Stogoda sri 15.3.2023 16:53

ovo vec stvarno nema smisla crypto majning opao a koznata sotona neodustaje.kad izade 5000 serija 5060 ce startat za 599$ za ugodnih 1080p.nadam se da ce amd uskoro izvadit glavu iz guzice i da ce intel nesto nepraviti sa battlemageom u protivnom bice iduca konzola umjesto pc-a nazalost

Amidza čet 16.3.2023 04:50
Stogoda kaže...

ovo vec stvarno nema smisla crypto majning opao a koznata sotona neodustaje.kad izade 5000 serija 5060 ce startat za 599$ za ugodnih 1080p.nadam se da ce amd uskoro izvadit glavu iz guzice i da ce intel nesto nepraviti sa battlemageom u protivnom bice iduca konzola umjesto pc-a nazalost

Sa 256-bita na 128-bita za 4060ti i laganih 700+$ za 4070. Skokovi stoljeća.

 

Nažalost dok je ovaca ovom kožnatom neće falit vune.

 

Takvih sljedbenika ni ovdje na forumu ne fali.

 

 

 

EricCartman čet 16.3.2023 08:20
Boris grozni kaže...
EricCartman kaže...
Morgoth Bauglir kaže...
EricCartman kaže...

Plz u kojem točno kontekstu nema smisla?
Meni sada treba samo za Davinci video editing, koji je GPU intensive i traži puno video RAM-a, i za Starcraft 2, koji radi bez greške na mom starom procu.

A i zašto bih kupio 3070 na dugi rok, pa da kada ako jednom budem mijenjao platformu, imam nju umjesto 4060.

Plus i potrošnja je manja, ne trebam veće napajanje dodavat.

 Ja ti kazem da su te tri grafe isri rang performansi da se lakse snađes koliki je to BN za proceosor. Za taj proc je max neka gtx 1080 i ona bi radila BN a kamoli ove 3 koje su 50% jače

 

Neznam kakav je starcraft 2 po zahtjevima ali ako si vec provjerio da je ok onda dobro, i ako nemas namjeru igrati vecu paletu igara.

 Hvala ti zaista za trud, no ja ne pitam baš koliki je bottleneck za taj procesor, jer ja ne gameam, osim tog Starcrafta 2 koji je izašao 2010. i nadograđen negdje 2015.

Dobro si rekao koji je to rang performansi, ali meni je ta grafa primarno zanimljiva radi Davinci Resolvea.

Više pitam jel se može ubaciti u taj komp. I je li donekle ok komba taj procesor i ta grafa za Davinci. Ne za moderne igre, fakat za njih nemam više interesa.

Tebi u davinčiju trebaju cpu i gpu upgrade, s obzirom da ne igras nesto igre trenutno mozes ostati na tom 4 core-u, njega uvijek mozes nadograditi na neki polovnjak i7!
Davinči skalira linearno u perfomasnama s procesorima i grafickim karticama tako da sto god uzems jace bit ce ti skok!
Po videnom trenutan 4xxx serija donosi najveci skok pa svakako pricekaj na upgrade a i nekakve benchmarke da nebi bilo kakvih iznenadenja posto ce ti to biti nekakvi okrljašteni modeli pa da se nebi desilo da s novom grafom imam manje perfomasne i sl.

 Sad sam malo googleao, stvar je da Davinci fakat može trebati i jači procesor, ali samo ukoliko ću koristiti Fusion plugin u njemu, za sad sam to jedan jedini put koristio za nešto specifično i trenutno ga ne trebam. Ali ako budem morao raditi i platform update, bit će, šta sad... onda sve novo, i kućište, nije beg cicija. I neki povoljni AMD serije 7000. Al najprije grafa, da vidim kako to fercera.

3dfx čet 16.3.2023 08:38
Amidza kaže...
Stogoda kaže...

ovo vec stvarno nema smisla crypto majning opao a koznata sotona neodustaje.kad izade 5000 serija 5060 ce startat za 599$ za ugodnih 1080p.nadam se da ce amd uskoro izvadit glavu iz guzice i da ce intel nesto nepraviti sa battlemageom u protivnom bice iduca konzola umjesto pc-a nazalost

Sa 256-bita na 128-bita za 4060ti i laganih 700+$ za 4070. Skokovi stoljeća.

 

Nažalost dok je ovaca ovom kožnatom neće falit vune.

 

Takvih sljedbenika ni ovdje na forumu ne fali.

 

 

 

nema to veze sa sljedbenicima, vec sa vodecom pozicijom na trzistu.

 

nvidia je korporacija i jedino kome je odgovorna je svojim vlasnicima/dionicarima, a ne tebi, meni i ostalim konzumentima

 

zasto ne kukas po konkurenciji, intelu i amdu-u koji su nesposobni napraviti proizvod koji moze konkurirati nvidiji, koja se mozda onda ne bi mogla ovako ponasati kako ti kazes?

 

kao i svaka druga kompanija koja ima dominantni proizvod, moze raditi sto hoce, jer ljudi ocigledno ne zele trositi lovu na intel i amd graficke, bar ne za iznose koje te korporacije traze.

 

kad mislis da je to tako jednostavno, zapitaj se zasto AMD ne prodaje graficke 30% ili 40% jeftinije od nvidije? zasto intel nema graficke kartice u rangu nvidije po 30% 40% manjoj cijeni?

 

svaki faking thread je kukanje kako je nesto skupo, kako nas neko sisa ko ovce, kme kme kme. 

 

stari ne svida ti se koliko nesto kosta, nemoj kupovat, simple.

 

slobodno trziste, samoregulacija cijena ponude i potraznje, monopoli, dogovaranja ispod stola, korupcija i druge picke mile materine

 

daj malo pozitive, zasto nisi sretan sto uz sva ta poskupljenja, danas imas mogucnosti koje nikada prije nisi imao, da ti neka graficka tipa 1080 ili 3060 ranga moze trajati 5 godina u FSR i DLSS i ne moras trosit pare na novu grafu svake 2-3 godine.

 

meni se cini da je dugovjecnost PC racunala porasla enormno, u odnosu na prijasnja razdoblja i da CPU i GPU ne treba mjenjati praktici 5 godina, ako ne i vise, zavisno sta i na kojoj rezi se igras

 

so stfu i odi igraj nesto 

 

 

 

 

picajzla0707 čet 16.3.2023 08:55
Amidza kaže...

Sa 256-bita na 128-bita za 4060ti 

 i kakve veze ima širina sabirnice ako brzina memorije to nadoknađuje?

takve su priče o kresanju sabirnice bile s gtx 970 vs r9 290, pa je 512 bitna sabirnica 290-ke imala nula prednosti nad duplo užom sabirnicom 970-ke

 

 

dery čet 16.3.2023 13:06
picajzla0707 kaže...
Amidza kaže...

Sa 256-bita na 128-bita za 4060ti 

 i kakve veze ima širina sabirnice ako brzina memorije to nadoknađuje?

takve su priče o kresanju sabirnice bile s gtx 970 vs r9 290, pa je 512 bitna sabirnica 290-ke imala nula prednosti nad duplo užom sabirnicom 970-ke

 

 

 Tako je ali gledajuči samo propusnost ova 4060ti će imat duplo manje gb/s naspram 3060ti gddr6x. Više ni ne treba za rezolucije kojima je namjenjena sasvim dovoljno.

VooDooZg čet 16.3.2023 13:44
dery kaže...

 

 

 Tako je ali gledajuči samo propusnost ova 4060ti će imat duplo manje gb/s naspram 3060ti gddr6x. Više ni ne treba za rezolucije kojima je namjenjena sasvim dovoljno.

 

 A kojim je to rezolucijama 3060ti namjenjena jer moja gura Atomic Heart na 4k ( dobro ajd 3840x1600 ) u 144fps-a i COD MW 2 u 90-110  pa sad ne znam da joj možda neko nije objasnio da nije ona za to namjenjena pa to ne smije raditi !???

Amidza ned 19.3.2023 04:11
3dfx kaže...

Itekako ima veze sa sljedbenicima (ovcama) jer je u ovom slučaju u pitanju dizanje cijena za koju su spremni platiti krajnji kupci, ja, ti i netko treći.

Što se tiče kukanja, ne kukam ni na Nvidiu, ali govorim o tome kako prave kupce budalama, što tebi očito nije jasno. U mom slučaju je ista situacija i sa drugim kompanijama, bojkot kupnje do realnih cijene i zdravijegg ponašanja tržišta (pad cijena).

 

O kakvom ti slobodnom tržistu, monopolima i dogovaranju ispod stola pričas je samo zato što očito ne vidiš realno stanje stvari. Pohlepa je gadna stvar.

 

I ljudi će trošiti lovu i na Amd i na Intel da je to realno koliko bi trebalo biti, odnosno da za tu cijenu nude konkuretan proizvod, a ne nude. I da, Amd će prodavati grafe kada budu po 30% manjoj cijeni, to uopće nije upitno, ovako trenutno ne prodaju.

 

Ja razumijem i poskupljenja i inflaciju i svašta nešto, ali to je otišlo van svih okvira koje određuju prve napisane stvari, pa zbog toga raspravljamo o "šišanju i ovcama", a ne o kupnji i performansama grafi. 10% više mogućnosti za 50% veću cijenu, naravno prilika koja se ne propušta.

 

Igram se dovoljno da ne stignem kao neki prenositi vijesti koje su totalne gluposti.

 

picajzla0707 kaže...

 

Širina sabirnice ima veze samo sa zdravom pameti koju očito ovdje neki nemaju pa to opravdavaju. Da se upitamo obrnuto, zašto nisu ostali na istoj širini sabirnice?

 

Ti si pretpostavljam kupio prvu napisanu (Gtx 970), pa sad pokušavaš pravdati da je ona bila bolja kupnja ili što, ne razumijem? I 4 GB su ti isto uspjeli prodat? Svaka čast, nastavio si tradiciju i sa 12 GB od 3080, samo tako nastavi. 

picajzla0707 ned 19.3.2023 07:46
Amidza kaže...

Širina sabirnice ima veze samo sa zdravom pameti koju očito ovdje neki nemaju pa to opravdavaju. Da se upitamo obrnuto, zašto nisu ostali na istoj širini sabirnice?

 

Ti si pretpostavljam kupio prvu napisanu (Gtx 970), pa sad pokušavaš pravdati da je ona bila bolja kupnja ili što, ne razumijem? I 4 GB su ti isto uspjeli prodat? Svaka čast, nastavio si tradiciju i sa 12 GB od 3080, samo tako nastavi. 

 nisu ostali zbog troškova proizvodnje, amd je isto prepolovio sabirnicu čim je to tehnološki mogao

opravdavanje nije potrebno ako grafa nije zakinuta u perfomansama, a nije

 

4gb na gtx 970 je bilo sasvim dovoljno, isto kao i 4gb na r9 290, za ikakve modernije igrice na višim postavkama čip je ionako preslab

Mile 74 sri 29.3.2023 21:12

Kad još dodamo da je 8GB memorije za 4060ti, koja bi trebala biti jačine 3070ti,

premalo, jer već sad se nove igre ruše (Hogwarts Legacy, The Last of Us)

zbog premalo memorije, mada je čip dovoljno jak da ih gura na najjačim

postavkama.

 

EDIT: Grafa je razočarenje jer za buduće igre će se morati još više rezati postavke. A cijena prava sitnica, minumum 500€.

Izzy sri 29.3.2023 22:46

Bit će ona performansama odlična za 1080p. Ionako s te rezolucije se nemam namjeru micati sve dok mi monitor radi. A i onda kada rikne, možda opet uzmem FHD monitor. Lakše je za grafičku.

Morgoth Bauglir sri 29.3.2023 23:13

To je upravo ono kaj sam pisao neki dan, segmentirali su razrede po rezolucijama xx60 1080p, xx70 1440p, xx80/xx90 4K i prema tome su im točno u bobu odredili sabirnice i vram, pa ako hoces igrat na vecoj rezi moras gledat grafu iz viseg razreda i dublje gurnut ruku u džep

nikonja čet 30.3.2023 16:41
Morgoth Bauglir kaže...

To je upravo ono kaj sam pisao neki dan, segmentirali su razrede po rezolucijama xx60 1080p, xx70 1440p, xx80/xx90 4K i prema tome su im točno u bobu odredili sabirnice i vram, pa ako hoces igrat na vecoj rezi moras gledat grafu iz viseg razreda i dublje gurnut ruku u džep

Moguće, ali isto tako sa mojom 3060ti ja bez problema igram na 2K i na 4k rezoluciji sa min 60fps - tako da po meni ovisi od igre do igre, jer osim ako ne nabijaš kompetitivne pucačine, iskreno ne vidim razloga za 240fps u npr. "Shadow of a Tomb Rider" - meni je totalno svejedno dali imam tamo 100fps sa 3060ti ili 400fps sa 4090! Ok, znam nismo svi isti i nekima su oči tako napredne da sve ispod 500fps izgleda sporo, ali po meni bi izbor oko grafične kartice prvo trebao bit oblikovan oko koje igara misliš igrat. Naravno sve to važi ako si ograničen sa budgetom, ako nisi, onda svakako kupiš 4090 pa igraš tetris sa 15.000fps jer te boli čuna. 

Morgoth Bauglir čet 30.3.2023 16:50

To sta si rekao nema ni veze jel ti treba 60 ili 200FPS vec kaj ce zbog manjka vrama biti gadan drop i stutter na 20 i manje FPS-a, a to ce sigurno skuziti i osjetiti i profi i mainstream igrači.

A opet nikad nisam volio spuštati detalje da bi igrao na vecoj rezoluciji, nema mi veze s vezom jer veca rezolucija ce samo izostriti pikseliziranost a sta ti to znači ako su ti teksture i količina detalja na medium nikakve i bolje izgleda grafika recimo netko tko igra na 1080p ultra nego na 1440p medium, My 2 cents 

Morgoth Bauglir čet 30.3.2023 18:38

Ajde super, neka ti igras sa rtx 3060ti na 4k na medium- low i uzivas u 45fps, a netko na 1080p sa tom grafom igra na 1080p na ultra sa RT i vidi pola detalja koje ti ni je vidis jer smanjivanjem detalja i gubis same detalje na grafici kao npr. gustoča vegetacije, prisutnost određenih objekata stvari na slici, kvalitetu tekstura, određene after effects nakon eksplozija, kiše, snijega itd...

Klik

Štekaju 4070ti i 3080 12GB kartice na 4K u nekim naslovima a gdje nece taj šprljak, a na 4k ce iznad 8GB povuci i na niskim detaljima u igrama kao Far Cry 6, Hogwarts, Horizon...

 

I nije mi jasno koje ti to igre uopce igras na 4k između ostalog kad se ta grafa i na 1080p muči u novim igrama cak i sa dlss da ima 60fps u svakoj situaciji i mapi.

 

Evo malo realnosti kako to 3060ti radi u danasnjim igrama...

Klik

Klik

Klik

Klik

Klik

Klik

Klik

 

 

Boris grozni čet 30.3.2023 19:20
Morgoth Bauglir kaže...

Ajde super, neka ti igras sa rtx 3060ti na 4k na medium- low i uzivas u 45fps, a netko na 1080p sa tom grafom igra na 1080p na ultra sa RT i vidi pola detalja koje ti ni je vidis jer smanjivanjem detalja i gubis same detalje na grafici kao npr. gustoča vegetacije, prisutnost određenih objekata stvari na slici, kvalitetu tekstura, određene after effects nakon eksplozija, kiše, snijega itd...

Klik

Štekaju 4070ti i 3080 12GB kartice na 4K u nekim naslovima a gdje nece taj šprljak, a na 4k ce iznad 8GB povuci i na niskim detaljima u igrama kao Far Cry 6, Hogwarts, Horizon...

 

I nije mi jasno koje ti to igre uopce igras na 4k između ostalog kad se ta grafa i na 1080p muči u novim igrama cak i sa dlss da ima 60fps u svakoj situaciji i mapi.

 

Evo malo realnosti kako to 3060ti radi u danasnjim igrama...

Klik

Klik

Klik

Klik

Klik

Klik

Klik

 

 

Šprljak ti u gaćama, evo povečano ako ne vidiš dobro, AVG fps, Ultra 4xAA 23 igre prosjek na 4K!
 Cim malo smanjis detalje vec si na pristojnih 100+-!
Muči se ti i dalje s razmisljanjem kako