pqweasdyxc sri 22.12.2021 12:50
kizo-vg kaže...
Možda netko prešao sa lcd switcha na oled pa da napravi usporedbu.

 Nisam imao lcd switch, ali oled izgleda odlično. Ako imaš već lcd switch nema mi baš smisla prelazak na oled model. Ekran izgleda bolje, ali i košta 3200+ kn što je previše.

CroVandal sri 22.12.2021 13:10

Imam i ja OLED i nisam imao obicni prije ali slika je odlicna stvarno.doduse nebi ga kupio za 3200kn koliko kosta u HR ja sam svoj nabavio za 307 Eura sam Amazon.fr. tko ima obicno mislim da nevrijedi mijenjati osim ako se igra samo handheld mode.

pqweasdyxc sri 22.12.2021 20:06
kizo-vg kaže...
Trenutno je nekakva akcija u Svijetu medija gdje ide za 2800 pa sam mislio možda zamijeniti.

 Ako imaš V1 i igraš jako često handheld onda možda i ima smisla. Bolji ekran i dosta bolja baterija. Ako imaš v2 onda nema baš smisla.

 

JackIsBack ned 26.12.2021 12:47

Jel tko imao problema sa igranjem online partija (bilo koja igra). Stalno mi javlja errore kad se treba spojiti u lobby (testirao na mario kart i smash bros ultimate). Neki NAT type u mrežnim postavkama mi je ocijenjen ocjenom D a trebao bi biti A ili B da bi to ispravno radilo (WTF???). Inače, klinci na tom istom WiFi igraju igre (Apex, Fortnite, Minecraft) i na PC-u i PS4 i nikad nikakvih problema.

Clockwork ned 26.12.2021 13:13
JackIsBack kaže...

Jel tko imao problema sa igranjem online partija (bilo koja igra). Stalno mi javlja errore kad se treba spojiti u lobby (testirao na mario kart i smash bros ultimate). Neki NAT type u mrežnim postavkama mi je ocijenjen ocjenom D a trebao bi biti A ili B da bi to ispravno radilo (WTF???). Inače, klinci na tom istom WiFi igraju igre (Apex, Fortnite, Minecraft) i na PC-u i PS4 i nikad nikakvih problema.

 Vjerojatno trebas zvati svoj ISP-a i reci da te maknu iz CG-NAT-a.

greysaint0 sri 29.12.2021 17:27

Ekipa može par savjeta oko kupnje Switcha?

 

Pošto mi je iPad počeo crkavati, ne kupuje mi se novi jer mu je jedina svrha da se klinci igraju na njemu. Pošto su mobilne igre 99% čisto smeće prepuno reklama, htio bi ih maknuti od toga i kupiti im Switch da se radije igraju na njemu¨(a nije niti tati mrska ideja da odigra kojeg Marija i Metroid Dread).

 

Namjera mi je kupiti OLED model čisto da imaju velik i pregledan ekran. E sad, čitam da OLED ekrani koje novi Switch koristi znaju imati problema sa zelenom nijansom i da Joycon-i driftaju još gore nego Dualsense. Ima li još nešto što bi me trebalo brinuti ili provjeriti na konzoli nakon kupnje?

 

Dodatno pitanje; koliko vidim na Nintendovim stranicama, eshop je normalno dostupan u Hrvatskoj? Ne moram više fejkati adresu? Kad sam imao 3DS sam koristio adresu u Irskoj pa pretpostavljam da to više nije potrebno?

 

Ako vam bilo što drugo padne napamet slobodno napišite. Thx!

zabbax21 sri 29.12.2021 18:17

Ne znam kakav je OLED pošto ga nemam, al čini se ko dobar upgrade ako još nemate Switch, da imate predzadnji model, bilo bi ga teže preporučiti bar po mojem mišljenju, jel ipak osim boljeg displaya i nije neki extra upgrade.

 

Šta se Joycon drifta tiče, to je po meni lutrija, Ja imam Switch od 2018 godine i nije mi se to nikad desilo, a opet nisam ko manijak silio joysticke, pa može biti i to razlog zašto dan danas i uredno rade. Eshop uredno radi u HR te ne treba nikakve bypassove itd, pošto Switch nije region lockan mogu se raditi accountovi za druge države pa tipa upiknut neku igru iz Japanskog eskopa za puno manje nego šta dođe kod nas. 

 

greysaint0 sri 29.12.2021 18:30
zabbax21 kaže...

Ne znam kakav je OLED pošto ga nemam, al čini se ko dobar upgrade ako još nemate Switch, da imate predzadnji model, bilo bi ga teže preporučiti bar po mojem mišljenju, jel ipak osim boljeg displaya i nije neki extra upgrade.

 

Šta se Joycon drifta tiče, to je po meni lutrija, Ja imam Switch od 2018 godine i nije mi se to nikad desilo, a opet nisam ko manijak silio joysticke, pa može biti i to razlog zašto dan danas i uredno rade. Eshop uredno radi u HR te ne treba nikakve bypassove itd, pošto Switch nije region lockan mogu se raditi accountovi za druge države pa tipa upiknut neku igru iz Japanskog eskopa za puno manje nego šta dođe kod nas. 

 

 

Odlično, thx na info!

CroVandal sri 29.12.2021 18:54

Prepruka za Oled svakako neki dan sam imao v2 i Oled jedan pokraj drugoga i Oled je svakako puno bolji za igranje kao handheld. Drift na joyconovima postoji od prve verzije i ovisi o sreci moji nemaju problema za sad. Isto tako je ekran savrsen tako da nemogu reci. Jedina Mana mi je da su igre dosta skupe pogotovo Nintendo hitovi bez obzira na starost drze cijenu jako dobro.

Eric Prydz čet 30.12.2021 19:16

Ovisi, neke igre su stalno na popustu. 🤭

 

Ali da, imaš sezonske popuste i periodične popuste s ovim kako sam ih nazvao igrama koje se stalno vrte na popustu.

 

Najmanje što sam vidio igara na popustu u određenom trenutku je bilo 570. Uvijek možeš naći nešto za igrati, nekakav indie ili port...s mobitela  lol...a za kapitalce se čekaju sezonski.

pqweasdyxc ned 2.1.2022 00:40
Ghost777 kaže...

Uzeo sam NS online service (trial 7 dana), igre iz virtualnog NES-a se ne mogu kupiti zasebno nego se mogu igrati jedino ako kupim subscription za dalje ?

 Nema kupnje, samo pretplata. Slično ko game pass, samo puno lošije.

greysaint0 ned 2.1.2022 12:54

Jel ovaj Nintendo Cloud dostupan u Hrvatskoj? Ako je, kakve su performanse igara kada se streamaju preko Interneta?

 

Inače duboko sam impresioniran time da Nintendo ima eshop podršku za Hrvatsku. Kad sam imao 3DS morao sam fejkati Irsku adresu da bi kupovao preko shopa. 

imsonotgonnatellyoumyname ned 2.1.2022 13:24
greysaint0 kaže...

Jel ovaj Nintendo Cloud dostupan u Hrvatskoj? Ako je, kakve su performanse igara kada se streamaju preko Interneta?

 

Inače duboko sam impresioniran time da Nintendo ima eshop podršku za Hrvatsku. Kad sam imao 3DS morao sam fejkati Irsku adresu da bi kupovao preko shopa. 

Fejkati eShop? Pa uvijek je DS imao podršku za RH. Sjećam se toga prije 10 godina, sve ok radilo.

 

Cloud igre su katastrofa. Navodno je bolje na Oled verziji jer ima LAN kabel, ali Switch Wi-Fi je UŽAS.

Probao sam i Hitman i Control igrati. Stalno puca veza.

 

A ni online igre nisu puno bolje. Smash, Fortnite i Paladins dosta loše rade, no Mario Kart i Splatoon nemaju problema s internetom.

Pokemon Sw/Sh online funkcija je sramota. Ma cijela igra je užas, no Wild Area online je nekih 15-20 FPS.

ursusc355 uto 4.1.2022 17:47

Odlična igra Giana Sisters: Twisted Dreams - Owltimate Edition na akciji na japanskom eshopu za 5 kuna.

Samo do sutra akcija. Sada sam primjetio i odmah kupio.

Na ostalima je oko 230 kuna.

96 posto snjiženje.