60nine sri 5.7.2023 14:40
Damir22 kaže...
Nisam citao knjige, neznam kako je to tamo prikazano, zato i nagadjam.

 

koliko sam vidio po nekim komentarima na youtubeu od ekipe koja je čitala knjige - ova prva sezona je navodno pola prve knjige i dost dobro je preneseno na ekran, a ekipa koja nije htjela spojlat nama koji nismo čitali knjige veli da bi po knjigama, ako će se ovi držat istih, trebalo biti još zanimljivije u novoj sezoni ili sezonama...

 

btw meni je serija i više nego solidna, možda malo spora na momente, ali s razlogom...

fer-de-lance sri 5.7.2023 14:49
Hexfire kaže...

 A zbog čega mislite da Silo neće slijediti knjige? Ne vidim razloga zašto bi uopće izmišljali toplu vodu kad su knjige odlične.

Ups, da, zaboravih uopće da je bazirano na knjigama 

Sve u svemu, dosta klasična priča, premda svejedno ok (pročitah sažetak sve tri knjige).

 

john142 pet 7.7.2023 17:27

Silo je stvarno malo veca glupost koju sam gledao. Na silu do pete epizode i vise nije islo. Pogledao zadnjih nekoliko minuta zadnje epizode. Totalno izgubljeno vrijeme.

 

Zaporožac pet 7.7.2023 23:20
Hexfire kaže...
 A zbog čega mislite da Silo neće slijediti knjige? Ne vidim razloga zašto bi uopće izmišljali toplu vodu kad su knjige odlične.

Logično.

Čim se potpiše ugoovor s piscem knjige, o ekranizciji njegova romana, obveza je držati se temeljne priče, uz tv prilagodbe. 

Neće sad mijenjati kraj gdje zombiji upadaju u silos, kao što piše u knjizi. 

ivan72478 sub 8.7.2023 00:09
Damir22 kaže...
Djabe jesam, no, samo drugu i trecu, prvi dio za sada ne, no, nisam nesto extra ni trazio....

Audio book ima, ali to mi nekako nije opcija....

 Evo pronasao sam prvi dio, mobi/epub, pa ako nekom treba, javite u DM, otvorio sam 100injak stranica, ne sjecam se s koje sam skinuo.

Hexfire kaže...
Ja sam sve tri pročitao na Kindleu. Provjerim sutra imam li ih još pa javim.

 Hvala, pronasao prvu (Wool zar ne?). Bit ce dovoljno za sad.

Kakav ti se cini serijal?

Damir22 pon 10.7.2023 21:06

Poslao dm, ali no reply.....

 

30 Monedas (30 coins)

 

Spanjolska serija, prva sezona ima 8 epizoda.

 

Religijski horror-supernatural, nelos za vruce ljetnje veceri. Necu puno spojlati, tocnije necu nista spojlati.

 

Dobra ideja, zanimljiva prica, realizacija je tu negdje...... Neki likovi/gluma/dijelovi su skoro odlicni, drugi su ipak na nivou "televisa presenta", no neki ukupni dojam je ok.

 

E sad, serija ima nekih svojih problema, koji se prvenstveno ocituju u samoj prici. Cesto se dobije dojam da krenu s jednim, drze se toga neko vrijeme, onda vise neznaju kako bi to zamotali i finalizirali, pa samo ostave nedoreceno i krenu dalje. Ali nije strasno, s obzirom na taj supernatural dio, mozda i ne treba bas sve pojasniti.

 

Inace, serija na momente neodoljivo vuce na neke supernatural,horror "klasike", cak ne toliko iz svijeta filma ili knjizevnosti, poznavatelji ce lako uociti iz kojih igara igra vuce inspiraciju, naravno mozda je samo slucajnost.

 

No, evo meni, kao najupecatljivije je to sto serija ima taj RE4 feeling - spanjolsko selo, fanatici, vjerski kult, stara crkva, dvorac..... cak i neki "monsteri" bi odlicno pasali u RE ili SH.....

 

Sve u svemu, ok serijica za ljetne veceri, bez prevelikog razmisljanja, uskoro ce i sezona 2, bas me zanima sto su slijedece smislili...

 

I, tesko za povjerovati, serija nema evidentnih tragova woke ili lgtbqmrtzy elemenata, drze se one staromodne i totalno zastarjele formule - jedna zenska koja se povremeno kresne s jednim tipom. Dobro, dvojicom.... :)

HOME123456 uto 11.7.2023 16:03
ivan72478 kaže...
Damir22 kaže...
Djabe jesam, no, samo drugu i trecu, prvi dio za sada ne, no, nisam nesto extra ni trazio....

Audio book ima, ali to mi nekako nije opcija....

 Evo pronasao sam prvi dio, mobi/epub, pa ako nekom treba, javite u DM, otvorio sam 100injak stranica, ne sjecam se s koje sam skinuo.

Hexfire kaže...
Ja sam sve tri pročitao na Kindleu. Provjerim sutra imam li ih još pa javim.

 Hvala, pronasao prvu (Wool zar ne?). Bit ce dovoljno za sad.

Kakav ti se cini serijal?

 Imaš u DM link za cijelu trilogiju.

Sil pon 17.7.2023 13:58
mar123 kaže...

Reacher- puno bolje odradeno od filmova s Tom Cruiseom. Ovdje konacno Reacher lici na sebe(iz knjiga), a ne da ima 170 cm. Serija je izasla na amazonu pa su tako sve epizode vani, te sam ih odgledao u komadu. Prica je dobra, dosta toga se pohvata vec na sredini sezone. Akcije je super, scene borbe odlicne. Ako pogledate trailer on ce vam dovoljno rec kakvu seriju da ocekujete. Od mene preporuka. 

Dosta dobro odrađena sezona. Lik koji glumi Reachera je odlično odradio posao. Meni osobno puno bolje nego Tom Cruise, koji je klasičan Tom Cruise film a ne Reacher. Ljudi koji su čitali knjigu kažu da je prilično vjerno odrađeno. Serija je zabavna i opraštam trenutke kad je malo nerealna na trenutke - Reacher kao super heroj u nekim akcijskim scenama. Dobar balans akcije i humora uglavnom. Ne drami se previše...

Brendica uto 18.7.2023 16:15

Znam da nije ovo mjesto za pitanje koje mene muči, ali, može li mi neko napisati koja je razlika u download film/seriji koji ima oznaki 64 ili 65. Film/seriju gledam na VLC media playerju i kod ove druge variante šteka i ne radi.

 

Hvala na odgovoru.

Posmatrač uto 18.7.2023 16:49
Brendica kaže...

Znam da nije ovo mjesto za pitanje koje mene muči, ali, može li mi neko napisati koja je razlika u download film/seriji koji ima oznaki 64 ili 65. Film/seriju gledam na VLC media playerju i kod ove druge variante šteka i ne radi.

 

Hvala na odgovoru.

 mislis h.264 i h.265? h.265 ima vecu kompresiju tj manji file za isti kvalitet ali treba jaci hardware za gledanje... 

HOME123456 čet 20.7.2023 13:47

 

 

OZ

 

 

 Prošlo je 20 godina otkada sam prvi put gledao Oz, pa sam odlučio pogledati ponovno i opet me oduševila kao i prvi put.

 Oz je jedan od prvih velikih HBO-ovih hitova i još uvijek je jedna od najboljih serija uopće. 

 

luka998 ned 23.7.2023 15:04

Sex Education (2019 – 2023)

 

Odgleedah sve 3 sezone. Dosta me uvukla, svaki karakter je poseban. Glumci su dobri, jako dobri. Baš se kod pojedinaca vidi da kada im sjedne lik, imaju veliki glumački potencijal. Malo živcira što su svaku moguću woke glupost ubacili, al' baš svaku. Kao da sve žele ispoštovati bez obzira kako će to utjecati na sadržaj. Radnja treće sezone dosta se odmaknula od prve i jednostavno djeluje da serija nije baš održiva. Dosta je i veliki problem što glumci od 25 godina glume sedamnaestogodišnjake. Jednostavno što više serija odmiče, vidi se da nije realno. U biti štošta nije realno i neke se situacije ne mogu povezati sa stvarnim životom, ali su me jednostavno neki karakteri i veze dosta uvukli tako da sam odgledao sve. U rujnu će krenuti nova 4. sezona, vjerojatno će biti posljednja. Sviđa mi se otvorenost kod nekih društvenih tema, ali često idu u ekstremizam. Opet ih u neku ruku i razumijem jer je tako vjerojatno zabavnije (za masu ljudi). Preporuka za seriju, čisto da čovjek vidi i neko drugo gledište. Ne moramo naravno sve prihvatiti niti se složiti sa svime.  

cvaja997 ned 23.7.2023 18:44

The 100. Prošla mi ispod radara, na prvoj sam sezoni, nije loše, o čemu govori i to da ima 7 sezona. Da je remek djelo, nije, nije ni blizu. Meni osobno super zgodne glumice. Preporučam, tko ima vremena naravno. Možda je netko slomio nešto pa se sad rehabilitira i ima vremena. 7.5/10

Damir22 ned 23.7.2023 21:29

Snowpiercer

 

Ok, s velikim zakasnjenjem, iskreno nisam mislio da cu se pronaci u ovakvoj seriji, pa nisam ni zurio s gledanjem.

 

No dosada, i hajd, nema sto drugo.

 

Ok serija, nista spektakularno naravno, malo previse razvuceno za moj ukus, stalno se sve vrti oko iste stvari, sto nije nuzno lose, samo ovdje je odradjeno previse predvidljivo da bi svih 30 epizoda bilo interesantno kao i prvi put.

 

Solidna ideja, mozda da su ubrzali malo tempo, zbili to malo, stvarno ima nepotrebnih epizoda, nepotrebnih scena, i onda naravno ih zadesi sudbina da je serija otkazana. Iako navodno, 4 sezona koja je trebala biti posljednja je snimljena, no nitko je ne zeli kupiti i prikazivati. Ironija.

 

Nelose, nista spektakularno, jedina stvarna zamjerka ide na "mjerilo", jer dok neke scene savrseno prikazuju interijer vlaka, ili pojedinog vagona, druge opet prikazuju neke daleko vece, jednostavno nemoguce prostore, koji bi, kakti, trebali biti unutar tog istog vlaka. Cak i vanjske "snimke" vlaka pokazuju da su svi vagoni iste sirine (logicno), tako da, nije presudno ali malo zasmeta to mjenjanje mjerila i lokacije prostora.

 

Cgi je smijesan, ali ok, ovdje i nije poanta u vrhunskom cgi.....

 

Koga ne smeta sto vjerovatno nikad nece vidjeti kraj, pogledati, ako je dosada.....

Gajotres ned 23.7.2023 21:40

Nakon šestog pokušaja uspio sam krenuti gledati "Trailer park boys". Zgražam se i pišam se od smijeha. Ne mogu se nikako naviknuti da Julian u apsolutno svakoj sceni drži ćašu cuge u ruci. Vozi auto, provlajuje u kuću, popravlja auto cuga konstantno u ruci.  

luka998 uto 25.7.2023 00:02

Reacher (2022)

 

Vjerojatno neću gledati 2. sezonu. Prva mi se nije nešto dojmila. Glavni glumac je napucan, ali se ne zna tući, ne stoji mu oružje te akcijske scene nisu bile dobre. Štoviše, nije ih nešto ni bilo, a radi se o Reacheru. Kad se sjetim kako to Keanu Reeves to odrađuje, ovo je izgledalo malo i smiješno. Pojedini sporedni glumci su bili dosta neuvjerljivi. Zlikovci su bezvezni. Ne volim kad ih naprave tupaste, više sam ljubitelj ozbiljnih, profesionalnih, kompetentnih zlikovaca. Nije loše, ima par badass scena, sve sam odgledao, ali sam očekivao više.