definho čet 13.8.2020 18:12

kod mene sad krece jedan zanimljiv povrat garancije mall-u. tipkovnica, Logitech G512 SE narucena preko mall-a je pocela pretjerivat s keyboard chatteringom, pritisnem slovo "G" i ispise se par puta pa sam to odlucio reklamirat, jedini problem je sto sam po primitku proizvoda odmah primjetio da se S/N s tipkovnice i kutije ne poklapaju, sto je bio slucaj kod jos nekih clanova koji su istu narucili preko mall-a kad je akcija trajala, ali naravno, tko ce na to u ono vrijeme reagirat, e sad tu bi moglo doci do problema, a ne znam kako bi uopce dokazao suprotno u slucaju da se ispostavi da "to nije ta tipkovnica"?

samo da nadodam - u utorak se javio da zelim prijavit garanciju, u srijedu predao sve sto je bilo potrebno na mail (racun, broj narudzbe itd.) i danas ujutro stigao DPD po paket, tako da im je support cini mi se jako responzivan

ansha pon 14.9.2020 10:57

Lose iskustvo s Mall-om...

U 5. mjesecu kupio 2 Seagate diska za NAS, jedan je bio DOA. Diskove opcenito salju slabo zasticene i lako moguce da se sj*bao u transportu. Reklamacija trajala mjesec dana, dosao drugi.

U 7. mjesecu onaj disk koji je na pocetku bio ok poceo javljat bad sectore i jos neki SMART problem pa posaljem i njega natrag (taj je funkcionirao).

Nakon par tjedana vraca mi se taj isti disk, ovaj put sa 3 manja udubljenja na top plate-u, vise uopce ne funkcionira (SMART ocitanje je tezi kaos) i odbijenicu od servisa posto disk ima fizicka ostecenja.

Ne moram ni spominjat da im je poslan dobro zapakiran i u mint stanju.

Na lijepo i iscrpno objasnjenje situcaije Mall-u, oni me samo upucuju da kontaktiram servis. Servis je slovenski i ne je*u me 2%, kazu fizicko ostecenje - nema garancije.

Zbog 600kn nemam vremena ni zivaca dalje se natezat al Mall je pokazao da ih boli neka stvar za kupca...

dejo74 pon 14.9.2020 11:58

Predao kingston ssd od 128gb onaj najjeftinijI 139kn bio na BF,počeo štekat blokirat sustav,predao ga na garanciju,za 10 dana stigao novi isti u trgovinu iz ljubljane i preuzeo,sve u najboljem redu

ansha pon 14.9.2020 13:20
Texpi kaže...

Slike kako si poslao disk k njima bez ikakvog oštećenja imaš?

Nazalost ne, glupo s moje strane.. Al kako sam i njima rekao, ukoliko je do ostecenja doslo u transportu (moralo je, ili netko od nas laze) trtebali su ne preuzet paket pa bi to rijesavali s dostavnom sluzbom. Ovako je moja rijec protiv njihove. 

ansha pon 14.9.2020 15:07
Čitatelj kaže...

Sranje u boji... Sta nisi odmah HDD registrirao kod proizvodjaca, SGT, WD ili koji vec njihov derivat,

pa kad napravis ticket, dobijes novi disk postom, a stari vracas o njihovom trosku u ambalazi u kojoj ti posalju novi.

https://www.seagate.com/gb/en/support/warranty-and-replacements/

Probaj se javit direktno Seagateu, da vidis sto ono misle o svemu tome.

Thanks, evo otvorio RMA direkt kod njih, cak u njihovim warranty pravilima stoji da manja udubljenja na top plate-u (kao sta je ovdje slucaj) nisu razlog za odbijanje garancije...

Čitatelj pon 14.9.2020 16:37

Nadam se da ce ti brzo rijesiti. Usput, pisi si dokumentaciju o hardwareu,

dakle datum i mjesti kupnje, part number, serijski broj i firmware/BIOS,

neku excellicu, tako da imas - da nebi bilo da su ti poslali polupani disk sa drugim

SN-om, koji ni nije tvoj, a slovenci/mall mogu tvrdit da je tvoj.

Seagate ce ti naravno poslati novi disk ili refurb, sve ovisi o kojem se disku radi.

Najcesce to budu refurb za end-user produkte, i novi za enterprise produkte.

S tim da na refurb diskove kod seagatea imas 12 mjeseci jamstvo. Znam da je bedara,

al bolje i to nego da nemas nista od diska. A ako dobijes full novi, onda je jamstvo 24 mjeseca

ili vise, ovisi o kojem se disku radi.

ansha pon 14.9.2020 17:05
Čitatelj kaže...

Nadam se da ce ti brzo rijesiti. Usput, pisi si dokumentaciju o hardwareu,

dakle datum i mjesti kupnje, part number, serijski broj i firmware/BIOS,

neku excellicu, tako da imas - da nebi bilo da su ti poslali polupani disk sa drugim

SN-om, koji ni nije tvoj, a slovenci/mall mogu tvrdit da je tvoj.

Seagate ce ti naravno poslati novi disk ili refurb, sve ovisi o kojem se disku radi.

Najcesce to budu refurb za end-user produkte, i novi za enterprise produkte.

S tim da na refurb diskove kod seagatea imas 12 mjeseci jamstvo. Znam da je bedara,

al bolje i to nego da nemas nista od diska. A ako dobijes full novi, onda je jamstvo 24 mjeseca

ili vise, ovisi o kojem se disku radi.

Ipak saljes disk o svom trosku, oni u roku 5-7 dana nakon sta ga dobiju salju zamjenski.

Garancija vrijedi koliko je vrijedila za originalni disk bez obzira bila zamjena za refurb ili ne. To kad kupujes refurb dobijes 1 godinu garancije.

Čitatelj uto 15.9.2020 07:43

Onda su malo promjenili, zadnji put sam slao disk u Seagate 2007., zbog Barracuda 7200.11 Firmware bug-a,

koji je nastao kad su poceli stancati diskove u bivsoj Maxtorovoj tvornici (STM), te zbog greske u Firmwareu

su diskovi nakon odredjenog vremena bili prepoznati kao 0Mb, i papa podatci.

Od 8 diskova, ni na jednom nisam dozivio bug, na vrijeme sam ih backupao i poslao na zamjenu,

i za zamjenu sam dobio Certified Repaired 7200.11 sa 12 mjeseci jamstva.

Smjesno je to, sto su do tada Seagate diskovi imali 60 mjeseci jamstva.

Nakon tog bug-a, jamstvo su smanjili na skoro sve diskove na 12 mjeseci,

par godina poslije podigli na 24 mjeseci (EU propisi), i re-organizirali diskovne kategorije.

Al da, Seagatovi diskovi nakon preuzimanja Maxtora vise nikad nisu bili isti. Nije pomoglo ni preuzimanje Samsung HDD divizije,

jer Samsungovi HDD-ovi su se stancali u istoj Maxtorovoj tvornici. Dakle isti drek, druga etiketa.

Kazem, u to doba, dobio si nove diskove, i u kutiju u kojoj su bili novi si spakirao stare diskove i poslao u Seagate Rotterdam.

Tebi je najbitnije da dobijes oba diska, jer bolje imati 100kn manje od postarine, nego 2x 600kn manje od Mall-a.

Čitatelj sri 23.9.2020 21:04

Bas mi je drago - ne volim nepravdu, osobito kad covjek nije kriv.

Desi se da covjek sam sjebe, sta je tu je, al kad nisi kriv, onda se treba

reci da se desilo sranje i to je to, otpisat disk i poslat musteriji drugi.

Imao sam praktikanta kojem je disk pao na plocice, ne da se ostetio,

nego se savio rub diska i poklopac - naravno, nov disk, tad je to bio

WD Caviar 80GB ATA133, nekih 1700kn bez poreza - otpisat ga i to je to.

Tko radi taj i grijesi. Al tko grijesi svaki tjedan - taj je udaren u glavi u sake.

PS - Pogledaj dobro disk koji dobijes, i odmah ga registriraj na Seagate.

Ako ima zeleni prsten oko nalijepnice (zeleni rub), odmah znas da je popravljan

disk od strane Seagatea. To nisu losi diskovi, dapace, nekad je samo radjen firmware

upgrade, zamjena glave itd, sa vrlo malo radnih sati. A i na njemu pise "refurbished" ili "recertified".

Rijetko kad se dobije bas "nov nov" od Seagatea NL.