IT trgovine

Abrakadabra - iskustva

munja2006 čet 2.7.2020 16:40

Užas od trgovine .Natučili smo i platili robu 16.06.2020. u vrijednosti 5500 kn a sada nikoga ne možeš dobiti na telefon i ne odgovaraju na meil podrška@abrakadabra.com.Svaki dan po dva sata su zauzete telefonske linije ,katasfrofa . Rok za isporuku je bio 10 dana a do danas još nememo nikakvu informaciju. Možda netko zna kako drugačije dobiti informaciju ????

Laurell pon 24.8.2020 17:07

Trenutno imam sličnu situaciju... Naručila sam paket od 2000kn i pisalo je da je rok dostave 9 radnih dana. Nakon sta je paket kasnio, slala sam im mailove jer me zanimalo zasto paket kasni i zasto mi ne zele poslati broj za pracenje paketa. Tada su odgovorili da nije do njih već do dostavne službe Overseas. Zvala sam Overseas express i od njih dobila informaciju da nemaju pojma o mom paketu. Nakon šta sam to poslala Abrakadabri rekli su mi da mi mi neće dostaviti Overseas, već Labaš promet. Labaš promet mi se ne javlja, a Abrakadabra mi više ne želi odgovarati na mailove. Prošlo je već 20 radnih dana i ne znam kako da dobim povrat novaca ili paket. Jeste se vi uspjeli dogovoriti s njima povrat novaca?