Automobili

Auti - ultimativna tema

marushin uto 11.10.2022 00:35
MedO1337 kaže...

Pozz,

 

imam srebrne aluminijske felge, neke standardne i dosadne, idealno za zimski set. 

 

Volio bih da mi budu crne, no lakiranje mi se ne čini kao isplativa opcija u ovom slučaju. Zanima me takozvano gumiranje, odnosno plasti dipanje felgi.

Budući da se nikada nisam susretao s takvim felgama, zanima me kako to izgleda u stvarnosti i kako se održava? Što kada budu prljave i može li ih kamenčić razderat? Za tu cijenu sam svakako svjestan da to ne može biti nešto ekstra, no eto da pitam prije nego što se upustim u to. 

 

Hvala!

 Firma Plastilak Paka/Novi Marof moja preporuka. Njih pitaj, meni su radili nešto za motor i par bicikala-sve 5 za sad !

RuskeGTT uto 11.10.2022 16:35
nixass kaže...

kod mene Blizzak LM005 dimenzije 205/60/R16.

odlicna zimska guma. ja ne znam kaj su to tebi prodali da ti je losa.

al ako, kao sto pises, vozis po mokroj cesti zimi 140kmh i uletavas u zavoje onda ti ni tracnice ne bi pomogle

 lijepo je kad netko na osnovu 1 posta misli da zna kako ja koristim auto...ono je bilo isprobavanje, a 99% vremena vozim se i ispod ogranicenja...nemam vise volje za jurcanje kao sta sam imao pred 5-10 god...

RuskeGTT uto 11.10.2022 20:22
omomomomoomm kaže...

Ruske kaj prodajes lagunu? Vidio sam ju na indexu.

 

omomomomoomm kaže...

Ruske kaj ti je vec dosadila laguna? Vidio sam ju na indexu.

 ma nije dosadila, ako ode ode, ako ne ode isto ok. ali uletavam u neku kombinaciju, ako prodam lagunu...

nixass uto 11.10.2022 22:55
RuskeGTT kaže...
nixass kaže...

kod mene Blizzak LM005 dimenzije 205/60/R16.

odlicna zimska guma. ja ne znam kaj su to tebi prodali da ti je losa.

al ako, kao sto pises, vozis po mokroj cesti zimi 140kmh i uletavas u zavoje onda ti ni tracnice ne bi pomogle

 lijepo je kad netko na osnovu 1 posta misli da zna kako ja koristim auto...ono je bilo isprobavanje, a 99% vremena vozim se i ispod ogranicenja...nemam vise volje za jurcanje kao sta sam imao pred 5-10 god...

vec godinama pises kak vozis auto, ima na desetke postova ovdje u temi..

jos od vremena kad je u pitanju bio megane coupe, pa xsara VTS i sad laguna..

Memphis uto 11.10.2022 23:20
pasko kaže...
Ajde ne govori gluposti na svim mogucim testovima je uvik najbolja na mokrom u upravljanju i kocenju i zasluzila je A

 Aj ti prvo nešto nauči/prouči o tim naljepnicama pa ćeš se smijat sam sebi

domac5 sri 12.10.2022 08:56
MedO1337 kaže...
Ima li netko iskustva s Android multimedijom s AliExpressa? Na što treba pripaziti prilikom kupnje?

 Najbitnije je ne kupit jeftin.

Znaci minimalno 2000 kn ako hoces normalan radio.

Isudar je jedna od firmi koja radi vrlo dobre multimedije..

 

domac5 sri 12.10.2022 09:26
MedO1337 kaže...
Tako sam nešto i mislio, 4 GB RAM-a, 64 GB ROM i 8-jezgreni procesor.

Iz moje perspektive se čini dovoljno, ali rekoh da pitam. Cca - 1700 kn bez ostalih davanja

 Tak nes da.. Takvog sam uzeo za svoju octaviu na aliju, sa postarinom me cca 290$ ispalo..

Sve je to +-300 kn ovisi kako za koji auto 

RuskeGTT sri 12.10.2022 20:12
nixass kaže...
RuskeGTT kaže...
nixass kaže...

kod mene Blizzak LM005 dimenzije 205/60/R16.

odlicna zimska guma. ja ne znam kaj su to tebi prodali da ti je losa.

al ako, kao sto pises, vozis po mokroj cesti zimi 140kmh i uletavas u zavoje onda ti ni tracnice ne bi pomogle

 lijepo je kad netko na osnovu 1 posta misli da zna kako ja koristim auto...ono je bilo isprobavanje, a 99% vremena vozim se i ispod ogranicenja...nemam vise volje za jurcanje kao sta sam imao pred 5-10 god...

vec godinama pises kak vozis auto, ima na desetke postova ovdje u temi..

jos od vremena kad je u pitanju bio megane coupe, pa xsara VTS i sad laguna..

 da, za razliku od megana c4 i cupre, ovo stvarno ne vozim kako sam vozio druge, kad ti se neke stvari promjene u zivotu onda malo ipak drugacije se ponasas...mada i dode mi nekad da imam neki takav auto da mogu cepat, al laguna je sve samo ne to (nije toliko brza ni startna, a i sama konfiguracija auta nije za peglanje po ravnicama, vise za po zavojima...) + nakon sta ti se razleti motor na autu (cupra), malo drugacije sve skupa gledas na to...sa vise rispekta i straha da se ne ponovi...evo stvarno laguna kod mene nije bila nikad iznad 5000 (DA!) a kamo li u blokadi, dok je su svi prosli auti redovno zakucavali...

RuskeGTT sri 12.10.2022 20:12
MedO1337 kaže...
Ima li netko iskustva s Android multimedijom s AliExpressa? Na što treba pripaziti prilikom kupnje?

 mogu preporucit marku EONON, samo najbolje za nju i jos par ljudi oko mene koji imaju ili imali...

ove najjeftinije bi i ja zaobilazio

ministar sri 12.10.2022 20:26
MedO1337 kaže...
Nažalost nemaju za Kiju Pro Cee'd JD.

Uzeo sam AWESAFE Px9s, negdje se reklamiraju i kao "Junsun". Recenzije su okej i čini se legit. Vidjet ćemo

javi dojmove kad instaliraš  imaš mali display za radio ili onaj veći, na touch?

wyks sri 12.10.2022 20:31
ivanoile kaže...
ivanzu kaže...

Kakve veze ima snaga s ičime ovdje napisanim?

 Jer u Hrvatskoj ako ne vozis drloga od 250ks (po mogucnosti dizel sa 500k km), ne znas ista o voznji.

 Kad pogledaš oglase u Sloveniji, i vidiš da je svaki automobil auto SVKO AUTO oprano i pocisceno bolje nego što se neki ditejleri (you tube čistači) hvale onda se shvati kultura.

 

 

Ako nije prevara, na autu u Sloveniji ustedis 1000€ na autu bolje opreme, pa malo daš na uvoz, al opet ustedis jer ga je čovjek oprao i sredio kako spada.

 

 

MedO1337 sri 12.10.2022 21:07
ministar kaže...
MedO1337 kaže...
Nažalost nemaju za Kiju Pro Cee'd JD.

Uzeo sam AWESAFE Px9s, negdje se reklamiraju i kao "Junsun". Recenzije su okej i čini se legit. Vidjet ćemo

javi dojmove kad instaliraš  imaš mali display za radio ili onaj veći, na touch?

 Javim svakako!

 

Imam onaj mali, crveni :) Ima bluetooth što je okej, ali volio bih ipak neki upgrade napraviti.

Memphis sri 12.10.2022 21:12
MedO1337 kaže...
Ima li netko iskustva s Android multimedijom s AliExpressa? Na što treba pripaziti prilikom kupnje?

 Ja, moj savjet ti je da uzmeš nešto od ISUDAR-a ili ERISINa.

vrinho sri 12.10.2022 21:29

Nije ni isudar neka sreća, kupio 2018. (non android) s kojim sam bio full zadovoljan ali ovo ljeto poludio, radi ok ali kod većih temperatura se počeo pregrijavati. Simptomi su da se znao ugasiti u vožnji a većinom da se uopće ne gasi kad izvadim ključ iz brave. Jedino sam ga mogao potpuno ugasiti vađenjem osigurača od multimedije koji se nalazi pod haubom. prije mjesec dana sam uzeo android od drugog proizvođača (Hizpo) android verziju, 2 gb rama i 32 gb memorije. Radi uređaj super, navi, aplikacije... sve ok, nemam zamjerke ali signal baš onih radio stanica koje najviše slušam zna biti katastrofa, probao sam s pojačivačem signala ali nikakve koristi. Na isudaru sve perfektno radilo što se tiče fm signala.

Drugi problem je bas koji je preslab, nemožeš ga pojačati nikako, equalizer drek. Probao sam s nekim aplikacijama ali onda je još gore. Problem je u uređaju. 130€ me koštao, nije neka lova ali ova dva problema kad čuješ odmah ujutro čim upališ auto uređaj ne valja ni pol kurca doslovno. Kontaktirao sam prodavača ali oni sam seru ko pravi prodavači danas, niste spojili kabel od antene i slično, pa upitat ćemo našeg ''tehničara'' pa ćemo vas kontaktirati... bla bla a kasnije ni o od odgovora.

Memphis sri 12.10.2022 21:45

Pa kad si kupio najjeftiniji model. Ja sam uzeo top model ERISIN za svoju auto platio ga 2 soma kn radi bez greške evo već 2 godine. Ima nekih mana softwarske prirode ali zanemarivo. ISUDAR je dobar jer ima bar neki support pa izbaci i neki firmware.

 

vrinho sri 12.10.2022 22:06

Više ne vjerujem uopće aliexpress multimedijama. Sve su to iste kineske komponente s malo jačim čipovima, jačim ramom i više memorije i tako se cijena povećava. Što mi znači firmware kad počne krepavati kod većih temperatura, očito im je trajnost komponenata u banani i ovo iskustvo s isudarom me odbilo. Probao sam s jeftinijem i opet po drugoj strani ispalo loše a da sam kupio skuplju verziju opet nije neka garancija da ove dvije mane nema na njima.

Reviewi na aliexpressu su cca 80% njih kod raspakiravanja, daj review nakon nekog vremena korištenja.