Bicikli i električni romobili

Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Oly_E3 sub 14.8.2010 00:31

Meni pakne traju oko godinu do dvije (Avid Juicy 3 na jednom i Hayes Nine na drugom biciklu), a održavam ga tako da disk očistim ivasolom i dobro osušim, te također pakne očistim ivasolom i osušim. Postoje također i specijalizirana sredstva, ali kakve sam ja sreće nikako da to kupim.

 

Uglavnom luka ti bi trebao svoje pakne promjeniti. Kada je vlažno disk se brzo ugrije i makne vlagu sa diskova. Ja nemam problema sa kočenjem kada je vlažno

luka_cro sub 14.8.2010 12:10
Oly_E3 kaže...

Meni pakne traju oko godinu do dvije (Avid Juicy 3 na jednom i Hayes Nine na drugom biciklu), a održavam ga tako da disk očistim ivasolom i dobro osušim, te također pakne očistim ivasolom i osušim. Postoje također i specijalizirana sredstva, ali kakve sam ja sreće nikako da to kupim.

 

Uglavnom luka ti bi trebao svoje pakne promjeniti. Kada je vlažno disk se brzo ugrije i makne vlagu sa diskova. Ja nemam problema sa kočenjem kada je vlažno

promjenio sam sad pakne prije tjedan dana, ali dok pada kisa i namoce se nije to to. ja sam kupio neki spraj da ciscenje disk kocnica i lijepo to s krpom namocim i prebrisem i dok se DOBRO OSUSI onda super koci.

ja sam mislio kupiti avid juicy 3 ili elixsir 5 ali malo je to skupo.

Oly_E3 sub 14.8.2010 14:26

Imam Avid Juicy 3 i mogu reći da su više manje OK kočnice, nekako su mi Hayesove 9-ke koje imam na drugoj bicikli bolje, ali kočiona snaga kod obje kočnice je dobra. Shimano SLX također su dosta dobre, ali i malo skuplje.

DommY sub 14.8.2010 19:41
Oly_E3 kaže...

Imam Avid Juicy 3 i mogu reći da su više manje OK kočnice, nekako su mi Hayesove 9-ke koje imam na drugoj bicikli bolje, ali kočiona snaga kod obje kočnice je dobra. Shimano SLX također su dosta dobre, ali i malo skuplje.

jel probo neko hayes sole ?

ja ih imam i supersu mi:D

DommY ned 15.8.2010 23:59
Oly_E3 kaže...

Nisam oprobao Hayes Sole, zapravo Hayes rijetko kada imam priliku vidjeti i oprobati. Uglavnom volio bi na svoj bicikl umjesto Avid 3-ki staviti Shimano Deore XT kočnice (2008 model)

koliko znam deore xt je dosta uredu mslm nisam probo nego samo po marki znam

ima mjenjaca ima pogona i svega tako..sta ti ne valja kod avid 3???

Oly_E3 pon 16.8.2010 07:14

Čisto da ide uz ostale dijelove na biciklu... Imam kombinaciju Deore XT/SLX (izuzevši SRAM-ov lanac (PC991) i kazetu (PG990)), a i po značajkama mi izgledaju dobro, a prijatelj koji ih je oprobao kaže da su odlične. 

DommY pon 16.8.2010 13:52
Oly_E3 kaže...

Čisto da ide uz ostale dijelove na biciklu... Imam kombinaciju Deore XT/SLX (izuzevši SRAM-ov lanac (PC991) i kazetu (PG990)), a i po značajkama mi izgledaju dobro, a prijatelj koji ih je oprobao kaže da su odlične. 

aha kuzim..

meni pukao nei dan lanac

popravljen je al ocito preskace :S

koliko si ti platio ovaj sramov?

DommY pon 16.8.2010 17:06
Oly_E3 kaže...

250kn (PC991), a na drugom biciklu imam PC971 koji je oko 150kn i isto odličan. Prednost im je lako skidanje i stavljanje zbog kopče

aha bas ja i frend govorili o sramu..

znaci ima i za 150?

onda cu taj uzet valjda kad budem htio ..

hvala.

Oly_E3 pon 16.8.2010 19:59

SRAM-ovi lanci su poprilično kvalitetni, još mi niti jedan nije pukao, a održavam ih svaki dan nakon vožnje. Sa biciklom mi je došao neki Shimanov (Vjerojatno LX/SLX grupa) i uhvatila ga je korozija nakon nekoliko čišćenja (a ne koristim vodu nego samo degriser), pa sam ga bacio i uzeo SRAM PC991 i za sada izgleda kao nov, a imam već skoro 1000km na njemu, a toliko i na ovom jeftinijem Osmijeh

 

Uglavnom moj izbor što se tiće lanaca je SRAM PC991, a kazetu imam isto top model SRAM-ovu (PG990, u rangu sa Shimano XTR) i imam već 2000km na njoj sigurno i neki dan sam primjetio da mi je slomljen jedan zub na 6. zupčaniku. Ništa strašno, ne osjeti se da fali, ali mi je malo žao Neodlučan

DommY pon 16.8.2010 20:21
Oly_E3 kaže...

SRAM-ovi lanci su poprilično kvalitetni, još mi niti jedan nije pukao, a održavam ih svaki dan nakon vožnje. Sa biciklom mi je došao neki Shimanov (Vjerojatno LX/SLX grupa) i uhvatila ga je korozija nakon nekoliko čišćenja (a ne koristim vodu nego samo degriser), pa sam ga bacio i uzeo SRAM PC991 i za sada izgleda kao nov, a imam već skoro 1000km na njemu, a toliko i na ovom jeftinijem Osmijeh

 

Uglavnom moj izbor što se tiće lanaca je SRAM PC991, a kazetu imam isto top model SRAM-ovu (PG990, u rangu sa Shimano XTR) i imam već 2000km na njoj sigurno i neki dan sam primjetio da mi je slomljen jedan zub na 6. zupčaniku. Ništa strašno, ne osjeti se da fali, ali mi je malo žao Neodlučan

hebiga desi se :S

Oly_E3 uto 17.8.2010 00:26

Sve ovisi po kuda voziš. Na mojoj stazi možeš eventualno dva puta otići voziti, ali onda obavezno očistit lanac jer se nahvata zemlje dovoljno da lanac i kazeta prije odlaze u mirovinu. Ja nakon svake vožnje očistim cjelokupan pogonski sustav i mjenjače. Ako ima malo blata po okviru skinem sa karpom, a svakih cca. 2-3 mjeseca cjelokupno čišćenje bicikla

Oly_E3 uto 17.8.2010 14:18

Specifikacije:

 

XC:

 

OKVIR: GT Avalanche Expert 2009 model

VILICE: Rockshock Tora 85-130mm hod

KOČNICE: Shimano Deore XT

ROTORI: Shimano Deore XT 160/160mm

SHIFTERI: Shimano SLX

POGON: Shimano FC-M542

KAZETA: Shimano Deore XT CS-770

LANAC: Shimano Deore XT CN-HG93

PREDNJI MJENJAČ: Shimano Deore XT FD-M771

STRAŽNJI MJENJAČ: Shimano Deore XT RD-M772

PREDNJA NABA: Shimano Deore HB-M525

STRAŽNJA NABA: Novatec D811SB

GUME 26 x 2.3 Hutchinson Scorpion (prednja), Maxxis Ignitor 26 x 2.1 (stražnja)

 

Cestovni:

 

OKVIR: GT Avalanche 2.0 2005 model

VILICE: 100mm hod

KOČNICE: Hayes Nine, Shimano 160mm rotor

SHIFTERI: Shimano Deore

POGON: Shimano No-name series

KAZETA: Shimano Deore XT CS-770

LANAC: Shimano CN-7701 Dura Ace/XTR

PREDNJI MJENJAČ: Shimano SLX FD-M660

STRAŽNJI MJENJAČ: Shimano Deore XT RD-M772

OSOVINE: Shimano M495

GUME: 26 x 1.6 Continental Sport Contact

luka_cro uto 17.8.2010 19:28

Evo i mojeg entry lvl bicikla, bike i nije nesto po opremi ali uzeo sam ga zato jer mi je nekak najljepsi i polozaj sjedenja mi je super, jer ja jednostavno nemogu sjediti dok mi je sic po visini veci od volana, to mi je neprirodno i zato uvijek imam u visini volana, a i dok je tak mogu bolje kontrolirati bicikl

I moj bicikl nije cist kao od oly-ja tj. lanc,kazete.... :)

 

 

TREK 4400 disc

 

Rama Alpha Black Aluminij w/externally relieved head tube, hydroformed bi-axial down tube, monostay seatstays, forged disc ready dropouts 
Vilica RST Gila TnL w/preload, hydraulic lockout, 100mm 

Kotači Shimano M65 disc hubs; Bontrager Ranger rims w/eyelets 
Gume Bontrager Jones ACX, 26x2.4"; 27 tpi 

Ručice mjenjača Shimano Alivio, 8 speed 
Mjenjač I Shimano Acera 
Mjenjač II Shimano Deore 
Pogon Shimano M341 42/32/22 
Kazeta SRAM PG830 11-32, 8 speed 
Pedale Alloy platform 

Sjedalo Bontrager Race Lux Basic 
Cijev sjedala Bontrager SSR, 20mm offset 
Kormilo Bontrager SSR, 25mm rise 
Lula Bontrager SSR, 10 degree 
Headset VP-A76C-TK, 1 1/8" semi-cartridge, sealed 
Kočnice Shimano M486, hydraulic disc; 160mm rotors

C.J.B. uto 17.8.2010 19:43

kvalitetni bicikli oly, lijepo je vidjeti da nas i na ovom forumu ima :D
[razmisljam na glas] da sam na tvom mjestu, na 2.0 bih stavio slick gume, mozda cak 26x1.25 i picio s njim iskljucivo po cesti..

@luka
sve ok, samo mi nije jasno kako ti moze biti udobno na dulje rute s tako dignutim sicem..

luka_cro uto 17.8.2010 19:48
C.J.B. kaže...
kvalitetni bicikli oly, lijepo je vidjeti da nas i na ovom forumu ima :D
[razmisljam na glas] da sam na tvom mjestu, na 2.0 bih stavio slick gume, mozda cak 26x1.25 i picio s njim iskljucivo po cesti..

@luka
sve ok, samo mi nije jasno kako ti moze biti udobno na dulje rute s tako dignutim sicem..

nije udubno ali zbog tvrdog sica, ali dobro je dignut, mislis da ga treba spustit ili?

 

EDIT. ili mislis zbog toga jer gleda u visinu?