Automobili

Auti - ultimativna tema

Vladitor sub 8.10.2022 22:39

hitno mi treba pomoć  Znači mjenjao sam zupčasti na autu i kad sam stavio novi i ručno okretao motor da vidim hoće li mi se oznake podudarati da vidim jeli u fazi. Okrenuo sam za 2 puna kruga i vidio sam da mi nije u fazi. tu sam remen nategao ali kad sam opet išao okretat na pola remena mi neće dalje da vrti a nazad hoće zamo za 90 stupnjeva. Znaći sada mogu u jednom i drugom smjeru samo za 90 stupnjeva okrenit.Jesam li poremetio unutra ventile ili nešto pošto nije bio u fazi kad sam ga okretao i kako da to riješim?

Vladitor sub 8.10.2022 23:52
Memphis kaže...

Možda za početak da napišeš o kojem autu/motoru se radi?

 matiz  1.0  4 cilindra   ne znam jesam li poremetio sinkronizaciju možda pošto sam ga vrtio a nije bio u fazi pa je sad zablokirao  vrtio sam ga bez vode u njemu jer sam i antifriz mjenjao

ramzocro-HCR ned 9.10.2022 02:40
Vladitor kaže...
Memphis kaže...

Možda za početak da napišeš o kojem autu/motoru se radi?

 matiz  1.0  4 cilindra   ne znam jesam li poremetio sinkronizaciju možda pošto sam ga vrtio a nije bio u fazi pa je sad zablokirao  vrtio sam ga bez vode u njemu jer sam i antifriz mjenjao

 Poprilično sam siguran da su oznake faze iste na svim tim motorima. Imaš milijardu videa kako ga staviti mehanički u fazu.

Vladitor ned 9.10.2022 09:09

Gledao sam ta videa i kad sam vrtio motor da dođem na dio koji sam obilježio sa flomasterom  vidio sam da se pomaklo za jedan zub  znači te oznake se nisu podudarale sa mojim flomasterom ali sada ne mogu više vrtit motor da ponovo namjestim remen neda mi 

Vladitor ned 9.10.2022 11:47
Memphis kaže...

nešto krivo radiš, kakav flomaster? Poravnavaš oznake remenica a ne remena. Da si fulao za jedan zub i dalje bi ga mogao okretat.

 

shema u prilogu

te su se oznake poravnale ali sam mislio da i što sam obilježio mora ostat u ravnini sa oznakama. sad ne znam dali zvat majstora ili pokušat upalit auto ali se bojim da se nešto ne dogodi. Brine me to što ga ne mogu više ručno okretat.

ZooZ ned 9.10.2022 12:31

Zovi majstora, ako neide ručno okretati onda nešto nije dobro složeno, samo je sad pitanje koliko si silio ključ dok si pokušavao okrenut pa da nisi već pomotao ventile.

ramzocro-HCR ned 9.10.2022 13:17
Vladitor kaže...
Memphis kaže...

nešto krivo radiš, kakav flomaster? Poravnavaš oznake remenica a ne remena. Da si fulao za jedan zub i dalje bi ga mogao okretat.

 

shema u prilogu

te su se oznake poravnale ali sam mislio da i što sam obilježio mora ostat u ravnini sa oznakama. sad ne znam dali zvat majstora ili pokušat upalit auto ali se bojim da se nešto ne dogodi. Brine me to što ga ne mogu više ručno okretat.

 Ignoriraj svoje oznake, stavi ga u mehaničku fazu kao na videima/shemi gore i sve će bit ok.

Vladitor ned 9.10.2022 15:38
ramzocro-HCR kaže...
Vladitor kaže...
Memphis kaže...

nešto krivo radiš, kakav flomaster? Poravnavaš oznake remenica a ne remena. Da si fulao za jedan zub i dalje bi ga mogao okretat.

 

shema u prilogu

te su se oznake poravnale ali sam mislio da i što sam obilježio mora ostat u ravnini sa oznakama. sad ne znam dali zvat majstora ili pokušat upalit auto ali se bojim da se nešto ne dogodi. Brine me to što ga ne mogu više ručno okretat.

 Ignoriraj svoje oznake, stavi ga u mehaničku fazu kao na videima/shemi gore i sve će bit ok.

 sad je kasno ne mogu ga pomaknut više da mi se podudaraju oznake neće motor da se okreće.  hvala svima na pomoći

Memphis ned 9.10.2022 17:23

I kaj bu dobil sa tim?

 

gotovo je sa oznakam kad ga je razvrtio. Treba skinut svjećicu na prvom klipu stavit ga u GMT na glavi skinut poklopac i nariktat da je prvi klip na paljenju. Tad će se i oznake poklopit i onda može ić remen goredruge nema.

Vladitor ned 9.10.2022 17:24
nicky.sl kaže...

Da bi ga vratio u mehaničku fazu tribaš najprije skinuti remen, tad bi se trebao moći okretati. 

 

ja sada vrtim motor tako da vrtim bregastu ključem i onda sve ide skupa ali ako skinem remen i vrtim oće li samo bregasta ići? Može lin se to uopće napravit  da zasebno prvo namjestim bregastu na oznake pa onda radilicu na njene oznake i onda stavim remen?

Vladitor ned 9.10.2022 17:26
Memphis kaže...

I kaj bu dobil sa tim?

 

gotovo je sa oznakam kad ga je razvrtio. Treba skinut svjećicu na prvom klipu stavit ga u GMT na glavi skinut poklopac i nariktat da je prvi klip na paljenju. Tad će se i oznake poklopit i onda može ić remen goredruge nema.

 onda neću ništa dirat hvala

Master Z pon 10.10.2022 10:56
RuskeGTT kaže...

nedaj boze da uzmes blizzak - po mokrome nikakve, bucne i TVRDE uzasno...

gy medu ovima, a medu drugima nespomenutim - nexen winguard sport 2

 Imam LM005 u dimenziji 205/55 16", po mokrom odlične, bučne kao i sve druge zimske gume, tvrde sigurno nisu, ja bih prije rekao premekane...

 

Imao i GY UG9 prije toga, također odlična guma (nema prevelike razlike između UG9 i LM005, osim što mi se GY činila kao trajnija guma).

 

Nisam imao Nexena, no po testovima online nije na razini premium guma :/

Stolnik pon 10.10.2022 13:10
Master Z kaže...
RuskeGTT kaže...

nedaj boze da uzmes blizzak - po mokrome nikakve, bucne i TVRDE uzasno...

gy medu ovima, a medu drugima nespomenutim - nexen winguard sport 2

 Imam LM005 u dimenziji 205/55 16", po mokrom odlične, bučne kao i sve druge zimske gume, tvrde sigurno nisu, ja bih prije rekao premekane...

 

Imao i GY UG9 prije toga, također odlična guma (nema prevelike razlike između UG9 i LM005, osim što mi se GY činila kao trajnija guma).

 

Nisam imao Nexena, no po testovima online nije na razini premium guma :/

 Kod mene su LM005 u dimenziji 225/50/18, top guma, super se drži na mokrome, kako i sam kažeš bučne kao i ostale zimske gume i mekane su, a ne tvrde. Ne znam o čemu Ruske priča...

MedO1337 pon 10.10.2022 17:38

Pozz,

 

imam srebrne aluminijske felge, neke standardne i dosadne, idealno za zimski set. 

 

Volio bih da mi budu crne, no lakiranje mi se ne čini kao isplativa opcija u ovom slučaju. Zanima me takozvano gumiranje, odnosno plasti dipanje felgi.

Budući da se nikada nisam susretao s takvim felgama, zanima me kako to izgleda u stvarnosti i kako se održava? Što kada budu prljave i može li ih kamenčić razderat? Za tu cijenu sam svakako svjestan da to ne može biti nešto ekstra, no eto da pitam prije nego što se upustim u to. 

 

Hvala!

Rucipe pon 10.10.2022 17:39

Znači mogu bez straha uzeti LM005, hvala svima na sugestijama. 

Inače taj automobil mi cura vozi pa mislim da ni neće osjetit nikakvu preveliku razliku, bitno mi je samo da dobro staje i drži na mokrom. 

ShadoW pon 10.10.2022 19:07
Rucipe kaže...

Znači mogu bez straha uzeti LM005, hvala svima na sugestijama. 

Inače taj automobil mi cura vozi pa mislim da ni neće osjetit nikakvu preveliku razliku, bitno mi je samo da dobro staje i drži na mokrom. 

 sve testove sto sam gledao (a gledao sam ih dosta) to su najbolje gume za mokro, jedina konstanta u svim testovima gdje su bile te gume. Na snijegu i ledu kazu da znaju biti losije (u odnosu na ostalu premium konkurenciju). Na kraju sam u uzi izbor uzeo Continental 870P i LM005. LM005 mi sutra stizu :)

Memphis pon 10.10.2022 19:22
pasko kaže...
Što pričaš pobogu blizak vrhunska guma po mokrom guma je jako mekana o kakvoj tvrdoci ti pricas drzi vrhunski i po suhom i na snijegu
Dimenzija 215 50 17

 guma je daleko od mekanog kao i svaki bridgestone ... ali po kiši je dobra.