goodye pon 22.11.2021 08:33

Ekipa, zanima me isplati li se uzeti Nintendo Switch? Imam 4 malca od 4 - 12 kojima PC ne znaci previse, igra im se Super Mario.

Sada me zanima isplati li se dati 2000-2500kn za konzolu koju nosis u rukama i za koju igre kostaju po 300 kn po komadu?

Ako se isplati, jel bolje uzeti light verziju ili punu pa da se moze spojiti na TV.

 

HAL pon 22.11.2021 08:57

Općenito se light ne isplati, ako imaš više klinaca, jer se ne budu mogli skupa igrati.

Bolje uzeti nirmalnu veziju, čak ti ni ne treba OLED možda. Igre su brutalno skupe, ali da se ne lažemo na svim konzolama je to očito sada tak. Igra izađe i košta faking 80+ €. Problem je kaj Nintendo igre rijetko snize cijenu najvećih hitova, pa onda Zelda 100 godina nakon izlaska košta 70€ .

nex987 pon 22.11.2021 09:00
goodye kaže...

Ekipa, zanima me isplati li se uzeti Nintendo Switch? Imam 4 malca od 4 - 12 kojima PC ne znaci previse, igra im se Super Mario.

Sada me zanima isplati li se dati 2000-2500kn za konzolu koju nosis u rukama i za koju igre kostaju po 300 kn po komadu?

Ako se isplati, jel bolje uzeti light verziju ili punu pa da se moze spojiti na TV.

 

 Ma V1 konzolu s njuške i sve su igre free 

goodye pon 22.11.2021 09:28
HAL kaže...
Općenito se light ne isplati, ako imaš više klinaca, jer se ne budu mogli skupa igrati.

Bolje uzeti nirmalnu veziju, čak ti ni ne treba OLED možda. Igre su brutalno skupe, ali da se ne lažemo na svim konzolama je to očito sada tak. Igra izađe i košta faking 80+ €. Problem je kaj Nintendo igre rijetko snize cijenu najvećih hitova, pa onda Zelda 100 godina nakon izlaska košta 70€ .

 U tome mi je nekako najveci problem, za xbox ima kupit pass za jeftino, za ps postoji zamjene igara ili ih kupiti dobro jeftino, ali nintendo je tu previse bezobrazan

nex987 kaže...
goodye kaže...

Ekipa, zanima me isplati li se uzeti Nintendo Switch? Imam 4 malca od 4 - 12 kojima PC ne znaci previse, igra im se Super Mario.

Sada me zanima isplati li se dati 2000-2500kn za konzolu koju nosis u rukama i za koju igre kostaju po 300 kn po komadu?

Ako se isplati, jel bolje uzeti light verziju ili punu pa da se moze spojiti na TV.

 

 Ma V1 konzolu s njuške i sve su igre free 

 Nesto mi se neda s tim zezati, ako mi vjerujes, onda moram i malce uciti kako skidati igre, kako ih prebacivati, gledati da se ne update konzola... Najlakse bi mi bilo kupiti igru negjde na akciji pa neka igraju, samo sto Nintendo nema akcija, kao sto je kolega iznad rekao, zelda koja je izisla kad i nintendo kosta 70€, fuj.


Stoja pon 22.11.2021 09:42

Vezano za nintendo igre, na njihovom store-u imate opciju za kupiti nintendo voucher - košta 100€ i sa njim imaš pravo uzeti 2 igre sa ponuđene liste (uglavnom svi njihovi top naslovi i općenito te skuplje igre). Što onda u konačnici dođe na 50€ igri pa ajde, malo jeftinije. Ja sam na tu foru uzeo zeldu i smash.

 

Evo liste igri koje se mogu uzeti preko tog vouchera

hummer0 pon 22.11.2021 10:14

Ma igre su preskupe za tako male klince uzmi modanu konzolu nasnimiš ti igrica gore i nek igraju.

Ne trebaju oni prebacivati igre ti im to napraviš i miran si.

Mlađi se stalno predomisle pa ćeš morati stalno kupovati nove skupe igre.

Ja sam za 2000 Kn kupio već modani Switch i stavio igra koje je sin htio prvo se bunio što ne može igrati online, ali je kasnije priznao da mu je bolje da ima veći izbor igara.

nex987 pon 22.11.2021 14:08
Eric Prydz kaže...

Modani Switchevi više nisu mladi, a ne znam može li se v2. provaliti, koliko čujem ne.

 Mogu ali treba fizička instalacija čipa...

Čip je skoro pa nemoguće više nabaviti jer ih Nintendo odmah tuži.

 

Ali da, modati V1 nije neki problem, prebacivanje fileova na sd karticu i postavljanje "alternativne" trgovine igara

imsonotgonnatellyoumyname pon 22.11.2021 14:25

 Nesto mi se neda s tim zezati, ako mi vjerujes, onda moram i malce uciti kako skidati igre, kako ih prebacivati, gledati da se ne update konzola... Najlakse bi mi bilo kupiti igru negjde na akciji pa neka igraju, samo sto Nintendo nema akcija, kao sto je kolega iznad rekao, zelda koja je izisla kad i nintendo kosta 70€, fuj.


 Da, Nintendo igre su skupe, a ni konzola kod nas nije ništa jeftinija (iako ju se može kupiti za 2100-2300kn, samo treba znati gdje).

No isplati se zbog igara. Najkvalitetnije i najispoliranije igre su upravo Nintendo igre. Ne samo to, već su savršene za mališance te Couch Co-Op, što je najbitnije djeci kad igraju sa prijateljima ili sa obitelji.

Neke od najdražih gaming sjećanja su povezana s starim Wii-om na kojem sam igrao Mario Kart i Smash s braćom i prijateljima.

Pa prije samo 2 tjedna sam imao Mario Kart "turnir" doma s ekipom s faksa/posla. Iako smo u dvadesetim godinama života, još uvijek nam je najkvalitetnije druženje kad vrištimo jedni na druge dok smo na istom kauču.

 

A što se tiče modanja...

Nezz, ja sam skinuo Zelda Skyward Sword na PC jer ne vrijedi 60€ za na konzoli, te iako imam V1 konzolu, nije mi padalo na pamet modati ju.

E, sad, ako se netko želi mijenjati, moju V1 konzolu za novu, V2 konzolu, moglo bi se nešto dogovoriti...

goodye pon 22.11.2021 15:19

Imamo Wii kuci i imali smo nociju gdje smo se valjali od smjeha sa tenisom i kuglanjem i to je jedini razlog zbog kojeg razmisljam i switchu. Modanje mi se neda ganjati, jednostavno sam umoran od toga, ali s druge strane me odbijaju tako skupe igre.

sve vise vucem na to da preskocimo switch, jer me strah toga da ce im dosaditi jedna igra pa ce htjeti drugu, pa trecu i tomu nema kraja (tko ima malu djecu zna o cemu pricam).

 

Hvala svima na komentarima, svakako se javim ako uzmem :D

 

Takoder ako moze usput pitanje, uzimate li igre digitalne i fizicke, pa ih kasnije mjenjate/prodajete?

CroVandal pon 22.11.2021 15:52

Ja sam nabavio novi Switch OLED klincima za bozic. Neznam da li Amazon.fr dostavlja direkt u HR ali tamo sam nabavio konzolu za 312 Eura inace tamo kosta 322Eura kad je dostupna a bude svaki tjedan navodno ce biti 28.11 opet za naruciti.

pqweasdyxc pon 22.11.2021 15:59

Imam oled switch od izlaska i jako sam zadovoljan. Ovo mi je 3. Nintendo konzola uz Wii U i 3DS. 

Platio sam 5 godina star hardver ludih 3000 kn i iskreno nije mi žao. Igre su super ispolirane, bez ili s minimalno mikrotransakcija za razliku od drugih, first/second party igre izgledaju top i na konzoli i na televizoru.

Odmak od pucačina koje su mi dosadile i nema više nekih stavova koji se sve više guraju u igre u zadnjih par godina.

Nintendo igre su čista destilirana zabava.

Sad je neko zlatno doba za switch korisnike, puno dostupnih igara i 2022. se čini udarna. 

 

 

 

imsonotgonnatellyoumyname pon 22.11.2021 19:31
goodye kaže...

Takoder ako moze usput pitanje, uzimate li igre digitalne i fizicke, pa ih kasnije mjenjate/prodajete?

Pretežito fizičke za first party igre (Mario, Zelda). Malo je tlaka mijenjati igru, no super je to što se lako igra proda ako nisi zadovoljan, uz minimalan gubitak novca. Kupio sam Splatoon 2 za 300kn, prodao ga nakon dvije godine za 250kn. Još jedna dobra stvar je ako se ugase online servisi. Da, takvo što će tek možda biti za nekih 10 godina, no volio bi iskopati staru konzolu nakon koliko već desetljeća i opet ju igrati, kao i taj stari Wii i DS i sl.

E, i super je kad treba nekome posuditi igru. Recimo, ja sam probao Astral Chain kojeg mi je frend posudio. Brzo mi je dosadila. Sad bi inače sjedila i skupljaja prašinu, ili bi ju prodao, a ovako ju samo njemu vratim, bez da potrošim lipu.

 

Digitalne kupujem ako je jako dobar popust ili znam da tu igru nikome neću davati ili ju ikad prodavati. Kao Smash Bros, Mario Kart i sl. Kopiju tih igara ionako svi imaju pa nije bed.

duxx369 uto 23.11.2021 14:39

jedna stvar kod fizickih igara - moze doci do ostecenja na konzoli porta di stavljas igru (meni se npr to desilo na ds3 xxl) ili do ostecenja same diskete igre (meni se top desilo sa smah bros)

 

ds3 je "popravljen" na nacin da je ubacen komad kartona i gumica oko konzole

smah bros je popravljan na nacin da stavljvam komadic papira uz disketu u port (ostale fizicke igre rade normalno i ne treba stavljat papiric LOL)

 

tako da sada preferiram digitalne igre, klinac samo krese konzolu i bira, bez mjenjanja disketa

pqweasdyxc uto 23.11.2021 23:27
duxx369 kaže...

jedna stvar kod fizickih igara - moze doci do ostecenja na konzoli porta di stavljas igru (meni se npr to desilo na ds3 xxl) ili do ostecenja same diskete igre (meni se top desilo sa smah bros)

 

ds3 je "popravljen" na nacin da je ubacen komad kartona i gumica oko konzole

smah bros je popravljan na nacin da stavljvam komadic papira uz disketu u port (ostale fizicke igre rade normalno i ne treba stavljat papiric LOL)

 

tako da sada preferiram digitalne igre, klinac samo krese konzolu i bira, bez mjenjanja disketa

 Nešto krivo radiš ili loša sreća s oprugom. Barem je jeftino za zamjenti. 

duxx369 sri 24.11.2021 12:59
pqweasdyxc kaže...
duxx369 kaže...

jedna stvar kod fizickih igara - moze doci do ostecenja na konzoli porta di stavljas igru (meni se npr to desilo na ds3 xxl) ili do ostecenja same diskete igre (meni se top desilo sa smah bros)

 

ds3 je "popravljen" na nacin da je ubacen komad kartona i gumica oko konzole

smah bros je popravljan na nacin da stavljvam komadic papira uz disketu u port (ostale fizicke igre rade normalno i ne treba stavljat papiric LOL)

 

tako da sada preferiram digitalne igre, klinac samo krese konzolu i bira, bez mjenjanja disketa

 Nešto krivo radiš ili loša sreća s oprugom. Barem je jeftino za zamjenti. 

 

popravak za 3ds su me trazili 120e, a kod switcha ocito nije rijec u opruzi kad ostalih igara normalno radi, a samo jednu ne cita dobro ;)

 

ionako je klinac sad non stop na kompu i roka roblox, stariji se ne mice sa ps5, pa swith skuplja prasinu 

Wolf88 sub 11.12.2021 14:17
anarchyST sub 11.12.2021 21:43