Samsung

Samsung Galaxy S8/S8+

MasterOfDisaster sri 29.3.2017 14:22

Ma jako lijepo on (S8) izgleda, ali baterija od 3000 mAh na tu veličinu ekrana je NO GO. Tu bateriju će takav amoled ekran (5,8") isisati dok si rekao keks. Šta ti vrijedi takva zvijer ako ćeš ga (a hoćeš) morati u toku dana puniti jer neće moći do spavanja izdržati. Da nisu u tako veliki mob uspijeli ugurati veću bateriju je smiješno i žalosno. Dalje se nastavlja tradicija kupovine Huawei-a.

kbenzema sri 29.3.2017 14:32
MasterOfDisaster kaže...

Ma jako lijepo on (S8) izgleda, ali baterija od 3000 mAh na tu veličinu ekrana je NO GO. Tu bateriju će takav amoled ekran (5,8") isisati dok si rekao keks. Šta ti vrijedi takva zvijer ako ćeš ga (a hoćeš) morati u toku dana puniti jer neće moći do spavanja izdržati. Da nisu u tako veliki mob uspijeli ugurati veću bateriju je smiješno i žalosno. Dalje se nastavlja tradicija kupovine Huawei-a.

 

Ne mora biti, G6 ima isti ekran i po recenzijama baterija je dost dobra, izdrži dan bez problema. Je da je za 300 mAh jača, al bi SD835 trebal biti štedljiviji tak da mislim da nema brige oko baterije. 
Al da je žalosno da Kinezi bez problema uguraju 4000+ baterije, a ovi jedva 3000-3500, s tim se slažem.

MasterOfDisaster sri 29.3.2017 14:32
drakula789 kaže...
Huawei je meni super. Pogotovo ono gold clanstvo sto ti mogu ekran promijeniti tijekom prva 3 mjeseca za besplatno i hadrver neki, ako zeznes.

Da znam, sada imam Huawei Mate 8 i planiram uzeti P10 Plus ili možda Mate 9, još ću odlučiti idući mjesec

AudioGorilla sri 29.3.2017 14:36

A gle ne mora biti da ce 3000 mAh biti premalo.
Procesor bi trebao biti stedljiviji a Amoled ekrani su isto ucinkovitiji. Ako posloze i optimizaciju ( koja je najbitnija ) onda mozda bude odlicna baterija kao i kod S7

ali sve zavisi.. mozda ovi novi procesori budu fail kao i snapdragon 810

Uglavnom nebi ga kupovao prva 2 mjeseca, neka ga drugi istestiraju :)

Citam i na LG G6 nije bas bajna baterija, losija nego na S7. Jedino mi je ona wide camera dobra na G6.. i taj ekran ali sve ostalo su uzeli od S7ice

MasterOfDisaster sri 29.3.2017 14:54
drakula789 kaže...
P10+ nemam, ali mate 9 imam i mogu reci da sam jako zadovoljan. P10+ samo zbog vece rezolucije bi isao.

P10+ izlazi u 04/2017, osim bolje (veće) rezolucije ima više rama (6 GB), više interne memorije (128 GB), malo bolju kameru, ali će biti i skuplji od Mate 9.

mirdaVG sri 29.3.2017 14:57
AudioGorilla kaže...
 Ako posloze i optimizaciju ( koja je najbitnija ) onda mozda bude odlicna baterija kao i kod S7

 Samsung i optimizacija su kao pas i mačka ... Ako sve i radi "out of the box" brzo to isprave s prvim update-om . S obzirom da se pričalo da je za novi Touchwiz Samsung razgovarao sa samim Google-om oko njegove optimizacije možda ovaj put nešto i naprave. Ali svejedno tolika baterija na toliki ekran ne ulijeva neko povjerenje. Mislim da će uspjeh biti ako će baterija biti u razini S7, više od toga ne vjerujem. Uglavnom brzo ćemo saznati.

R36 sri 29.3.2017 21:59

Tu se spominje neki Huawei., kakav brate Huawei koji ništa nije pametno napravio s P10. To je prije P9s nego P10. I koja je razlika u cijenu između P10 i S8 - 1100kn.Prvi 5000 a drugi 6100.

 

Pa rađe dam 1000kn više pa imam S8...a ne Huawei koji ima dizajn od prije 2 godine.., tako je izgledao S6. Danas je normalno imat što manje bazele., a ne meso.

Robi1992 čet 30.3.2017 00:15

Ma mozete pricat sta hocete ali s8 je vrh..s7 edge koji je vec bio vrh i sada s8 sa povecanim ekranom i ugladjenim ui-em
A tolko je traceva bilo za cijenu da ce bit preskup a nakraju ispade da je s8 700eura a s8 plus 800 eura isto je prosle godine bilo sa s7 700 eura i s7 edge 800 eura tako da nema razlike

MasterOfDisaster čet 30.3.2017 07:56
R36 kaže...

Tu se spominje neki Huawei., kakav brate Huawei koji ništa nije pametno napravio s P10. To je prije P9s nego P10. I koja je razlika u cijenu između P10 i S8 - 1100kn.Prvi 5000 a drugi 6100.

 

Pa rađe dam 1000kn više pa imam S8...a ne Huawei koji ima dizajn od prije 2 godine.., tako je izgledao S6. Danas je normalno imat što manje bazele., a ne meso.

Pa o čemu ti pričaš, ako hoćeš fensi mob onda uzmi S8, a ako hoćeš "jači" hardware onda se gleda npr. Huawei P10 Plus jer ima 6Gb rama, 128 Gb interne memorije, kamera je bolesno dobra, vidi bilo koju recenziju. Za te "edge" telefone nema baš prave zaštite od pada jedino možda ona preklopna futrola koja mi je odvratna i ne bi je imao niti na jednom mobu. Inače europski S8 ima istu grafu kao P10 i P10 Plus, a to je Mali G71, a ne Snapdragon 835 ni Adreno 540. O bateriji ne želim ni govorit, 3000 mAh naspram 3750 mAh će sve pokazati vremenom i to jako brzo.

Da se razumjem ne pljujem po S8 jer je to dobar mob nego po meni nije vrijedan tih para, a nekome naravno je vrijedan itekako, ali tvoj komentar za P10 je čisto neznanje i glupost.

R36 čet 30.3.2017 09:30
MasterOfDisaster kaže...
R36 kaže...

Tu se spominje neki Huawei., kakav brate Huawei koji ništa nije pametno napravio s P10. To je prije P9s nego P10. I koja je razlika u cijenu između P10 i S8 - 1100kn.Prvi 5000 a drugi 6100.

 

Pa rađe dam 1000kn više pa imam S8...a ne Huawei koji ima dizajn od prije 2 godine.., tako je izgledao S6. Danas je normalno imat što manje bazele., a ne meso.

Pa o čemu ti pričaš, ako hoćeš fensi mob onda uzmi S8, a ako hoćeš "jači" hardware onda se gleda npr. Huawei P10 Plus jer ima 6Gb rama, 128 Gb interne memorije, kamera je bolesno dobra, vidi bilo koju recenziju. Za te "edge" telefone nema baš prave zaštite od pada jedino možda ona preklopna futrola koja mi je odvratna i ne bi je imao niti na jednom mobu. Inače europski S8 ima istu grafu kao P10 i P10 Plus, a to je Mali G71, a ne Snapdragon 835 ni Adreno 540. O bateriji ne želim ni govorit, 3000 mAh naspram 3750 mAh će sve pokazati vremenom i to jako brzo.

Da se razumjem ne pljujem po S8 jer je to dobar mob nego po meni nije vrijedan tih para, a nekome naravno je vrijedan itekako, ali tvoj komentar za P10 je čisto neznanje i glupost.

Ja imam 4Gb rama i još mi se nikad nije dogodilo da sam ih kompletno iskoristio. Uopće ne gasim aplikacije u pozadini(osim kad se sjetim) i nikad mi ram nije bio popunjen., tako da mi 6GB rama ne igra neku ulogu.

Ako pričamo o procesorima...meni je drago što ga ne prodaju s Snapdragonom 835 na EU tržištu., jel Exynos mi je uvijek bio puno bolja opcija. Igrice ne igram jel imam PS4 i Laptop tako da mi grafika nije bitna. Kladim se da pokrene bilo koji igricu koja postoji na Google playu.

 

Dizajn kod Huaweia je zastario tako da mene osobno to odmah odbija.

 

Baterija na 10nm tehnologiji ne može biti lošija od S7e (ja imam 5h sota - prosjek)., tako da jedino može biti bolja.

 

Tebi S8 nije vrijedan para., meni P10. Nedam 5000kn za P10. Rađe bi kupio G6.

 

kbenzema kaže...
Dok se sjetim kak su prije mjesec-dva svi svršavali na S8 zbog SD835 i pljuvali po LG-u jer je stavio stariji procesor, a kad ono sad ga Samsung svima fino uvalio

 Ne kužim šta su to napravili...za Američko tržište SD835, za EU - Exynos.... - to je razumljivo. Bitno da je korištena ista 10nm tehnologija, koji je procesor - nebitno. Ako su svi bili zadovoljni s Exynos u S7e., pa se nitko nije bunio što nema SD820., ne vidim razloga niti problema onda s S8.

MasterOfDisaster čet 30.3.2017 09:47
R36 kaže...
MasterOfDisaster kaže...
R36 kaže...

Tu se spominje neki Huawei., kakav brate Huawei koji ništa nije pametno napravio s P10. To je prije P9s nego P10. I koja je razlika u cijenu između P10 i S8 - 1100kn.Prvi 5000 a drugi 6100.

 

Pa rađe dam 1000kn više pa imam S8...a ne Huawei koji ima dizajn od prije 2 godine.., tako je izgledao S6. Danas je normalno imat što manje bazele., a ne meso.

Pa o čemu ti pričaš, ako hoćeš fensi mob onda uzmi S8, a ako hoćeš "jači" hardware onda se gleda npr. Huawei P10 Plus jer ima 6Gb rama, 128 Gb interne memorije, kamera je bolesno dobra, vidi bilo koju recenziju. Za te "edge" telefone nema baš prave zaštite od pada jedino možda ona preklopna futrola koja mi je odvratna i ne bi je imao niti na jednom mobu. Inače europski S8 ima istu grafu kao P10 i P10 Plus, a to je Mali G71, a ne Snapdragon 835 ni Adreno 540. O bateriji ne želim ni govorit, 3000 mAh naspram 3750 mAh će sve pokazati vremenom i to jako brzo.

Da se razumjem ne pljujem po S8 jer je to dobar mob nego po meni nije vrijedan tih para, a nekome naravno je vrijedan itekako, ali tvoj komentar za P10 je čisto neznanje i glupost.

Ja imam 4Gb rama i još mi se nikad nije dogodilo da sam ih kompletno iskoristio. Uopće ne gasim aplikacije u pozadini(osim kad se sjetim) i nikad mi ram nije bio popunjen., tako da mi 6GB rama ne igra neku ulogu.

Ako pričamo o procesorima...meni je drago što ga ne prodaju s Snapdragonom 835 na EU tržištu., jel Exynos mi je uvijek bio puno bolja opcija. Igrice ne igram jel imam PS4 i Laptop tako da mi grafika nije bitna. Kladim se da pokrene bilo koji igricu koja postoji na Google playu.

 

Dizajn kod Huaweia je zastario tako da mene osobno to odmah odbija.

 

Baterija na 10nm tehnologiji ne može biti lošija od S7e (ja imam 5h sota - prosjek)., tako da jedino može biti bolja.

 

Tebi S8 nije vrijedan para., meni P10. Nedam 5000kn za P10. Rađe bi kupio G6.

 

Ovih 6 Gb za sada nije toliko bitno, ali za godinu dana vjerujem da će biti, pa je lijepo da se nađe jer je ovo čistu future-proof feature. Drago ti je da nema Snapdragon 835 (?????????), a to je bila glavna razlika S8 nad drugim flagship-ovima u prvoj polovici 2017. godine, jako čudno. Imaš mob od lupam 5000 kn, a uopće ne igraš igre, pa onda možeš kupiti i kineza za 200$ i jednako će ti odraditi posao osim u slikanju slika (naravno da si fotograf pa ti trebaju slike izuzetne kvalitete, a pogotovo u mraku). Žena mi ima S6 Edge i baterija je teško sranje puni ga 2 puta dnevno, a ne igra igre i ne visi na njemu cijeli dan. Ja ću za P10 Plus dati 4000 kn i definitivno mislim da vrijedi te novce i da je bolji uređaj za nadolazeće vrijeme, ali to su preference u ukusu i svako voli svoje.