Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

explorer 4 pet 1.3.2013 21:50
daniel.hajdinjak666 kaže...

 

Odlicno, hvala, budem uzel te q350, samo ne znam kak su zapakirane, tj. dal se mogu isprobati. Al ako kazes da su OK, onda je to to.

 

Evo to su te Q350 , a imaš i bijele, njih ja imam.

 

Ugl, prije sam imao K321 i bile su ok prilično, visoki su bili malo prešuškavi i bas malo prejak. Toga na Q350 nema i zvuk je mirniji, jel bi K321 ponekad doslovno znale "divljat" i davat pomalo ružan zvuk.

Uz to, Q350 imaju mikrofon koji je dosta kvalitetan, i na tri tipke za vol +/- i za prebacivanje pjesama.

Kvaliteta izrade je puno bolja kod Q350, nešto je deblji i konektor je pet puta bolji, onaj kod K321 nije baš nešto izveden.

Zapakirane su u jednoj kutijici iz koje bi se mogle izvaditi a da se pakiranje ništa ne poremeti.

 

Imam ih skoro godinu dana već, i meni su odlične za po gradu. Također, izolacija buke im je vrlo dobra.

Father_Dougal sub 2.3.2013 11:06
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ja b molil neki savjet u vezi in-ear slusalica. Trebaju mi slusalice bez mikrofona, iskljucivo za glazbu i to preko mobitela. Nemam neki limit, ali kolko je uopce pametno davati neke vece novce, s obzirom na sam DAC koji mob ima, konkretno S3?

Ne znam kaj su ti veći novci, kupovao sam slušalice do 500 kn za korištenje na iPodu. Nikad problema. 

daniel.hajdinjak666 sub 2.3.2013 13:18
Father_Dougal kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ja b molil neki savjet u vezi in-ear slusalica. Trebaju mi slusalice bez mikrofona, iskljucivo za glazbu i to preko mobitela. Nemam neki limit, ali kolko je uopce pametno davati neke vece novce, s obzirom na sam DAC koji mob ima, konkretno S3?

Ne znam kaj su ti veći novci, kupovao sam slušalice do 500 kn za korištenje na iPodu. Nikad problema. 

A vidim da ima po par soma, pa zato. Bil sam spreman uzeti Rockaway Novero bezicne za 100 eura, ali nisam siguran u kvalitetu. Budem poslusal ove AKG Q350, a ak imas neki prjedlog, daj.

Father_Dougal sub 2.3.2013 13:57
daniel.hajdinjak666 kaže...

A vidim da ima po par soma, pa zato. Bil sam spreman uzeti Rockaway Novero bezicne za 100 eura, ali nisam siguran u kvalitetu. Budem poslusal ove AKG Q350, a ak imas neki prjedlog, daj.

Nisam nikad ozbiljnije koristio in-ear slušalice jer imam jako male ušne kanale i nisam do sada našao dovoljno malene slušalice da mogu normalno stajati u ušima, pa korisim samo naglavne.

Imaj na umu da sve bluetooth slušalice koriste dodatnu kompresiju zvuka za prijenos zvuka, jer je bluetooth limitiran bandwidthom.

daniel.hajdinjak666 sub 2.3.2013 15:24
Father_Dougal kaže...

To sam i mislil, jer znam kakvu sam gnjavazu imal sa kablima za Bowerse, skoro sam poludel dok nisam nasel prave i kostali su ko suho zlato. E sad dati 100 eura za slusalice bez kabla, ne vjerujem ja u to. Izgledaju odlicno, vjerojatno je i izrada kvalitetna, ali zvuk, tu sam skeptican.

explorer 4 kaže...

E pa o tome i pricam, soma eura....  Jesu trosistemke, ali to je samo marketing. 

Father_Dougal sub 2.3.2013 16:02

Računajte na to da je ono najbitnije kod slušalica - linearni odziv kroz cijeli frekventni raspon, a to nije tako lako postići - samo poslušajte slušalice u klasi do 500 kn, kakve su to varijacije u zvuku.
Čim linearnije i učinkovitije, to skuplje. 

brane47 pon 4.3.2013 16:50

Ovako, moje stare Philips SHP 2700 polako odlaze..Pa cu uskoro kupiti nove..

 

Slusalice planiram koristiti za glazbu, gaming, i vise manje kao glavni izvor zvuka na kompu. Vecinom, ako ne i stalno, cu ih koristiti u kuci, za kompom, pa bih volio da su preko usiju.

 

Najbitnija mi je kvaliteta zvuka, nije mi bitno jel pise gaming, jel ima mikrofon, nije bitan, moze se kupiti naknadno..Puno sam se predomisljao, Prvo mi je bio izbor Gamecom 380, onda kad sam razmislio bile su Sennheiser HD 202 s ebay-a, ali sad ih vise nema..

 

Sad razmisljam o ovima..Postaviti cu model, i pored toga cijenu po kojima su meni dostupne..znam da neke nisu niti isti rang, ali cisto me zanima..Trenutno prvi izbor su mi Pioneer SE-M390.

 

Pioneer SE-M390 - 270 kuna

 

Gamecom 380 - 279 kuna

 

Medusa NX Stereo - 170 kuna

 

Genius G550 Lychas - do 200 kuna

 

Znam da su Gamecom dobre..Ali neznam koliko ih ljudi koristi za nesto vise osim gaminga..Jer moze im zvuk u igrama biti dobar, a u glazbi nisu nesto posebno naspram Pioneerki..Ako netko ima iskustva, neka da neku usporedbu kvalitete zvuka ovih headsetova protiv nekih slusalica za glazbu..Hvala

 

Staviti cu post i u temu za izbor gaming slusalica, jer tamo ljudi vise znaju o njima, pa ce mi mozda jos netko dati usporedbu..

 

Father_Dougal pon 4.3.2013 19:21
brane47 kaže...

Ovako, moje stare Philips SHP 2700 polako odlaze..Pa cu uskoro kupiti nove..

 

Slusalice planiram koristiti za glazbu, gaming, i vise manje kao glavni izvor zvuka na kompu. Vecinom, ako ne i stalno, cu ih koristiti u kuci, za kompom, pa bih volio da su preko usiju.

 

Najbitnija mi je kvaliteta zvuka, nije mi bitno jel pise gaming, jel ima mikrofon, nije bitan, moze se kupiti naknadno..Puno sam se predomisljao, Prvo mi je bio izbor Gamecom 380, onda kad sam razmislio bile su Sennheiser HD 202 s ebay-a, ali sad ih vise nema..

 

 

Ovako, u klasi do 300 kuna (a i više, čak do 500) Superlux HD-669 su ozbiljan kandidat za razmotriti. Imam ih sad već tri tjedna i oduševljen sam njima. Basa taman onoliko koliko treba, ne tutnji bezveze nego lijepo svira, a srednji i visoki su predivni; jasni i čisti. Imaju 56 oma i stoga ih nije komplicirano ganjati sa onboard zvučnom.
Jedini nedostatak (meni nije, ali nekome bi mogao biti) jest to što su stvarno glomazne, a prva dva tjedna ih je potrebno raširiti (što na glavi, što sa buntom knjiga širine glave) jer imaju jak pritisak. No kad ih čuješ, zaboraviš na to.

 

Zvuče mi bolje nego Sennheiseri u toj klasi; HD 202 i 212 imaju previše basa koji tutnji kao da slušam dubstep čak i kada je običan, rock bas u pitanju - to su slušalice za bassheadove - PX100 imaju prigušene srednje i visoke.

 

A eto, izreklamirao sam i svoje rabljene slušalice ranije u hreadu, koje su u oglasniku, pa možeš i njih probati.

 

Mikrofon kupiš neki jeftini i običan, i na miru si sa online igrama... ja imam neki jeftilen Genius stolni, dobro me služi.

brane47 pon 4.3.2013 19:30

Da, to za mikrofon imas pravo..Ironicno je, sto i slusalice za "glazbu", u rangu cijena "gamerskih", bolje zvuce i u igrama, tako da nevidim smisao, osim da je mikrofon prikacen za same slusalice..

 

Planiram, nadam se, kupiti uskoro i zvucnu, neku creative - ovu, ili asusovu, ali ako ne, bojim se da bi mi bile pretihe..Onboard zvucne nemogu izvuci najbolje ni iz slusalice s 32 Ω, a ne skoro duplo..ne govorim iz iskustva, nego nekom logikom..

 

Ali opet, najbolje je kad nesto mozes isprobati, a ja tu u Osijeku nigdje skoro nemam priliku..Bar ne takve slusalice..Jesi ih ti igdje probao prije kupnje?

explorer 4 pon 4.3.2013 20:13
brane47 kaže...

Da, to za mikrofon imas pravo..Ironicno je, sto i slusalice za "glazbu", u rangu cijena "gamerskih", bolje zvuce i u igrama, tako da nevidim smisao, osim da je mikrofon prikacen za same slusalice..

 

Planiram, nadam se, kupiti uskoro i zvucnu, neku creative - ovu, ili asusovu, ali ako ne, bojim se da bi mi bile pretihe..Onboard zvucne nemogu izvuci najbolje ni iz slusalice s 32 Ω, a ne skoro duplo..ne govorim iz iskustva, nego nekom logikom..

 

Ali opet, najbolje je kad nesto mozes isprobati, a ja tu u Osijeku nigdje skoro nemam priliku..Bar ne takve slusalice..Jesi ih ti igdje probao prije kupnje?

 

Neće ne boj se, meni su 32 omske slušalice na onboardu bile jako glasne :)

FinX pon 4.3.2013 20:28

Nemaš brige što se tiče jakosti zvuka na integriranim zvučnim karticama. Općenito, sve slušalice impedancije ~60 ohma su ovdje u blagoj prednosti nad slušalicama impedancije 16 ili 32 ohma. Izlazi integriranih zvučnih kartica često imaju impedanciju od nekoliko ohma (idealno: što manje). Superluxice imaju dovoljno malu impedanciju da ih se može upogoniti s praktički bilo kojim izvorom, a opet dovoljno veliku impedanciju (>=10x ) da nemaju brige što se tiče omjera [impedancija generatora]:[impedancija tereta] (idealno: što veći).

Father_Dougal pon 4.3.2013 21:33
brane47 kaže...

Onboard zvucne nemogu izvuci najbolje ni iz slusalice s 32 Ω, a ne skoro duplo..ne govorim iz iskustva, nego nekom logikom..

 

Ali opet, najbolje je kad nesto mozes isprobati, a ja tu u Osijeku nigdje skoro nemam priliku..Bar ne takve slusalice..Jesi ih ti igdje probao prije kupnje?

Ovo prvo je glupost. Naravno da mogu, no ne sve slušalice, odgovor si dobio od kolege FinX. Postavi pojačalo za slušalice nakon onboard zvučne kartice, i ta kartica će davati i više nego adekvatan zvuk. Problem je što se, ako impedance nisu adekvatne, mijenja i frekvencijska krivulja zvuka u slušalicama. No to ne ide svima u glavu... :)

A ovo drugo, kupi online, pa ako se dobro sjećam zakona, imaš pravo na povrat novaca u roku od tjedan dana ako ti ne odgovara. Provjeri još na sajtovima o  pravima potrošaća, no prilično sam siguran u to, mada možda rok za povrat nije tjedan dana... :)

brane47 uto 5.3.2013 12:43

S cime mozes usporediti te slusalice?sto si jos probao?Bojim se da nece odgovarati tipu glazbe koji ja slusam, trance, house..

 

Nisam basshead, ali u takvoj vrsti glazbe definitivno toga treba imati. Ali zato vjerujem da su odlicne za neke druge stvari, i kao prave studijske.. Razmotrit cu ih, ali nisam siguran.

 

Isto i kao sto su mi u drugoj temi preporucili AKG K512, K511. Nemaju tako izrazene duboke tonove, pa su vise za metal, klasiku.

Father_Dougal uto 5.3.2013 12:55
brane47 kaže...

S cime mozes usporediti te slusalice?sto si jos probao?Bojim se da nece odgovarati tipu glazbe koji ja slusam, trance, house..

 

Nisam basshead, ali u takvoj vrsti glazbe definitivno toga treba imati. Ali zato vjerujem da su odlicne za neke druge stvari, i kao prave studijske.. Razmotrit cu ih, ali nisam siguran.

 

Isto i kao sto su mi u drugoj temi preporucili AKG K512, K511. Nemaju tako izrazene duboke tonove, pa su vise za metal, klasiku.

Ja sa par njih, ali pitanje je - jesi li ih ti slušao? :)

Ako si iz ZG, možemo se dogovoriti da se najdemo na kafi negdje, ja dojdem sa slušalicama, ti sa svojim playerom i glazbom, pa ih poslušaš.

Gerontius sri 6.3.2013 18:22

Ja imam pitanjce za vlasnike Superlux HD668B slušalica...

 

Prije svega me sluške zanimaju za slušanje mjuze preko iPada (dok čitam knjigu npr.), Nokia Lumie ili sa kompa uštekanog u Yamaha receiver... Žanrovi koje najviše slušam su Jazz 50%, klasika 15%, funk 10%, rock 10%, i ostatak se ugura ud ostalih 15%... Pročitao sam na više mjesta da im malo fali srednjih i basa pa da je možda bolji izbor HD660 ili 330. Da li je netko direktno uspoređivao te slušalice... Jedan tip na HeadFi forumu je probao i kaže da su mu bolje 330... Ali kod njega je dominirala rokerija.

 

P.S. Philips Citiscape Downtown nikako nemojte kupovati jer iako super izgledaju i udobne su i dobro zvuče, nakon 6 mjeseci mi je otišao kabl... A za popraviti jako teško... jednom kad raskopađ teško je nazad složiti.. Tako da je jedan vrlo važan kriterij i mogućnost korištenja zamjenskog kabla... Što npr. HD668B ima, a 660 i 330 nemaju

 

Hvala na savjetima

Father_Dougal sri 6.3.2013 18:53
Gerontius kaže...

Ja imam pitanjce za vlasnike Superlux HD668B slušalica...

 

Prije svega me sluške zanimaju za slušanje mjuze preko iPada (dok čitam knjigu npr.), Nokia Lumie ili sa kompa uštekanog u Yamaha receiver... Žanrovi koje najviše slušam su Jazz 50%, klasika 15%, funk 10%, rock 10%, i ostatak se ugura ud ostalih 15%... Pročitao sam na više mjesta da im malo fali srednjih i basa pa da je možda bolji izbor HD660 ili 330. Da li je netko direktno uspoređivao te slušalice... Jedan tip na HeadFi forumu je probao i kaže da su mu bolje 330... Ali kod njega je dominirala rokerija.

 

 

Ako je 669 imalo sličan 668B (a navodno bi trebao biti), basa ima taman koliko treba. Srednji i visoki su dobro balansirani i čisti. Slušam pretežno akustičnu glazbu, funk, disco, afrobeat, jazz, blues, rock... i odlično se snalaze sa takvom glazbom, no dobro se nose i sa elektronikom. Ako nema basa u pjesmi, neće ga niti odsvirati, to jest, ne tutnje bez razloga. Ako ga ima, onda se i čuje.

Imaj na umu da su 668B poluotvorene slušalice, i da zvuk curi.

master.on.wheels čet 7.3.2013 16:02

trebam preporuku za in-ear ili over ear ( http://www.svijet-medija.hr/p/Slu%C5%A1alice-SKULLCANDY-CHOPS-greyred-S4CHDZ-124/33703/ , ovo je samo primjer na kakve točno mislim slušalice) za nekih 150 kn, 20ak kn vise-manje nije problem

 

hitno je :D