Samsung

Samsung Galaxy S8/S8+

Kelam čet 23.3.2017 16:56

S obzirom da ima vec dosta leakova i opasno se priblizavamo predstavljamo (29.03.2017.) , pa da pokrenemo malu raspravicu.

 

Evo sto do sad znamo

Dva modela oba zakrivljena 5'8" i 6'2" oba u 18:9 ratio-u rezolucije 2960x1440.

Dva modela procesora novi Qualcomov Snapdragon 835 i Samsungov noci Exynos 8895 (Oba su radena na novom 10nm procesu)

4GB RAM-a

12MPx kamera

Novi bixby assistant

IP68

Baterija S8-3000mAh S8+-3500mAh

Stereo Speakers

 

AudioGorilla čet 23.3.2017 16:59

Sumnjam da ce biti stereo zvučnici
A fingerprint placement je u najmanju ruku čudan

Preformanse i ekran ce biti vrh vrhova

kamera malo poboljsana, ipak je isti senzor a prednja kamera bi mogla biti dosta bolja cak i autofocus imat.

Kelam čet 23.3.2017 17:29

Uvik se mozemo nadat...

Pa nije cudan kad pogledas da vecina proizvodaca vec odavno koriste fingerprint reader na pozadini, sto i nije lose za kaziprst po meni.

Performanse i ekran su vec na S7 top tako da se nista manje ni ne moze ocekivat'

Zadnja kamera je isto tako vec top na S7(imam edge tako da govorin iz prve ruke) ali uvik ima mista napredku, a sto se prednje tice ja se nadam vecoj rezoluciji jer koliko god ova na s7 bila dobra moze bit puno bolja.

Kelam čet 23.3.2017 19:37

Pa s obzirom da je S7 sa svojih 5.1" i 3000mAh imao jako dobru bateriju na starom procesoru (14nm) mislim da bi ovih 3000mAh takoder trebalo biti dovoljno iz razloga sto je procesor raden na novom 10nm procesu tako da bi trebao biti nesto vise power eficient a uz to ovih 5.8" 18:9 nema istu povrsinu kao i 5.8" 16:9.

x18x05x pet 24.3.2017 21:20
Kelam kaže...

Pa s obzirom da je S7 sa svojih 5.1" i 3000mAh imao jako dobru bateriju na starom procesoru (14nm) mislim da bi ovih 3000mAh takoder trebalo biti dovoljno iz razloga sto je procesor raden na novom 10nm procesu tako da bi trebao biti nesto vise power eficient a uz to ovih 5.8" 18:9 nema istu povrsinu kao i 5.8" 16:9.

 Jel ima SOT preko 5 sati? Ako da onda je to ok.

NorthBlue pet 24.3.2017 23:07

Svatko ima svoju definiciju savršenog androida,ja bih ipak malo pričekao sa tom konstatacijom.
Mobitel će definitivno biti zvijer,samo da više doživim da Samsung napravi software koji parira Pixelu i iPhoneu po fluidnosti.

Kelam sub 25.3.2017 08:30

Pa evo ja imam S7 edge i mogu rec da bez truda uvatin 5h SOT-a (iako se nista nemoze mirit sa starok Xperiom Z2 na kojoj san ima 9h SOT...) a po gsmareni imaju dosta slicno trajanje baterije tako da...

 

A sta se tice ovoga trolla koji je zaosta u 2012. Parira pixelu? Pa po meni je jos i bolji jer je jednako fluidan a ima puno vise dodatnih mogucnosti...

Toliko od mene

AudioGorilla sub 25.3.2017 11:10

Imam S7 i slazem se s ovim da nije fluidan kao Op3t i pixel. Ali fluidan je dosta i nema velikih zamrzavanja.
S time da dosta dodatnih stvari ima na S7 koje pixel nema i svakom velikom android nadogranjom google kopira samsung malo.

I S7 je po meni bolji uredaj od pixela

A OP3T je odličan uredaj pogotovo kada mu cijenu pogledas i takoder bi prije njega uzeo nego pixel ( iako je kamera lošija ali meni nije presudna )

AudioGorilla sub 25.3.2017 18:47

Ovo na slici je S8+
Ove godine ce se obicni S8 vise prodavati jer imat ce veliki ekran a malo veci formfactor od S7 obicne. S8+ ogroman ekran ima a i biti ce duzi sto ce otezati koristenje fingerprint sensora koji je pored kamere a ne ispod kamere kao kod svih drugih. Ovi zaobljeni rubovi ekrana mi se svidaju i kazu da je tako staklo izdrzljivije jer sila udara se rasporedi po rubu a ne na prijelomnoj tocki.

Samo se kvaliteta kamere ceka i kvaliteta zvucnika. Ovo ostalo ce sve biti vrh.

Horatio_Hornblower ned 26.3.2017 00:28

Hm dali će imati serijske greške ko i s7 sa ekranom otiskom prsta baterijom i ostalim problemima...

Inače mobitel je bezveze djeluje preogromno ne želim televiziju nego mobitel bez obzira sto su mi iste dimenzije ne sviđa mi se na renderima kako tako uzivo je očajan samo su trebali mi mix kopirat po pitanju dizajna... 

Meni osobno s7 je primjer skupog razvikanog mobitela koji ima li-la kvalitetu sa kineskim brendovima b kategorije... Tako da ni za s8 ne očekujem ništa pretjerano dobro iako ovcice su ga već proglasile mob godine a prije toga se sjećam da su neki proglasavali note 7 najboljim mob ikad??? 

Hmmm žao mi je samo sto taj note je bio bas vruća roba...

Ezio ned 26.3.2017 09:09
Horatio_Hornblower kaže...

Hm dali će imati serijske greške ko i s7 sa ekranom otiskom prsta baterijom i ostalim problemima...

Inače mobitel je bezveze djeluje preogromno ne želim televiziju nego mobitel...

 vjerujem da ce se naci na trzistu i malih mobitela sa malim ekranom za tebe.

digitall pon 27.3.2017 09:43

ajd mozda ovaj +model bude dovoljno dobar da ne moram cekati novi note..

napokon se pocelo raditi na tome da ekran bude ogroman a da sam uredaj ne bude cigletina.. (ejpl bi mogao nesto i nauciti od ekipe)

 

kad se sve malo slegne vidjet cu kako mu se baterija ponasa u odnosu na moj s7 edge, s kojim sam prezadovoljan baterijom (5-8 sati sot kroz 24 sata)

a osim ekrana ne vidim nista specijalno bolje.. za sada, a kad izade vidjet cemo, mozda imaju jos neko iznenadenje....

jer ovaj s7e je sa 7.0 updateom puno dobio na fluidnosti, brzini otvaranja aplikacija i brzini opcenito, cuvanju aplikacija u pozadini, brzini citaca otiska i sl., tek sad je tip top... pored toga da je od izlaska do danas jos uvijek sam vrh po pitanju ekrana, kamere, baterije... a ako s8 bude jos bolji mijenjat cu ga

AudioGorilla pon 27.3.2017 10:21

S8+ ce biti 6/7 mm visi. 1.5mm širi i neznatno deblji od S7E
Tak da nece biti ogromna razlika ali ekran ce biti izduzeniji pa ce tesko do vrha ekrana s jednom rukom.

Zato kazem da ce obični S8 uzimat jer ce imat veci ekran od S7E a manje dimenzije. Citao da i proizvode dosta vise S8ice nego S8+

A zakrivljenost zaslona je u rangu Note7, znaci manja nego kod S7E