IT trgovine

HGSHOP - HGspot Web Shop

hahhaajaads ned 17.5.2020 22:13
Jurassic Park kaže...

Pozdrav,

danas sam naručio ovo napajanje:

https://www.hgshop.hr/napajanje-seasonic-focus-plus-750-gold-750w-modularno-80-gold/proizvod/225426

Ono što me sad brine je to što je kolega Kalamagedon gore napisao da je garancija 60 mjeseci iako na stranici oglašavaju da je 120 mjeseci,te da se vade da je do distributera.

Zanima me da li me mogu muljati s garancijom?

Zasto jednostavno nisi isao na enigmu g2 ? 650W ti je 750kn a 750w ti je 800kn a doslovno prepakirani taj seasonic koji si stavio, i naravno garancija od 120mj direkt u ducanu.

Jurassic Park ned 17.5.2020 22:28
hahhaajaads kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav,

https://www.hgshop.hr/napajanje-seasonic-focus-plus-750-gold-750w-modularno-80-gold/proizvod/225426

Ono što me sad brine je to što je kolega Kalamagedon gore napisao da je garancija 60 mjeseci iako na stranici oglašavaju da je 120 mjeseci,te da se vade da je do distributera.

Zasto jednostavno nisi isao na enigmu g2 ? 650W ti je 750kn a 750w ti je 800kn a doslovno prepakirani taj seasonic koji si stavio, i naravno garancija od 120mj direkt u ducanu.

Kad sam gledao recenzije Enigme i Seasonica,vidi sam da je Seasonic puno više prodavan i da ima puno više recenzija.Za Enigmu gotovo da i nisam našao recenzije.

Meni je problem što mora ići na rate,a to povećava cijenu,plus u HG spotu je besplatna dostava,ali ako ti savjetuješ da za 100-njak kuna manje uzmem Enigmu,onda ću je i uzeti?

Samo me strah da li je Enigma kvalitetna kao Seasonic,ma da kažeš da je prepakiran.

Jakovp ned 17.5.2020 22:33
Jurassic Park kaže...
hahhaajaads kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav,

Kad sam gledao recenzije Enigme i Seasonica,vidi sam da je Seasonic puno više prodavan i da ima puno više recenzija.Za Enigmu gotovo da i nisam našao recenzije.

Meni je problem što mora ići na rate,a to povećava cijenu,plus u HG spotu je besplatna dostava,ali ako ti savjetuješ da za 100-njak kuna manje uzmem Enigmu,onda ću je i uzeti?

Samo me strah da li je Enigma kvalitetna kao Seasonic,ma da kažeš da je prepakiran.

To je doslovno identično napajanje.

hahhaajaads ned 17.5.2020 22:44
Jurassic Park kaže...
hahhaajaads kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav,

Ne uzima se zato jer dosta ljudi ne prati kakve se stvari stavljaju opcenito u napajanja, a riotoro je prakticno novi na trzistu i zato oni koji ne znaju misle da je obicno smece a unutra se zapravo nalazi 100/100 seasonic focus plus.

Luka123 pon 18.5.2020 15:22

Koliko znam i dalje možeš vratiti proizvod u roku 15 dana, i razlog vraćanja nemoraš niti reći,
ukoliko pitaju njima reci da želiš vratiti radi krivo navedene garancije i uzmi taj koji su ti kolege preporučile za 50kn više.

Tinmar11 sri 27.5.2020 22:49

Bok ljudi, kupio sam danas u HG spotu u Utrini (dakle nije web narudžba ako to išta znači) Seasonic Core GM-650. Kad sam došao doma vidim da na onom papiriću za garanciju koji je nalijepljen piše ovo "UGRADNJA SAMO OD OVLAŠTENE OSOBE". I sad, šta s tim? Jel ja gubim garanciju ako si ga sam ugradim?

I dodatno pitanje - imam li pravo vratiti proizvod u nekome roku, nisam ga nimalo raspakirao, sve je kao iz dućana (ako je točno da ga mora ugraditi ovlaštena osoba)? 

Hvala unaprijed!

Jakovp sri 27.5.2020 23:35
Tinmar11 kaže...

Bok ljudi, kupio sam danas u HG spotu u Utrini (dakle nije web narudžba ako to išta znači) Seasonic Core GM-650. Kad sam došao doma vidim da na onom papiriću za garanciju koji je nalijepljen piše ovo "UGRADNJA SAMO OD OVLAŠTENE OSOBE". I sad, šta s tim? Jel ja gubim garanciju ako si ga sam ugradim?

I dodatno pitanje - imam li pravo vratiti proizvod u nekome roku, nisam ga nimalo raspakirao, sve je kao iz dućana (ako je točno da ga mora ugraditi ovlaštena osoba)? 

Hvala unaprijed!

To piše na svemu, nema veze s vezom. Samo nastavi i ne brini.

ihush sri 27.5.2020 23:38
Tinmar11 kaže...

Hvala unaprijed!

-pitaj ih, tj traži pisani odgovor (za svaki slučaj, jer očigledno ti je jamstvo važno)..

-s druge strane, ovlašteno je besmislica, tj tko? Kao sam korjen riječi, vlasnik.. ti si sad vlasnik, kupio si, možeš sam sebe ili kog želiš ovlastiti 'svetim moćima'.. (uz ceremonijalni pokret rukom..) i to je to.

-ako kažu ovlašten od proizvođača.. tj ovlašteni-ugovorni servis, distribuer-proizvođač, tad ta roba ne smije u maloprodaju, tj to je tad isključivo oem.

-ako kažu sturčna-osposobljena osoba, to je već nešto prihvatljivije, no to ne piše, a to bi bio npr serviser, dovoljno stručan-osoposobljen kao što su i ovlašteni servisi upravo oni koji su osposobljeni za zakav posao s distibuterom-proizvođačem npr procjena jamstva, popravci itd.

-ako inzistiraju da ugradnjom neovlaštene osobe gubiš jamstvo, tad nek ti daju papirnate upute kako-gdje ugraditi odnosno traži da to oni obave. Ako kažu da je ok, da je to nevažno, opet traži to na papiru, jer ako jednog dana zatreba lakše je dokazivati nego 'rekao je ..' .. i pitaj ih čitaju li što piše na deklaraciji, tko je piše, kako se provodi + to je samo jamstvo, možeš ga baciti u smeće i opet po osnovi materijalnog nedostatka +2 godine tražiti trgovca da otkloni kvar.. tj jamstvo proizvođača daje proizvođač i vrijedi ono što piše, tj ne mora ni posotjati i upravo zato je na nivou EU uveden materijalni nedostatak nateret trgovca. Jamstvo je 'bolje' jer je manje natezanja, na trošak proizvođača + obično duže od 2god.. i upravo zato treba takve besmislice na papiru sasjeći.. jer papir trpi svašta a pravno je često upravo to slovo na papiru ono važno.. pa kako god, traži papirić .. ili ga baci jer je besmislica :)

Marcek555 čet 28.5.2020 22:57
Tinmar11 kaže...

Hvala unaprijed!

Samo slobodno stavi sam u pc, i ja sam uzeo kod njih seasonica pa ga sam stavio u komp,i kada je nakon par mjeseci riknulo, rjesili garanciju bez ikakvih pitanja da li je ''strucna osoba'' to stavljala u racunalo.

Jedino sto sam se nacekao sa servisa da dobijem drugo novo napajanje (posto je na mom utvrdjena tvornicka greska), posto je bila nestasica istih.