Pametni satovi i narukvice

Samsung galaxy watch 3 ILI Huawei gt2 pro

Skullscar1989 sri 30.6.2021 08:19

Samsung galaxy watch 3 45mm... Ima li ga netko, iskustva? Skup je ali mi se sviđa jer ima i WiFi te 1 Gb RAM-a i 8 pohrane. A u startu već cca 3.5 GB je iskorišteno. Nisam neki fitnes lik ali želja mi je oduvijek imati neki smartwatch a ovaj je koliko vidim po recenzijama trenutno među najboljima i kad već kupujem onda ću uzeti nešto što valja. E sad, zanima me da li je nekako moguće gledati i youtube na njemu kad sjedim na poslu a pravim se da nešto radim? Tipkanje na Facebook Messengeru? Nažalost baterija mu je mana, punjenje svaki dan ili svaki drugi no opet i nije problem.

 

Dok npr. Huawei gt2 pro ima odličnu bateriju koja se puni možda jednom tjedno ali samo 32 MB memorije i 4 GB prostora za pohranu. Sa default stvarima na njemu malo me brine koliko zapravo ima slobodnog mjesta na kraju. Naravno i cijena mu je manja i sama izrada je kvalitetnija pa je to plus. Može li on na youtube? Haha

 

Ima li netko te satove, općenito mišljenja? Mobitel mi je ulefone armor 3 sa androidom. Vidio sam da gt2 pro dobiva harmony os nadogradnju što će biti veliki napredak

 

 

Edit: eh da, gt2 pro ne može odgovarati na mailove itd jelda? 

 

 

Lijepi Dzoni sri 30.6.2021 08:36

ja imam Samsung Gear S3 Frontier, i bas sam zadovoljan njime, (mada u zadnje vrijeme ne skidam Garmin Fenix 3 sa ruke), jeste da se puni svaki dan na Samsungu, ali ima more opcija, da, gledam you tube na njemu, ima wi fi, mogu odgovarati sms sa sata, kao i primati i slati pozive......ja licno na tvom mjestu bih izabrao taj Samsung galaxy watch 3......

Inace, mislim da se Samsung Gear S3 Frontier POLOVAN moze kupiti vec za 100 do 130 eura......

Skullscar1989 sri 30.6.2021 09:17

mislim da ću i ja. baterija i nije toliki problem, samsungov meni mi se čini brži od gt2 pro a i ima wifi, odgovaranje na mail itd te tu predobru krunu za odabir u izbornicima. gt2 pro nema. cijena za samsung je 2499 u trgovini kod mene ali kao radnik imam 5% popust što iznosi 2375. u zagrebu je najjeftini u linksu za 2100. e sad ne isplati mi se baš vozati tamo i nazad preko 2 sata, autoput i gorivo da bih uštedio možda 100kn na kraju

hrka11 sri 30.6.2021 09:24

Ti bi na satu gledao youtube i vracao mailove? a ne znam....

 

Samo da ti kazem da ces se sa samsungom zajebat i to kako ako ces te stvari radit na satu onda ti baterija nece izdrzat ni 3h.

Ja sam imao samsung frotnier 3 i baterija je katastrofa ni dan ipo nije mogao izdrzat,a ako odem taj dana s biciklom negdje ili trcanje onda ni dan vremena nije mogao izdrzat.

Imao sam samsung active prodao ga nakon 4-5 dana takodjer baterija katastrofa.

Sada imam huawei gt2 i sat je top,zaboravis kad si ga napunio,mogu se javit na njeg,mjeri sve itd...a jos izgleda odlicno.

Skullscar1989 sri 30.6.2021 09:28

nemoj zezati, čak ni dan? ma hebala ih baterija... išli su na malo manje dimenzije i smanjili bateriju a sat je veliki potrošač. i što da sad čovjek na kraju kupi haha? 

 

edit: pro će dobiti harmony os što vjerujem da će mu još malo produžiti bateriju i naravno dodati hrpu stvari za download što se aplikacija tiče. a kako ti je stanje sa unutarnjom pohranom, koliko mjesta uzimaju default stvari na njemu? koliko slobodnog ostaje?

 

 

hrka11 sri 30.6.2021 09:34
Skullscar1989 kaže...

nemoj zezati, čak ni dan? ma hebala ih baterija... išli su na malo manje dimenzije i smanjili bateriju a sat je veliki potrošač. i što da sad čovjek na kraju kupi haha? 

 

 

Ja sam ti napisao svoje iskustvo,a sad ti vidi kako ces...ovo za bateriju nije nikakvi preuvelicavanje imas na int pun k...vezi toga.

Odredi sebi prioritet i onda skontaj sta ces kupit...iskreno ti 10 ili 1 ram na satu su nebitni,svaki sto sam imao sat radi ok.Mislim da ce izlazit nesto jos od huaweia pa provjeri na netu.

Meni je bitan bio izgled,baterija,a svaki sat sve osnovne stvar moze mjerit,radi tog sam presao na huawei...sva ta sranja dodatna na satu budu zanimljiva 1-2 dana i posle ti je nebitno to.

Skullscar1989 sri 30.6.2021 09:44

postoje gt 3 i gt 3 pro ali cijene su paprene. ok, hajmo reći da se odlučim za kupnju jednog od njih. gdje kupiti, koji od ovih dućana ima manje frke oko mogućih problema i garancije? 

 

gt 2 pro

links 1899 kn (akcija još danas)

abrakadabra 1696 kn

bazzar.hr 1899 kn (akcija još danas)

extreme digital 1698 kn

svijet medija 1799 kn

hg shop 1899 kn

 

samsung je skuplji naravno. ali općenito, koja trgovina?

 

Lijepi Dzoni sri 30.6.2021 10:13

....upravo zato što Samsung Gear S3 Frontier nema navigaciju kao što ima Garmin Fenix 3 (da ne nabrajam Fenix 6 pro....), ja sada više nosim Garmina, jer mi treba za planinu, ima i kompas(za razliku od Samsunga koji nema u sebi magnetometar), a sa Garminom nema šanse da zalutate (ako znate iskoristiti sav njegov potencijal). GPS je mnogo precizniji kod Garmina, ukucavanjem koordinata u sat odvest ce vas tacno na lokaciju, greska u metrima je oko 1 do 3 m, dok kod Samsunga tolerancija zna biti i 20-50m. Tako da je meni prioritet navigacija i snalazenje po nepoznatim planinama.....Usput....kod Garmina baterija traje 12 dana......

mrbean sri 30.6.2021 10:29

Koristio sam Samasung Galaxy Watch 3 zadnjih 8 mjeseci (uz P40 Pro).

 

Iskreno, sat je super, brz, ima brdo aplikacija itd. 

Dosta je težak na ruci i neudoban, barem meni. Baterija traje dan do dva maksimalno. 

 

Sada sam uzeo Huawei Watch GT2e i za sada sam prezadovoljan. Baterija 10+ dana, svi sportovi rade bez problema, notifikacije dolaze uredno i osobno čak mi je i bolji od Galaxy Watcha.


Prvo sam mislio neće mi bit problem svaki drugi dan stavit sat na punjač, ali je tlaka postala; mogućnost odgovaranja na poruke sam koristio možda jednom, a pričao na njega možda tri puta.


Pogledaj šta ti treba, šta ćeš realno koristiti i odluči :)

dax-lax sri 30.6.2021 10:29

Sve ovisi na koju primarnu namjenu cilja pokretač teme. Ako je sport u pitanju, onda od garmina nema boljeg. Ako su smart značajke, onda garmin tu i nije baš. Da se ne lažemo, samsung je generalno nešto bolji u watch dijelu od huaweia

Skullscar1989 sri 30.6.2021 10:30

Da, svatko ima nešto što traži kod sata. Meni to za planinarenje ne treba jer sam zadnji put bio tako negdje prije dobrih 15 godina haha. Općenito mi je GT 2 pro ljepši i baterija je veliki bonus. Ali ne može odgovarati na mailove itd. Teška odluka, uzeo bih oba da imam love

dax-lax sri 30.6.2021 10:34
Skullscar1989 kaže...

Da, svatko ima nešto što traži kod sata. Meni to za planinarenje ne treba jer sam zadnji put bio tako negdje prije dobrih 15 godina haha. Općenito mi je GT 2 pro ljepši i baterija je veliki bonus. Ali ne može odgovarati na mailove itd. Teška odluka, uzeo bih oba da imam love

 Uopće ne računaj na tu foru s odgovaranjem na mailove jer to ne budeš koristio zbog načina upisivanja slova. 

gnomisa sri 30.6.2021 10:41

GT2 pro već sada ima app koji mu omogućuje odgovaranje na poruke (predefiniranim porukama). Dobit će Harmony OS i više appova. Galaxy je "punokrvni smartwatch" koji ima gomilu appova i mogućnosti.

ALI. Velika mana galaxy je komatozna baterija koja traje dan i pol max.

Za mene nema dileme. Između ta dva ja  bi uzeo GT2 pro koji ima sve što ti treba (realno meni je bila tlaka pisati poruke na GW2, youtube na malom ekranui sata neću ni komentirati) a baterija mu traje danima.

 

Postupak za instalaciju msg appa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=W7tYWdf1hD4

 

 

 

 

 

Skullscar1989 sri 30.6.2021 11:15

ok.. a što je sa povezivanjem gt 2 pro na android? znači nemam huawei mobitel nego ulefone armor 3, android mrcina kojoj baterija dura 2-3 dana sa pokemon go, messengerom i youtube... jel ima tu kakvih mogućih problema ili nema veze? ide sve preko huawei health app na mobitelu? isto i sa nadogradnjama softwera na satu itd?

 

isprike na stalnim pitanjima ali moram sve saznati haha

dax-lax sri 30.6.2021 11:15
Skullscar1989 kaže...

ok.. a što je sa povezivanjem gt 2 pro na android? znači nemam huawei mobitel nego ulefone armor 3, android mrcina kojoj baterija dura 2-3 dana sa pokemon go, messengerom i youtube... jel ima tu kakvih mogućih problema ili nema veze? ide sve preko huawei health app na mobitelu? isto i sa nadogradnjama softwera na satu itd?

 

isprike na stalnim pitanjima ali moram sve saznati haha

 Jep, radi uredno sa bilo kojim androidom

 

 

PS. -samo ne kreći razmišljati o apple watchu jer ga ne možeš spojiti na išta osim apple-a. Inače su po meni to najbolji smart watchevi ali nemogućnost spajanja na android ubija svrhu

gnomisa sri 30.6.2021 14:27
dax-lax kaže...
Skullscar1989 kaže...

ok.. a što je sa povezivanjem gt 2 pro na android? znači nemam huawei mobitel nego ulefone armor 3, android mrcina kojoj baterija dura 2-3 dana sa pokemon go, messengerom i youtube... jel ima tu kakvih mogućih problema ili nema veze? ide sve preko huawei health app na mobitelu? isto i sa nadogradnjama softwera na satu itd?

 

isprike na stalnim pitanjima ali moram sve saznati haha

 Jep, radi uredno sa bilo kojim androidom

 

 

PS. -samo ne kreći razmišljati o apple watchu jer ga ne možeš spojiti na išta osim apple-a. Inače su po meni to najbolji smart watchevi ali nemogućnost spajanja na android ubija svrhu

 Apple watch baterija traje pola dana. 😁

Lijepi Dzoni sri 30.6.2021 17:59

.....ne znam zašto je problem trajanje te baterije kod Samsunga.....meni to nikad nije smetalo, ionako sam Samsung Gear S3 Frontier koristio svaki dan u gradu, punio sam ga svaki dan naveče, a koristio sam ga maksimalno sa upaljenim Bluetooth, i GPS svaki dan, pa punim i mobilni svaki dan pa mi to ne smeta, ako baš odem na cjelodnevni izlet sa Samsungom ponesem eksterni punjač baterija sa kojim mogu 2x napuniti mobilni i 1x sat Samsung.....tako da mislim da se ne treba mnogo sekirati oko te baterije, a nije da se nisam iznenadio kad sam kupio Garmin Fenix 3 (polovan), i kad sam vidio da mu baterija traje oko 12 dana, znači cijeli dan da mi je uključen GPS i Bluetooth- nema šanse da ispraznim bateriju na Garmin Fenix 3, eh sad, to što ne mogu odgovarat na poruke i na pozive na Garmin-meni lično nije toliko bitno.......(ali sam se isto iznenadio sa čvrstoćom sata Garmin Fenix 3-neuništiv je!).

gnomisa sri 30.6.2021 18:03
Lijepi Dzoni kaže...

.....ne znam zašto je problem trajanje te baterije kod Samsunga.....meni to nikad nije smetalo, ionako sam Samsung Gear S3 Frontier koristio svaki dan u gradu, punio sam ga svaki dan naveče, a koristio sam ga maksimalno sa upaljenim Bluetooth, i GPS svaki dan, pa punim i mobilni svaki dan pa mi to ne smeta, ako baš odem na cjelodnevni izlet sa Samsungom ponesem eksterni punjač baterija sa kojim mogu 2x napuniti mobilni i 1x sat Samsung.....tako da mislim da se ne treba mnogo sekirati oko te baterije, a nije da se nisam iznenadio kad sam kupio Garmin Fenix 3 (polovan), i kad sam vidio da mu baterija traje oko 12 dana, znači cijeli dan da mi je uključen GPS i Bluetooth- nema šanse da ispraznim bateriju na Garmin Fenix 3, eh sad, to što ne mogu odgovarat na poruke i na pozive na Garmin-meni lično nije toliko bitno.......(ali sam se isto iznenadio sa čvrstoćom sata Garmin Fenix 3-neuništiv je!).

 Problem je jer se danas moderni mobiteli napune u sat vremena a satu treba duplo više. Da ne spominjem da mobitel ima kudikamo veći ekran i više funkcija. Satovi sa masu aplikacijai senzora troše bateriju i to je to za sada. Huawei je to dobro odmjerio ali eto sad Huawei watch 3 isto ne traje duže od 4 dana kad koristi sve one appove i silna sranja. Meni je to bezveze, sta nikad neće zamijeniti mobitel i potpuno je debilno pokušavati na njemu gledati youtube i sl. Pisanje poruka je meni bila tlaka na Galaxy watchu i tu ne vidim koji je to benefit. Razgovori su ok, kao i čekiranje notifikacija i poruka. Tebi svaka čast ako okolo hodaš sa powerbankom.

Lijepi Dzoni sri 30.6.2021 18:19
gnomisa kaže...
 Tebi svaka čast ako okolo hodaš sa powerbankom.

 pa da, kad god krenem u planinu(planinarenje) uvijek nosim eksterni punjač, to čak i svi preporučuju!. I ja preporučujem ako se bavite planinarenjem da OBAVEZNO NABAVITE i ponesete ext.power bank......a sada za Garmin mi i ne treba, kao što sam napisao-nema šanse da se isprazni baterija bilo šta da je uključeno na Garminu......a za mobilni vjerovatno će mi trebati ext.punjač-kad krenem u planinu !

gnomisa sri 30.6.2021 20:08
Lijepi Dzoni kaže...
gnomisa kaže...
 Tebi svaka čast ako okolo hodaš sa powerbankom.

 pa da, kad god krenem u planinu(planinarenje) uvijek nosim eksterni punjač, to čak i svi preporučuju!. I ja preporučujem ako se bavite planinarenjem da OBAVEZNO NABAVITE i ponesete ext.power bank......a sada za Garmin mi i ne treba, kao što sam napisao-nema šanse da se isprazni baterija bilo šta da je uključeno na Garminu......a za mobilni vjerovatno će mi trebati ext.punjač-kad krenem u planinu !

 Odlazak na cijeli dan u prirodu je ok ponijeti powerbank. Ja ti govorim da apple watch iscuri bilo gdje u roku par sati. To je loše. Općenito satovi kojima je autonomija ispod tjedan dana nisu isplativi, po mom mišljenju. Ne možeš uspoređivati mobitel i sat. Mobiteli se puno brže pune i imaju puno više funkcija i puno veći ekran. Satovi imaju puno manje funkcija i manje ekrane i nedopustivo je da im baterija crkne za dan-dva iličak za par sati kao kod apple watcha. Nositi okolo powerbank svaki dan po gradu nema smisla, niti je praktično da ne kažem komično i poništava praktičnost pametnih satova.

Skullscar1989 sri 30.6.2021 21:36

Ali glupo je što trpaju sve i svašta u satove i mobitele a baterije užas. Stara Xperia je bila na punjaču 2 puta dnevno. Sadašnji ulefone jednom svaka 2-3 dana. Od 0 do 100% mu treba malo preko 4 sata ali to odradim preko noći. Ne bih volio otići negdje na dan ili 2 i slučajno zaboraviti punjač za sat. Onda imam sat koji služi za ukras. Zato sam odlučio da ću kupiti GT 2 pro. Upravo je baterija bila presudna za odluku a doći će i nadogradnja za harmony os što će sigurno donijeti neke novine. Hvala svima za savjete.

gnomisa čet 1.7.2021 11:54
Skullscar1989 kaže...

Ali glupo je što trpaju sve i svašta u satove i mobitele a baterije užas. Stara Xperia je bila na punjaču 2 puta dnevno. Sadašnji ulefone jednom svaka 2-3 dana. Od 0 do 100% mu treba malo preko 4 sata ali to odradim preko noći. Ne bih volio otići negdje na dan ili 2 i slučajno zaboraviti punjač za sat. Onda imam sat koji služi za ukras. Zato sam odlučio da ću kupiti GT 2 pro. Upravo je baterija bila presudna za odluku a doći će i nadogradnja za harmony os što će sigurno donijeti neke novine. Hvala svima za savjete.

 Pa čuj, ekrani su sve veći (i sa sve više Hza), aplikacije sve moćnije, mogućnosti sve veće a tehnologija baterija nije puno napredovala. Ok sad imaš bar punjenje od 33W ili čak i preko 60W pa se mob napuni za čas. Sad su počeli stavljati i baterije od preko 5000 mAh...

dax-lax čet 1.7.2021 12:28

Mogu reći iz prve ruke da apple watch 3 bez brige izdrži do spavanja u normalnom modu. Znači, notifikacije, otkucaji i tak te klasične dnevne radnje. Ako govoriš o ful praćenju i sportu, mjuzi, garmin u speckama govori da je u tim modovima oko 20 sati baterija. Imam i neki socijalni xiaomi watch lite i na njemu mi baterija drži od 10-14 dana ali ako pokrenem neku vježbu s praćenjem i svim mjerenjima, ubijem ga u pola dana bez pitanja. Garmin traje nešto dulje opčeniti, ali za cijenu koju se prodaje i treba.

dax-lax pet 2.7.2021 14:27
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...

Mogu reći iz prve ruke da apple watch 3 bez brige izdrži do spavanja u normalnom modu. 

 I to je super?

 Pa, ako mob punim svaki dan, ne vidim neku veliku kritiku da to isto radim i sa satom. Ako ćemo općenito, naravno da je to sve kitanac.