koristi previše resursa..... a da ne govorim kad skenira, mislim nije on loš sve briše ali zbilja je jako spor

 

PREPORUKA: ako imate novaca kupite si licensu za Nod 32 Namigiva

DhulKarnain pet 2.1.2009 12:23
Thanatos kaže...

...po mom mišljenju najgori je Norton jer koristi previše resursa..... a da ne govorim kad skenira, mislim nije on loš sve briše ali zbilja je jako spor

 

  probaj norton 2009 - u usporedbi sa starijim verzijama nebo i zemlja (s njegovom rezidentnom zastitom mi se najmanje usporava kompjuter u odnosu na sve druge antiviruse koje sam probao, a on-demand full scan sustava   napravi za pola sata)
kyptonite pet 2.1.2009 12:40
Kizmar kaže...

the_tux kaže..

ali današnja Avira free edition za svaki update baca reklamu (dosadni pop-up prozor) kojom korisnika obavještava o komercijalnoj verziji programa i njezinim mogućnostima.

 
Ne nužno, reklama se može jednostavno blokirati.


 E baš ti hvala, nakon ovog linka stvarno i jest najbolja!