Mrežni hardver

Vip homebox (Huawei B260a) otključavanje

mirco pon 11.5.2015 15:17

Ekipa molim za jedan odgovor tko zna iz rukava,

 

Istječe mi ugovor za Vip Homebox pa bi isto sa VIP-om ugovorio mobilni internet.

 

Mogu li bez problema koristiti B260 za tu uslugu ili trebam nešto poduzet po tom pitanju...?

 

 

Hvala puno na odgovoru!

 

M

josjucer uto 1.9.2015 01:48

Ima li netko možda ideju jesu li kodovi koji su dostupni na internetu samo loše izračunati, radim li ja nešto pogrešno ili je Vip baš na meni odlučio demonstrirati koliko je nemoguće otključati Homebox Huawei B260a?

 

Naime, već dugo kopam što i kako raditi i probao sam bar pet puta s tri različita koda, ali nemam sreće.

 

Postupak rada:

1. spojim modem preko LAN-a na laptop (u modemu je neaktivna VIP kartica, ali ubacivao sam i od drugih operatora)

2. pokrenem FMC unlocker, koji prepozna uređaj i ispiše mi njegov IMEI

3. unesem pojedinačno sva tri koda koja sam dobio na internetu, (posljednji put na ovoj adresi: http://bb5.at/huawei.php?imei=IMEI )

4. uvijek dobijem poruku da je kod pogrešan

 

(zanimljivo bi vam moglo zvučati i to da sam unosio i kodove od Globesurfer II i Globesurfer III u kalkulatore kodova za Huawei, čisto da vidim izbacuju li bezveze brojeve ili stvarno prepoznaju koji  je kod od Huaweija, i stvarno dobijem neke bezvezne brojeve, tako da ispada da ti kalkulatori računaju za sve. Moš mislit!)

linsak pet 16.10.2015 16:50

Emile, hvala na kodu! :-)

 

Usput ću prenijeti svoje sitno iskustvo. Nakon otključavanja sam umetnuo karticu drugog operatera, uključio uređaj i na mom Huawei B260a počele su žmigati crvena i zelena lampica pa sa isprva mislio da nije prihvatio karticu. Dakle, ako vam se to dogodi, samo otvorite pristupnik kojeg ste do sada koristili (192.168.1.1) i uspostavite vezu kao i sa starom SIM karticom.

linsak ned 18.10.2015 01:17

Sad me zanima da li postoji kakav firmware koji će mi omogućiti slanje SMS poruka preko Huawei B260a, ali tako da mogu spremiti telefonske brojeve? Trenutno imam Orange Flybox firmware, mogu slati i primati SMS poruke, ali ne mogu nigdje spremiti kontakte i upravljati njima onako kako se to radi na telefonu. Kada želim poslati istu poruku prema više primatelja, moram poslati svakome posebno i svaki puta broj preslikavati sa popisa u npr. Wordu.

3 d corner fan sri 25.5.2016 21:55

 zglink  i dadoremix !!! Naj jednostavnije sam ja otključao 2 komada HB b260a sa Dcunlocker -om. Platio 7 € , skinuo program, dobio pasw. HB sam spojio sa lan kablom . i ovo mora ovako (HB  NE SPAJATI NA NET) - spojio se na net sa w.n.w usb stickom. otvorio program upisao login i pasw , sa onim povečalom našao hb 260a i na kraju pričekao malo i u programu je bilo ispisano - device unlocked - otključan !!! .provjerio sa drugim sim i sve ok.

PS : pišem ovo iz glave jer sam to radio prije 2 godine , sada me u 9 mjesecu čeka otključavanje HB b683 koji sada koristim. pozdrav !!

zglink ned 29.5.2016 13:59

Hvala Mephisu na pomoci..

molim one koji imaju iskustva sa bonbnom u homeboxu oko postavki.
Postavio sam novi profi.
Upisao postavke koje sam dobio od sluzbe za korisnike.
Nece se spojiti mada pokazuje full signal.

Gdje sam zeznuo ?

fer-de-lance ned 29.5.2016 14:18

Ukoliko se dobro sjećam,kod bonbona je potrebno samo staviti autentifikaciju na PAP i onda radi (eventualno isto port 8080):

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default
sve ostalo: <not set>(prazno ostavite)

Internet 4G
Name: T-Mobile Internet
APN: internet.ht.hr
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default,supl
APN protocol: IPv4
APN roaming protocol: IPv4
-ostatak nije podešen, prazno

 

Mislim da ti je ovaj prvi profil za bonove,a drugi za pretplatu.

Edit:

Ako ne radi probaj i ove

GPRS: www.htgprs.hr
proxy adresa: 010.012.000.003
proxy: DA
broj porta: 8080
INTERNET: apn: web.htgprs