forumaš ned 19.2.2023 17:53
Horned Reaer kaže...

možeš izabrati koliko hoćeš kad ja još nisam vidio igru u kojoj postoji opcija za DLSS3 

skinem witcher 3 ovaj tobož enchened edition - nema ! navodno samo za youtubere (da mogu prodavati maglu ljudima i hypati)

probam onu Plaque Tale nema ni tamo. Nema nigdje !! 

A bogami nema ni next gen igre da iskoristi taj rtx 4080/4090

 

PS: prodao sam 4090 i vratio se na staru dobru 3080 TI 

 Ima.

 

dery ned 19.2.2023 18:23
Horned Reaer kaže...
Radeon 7900 xtx vs 4080 bez ray tracinga koja je bolja?
Kakve su ove radeonke asus strix ali sa referentnim dizajnom?

Podjednake ali glas ide za nevidiju efikasnija je.

nikonja uto 21.2.2023 00:11

Pa normalno da je pala kad se početkom prošle godine još uvik majnalo, rasprodaje su krenile tek malo prije letnjih mjeseci kad je svima postalo jasno da od majnanja nema više ništa.

Ali nisu u nvidiji debili i svima im je jasno da je to bilo samo pitanje vremena, problem je što je trošak proizvodnje skupa sa troškom razvoja visok i cijenu treba dignut da se pokrije pad zarade zbog pada volumena. A sa obzirom da imaju preko 80% tržišta mogu komotno dirigirat cijene jer ionako nemamo izbora pošto nemožemo do unedogled nabijat igre na 3 generaciji, prije ili kasnije ćemo svi skočit na 4 i nekako sumnjam da će cijene bit ludo bolje od trenutnih. MOžda se varam ali nekako sumnjam da ćemo prije 4 kvartala vidit ikakav lud pad cijena.

picajzla0707 ned 5.3.2023 08:55

šajzer je ponovo recenzirao dlss3 da vidi jel se štogod popravilo od početnih recenzija

 

link

 

vidi se napredak, prije je smatrao kako je frame generation dobar tek od 60-80fps da bi dobili 100-120, sad je to sniženo na 50-60 da bi dobili 90-100fps

isto tako napredak se vidi na ostalim aspektima, iako je očito da još uvijek imaju dosta toga za srediti

no slična je situacija bila i sa originalnim dlss-om i dosta je rada trebalo da se ta tehnologija usavrši

MEGATAMA ned 5.3.2023 09:00

Sve ok ali kad grafa od 2000+ eu najveci napredak ima kroz laznu rezoluciju te lazne frejmove,ostaje samo stvarna cijena.

Na svu srecu PC gpu trziste se kompletno urusilo a one nevidijine najave kako ce bit uzasne nestasice grafa radi AI....pa kako se cini bas i ne.Grafa ima doslovno i u Kauflandu 🥂

Ne pomaze sto i dalje svaka nova pc igra ima stutter ,neka se Nvidija pozabavi time a ne laznim techom 🥂

Zizo ned 5.3.2023 11:56
MEGATAMA kaže...

Sve ok ali kad grafa od 2000+ eu najveci napredak ima kroz laznu rezoluciju te lazne frejmove,ostaje samo stvarna cijena.

Na svu srecu PC gpu trziste se kompletno urusilo a one nevidijine najave kako ce bit uzasne nestasice grafa radi AI....pa kako se cini bas i ne.Grafa ima doslovno i u Kauflandu 🥂

Ne pomaze sto i dalje svaka nova pc igra ima stutter ,neka se Nvidija pozabavi time a ne laznim techom 🥂

Tako je lega.Ja dok vidim kak su širinu memorijske sabirnice unakazili(rtx 4070/80) točno bi im pljunul v facu. 

SaintGriz ned 5.3.2023 16:40
picajzla0707 kaže...

šajzer je ponovo recenzirao dlss3 da vidi jel se štogod popravilo od početnih recenzija

 

link

 

vidi se napredak, prije je smatrao kako je frame generation dobar tek od 60-80fps da bi dobili 100-120, sad je to sniženo na 50-60 da bi dobili 90-100fps

isto tako napredak se vidi na ostalim aspektima, iako je očito da još uvijek imaju dosta toga za srediti

no slična je situacija bila i sa originalnim dlss-om i dosta je rada trebalo da se ta tehnologija usavrši

 nVidijin Rambox, samo fali da još obojaš malo...

DukeOs uto 7.3.2023 18:33

Od kad sam instalirao zadnje drivere ,kada komp izade iz sleep moda, promijeni mi rezoluciju sa 4k na full hd.

Neda mi se ponovno reinstalirati winse, na iducim driverima budem uradio clean install.

Bero_ng95 sri 8.3.2023 21:09

Dap ekipa koja igra nove igre first day ili mjesec dana kasnije ispašta pošteno. Em igre dolaze u beta izdanju namazne 1.0 verzijom, em je softverski naštelano kako bi 4000 serija mogla uz pomoć FG a izdominirat.

Ponavlja se priča ali doslovno 3080 10gb je bila overkill za 2k i gotovo kartica za 4k na izlasku.

Treba ignorirat naslove poput cp a kojih tad nije bilo more.

Danas ista kartica je skoro taman za 2k a zamjena joj je 4070ti.

Rtx 4070ti doslovno ista priča par naslova ju zeza na 4k a na 2k je overkill i još nešto da nije bilo mining groznice 3080 bi koštala na izlasku kao i 4070ti.

 Tako da smatram tko je uspio prodat 3080 i dat do 250e za 4070ti taj je imao dobar deal, sve preko je previše

Izzy čet 9.3.2023 10:18

Držite se 1080p rezolucije i nema brige. Grafička tada bolje stari. Nekoć se R9 290 preporučavala za 1440p rezoluciju. Čak i 4K, ako se dobro sjećam. Ako kupujete često grafičku karticu i posebno one višeg ranga, OK, držite se visokih rezolucija. Ali ako ciljate na dugovječnost, nemojte ići na monitore visokih rezolucija/razlučivosti. 

nikonja čet 9.3.2023 12:01
MEGATAMA kaže...

Sve ok ali kad grafa od 2000+ eu najveci napredak ima kroz laznu rezoluciju te lazne frejmove,ostaje samo stvarna cijena.

Na svu srecu PC gpu trziste se kompletno urusilo a one nevidijine najave kako ce bit uzasne nestasice grafa radi AI....pa kako se cini bas i ne.Grafa ima doslovno i u Kauflandu 🥂

Ne pomaze sto i dalje svaka nova pc igra ima stutter ,neka se Nvidija pozabavi time a ne laznim techom 🥂

 Pa ali nije na kraju dana samo bitno koliko FPS imaš u igri uz uvijet da sama kvaliteta grafike ne trpi, jer ja iskreno kvalitetu same grafike sa starijim DLSS-om kad je upaljen ili izgašen ne vidim a dobijem debeli boost sa fps-ima...

EricCartman uto 14.3.2023 08:44

Pozdrav, planiram si sljedeći upgrade:

- NVIDIA 4600, kada izađe, sa što više RAM-a.

Primarni usecase za to mi je Davinci Resolve, amaterski uratci, kasnije možda čak i 4K.

 

E sad, što me muči je, ima li smisla to ubaciti u ovu kantu na kojoj ga trenutno koristim - Intel I5-4690 Haswell, sa 8GB DDR3 RAM-a (proširivo do 32GB ako treba), sa Corsair napajanjem od 600W i SATA SSD-ovima.

Trenutno u njoj imam GTX-750TI sa 2GB RAM-a i zasad, za manje videe, Davinci radi solidno brzo, a proc čak ima i QuickSync, te me boli đon ako mi export videa traje dugo, ne pokrećem to često, a kada pokrenem, pustim ga da radi i odem nekam.

 

Što se tiče ostalih usecaseva, igram samo Starcraft 2, i nedavno sam dobio 4k Monitor, pa kako ova stara grafa ima samo HDMI, dobro bi mi došla nova sa DisplayPortom, ili barem HDMI-jem 2.0.

 

To pitam pošto se Davinci jako oslanja na GPU pa bih ga htio upgradeati za bolje performanse, a ne ulaže mi se u novi PC, ne zbog novaca, nego zato što me ovaj pouzdano služi skoro 10 godina, kvalitetne su mu komponente i kućište - ništa nije riknulo i jednostavno, žao mi je mijenjati "working horse-a" ako baš ne moram. A i ako jednom budem morao ići na novu platformu, tu grafu mogu preseliti.

 

Može mišljenje na boldano plz?

EricCartman uto 14.3.2023 14:47

Plz u kojem točno kontekstu nema smisla?
Meni sada treba samo za Davinci video editing, koji je GPU intensive i traži puno video RAM-a, i za Starcraft 2, koji radi bez greške na mom starom procu.

A i zašto bih kupio 3070 na dugi rok, pa da kada ako jednom budem mijenjao platformu, imam nju umjesto 4060.

Plus i potrošnja je manja, ne trebam veće napajanje dodavat.

itomic009 uto 14.3.2023 14:50

Pa onda nema razloga da si ne kupiš ;). Ubrzati će ti to što radiš a i igranje će ti biti bolje, koliko god to može ispratiti CPU. Naravno, za gaming je žešći botlneck, ali nema veze ako ćeš danas sutra mijenjati i čitavu platformu, grafa ti ostaje. Tako da rokaj.

Morgoth Bauglir uto 14.3.2023 19:12
EricCartman kaže...

Plz u kojem točno kontekstu nema smisla?
Meni sada treba samo za Davinci video editing, koji je GPU intensive i traži puno video RAM-a, i za Starcraft 2, koji radi bez greške na mom starom procu.

A i zašto bih kupio 3070 na dugi rok, pa da kada ako jednom budem mijenjao platformu, imam nju umjesto 4060.

Plus i potrošnja je manja, ne trebam veće napajanje dodavat.

 Ja ti kazem da su te tri grafe isri rang performansi da se lakse snađes koliki je to BN za proceosor. Za taj proc je max neka gtx 1080 i ona bi radila BN a kamoli ove 3 koje su 50% jače

 

Neznam kakav je starcraft 2 po zahtjevima ali ako si vec provjerio da je ok onda dobro, i ako nemas namjeru igrati vecu paletu igara.

EricCartman uto 14.3.2023 20:33
Morgoth Bauglir kaže...
EricCartman kaže...

Plz u kojem točno kontekstu nema smisla?
Meni sada treba samo za Davinci video editing, koji je GPU intensive i traži puno video RAM-a, i za Starcraft 2, koji radi bez greške na mom starom procu.

A i zašto bih kupio 3070 na dugi rok, pa da kada ako jednom budem mijenjao platformu, imam nju umjesto 4060.

Plus i potrošnja je manja, ne trebam veće napajanje dodavat.

 Ja ti kazem da su te tri grafe isri rang performansi da se lakse snađes koliki je to BN za proceosor. Za taj proc je max neka gtx 1080 i ona bi radila BN a kamoli ove 3 koje su 50% jače

 

Neznam kakav je starcraft 2 po zahtjevima ali ako si vec provjerio da je ok onda dobro, i ako nemas namjeru igrati vecu paletu igara.

 Hvala ti zaista za trud, no ja ne pitam baš koliki je bottleneck za taj procesor, jer ja ne gameam, osim tog Starcrafta 2 koji je izašao 2010. i nadograđen negdje 2015.

Dobro si rekao koji je to rang performansi, ali meni je ta grafa primarno zanimljiva radi Davinci Resolvea.

Više pitam jel se može ubaciti u taj komp. I je li donekle ok komba taj procesor i ta grafa za Davinci. Ne za moderne igre, fakat za njih nemam više interesa.

Boris grozni uto 14.3.2023 20:40
EricCartman kaže...
Morgoth Bauglir kaže...
EricCartman kaže...

Plz u kojem točno kontekstu nema smisla?
Meni sada treba samo za Davinci video editing, koji je GPU intensive i traži puno video RAM-a, i za Starcraft 2, koji radi bez greške na mom starom procu.

A i zašto bih kupio 3070 na dugi rok, pa da kada ako jednom budem mijenjao platformu, imam nju umjesto 4060.

Plus i potrošnja je manja, ne trebam veće napajanje dodavat.

 Ja ti kazem da su te tri grafe isri rang performansi da se lakse snađes koliki je to BN za proceosor. Za taj proc je max neka gtx 1080 i ona bi radila BN a kamoli ove 3 koje su 50% jače

 

Neznam kakav je starcraft 2 po zahtjevima ali ako si vec provjerio da je ok onda dobro, i ako nemas namjeru igrati vecu paletu igara.

 Hvala ti zaista za trud, no ja ne pitam baš koliki je bottleneck za taj procesor, jer ja ne gameam, osim tog Starcrafta 2 koji je izašao 2010. i nadograđen negdje 2015.

Dobro si rekao koji je to rang performansi, ali meni je ta grafa primarno zanimljiva radi Davinci Resolvea.

Više pitam jel se može ubaciti u taj komp. I je li donekle ok komba taj procesor i ta grafa za Davinci. Ne za moderne igre, fakat za njih nemam više interesa.

Tebi u davinčiju trebaju cpu i gpu upgrade, s obzirom da ne igras nesto igre trenutno mozes ostati na tom 4 core-u, njega uvijek mozes nadograditi na neki polovnjak i7!
Davinči skalira linearno u perfomasnama s procesorima i grafickim karticama tako da sto god uzems jace bit ce ti skok!
Po videnom trenutan 4xxx serija donosi najveci skok pa svakako pricekaj na upgrade a i nekakve benchmarke da nebi bilo kakvih iznenadenja posto ce ti to biti nekakvi okrljašteni modeli pa da se nebi desilo da s novom grafom imam manje perfomasne i sl.