dad0r pon 23.2.2015 18:04
BenjamiX kaže...

Nisam neki kritičar niti imam previše iskustva s tim serijama, ali ove 3 epizode su meni bile predobre, jedva čekam da danas dođe 4.

 

Osobno sam bio dosta skeptičan ali moram reći da mi je serija vrh stvarno sam oduševljen i jedva čekam svaku epizodu , a Saul tj. Bob Odenkirk je jebno dobar glumac od same glume do gestikulacija,govora tjela itd. svaka mu čast...

SimeKZ uto 24.2.2015 19:06

Nisam ga toliko partio kao lika u BB ali kako glumac odraduje ulogu Jimmya to je strava. Mislim da polako dolazimo do dijela gdje on postaje Saul Goodman ili ti s'all good man :D 

 

 

EDIT: Chuck je ocito popusio neki nervous break down... mozda kroz seriju saznamo.

Dodinho uto 24.2.2015 19:51
SimeKZ kaže...

Nisam ga toliko partio kao lika u BB ali kako glumac odraduje ulogu Jimmya to je strava. Mislim da polako dolazimo do dijela gdje on postaje Saul Goodman ili ti s'all good man :D 

 

 

EDIT: Chuck je ocito popusio neki nervous break down... mozda kroz seriju saznamo.

 Mislim da nije neki spoiler ako kažem da Chuck vjerojatno ima Elektromagnetsku hiperosjetljivost, to je neka vrsta bolesti (alergije) koja nema točnu definiciju niti ju je moguće dijagnosticirati kako spada, znam da sam o tome čitao davno.

 

Uglavnom osjeća bolove i neugodno mu je u prisustvu uređaja koji emitiraju elektromagnetsku radijaciju. Zato Saul stavlja mobitel, sat i svu elektroniku u sandučić i uvijek se uzemljuje kada ulazi u kuću. A aluminijska folija odbija elektromagnetsku radijaciju i zato ju Chuck jako voli.

DommY uto 24.2.2015 20:07

Koliko sam shvatio ovaj Chuck ne podnosi elektricitet (magnetsko polje ili šta već), zato valjda Jimmy uvijek ostavlja stvari poput mobitela itd u onom sandučiću.

 

EDIT: sori bila mi tema neko vrijeme otvorena pa sam otisao pisat post zato nisam vidio posti iznad.

SimeKZ pon 2.3.2015 00:01
4mal kaže...

jeli mi moze neko objasniti na kraju zadnje epke zasto saul nezeli chucku pokazat novine ?

 Ja sam to skuzio kao da opet na pizdarijama ''zaraduje''. 

Cordas pon 2.3.2015 16:47
4mal kaže...

jeli mi moze neko objasniti na kraju zadnje epke zasto saul nezeli chucku pokazat novine ?

 Izvadio ga je iz zatvora zbog kršenja zakona i prikazano je više puta da je sklon prevarama, a obećao je Chucku da će raditi pošteno. Očito se opet upustio u "mutne" poslove da dobije na publicitetu pa zato nije htio da Chuck sazna.

BenjamiX pon 2.3.2015 21:17
Cordas kaže...
4mal kaže...

jeli mi moze neko objasniti na kraju zadnje epke zasto saul nezeli chucku pokazat novine ?

 Izvadio ga je iz zatvora zbog kršenja zakona i prikazano je više puta da je sklon prevarama, a obećao je Chucku da će raditi pošteno. Očito se opet upustio u "mutne" poslove da dobije na publicitetu pa zato nije htio da Chuck sazna.

 A to je namješteno bilo?
Ja sam stvarno mislio da se slučajno dogodilo što je lik pao skoro haha. :D

KiCo77 pon 2.3.2015 21:20
BenjamiX kaže...
Cordas kaže...
4mal kaže...

jeli mi moze neko objasniti na kraju zadnje epke zasto saul nezeli chucku pokazat novine ?

 Izvadio ga je iz zatvora zbog kršenja zakona i prikazano je više puta da je sklon prevarama, a obećao je Chucku da će raditi pošteno. Očito se opet upustio u "mutne" poslove da dobije na publicitetu pa zato nije htio da Chuck sazna.

 A to je namješteno bilo?
Ja sam stvarno mislio da se slučajno dogodilo što je lik pao skoro haha. :D

 Lol, očito nisi najbolje pratio haha,kad ga je dignuo gore: "dugo ti je trebalo" i skriveno rukovanje

Bernard Huky Hux sub 7.3.2015 00:50

Dakle...  taj čuvar to je Mike, a znamo da on ima unuku za koju je u Breaking Badu skupljao novac na veliko. Tako da mu je ta ženska za koju pitaš vjerojatno kćer s kojom se baš i ne slaže. A zašto je policija došla po njega to ćemo tek saznati u drugoj epizodi.

harrothar sub 7.3.2015 01:54

Sve više se zapliće radnja, produbljuju likovi i opušta atmosfera. Vjerujem da će serija biti sve bolja i bolja kako epizode budu odmicale, baš kako je i Breaking Bad počinjao. Ne znam da li ista ekipa pisaca i ostale ekipe koja radi na ovoj seriji, su radili i na Breaking Bad-u, ali to me uopće nebi začudilo. Puno sličnosti u načinu izrade scenarija (epizoda kreće sa scenama sa kraja epizode), humor, šašavi likovi sa dobrim dijalozima, općenito odlično napravljen casting za uloge, itd.

Sa druge strane nevjerovatan mi je jaz između kvalitete pisanja, castinga, i većine ostaloga, između Walking Dead-a i Breaking Bad-a / Better Call Saul-a, a radi se o istoj TV kući.

Ova glumica (pretpostavljamo kćer od Mike-a) je glumila u odličnoj seriji "Rome", i jako dobro je odglumila svoju ulogu.

majstorSZ ned 8.3.2015 12:42

Evo da se i ja priključim komentiranju.. 
Odgledao sam Breaking Bad i ovu seriju sam krenuo gledati čisto iz znatiželje. Do sada što sam pogledao, baš sve mi se svidilo i nekako smatram da će serija postići uspjeh. 
Lik Saula, tj glumac koji ga glumi tu ulogu odlično odrađuje, zbog njega sam i krenuo gledati jer mu je uloga odvjetnika odlično sjela u BB, a ovdje se to samo nastavilo.. Sad me zanima kako će se Pinkman i Walter pojaviti u čitavoj priči 

harrothar ned 8.3.2015 14:28

Da se razaznati sa kraja epizode da su do Mike-a došli njegovi stari detektivski kolege iz Philladelphije, vjerovatno po neku vrstu savjetovanja, pomoći ili da mu prenesu neku važnu osobnu obavijest. On se vjerovatno skriva u Albuquerque-u od svoje prošlosti iz Phillya, čim je odmah posegnuo za palicom kada je krenuo do vrata. Izgledno je da je bio vrlo uspješan detektiv za vrijeme svoje karijere, s obzirom kako je vješto i lako pomogao Saul-u, te je vjerovatno stao na žulj mnogim kriminalcima. Zbog toga sada u mirovini mora skrivati ovdje, "far from home".

ph3nom_gamer uto 10.3.2015 15:22

Odlična epizoda! Mislim, sve su do sada. Serija je definitivno pun pogodak!

 

I drago mi je da smo dobili dosta priče vezane uz Mike-a. Sada su mi jasnije neke stvari vezane i uz BB (pogotovo odnos Jesse-a i Mike-a, Mike je sigurno vidio dijelić svoga sina u njemu)

BenjamiX uto 10.3.2015 20:19

Malo zbunjuje ovo izmijenjivanje prošlosti i sadašnjosti, ali na kraju se shvati gdje i kada je što. Meni pa je žao što je Saul bio svega par minuta u seriji, a čekao sam toliko tu epizodu, al nema veze, valjda će u sljedećoj se vratit fokus na njega.

Bruno_K!ng čet 19.3.2015 18:40

Ljudi ne znal jeste li to primjetili, ali i u BCS i u BB su mi nekako predobri zvukovi. Tipa stalno se nešto čuje: cvrčci, škripanje ljuljačke, zvuk motora, promet itd. To mi nijedna serija nema osim BCS i BB-a. Baš imaju neku čar koju naprosto obožavam. Mogao bih doslovno odslušati cijelu epizodu bez da išta gledam. Svaka im čast na tome.