Fotoaparati

Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Praedator pet 29.3.2013 02:15

Pozdrav fotografima :)

 

Trebam pomoc u odabiru digitalnog fotoaparata do 2000kn, trebam HD kvalitetne slike i punjivu bateriju ako je moguce.

Nerazumijem se u aparate pa molim objasnjenja za laika.

Vas savjet koji je best buy.

Canon, Nikon, Olympus...

 

Bio bi koristen za privatnu upotrebu, nista profesionalno. Vecinom nepokretni objekti, sport mozda tu i tamo.

Ali nesto izgledaom kao na slici, da to izgleda kao fotoaparat a ne kao mobitel {#}

 

 

Hvala

Stjepanj pet 29.3.2013 10:36

pa za te novce koji god da izaberes neces pogrijesiti ali doslovno, no postavlja se drugo pitanje:) za te se novce vec moze naci polovni dslr:) pa razmisli jer taj kompakt nije zapravo pravi kompakt jer nestane u đep a nedaje nista znacajno bolje karakteristike osim veceg zuma i nekih sitnica! pa kad vec oces velike kompakte pa pocasti se dslr-om:)!LP

Praedator pet 29.3.2013 16:08
Stjepanj kaže...
pa za te novce koji god da izaberes neces pogrijesiti ali doslovno, no postavlja se drugo pitanje:) za te se novce vec moze naci polovni dslr:) pa razmisli jer taj kompakt nije zapravo pravi kompakt jer nestane u đep a nedaje nista znacajno bolje karakteristike osim veceg zuma i nekih sitnica! pa kad vec oces velike kompakte pa pocasti se dslr-om:)!LP

Znaci da trazim polovni?

 

A koji model? Nikon mi je nekako najdrazi ali moze i Canon i Olympus.

 

A dslr nemam pojma sta znaci {#}

Dud pet 29.3.2013 16:30

Ako ti nije hitno, proguglaj si što je superzoom, bridge a što je dslr. Mislim da za te nove možeš kupiti ok novi superzoom fotić, (možeš jako zumirat bez kupovine skupih objektiva) koji snima hd video, i daje ok slike. Ali ako želiš brzinu(npr za sport) ili ako želiš slikat u lošim uvjetima onda preporučam polovni dslr, samo pitanje je što možeš kupiti za te novce. Večinom nešto starije generacije ili nešto mrvicu bolje ali bez objektiva, što je dodatni trošak od 500- pa na više kuna. Što se tiće marke, gle svaki je dobar sa današnjom tehnologijom teško ćeš fulat. Nikon i Canon su mainstreem pa Olympus itd. U svakom slučaju guglaj idi na utubu i prouči da vidiš što ti treba. Npr http://www.youtube.com/watch?v=rfnv9pRUJrU

 

Praedator pet 29.3.2013 16:48

Hvala, mislim da mi dslr ipak netreba, to je za kucne potrebe {#} (mislim meni treba za kucne potrebe)

 

Jedino bih molio onda neki model od Nikon ili Canon za prijedlog, savjet, iskustvo bilo sto.

 

I kakav je ovaj i dali mogu dobiti nesto bolje za te novce?

 

http://www.instar-informatika.hr/canon-ps-sx500-is-16mpx-30x-3-lcd/can-foto-sx500

 

ili ovaj

 

http://www.instar-informatika.hr/olympus-sp-820uz-crni/02430125

 

 

EDIT: vidim da canon ima 60x zoom a olympus 40x.

 

Sta od ta dva? 

rambox pet 29.3.2013 17:19
Praedator kaže...

Hvala, mislim da mi dslr ipak netreba, to je za kucne potrebe {#} (mislim meni treba za kucne potrebe)

 

Jedino bih molio onda neki model od Nikon ili Canon za prijedlog, savjet, iskustvo bilo sto.

 

I kakav je ovaj i dali mogu dobiti nesto bolje za te novce?

 

http://www.instar-informatika.hr/canon-ps-sx500-is-16mpx-30x-3-lcd/can-foto-sx500

S obzirom na veliki optički Zoom od 30X, taj Canon je dobar izbor za tu lovu vezano za tvoje potrebe tu nema nikakvih problema.No moraš imat u vidu da taj fotič ima CCD foto čip, a ne recimo Backlit CMOS čip s kojm bi imao bolje fotke i manje šuma na večim ISO postavkama.

 

Uz sve to taj Canon model ima nešto stariji Canon DIGIC4 procesor, dok noviji i bolji Canon fotiči koriste Canon DIGIC5 procesor što im omogučuje brzinu snimanja od 10 fotki u sekundi. Eto sad če uskoro izač Canon fotiči sa Canon DIGIC6 procesorom, a prvi modeli koji če udomit taj novi procesor su kompaktni Powershot SX270/280HS.Cool

 

Pogledaj šta sam spomenul u tom postu, na drugom linku vezano za Li-ion baterije jer češ trebat kupit dodatnu bateriju to sigurno.{#}

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx500_is_review/

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/pomozite-izabrati-fotoaparat/182755.aspx?page=0&jumpto=3541105&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

 

Praedator pet 29.3.2013 17:22
rambox kaže...
Praedator kaže...

Hvala, mislim da mi dslr ipak netreba, to je za kucne potrebe {#} (mislim meni treba za kucne potrebe)

 

Jedino bih molio onda neki model od Nikon ili Canon za prijedlog, savjet, iskustvo bilo sto.

 

I kakav je ovaj i dali mogu dobiti nesto bolje za te novce?

 

http://www.instar-informatika.hr/canon-ps-sx500-is-16mpx-30x-3-lcd/can-foto-sx500

S obzirom na veliki optički Zoom od 30X, taj Canon je dobar izbor za tu lovu vezano za tvoje potrebe tu nema nikakvih problema.No moraš imat u vidu da taj fotič ima CCD foto čip, a ne recimo Backlit CMOS čip s kojm bi imao bolje fotke i manje šuma na večim ISO postavkama.

 

Uz sve to taj Canon model ima nešto stariji Canon DIGIC4 procesor, dok noviji i bolji Canon fotiči koriste Canon DIGIC5 procesor što im omogučuje brzinu snimanja od 10 fotki u sekundi. Eto sad če uskoro izač Canon fotiči sa Canon DIGIC6 procesorom, a prvi modeli koji če udomit taj novi procesor su kompaktni Powershot SX270/280HS.Cool

 

Pogledaj šta sam spomenul u tom postu, na drugom linku vezano za Li-ion baterije jer češ trebat kupit dodatnu bateriju to sigurno.{#}

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx500_is_review/

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/pomozite-izabrati-fotoaparat/182755.aspx?page=0&jumpto=3541105&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

 

Sad si me samo zbunio totalno {#}

 

Navedi mi koji da kupim a da nepogrijesim, a ne sta ce mi trebati ili sta ima a sta nema, nista ti ja to nekuzim u fotoaparate, 

samo zelim biti zadovoljan sa potrosenih 2000kn.

barisic_sb pet 29.3.2013 17:31

http://www.avmax.hr/fotoaparat-canon-powershot-sx220-hs-grey~proizvod_6197.html

 

ja kad sam uzimo nedavno onda sam došo do ovog modela, canon sx220hs, nakon malo istraživanja po netu...

uglavnom super je fotic...video je prva liga, fullHD, slike su isto super, pogotovo kad ga stavis na manual mod pa se malo igraš s postavkama,

ali i na auto su isto ok...baterija je ona punjiva, kao što si naveo u prvom postu...a cijena je nekih 1500, kako gdje...negdje je cijena i 2500, ne

kužim to baš, al dobro...nebitno...dakle ostane ti još 500 kn za pivo :)

Praedator pet 29.3.2013 18:04
barisic_sb kaže...

http://www.avmax.hr/fotoaparat-canon-powershot-sx220-hs-grey~proizvod_6197.html

 

ja kad sam uzimo nedavno onda sam došo do ovog modela, canon sx220hs, nakon malo istraživanja po netu...

uglavnom super je fotic...video je prva liga, fullHD, slike su isto super, pogotovo kad ga stavis na manual mod pa se malo igraš s postavkama,

ali i na auto su isto ok...baterija je ona punjiva, kao što si naveo u prvom postu...a cijena je nekih 1500, kako gdje...negdje je cijena i 2500, ne

kužim to baš, al dobro...nebitno...dakle ostane ti još 500 kn za pivo :)

Nesvida mi se dizajn, volim da je masivan :)

 

Mislim da cu uzeti Canon iz drugog posta.

rambox pet 29.3.2013 18:12
Praedator kaže...

 

 

Sad si me samo zbunio totalno {#}

 

Navedi mi koji da kupim a da nepogrijesim, a ne sta ce mi trebati ili sta ima a sta nema, nista ti ja to nekuzim u fotoaparate, 

samo zelim biti zadovoljan sa potrosenih 2000kn.

Onda se lako zbuniš bez razloga,Izlanuo se sve sam ti napisal a imaš i test onog fotiča kojeg si linkal dakle samo čitaj i to je to.Cool

barisic_sb kaže...

http://www.avmax.hr/fotoaparat-canon-powershot-sx220-hs-grey~proizvod_6197.html

 

ja kad sam uzimo nedavno onda sam došo do ovog modela, canon sx220hs, nakon malo istraživanja po netu...

uglavnom super je fotic...video je prva liga, fullHD, slike su isto super, pogotovo kad ga stavis na manual mod pa se malo igraš s postavkama,

ali i na auto su isto ok...baterija je ona punjiva, kao što si naveo u prvom postu...a cijena je nekih 1500, kako gdje...negdje je cijena i 2500, ne

kužim to baš, al dobro...nebitno...dakle ostane ti još 500 kn za pivo :)

To je malo stariji model, no ipak ima Backlit CMOS čip a tu su i manulane kontrole da kaj drugo.No ja bi ipak preporučil da preskoči SX220 HS, kupnja fotiča nije velika hitnost samo polako i sigurno nek izabere neki noviji Canon model.{#}

rambox pet 29.3.2013 18:37
Praedator kaže...
barisic_sb kaže...

http://www.avmax.hr/fotoaparat-canon-powershot-sx220-hs-grey~proizvod_6197.html

 

ja kad sam uzimo nedavno onda sam došo do ovog modela, canon sx220hs, nakon malo istraživanja po netu...

uglavnom super je fotic...video je prva liga, fullHD, slike su isto super, pogotovo kad ga stavis na manual mod pa se malo igraš s postavkama,

ali i na auto su isto ok...baterija je ona punjiva, kao što si naveo u prvom postu...a cijena je nekih 1500, kako gdje...negdje je cijena i 2500, ne

kužim to baš, al dobro...nebitno...dakle ostane ti još 500 kn za pivo :)

Nesvida mi se dizajn, volim da je masivan :)

 

Mislim da cu uzeti Canon iz drugog posta.

Ako misliš kupit Canon Powershot SX500 IS onda to napravi u Protis tam je jeftiniji. Za razliku cijene u odnosu na Inistar dučan, moš si kupit još jednu dodatnu bateriju i onda nema problema.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-sx500-is-16mpx-30x-3-lcd/63559

 

http://www.webshop.fotosvijet.com/baterije-i-punjaci/zamjenske-baterije-li-ion-i-nimh/canon/baterija-canon-nb-6l-1000mah

rambox sub 30.3.2013 02:12
Praedator kaže...

rambox hvala.

Ali uzet cu ga u centro.hr.

 

Nisam bas na ti sa online trgovinama ako me kuzis.

 

Hvala na pomoci svima.

Kupi ga di hočeš samo da je jeftinije, a kolko vidim u Centro.hr je okvirno ista cijena ko u Protis pa nema frke.Cool

Praedator sub 30.3.2013 02:13
rambox kaže...
Praedator kaže...

rambox hvala.

Ali uzet cu ga u centro.hr.

 

Nisam bas na ti sa online trgovinama ako me kuzis.

 

Hvala na pomoci svima.

Kupi ga di hočeš samo da je jeftinije, a kolko vidim u Centro.hr je okvirno ista cijena ko u Protis pa nema frke.Cool

Samo jos jedno pitanje, ta punjiva baterija, koliko inace traju bez blica? Otprilike.

100-200 slika??

rambox sub 30.3.2013 02:27
Praedator kaže...

Samo jos jedno pitanje, ta punjiva baterija, koliko inace traju bez blica? Otprilike.

100-200 slika??

Za taj fotič koji ti misliš uzet,Nevinašce Canon kaže u idealnim uvjetima maksimalno 195 fotki s tom njegovom baterijom.No u praksi ništa nije idealno ko na papiru, ako uspiješ napravit 150 fotki s jedim punjenjem baterije bit če super jer Blic i Optičko zumiranje/tj motor itekako troši bateriju.

 

Sve sam to več spomenul u onom postu oko baterija, koji sam prije linkal uglavnom uzmi si dvije dodatne zamjenske baterije to je 160kn i onda bude ok.U Canon punjaču jedna takva baterija se napuni za dva sata a to je prilično brzo i nema problema.{#}

Praedator sub 30.3.2013 02:34
rambox kaže...
Praedator kaže...

Samo jos jedno pitanje, ta punjiva baterija, koliko inace traju bez blica? Otprilike.

100-200 slika??

Za taj fotič koji ti misliš uzet,Nevinašce Canon kaže u idealnim uvjetima maksimalno 195 fotki s tom njegovom baterijom.No u praksi ništa nije idealno ko na papiru, ako uspiješ napravit 150 fotki s jedim punjenjem baterije bit če super jer Blic i Optičko zumiranje/tj motor itekako troši bateriju.

 

Sve sam to več spomenul u onom postu oko baterija, koji sam prije linkal uglavnom uzmi si dvije dodatne zamjenske baterije to je 160kn i onda bude ok.U Canon punjaču jedna takva baterija se napuni za dva sata a to je prilično brzo i nema problema.{#}

Canon it is{#}

 

Blic cu rijetko koristiti i po preporuci uzeti jos jednu bateriju.

Punjenje od 2 sata je super.

A posto cu ga maziti kao bebu necu ga forsirati, kao sto sam rekao biti ce za kucnu upotrebu, tu i tamo koja vanjska fotka.

 

Eto to je to, hvala puno.

BlueMax sub 30.3.2013 02:41

Mozda kasno upadam ali savjet vam je da bjezite sto dalje od tih superzoom aparata. Kombinacija malog senzora, velikog zooma i napucanih megapixela je savrsen recept za losu fotografiju. Pogotovo ako se namjerava fotografirati iz ruke a ne sa stativa.

Razmislite i o tome koliko vam odgovara relativno veliki fotoaparat sa losom fotografijom koji ce vam vise vremena provesti u ormaru nego uz vas u odnosu na kompaktni fotoaparat koji stane u djep, nosite ga svugdje sa sobom i uz to jos ima puno bolju kvalitetu fotografije.

Trenutno na nasem trzistu najbolji aparat za 2000kn je Olympus XZ-1 a ni za 3000kn se ne moze kupiti nista bolje od njega. Znaci ili dobar kompakt ili SLR, ovisno o tome da li zelte aparat uvijek imati uz sebe ili ciljano tegliti veliki aparat u korist bolje fotografije.

Svi modeli spomenuti u ovoj temi su losa kupovina.

Praedator sub 30.3.2013 02:44
BlueMax kaže...

Mozda kasno upadam ali savjet vam je da bjezite sto dalje od tih superzoom aparata. Kombinacija malog senzora, velikog zooma i napucanih megapixela je savrsen recept za losu fotografiju. Pogotovo ako se namjerava fotografirati iz ruke a ne sa stativa.

Razmislite i o tome koliko vam odgovara relativno veliki fotoaparat sa losom fotografijom koji ce vam vise vremena provesti u ormaru nego uz vas u odnosu na kompaktni fotoaparat koji stane u djep, nosite ga svugdje sa sobom i uz to jos ima puno bolju kvalitetu fotografije.

Trenutno na nasem trzistu najbolji aparat za 2000kn je Olympus XZ-1 a ni za 3000kn se ne moze kupiti nista bolje od njega. Znaci ili dobar kompakt ili SLR, ovisno o tome da li zelte aparat uvijek imati uz sebe ili ciljano tegliti veliki aparat u korist bolje fotografije.

Svi modeli spomenuti u ovoj temi su losa kupovina.

{#} ma izludit cu {#}

 

 

EDIT: BlueMax daj mi neki model od Canona ili Nikona u toj cijeni onda. Olympus mi nije bas nesto po izgledu.

 

hvala

BlueMax sub 30.3.2013 02:50

Smiri se, popij pivicu, sakrij od sebe lovu da ne ode na nesto trece i onda dobro razmisli sta tocno trebas tj. koju vrstu fotoaparata.

Preporucam ti i da prolistas desetak zadnih stranica ove teme prije kupovine: http://www.forum.hr/showthread.php?t=13550

Tu ima dosta primjera fotografija slikanih sa raznim aparatima.

takodjer dobra stranica za informiranje o modelima: http://www.photographyblog.com/reviews/

Najbitnije je da odlucis da li ti vise znaci dojam robusnosti koji superzoom aparati ostavljaju (na webu, dok ih ne uzmes u ruku) ili prakticnost i kvaliteta fotografija.

BlueMax sub 30.3.2013 02:54
Praedator kaže...

{#} ma izludit cu {#}

 

 

EDIT: BlueMax daj mi neki model od Canona ili Nikona u toj cijeni onda. Olympus mi nije bas nesto po izgledu.

 

hvala

Ne mogu ti dati prijedlog modela zasnovan na izgledu aparata. Moje poimanje fotografije ide u smijeru izgleda fotografije a ne aparata.

 

rambox sub 30.3.2013 04:05
Praedator kaže...
rambox kaže...

Za taj fotič koji ti misliš uzet,Nevinašce Canon kaže u idealnim uvjetima maksimalno 195 fotki s tom njegovom baterijom.No u praksi ništa nije idealno ko na papiru, ako uspiješ napravit 150 fotki s jedim punjenjem baterije bit če super jer Blic i Optičko zumiranje/tj motor itekako troši bateriju.

 

Sve sam to več spomenul u onom postu oko baterija, koji sam prije linkal uglavnom uzmi si dvije dodatne zamjenske baterije to je 160kn i onda bude ok.U Canon punjaču jedna takva baterija se napuni za dva sata a to je prilično brzo i nema problema.{#}

Canon it is{#}

 

Blic cu rijetko koristiti i po preporuci uzeti jos jednu bateriju.

Punjenje od 2 sata je super.

A posto cu ga maziti kao bebu necu ga forsirati, kao sto sam rekao biti ce za kucnu upotrebu, tu i tamo koja vanjska fotka.

 

Eto to je to, hvala puno.

Ako tak misliš koristit taj fotič, onda taj model nemoj niti kupovat več traži neki znatno jeftiniji model kak sam rekel bez žurbe i kupovine na brzinu.Cool

BlueMax kaže...

Mozda kasno upadam ali savjet vam je da bjezite sto dalje od tih superzoom aparata. Kombinacija malog senzora, velikog zooma i napucanih megapixela je savrsen recept za losu fotografiju. Pogotovo ako se namjerava fotografirati iz ruke a ne sa stativa.

Razmislite i o tome koliko vam odgovara relativno veliki fotoaparat sa losom fotografijom koji ce vam vise vremena provesti u ormaru nego uz vas u odnosu na kompaktni fotoaparat koji stane u djep, nosite ga svugdje sa sobom i uz to jos ima puno bolju kvalitetu fotografije.

Trenutno na nasem trzistu najbolji aparat za 2000kn je Olympus XZ-1 a ni za 3000kn se ne moze kupiti nista bolje od njega. Znaci ili dobar kompakt ili SLR, ovisno o tome da li zelte aparat uvijek imati uz sebe ili ciljano tegliti veliki aparat u korist bolje fotografije.

Svi modeli spomenuti u ovoj temi su losa kupovina.

Uloženo i dobiveno kad pogledaš sve opcije koje nudi,Nevinašce to je preskup fotič/ili loše izbalansirane mogučnosti ok ima prednost u Maximum Aperture 1.8-2.5 te veliki CCD Senzor od 1/1.63 inch to mu je glavna udarna prednost normalno.

 

Kaj se tiče mana to su naveli na donjem linku, i da uz njega ide onaj nezgodan problem da ne dobiš normalan punjač za bateriju več se ona USB/puni u samom fotiču a to je itekakva mana.Za jedan fotič s tolikom cijenom ima premali Optički Zoom samo 4X, tu nema oprosta Olimpus je itekak podbacio jer je to mnogima ipak vrlo bitno na takvim fotičima tih dimenzija.

 

http://www.dpreview.com/reviews/OlympusXZ1/12

 

http://www.jeftinije.hr/foto/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/olympus-digitalni-fotoaparat-xz-1-crni_-_CX00184799

 

Nije da blatim Olimpus ali hm jel,Izlanuo se za jedan takav fotič brzina zatvarača od /2000 sec to je itekak presporo fučkaj ga sad.Treba i spomenut da taj Olimpus, ima brzinu snimanja od samo 2 fotke u sekundi na punoj rezoluciji od 10 Megapixela. Za usporedbu Canon Powershot SX240HS koji košta 1500kn, može snimit 10 fotki u sekundi na svojoj punoj rezoluciji od 12 megapixela. Tajaj Canon model ima največu brzinu zatvarača od /3200 Sec, i da tu je vrlo impresivan 20X Optički Zoom i odlična Optička stabilizacija slike kod snimanja videa.Cool

 

Taj Canon Powershot SX240HS, kojeg sam spomenul bio bi jako dobar izbor ali samo pod uvjetom da nema jednu nezgodnu manu. Cijela ta serija dakle SX240HS/SX260HS, ima problema sa ugrađenim mikrofonom puno previše smetnji i šumova te pištanje na video snimci jednostavno rečeno loš zvuk s ugrađenog mikrofona.Imal sam taj fotič kod sebe doma, kupil sam ga nedavno no pošto je meni video snimanje bitno moral sam ga reklamirat nema druge. Svi novi modeli koje sam dobil nakon reklamacije, imali su isti problem kaj moš ništa fučkaj ga sad tak da preporuka tog Canon modela ne dolazi u obzir normalno.{#}{#}

BlueMax sub 30.3.2013 08:44

Rambox, palis se na brojke u tehnickim specifikacijama kao malo dijete. Osnovni kriterij koliko je neki aparat dobar je koliko je dobra fotografija koju radi.

Koliko znas o fotografiji najbolje govori to da si covjeku koji je rekao kako mu je aparat za kucnu upotrebu a rijetko za vani preporucio da kupi jeftiniji model.  Upravo je kucna indoor upotreba najtezi zadatak za digitalni aparat i upravo je to podrucje u kojem zoom ne znaci nista osim losije kvalitete fotografije. Jel znas ti koliki je f u tele podrucju jeftinih aparata sa 20x, 30x i vise max zoomom?

Ja sam tu skolu prosao puno ranije i sam se palio na pogresne brojke u specifikacijama.

 Preskup aparatic? Olympus podbacio? Sta bi onda rekao na Canon S100 ili S110 koji kostaju preko 3000kn i sigurno su bolji od svih modela koji si spominjao u ovoj temi. Ili kralja kompakt klase Fuji X100 koji kosta 6500kn, milijun puta je proglasen za najbolji fotoaparat na ovoj planeti i (pazi sad ovo!) ima zoom od - 0X (citaj nula puta, uopce nema zoom). Tu je Fuji podbacio, jel? Nis ne valja {#}

 

Mislim da je ipak velika razlika u izboru da li poslusati nekoga ko se s digitalnom fotografijom bakce od 1998 i kroz cije je ruke do sad proslo na stotine aparatata ili nekoga ko se pali na nebitne specifikacije a sebi kupi SX240HS.

 

 

Slazem se da punjac nije XZ-1 bas najsretnije rjesenje ali s obzirom na ostale kvalitete koje ima to ne da nije skup aparat nego je prejeftin aparat za ono sto pruza.

Praedator sub 30.3.2013 09:01

ok ok, nemojte se prepirati, uzimajuci u obzir da sam do sada slikao mobitelom ovaj Canon ce biti revolucija.

a ima sve sto trazim, blic, zoom, punjivu bateriju i dobro izgleda, barem meni.

 

Tako da definitivno uzimam njega, za moj prvi fotoaparat mislim da je izbor ok. 

rambox sub 30.3.2013 13:31
BlueMax kaže...

Rambox, palis se na brojke u tehnickim specifikacijama kao malo dijete. Osnovni kriterij koliko je neki aparat dobar je koliko je dobra fotografija koju radi.

Koliko znas o fotografiji najbolje govori to da si covjeku koji je rekao kako mu je aparat za kucnu upotrebu a rijetko za vani preporucio da kupi jeftiniji model. Upravo je kucna indoor upotreba najtezi zadatak za digitalni aparat i upravo je to podrucje u kojem zoom ne znaci nista osim losije kvalitete fotografije. Jel znas ti koliki je f u tele podrucju jeftinih aparata sa 20x, 30x i vise max zoomom?

Ja sam tu skolu prosao puno ranije i sam se palio na pogresne brojke u specifikacijama.

 Preskup aparatic? Olympus podbacio? Sta bi onda rekao na Canon S100 ili S110 koji kostaju preko 3000kn i sigurno su bolji od svih modela koji si spominjao u ovoj temi. Ili kralja kompakt klase Fuji X100 koji kosta 6500kn, milijun puta je proglasen za najbolji fotoaparat na ovoj planeti i (pazi sad ovo!) ima zoom od - 0X (citaj nula puta, uopce nema zoom). Tu je Fuji podbacio, jel? Nis ne valja {#}

 

Mislim da je ipak velika razlika u izboru da li poslusati nekoga ko se s digitalnom fotografijom bakce od 1998 i kroz cije je ruke do sad proslo na stotine aparatata ili nekoga ko se pali na nebitne specifikacije a sebi kupi SX240HS.

 

 

Slazem se da punjac nije XZ-1 bas najsretnije rjesenje ali s obzirom na ostale kvalitete koje ima to ne da nije skup aparat nego je prejeftin aparat za ono sto pruza.

Nisi shvatio poantu uopče šta znači uloženo i dobiveno,Nevinašce kaj se tiče svih specifikacija i mogučnosti aparata te opreme koju dobiš uz fotič za 2000kuna.Da mirne ruke mogu reč da je Olimpus podbacio s tim XZ-1, jer ne nudi dobar cijeli paket i to je tak 1000% mislim 4X Optički Zoom na fotiču od 2000+kuna pa to je smješno. Usput Olimpus gamad je škrta na posebnom punjaču, koji košta 150-200kn ako ga hočeš kupit slabo ti znaš kaj znači uloženo i dobiveno kolko ja vidim.Smijeh

 

Znam ja puno o fotkanju itekak bez brige,Nevinašce kratkovidan si u procjeni šta ko zna i to debelo fučkaj ga sad.Ja sam procjenil da njemu za ovo kaj če on fotkat, na kraju ipak ne treba fotič od 2000kn s obzirom šta je rekel.To može dobro odradit i znatno jeftiniji fotič itekak bez frke tu je poanta svega bez greške

 

Nijedne specifikacije nisu nebitne, to su tebi nebitne no drugome nisu ako neki korisnik traži i hoče veči Optički Zoom na fotiču od 2000kn šta može ponudit taj Olipmus ništa. Tu je samo 4X Optički Zoom, to je čista mizerija koju dobiš na fotiču od 500kn ili si i to možda zaboravil jel.Cool

 

Ako su tehnikalije nebitne fučkaj ga, zašto onda stari Nikon D200 s kojim sam znal dost fotkat(nije moj več posuđeni)ima brzinu zatvarača od /8000 sec to je sigurno samo za ukras?Ko drugo brzina kojom neki fotič snima, dakle kolko fotki može ispucat u sekundi je itekak bitna u presudnoj situaciji nije to isto znači 2 vs 10 fotki u sekundi na maksimalnoj rezoluciji to je isto jel?{#}

 

Kaj se tiče Canon Powershot SX240HS, to je itekak dobar fotič(Googlaj) tj bio bi odlično rješenje uloženo i dobiveno itekak da nije mikrofon u banani.No Canon je zasral s mikrofonom, nabijem ih smotane da ne bi mislil kak sam prema njima nježan ja svakome ili nekoj firmi dam po zasluzi nema milosti.{#}

 

Zakaj uopče spominješ fotič za 6500kn, tj taj Fuji X100 u ovoj temi kad to nema veze s ničim i cijenom o kojoj mi govorimo?Uostalom taj fotič može snimat genijalne fotke, što i radi ali takav paket od kompaktnog fotiča bez Optičkog Zoom-a večinu normalnih korisnika uopče ne zanima a o cijeni da ne govorim.

 

Ajd da te malo testiram jel kolko si upučen, koji fotič je trenutno daleko najbolji omjer uloženo i dobiveno u jeftikaner klasi fotiča. Znači tražimo novi fotič a da košta oko 500kn, znači jeftikaner i zbog čega je taj određeni model najbolja opcija u toj cijenovnom rangu te koju odličnu opciju on ima a njegovi suparnici nemaju?{#}

 

 

 

 

BlueMax sub 30.3.2013 16:14
rambox kaže...

Nisi shvatio poantu uopče šta znači uloženo i dobiveno,Nevinašce kaj se tiče svih specifikacija i mogučnosti aparata te opreme koju dobiš uz fotič za 2000kuna.Da mirne ruke mogu reč da je Olimpus podbacio s tim XZ-1, jer ne nudi dobar cijeli paket i to je tak 1000% mislim 4X Optički Zoom na fotiču od 2000+kuna pa to je smješno. Usput Olimpus gamad je škrta na posebnom punjaču, koji košta 150-200kn ako ga hočeš kupit slabo ti znaš kaj znači uloženo i dobiveno kolko ja vidim.Smijeh

 

Znam ja puno o fotkanju itekak bez brige,Nevinašce kratkovidan si u procjeni šta ko zna i to debelo fučkaj ga sad.Ja sam procjenil da njemu za ovo kaj če on fotkat, na kraju ipak ne treba fotič od 2000kn s obzirom šta je rekel.To može dobro odradit i znatno jeftiniji fotič itekak bez frke tu je poanta svega bez greške

 

Nijedne specifikacije nisu nebitne, to su tebi nebitne no drugome nisu ako neki korisnik traži i hoče veči Optički Zoom na fotiču od 2000kn šta može ponudit taj Olipmus ništa. Tu je samo 4X Optički Zoom, to je čista mizerija koju dobiš na fotiču od 500kn ili si i to možda zaboravil jel.Cool

 

Ako su tehnikalije nebitne fučkaj ga, zašto onda stari Nikon D200 s kojim sam znal dost fotkat(nije moj več posuđeni)ima brzinu zatvarača od /8000 sec to je sigurno samo za ukras?Ko drugo brzina kojom neki fotič snima, dakle kolko fotki može ispucat u sekundi je itekak bitna u presudnoj situaciji nije to isto znači 2 vs 10 fotki u sekundi na maksimalnoj rezoluciji to je isto jel?{#}

 

Kaj se tiče Canon Powershot SX240HS, to je itekak dobar fotič(Googlaj) tj bio bi odlično rješenje uloženo i dobiveno itekak da nije mikrofon u banani.No Canon je zasral s mikrofonom, nabijem ih smotane da ne bi mislil kak sam prema njima nježan ja svakome ili nekoj firmi dam po zasluzi nema milosti.{#}

 

Zakaj uopče spominješ fotič za 6500kn, tj taj Fuji X100 u ovoj temi kad to nema veze s ničim i cijenom o kojoj mi govorimo?Uostalom taj fotič može snimat genijalne fotke, što i radi ali takav paket od kompaktnog fotiča bez Optičkog Zoom-a večinu normalnih korisnika uopče ne zanima a o cijeni da ne govorim.

 

Ajd da te malo testiram jel kolko si upučen, koji fotič je trenutno daleko najbolji omjer uloženo i dobiveno u jeftikaner klasi fotiča. Znači tražimo novi fotič a da košta oko 500kn, znači jeftikaner i zbog čega je taj određeni model najbolja opcija u toj cijenovnom rangu te koju odličnu opciju on ima a njegovi suparnici nemaju?{#}

 

 

 

 

Vidi se da se nikad ozbiljnije nisi bavio fotografijom.

Olympus je mozda skrt sa opremom koja ide u osnovni paket ali zato za 2000kn dobijes bolji aparat nego sto ga bilo ko od konkurencije nudi za 3000. Kad kupis i dodatni punjac, zatvarac i torbicu ostaje ti 600-700 kn u djepu u odnosu na prvi slijedeci usporediv aparat. Pogotovo na nasem trzistu gdje Olympus ima europske (pa i nize cijene) dok su Canon, Nikon, Sony... i 30% skuplji.

 

 

Zasto spominjem aparat od 6500kn?  Zato jer ti tvrdis, pa opet i u ovom postu ponavljas, kako je citiram: "4X Optički Zoom na fotiču od 2000+kuna pa to je smješno". Ja te pitam sta je smijesno sa 0X optickim zoomom na aparatu od 6500kn? Ako je 4x smijesno na 2000kn  onda mora bit da je 0x na 6500kn presmijesno?? Zasto je npr. Canon G1X sa 4x optickim zoomom 5 puta skuplji od Canon SX160IS sa 16X zoom? Ti si i dalje mozes smijati 4X zoomu a ja cu se smijati tvom poznavanju fotografije.

 

Superzoom aparati su za sve i za nista. Moze on po specifikacijama zvucat 3x bolje od nekog SLR-a, imati GPS, WiFi, HDR, 3D mod, 60x zoom... no kad pogledas fotografiju odmah shvatis zasto je ovaj drugi duplo skuplji. Premium kompakt je aparat za svakodnevnu upotrebu, nosenje u djepu kosulje i pravljenje odlicnih fotografija, pogotovo pri slabijem svjetlosnim uvjetima. To je aparat kavog 99% ljudi u stvari treba.

 

Olympus XZ-1 je jedini aparat vise klase koji se moze dobiti po cijeni srednje klase kompakta. Ako se zeli dobra fotografija a nema se 3000+kn onda je on jedini izbor.

 

Sto se ovog zadnjeg pitanja tice, malo cu karikirati, to je ko da Schumachera pitas jel bolji Opel Corsa dizel ili Clio dizel. Ne znam i ne zanima me koji je najbolji aparat za 500kn od kojeg boljeg imam u mobitelu.

Ja sam u ovu temu usao iz 2 razloga. Da pomognem nekome ne napraviti gresku koju ljudi najcesce rade i zato jer sam i sam u fazi kupovine nekog aparata "za svaki dan". I ja sam razmisljao o iznosu od 2000-3000kn i tu je jedini prihvatljiv bio XZ-1, no izgleda da ce ipak biti nesto malo bolje i puno skuplje (spomenuti G1X).  I zamisli, sa 4X zoomom :)

 

rambox sub 30.3.2013 18:02
BlueMax kaže...

Vidi se da se nikad ozbiljnije nisi bavio fotografijom.

Olympus je mozda skrt sa opremom koja ide u osnovni paket ali zato za 2000kn dobijes bolji aparat nego sto ga bilo ko od konkurencije nudi za 3000. Kad kupis i dodatni punjac, zatvarac i torbicu ostaje ti 600-700 kn u djepu u odnosu na prvi slijedeci usporediv aparat. Pogotovo na nasem trzistu gdje Olympus ima europske (pa i nize cijene) dok su Canon, Nikon, Sony... i 30% skuplji.

 

 

Zasto spominjem aparat od 6500kn?  Zato jer ti tvrdis, pa opet i u ovom postu ponavljas, kako je citiram: "4X Optički Zoom na fotiču od 2000+kuna pa to je smješno". Ja te pitam sta je smijesno sa 0X optickim zoomom na aparatu od 6500kn? Ako je 4x smijesno na 2000kn  onda mora bit da je 0x na 6500kn presmijesno?? Zasto je npr. Canon G1X sa 4x optickim zoomom 5 puta skuplji od Canon SX160IS sa 16X zoom? Ti si i dalje mozes smijati 4X zoomu a ja cu se smijati tvom poznavanju fotografije.

 

Superzoom aparati su za sve i za nista. Moze on po specifikacijama zvucat 3x bolje od nekog SLR-a, imati GPS, WiFi, HDR, 3D mod, 60x zoom... no kad pogledas fotografiju odmah shvatis zasto je ovaj drugi duplo skuplji. Premium kompakt je aparat za svakodnevnu upotrebu, nosenje u djepu kosulje i pravljenje odlicnih fotografija, pogotovo pri slabijem svjetlosnim uvjetima. To je aparat kavog 99% ljudi u stvari treba.

 

Olympus XZ-1 je jedini aparat vise klase koji se moze dobiti po cijeni srednje klase kompakta. Ako se zeli dobra fotografija a nema se 3000+kn onda je on jedini izbor.

 

Sto se ovog zadnjeg pitanja tice, malo cu karikirati, to je ko da Schumachera pitas jel bolji Opel Corsa dizel ili Clio dizel. Ne znam i ne zanima me koji je najbolji aparat za 500kn od kojeg boljeg imam u mobitelu.

Ja sam u ovu temu usao iz 2 razloga. Da pomognem nekome ne napraviti gresku koju ljudi najcesce rade i zato jer sam i sam u fazi kupovine nekog aparata "za svaki dan". I ja sam razmisljao o iznosu od 2000-3000kn i tu je jedini prihvatljiv bio XZ-1, no izgleda da ce ipak biti nesto malo bolje i puno skuplje (spomenuti G1X).  I zamisli, sa 4X zoomom :)

 

Vezano za ovo oko bavljenja fotografijom,Izlanuo se vidim da nisi odgovoril na ovo oko Nikon D200 znači njegova brzina zatvarača od /8000 sec je šta nepotrebna i bezveze jel?

 

Kaj se tiče opreme u paketu s fotičem, nije samo Olimpus škrt to isto radi i Sony te Panasonic pa Samsung itd.Znači politika ide ovako u praksi, kupite si poseban i brži punjač ili punite bateriju u fotiču duplo duže nego u vanjskom punjaču. No na drugoj strani Canon još uvjek daje, poseban punjač sa svakim svojim fotičem koji ima Li-Ion bateriju a to je itekak prednost.Cool

 

 

Kad smo kod Sony-a i njegovih cijena, tu moš itekak popušit kad kupiš Sony ako ne znaš šta nudi koji fotič u praksi pogotovo kod najeftinijih modela.Jedan vrlo očit primjer je ovo dole, dakle Sony je skuplji a u praksi znatno lošiji uloženo i dobiveno a taj Canon model je onaj na kojeg sam mislil dakle najbolja jeftina opcija bez ikakve dileme.Taj najeftiniji Canon model uz A1300/A1400, ima opciju ručno podesivog zatvarača ili Long Shutter Mode dakle postavke od 1 do 15 sekundi.To u praksi znači da moš snimit odlične fotke, sa stativom normalno u situaciji di ima vrlo malo svjetla ili neke nočne scene i slično.Tu opciju nema niti jedan drugi jeftini fotič, a kolko je korisna za opcija ne treba posebno naglašavat jel. Uz sve to taj Canon model ima najelegantniji izbornik, znatno veče gumbe za korištenje od konkurencije itd uglavnom sve je jasno jel a za detalje moš Googlat.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/digitalni-fotoaparat-sony-s5000-141mp5x27-srebrni/67188

 

http://www.protis.hr/products/details/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-a810-crni/64315

 

Hm mobitel da ima bolje fotke i opcije, od toga Canon Powershot A810 a molim te reci koji to mobitel i za kolko love jel.Fučkaj ga pa niti jedan pametnjakovič mobitel, od 1500kn pa i malo više nema šanse protiv tog gore jeftinog Canon-a i njegovih opcija u praksi tu nema nikakve dileme.Smijeh

 

Superzoom kompaktni fotič u praksi, je najbolja opcija za normalnog korisnika i to se najviše traži i kupuje eto dole par modela svi oni imaju Backlit CMOS foto čip kaj drugo.Takvih modela ima nekoliko u praksi, rade dobre fotke/prilično su brzi te snimaju dobar video i nude veliki Optički Zoom. Dakle sve je tu i korisnik je zadovoljan itekak, a cijena od 1200kn pa dosta preko 2500kn i nekaj sitno kuna kako gdje u kojem dučanu i ovisno o modelu.{#}

 

 

Panasonic DMC-TZ25/TZ30

 

Sony DSC-HX10V

 

Sony DCS-HX20V

 

Nikon Coopix S9300

 

Olympus SH-21

 

Canon Powershot SX230HS

 

Canon Powershot SX240HS/SX260HS( treba i njih spomenut iako imaju problema s mikrofonom e moj Canon fučkaj ga sadNevinašce)


 

Na kraju moraš uzet u obzir ovo,Nevinašce da danas večina nema 2000kn dat za fotič to je za mnoge hrvate ili večinu nemoguča misija.Ako ipak uzimaju dobar fotič za taj iznos, onda on mora bit u globalu dobar na svim područjima a to kod Olimpus XZ-1 nije baš tak bez greške.

 

Jedan Panasonic DMC-TZ30 kad se sve zbroji, na kraju daje znatno bolji paket opcija uloženo i dobiveno za nešto malo preko 2000kn to sigurno.To mislim s obzirom na sadašnje cijene, jednog i drugog uređaja u odnosu na Olimpus XZ-1 iako on snima bolje fotke na večem ISO podešenju. No Panasonic model isto tako ima dobre fotke, no zato snima znatno bolji video i u odnosu na Olimpus model a Optički Zoom neču nit spomenut uglavnom ja bi uvjek preporučil taj Panasonic u odnosu na Olimpus XZ-1.{#}

 

http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz30_review/

 

http://www.jeftinije.hr/foto/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/olympus-digitalni-fotoaparat-xz-1-crni_-_CX00184799

 

http://www.jeftinije.hr/foto/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/panasonic-digitalni-fotoaparat-dmc-tz30ep-k_-_CX00228136

 

 

 

 

 

 

 

BlueMax sub 30.3.2013 19:48

Previse si tvrdolav. Ponovit cu ti stoti put: superzoom aparati su mamci za neiskusne u koje je natrpano svasta a nista dobro. Preveliki su sa u djep i stalno nosanje okolo a premali i prelosi za imalo ozbiljniju fotografiju. Pa jel znas ti koliko kosta jedan dobar objektiv zoom ekvivalenta od 30X? Kosta ko 10 tih aparata koje ti smatras dobrima.

 

Jel znas da najcesci objektivi koji se uzimaju za DSLR (ili dolaze u kitu) su redom 18-55mm (zoom 3X), 18-105mm (zoom 5,8X), 18-200mm (11X)? Da jedan 45X Canon objektiv kosta 100 000kn? Ne znas.

Jel znas da cu ja npr sa G1X i zoomom 4x na 500m fotografirati 3 klase bolju fotografiju nego ces ti sa nekim superzoomom sa 30X optickim uvecanjem. da ce moj detalj kad se uveca na velicinu tvog bit bolji. I to ako cemo koristiti stativ. Bez stativa, a tako ce covjek raditi 99,9% fotografija usporedba ce biti smijesna. Daj mi objasni sta je to smijesno sa 4X zoomom na aparatu od 2000kn a nije na nekom DSLR-u ili premium kompaktu od 6000kn?

 

Zasto jedan model, od istog proizvodjaca, sa 10MP, 3X zoom, 1 fotografijom po sekundi, bez punjaca, torbice i slicnih djidja midja kosta 5 puta vise od modela istog proizvodjaca sa 16MP, 30X zoom, 10 pps? Zato jer i vrijedi toliko.

Zasto su razni PEN-ovi, NEX-ovi, Nikon 1 i slicni modeli poharali trziste iako su neukima njihove specifikacije smijesne? Zbog kvalitete fotografije.

 

Ti se ocito, ko sto je nekad bio slucaj sa megapikselima, danas palis na specifikacije koje su cisti marketinski trik a preskaces velicinu senzora, velicinu otvora blende, image procesing, RAW format i ostale bitne faktore za kvalitet fotografije. Uhvatio si se bzine zatvaraca a pojma nemas da je 2000 brzina i prevelika za ISO 80-100 a o drugim, visim osjetljivostima da i ne govorim. Da s ovakvim aparatom neces dobit preeksponiranu fotografiju ako nisi totalni tukac ili fotografira direkt u sunce bez filtera.

 

Brzine zatvaraca deklarirane na tim superzoomovima su potpuno besmislene i cisti marketinski trik na aparatima od 2000kn.

 

Manualna kontrola svih parametara, a kod nekih i analogna tebi je nebitna stvar, nigdje je spomenuo nisi.

 

Sta ce mi 10 fotografija jedne sekunde ako ni jedna ne valja?

 

Dao bih se kladit da nikad ozbiljniji aparat nisi uzeo u ruke.

 

 

BTW. Panasonic DMC-TZ30 ima 50% manji senzor, f3.3 naspram 1.8 i klasu je losiji aparat od XZ-1 ali opet puno bolji od od ovih superzoomova spominjanih ranije.

rambox sub 30.3.2013 20:54
BlueMax kaže...

Previse si tvrdolav. Ponovit cu ti stoti put: superzoom aparati su mamci za neiskusne u koje je natrpano svasta a nista dobro. Preveliki su sa u djep i stalno nosanje okolo a premali i prelosi za imalo ozbiljniju fotografiju. Pa jel znas ti koliko kosta jedan dobar objektiv zoom ekvivalenta od 30X? Kosta ko 10 tih aparata koje ti smatras dobrima.

 

Jel znas da najcesci objektivi koji se uzimaju za DSLR (ili dolaze u kitu) su redom 18-55mm (zoom 3X), 18-105mm (zoom 5,8X), 18-200mm (11X)? Da jedan 45X Canon objektiv kosta 100 000kn? Ne znas.

Jel znas da cu ja npr sa G1X i zoomom 4x na 500m fotografirati 3 klase bolju fotografiju nego ces ti sa nekim superzoomom sa 30X optickim uvecanjem. da ce moj detalj kad se uveca na velicinu tvog bit bolji. I to ako cemo koristiti stativ. Bez stativa, a tako ce covjek raditi 99,9% fotografija usporedba ce biti smijesna. Daj mi objasni sta je to smijesno sa 4X zoomom na aparatu od 2000kn a nije na nekom DSLR-u ili premium kompaktu od 6000kn?

 

Zasto jedan model, od istog proizvodjaca, sa 10MP, 3X zoom, 1 fotografijom po sekundi, bez punjaca, torbice i slicnih djidja midja kosta 5 puta vise od modela istog proizvodjaca sa 16MP, 30X zoom, 10 pps? Zato jer i vrijedi toliko.

Zasto su razni PEN-ovi, NEX-ovi, Nikon 1 i slicni modeli poharali trziste iako su neukima njihove specifikacije smijesne? Zbog kvalitete fotografije.

 

Ti se ocito, ko sto je nekad bio slucaj sa megapikselima, danas palis na specifikacije koje su cisti marketinski trik a preskaces velicinu senzora, velicinu otvora blende, image procesing, RAW format i ostale bitne faktore za kvalitet fotografije. Uhvatio si se bzine zatvaraca a pojma nemas da je 2000 brzina i prevelika za ISO 80-100 a o drugim, visim osjetljivostima da i ne govorim. Da s ovakvim aparatom neces dobit preeksponiranu fotografiju ako nisi totalni tukac ili fotografira direkt u sunce bez filtera.

 

Brzine zatvaraca deklarirane na tim superzoomovima su potpuno besmislene i cisti marketinski trik na aparatima od 2000kn.

 

Manualna kontrola svih parametara, a kod nekih i analogna tebi je nebitna stvar, nigdje je spomenuo nisi.

 

Sta ce mi 10 fotografija jedne sekunde ako ni jedna ne valja?

 

Dao bih se kladit da nikad ozbiljniji aparat nisi uzeo u ruke.

 

 

BTW. Panasonic DMC-TZ30 ima 50% manji senzor, f3.3 naspram 1.8 i klasu je losiji aparat od XZ-1 ali opet puno bolji od od ovih superzoomova spominjanih ranije.

Nisam ja ništ tvrdoglav samo upravu,Izlanuo se tu je problem a ti to nemreš prihvatit nikak da si večina ne može priuštit preskupe stvari dobar kompaktni Superzoom je idealno rješenje za normalnog korisnika.

 

Ne znam kolko imaš godina no, ak ti nije jasno šta znači uloženo i dobiveno za određeni iznos+opcije i mogučnosti fotiča ali ne samo za klasično fotkanje onda nemamo kaj više pričat. Sječam se i kod procesora, da ti je ta usporedba išla jako loše itekak tu je glavni problem u praksi.{#}

 

Pa nema uopče potrebe spominjat manualne kontrole, jer svi ti fotiči koje sam ja spomenul na listi imaju manualne kontrole to se podrazumijeva za tu cijenu.Šta ti trebam sve nacrtat na ploču jel, zakaj se sad hvataš manualnih kontrola skroz nepotrebno čemu to?

 


 

Zakaj opet spominješ ove skupe fotiče, od nekoliko tisuča kuna zbog čega pa vidiš da sad tu spominjemo fotiče do 2000+nešto sitno kuna.Ko je uopče rekel da su njihove specifikacije smješne, jesam ja to rekel nisam no oni su prosječnom korisniku preskupi i to debelo. Srljaš bezveze ti i tvoj prije spomenuti Fuji za 6500kn, daj prosim lepo kak si njega uopče išel spomenut u temi o fotičima za 2000kn di ti je logika jel i taktika?Nevinašce

 

 

Po tvojem promašenom pogledu za ovakve fotiče,Nevinašce ili realnost na vrbi sviralo(uloženo i dobiveno) stvari izgledaju vrlo maglovito no vani je sunčan dan hm.Znači u jednom Sony DSC-HX10V, kompaktnom SuperZoom fotiču za 1600kn je natrpano svašta a ništ dobro to si rekel kaj ne?{#}

 

http://www.ephotozine.com/article/sony-cyber-shot-dsc-hx10v-gps-travel-zoom-review-19511

 

 

 

BlueMax sub 30.3.2013 22:46

covjece shvati da je fotoaparat dobar onoliko koliko su mu dobre fotografije. Aparati koje ti linkas nisu losi (drago mi je da si se ostavio superzoomova) ali nisu losi u svojoj klasi. Olympus XZ-1 je aparat iz vise klase a kosta kao niza. To ti govorim a ti nikako da shvatis. Veliki zoomovi na aparatima sa srot senzorom i optikom su glupost. Svaki, ali bas svaki fotograf ce izmedju Olmpusa XZ-1 i bilo cega sto ti ovdje linkas izabrati XZ-1. Zato sto ima iskustvo i zna sta je bitno kod aparata a ne kao ti koji pricas o stvarima koje nisi ni vidio a kamoli radio s njima.

Sa ovakvom retorikom kakvu imas i znanjem kojeg nemas otidji na bilo koji ozbiljniji foto forum pa ce ti se prvo smijati par postova a onda te banirati.

Ovo sto ti sad pokusavas je ko da ja tebi pocmem mudrovati o buducim AMD procesorima o kojima ti znas sve traceve a ja nemam blage veze. Posto vidim da ti ne odustajes a nisi u stanju prihvatiti savjete nekoga puno iskusnijega u ovom podrucju, odustajem ja. Aj, laku noc!

 

 

EDIT: 

 

Dodat cu jos ovo pa mozda shvatis o cemu pricam:

 

Dakle ista stranica, na koju si mi linkao DSC HX10V i gdje je dobio ocjenu "Highly reccomended", napravila je rewiew Olympusa XZ-1.

 

Sony u tom reviewu kosta 188£ a Olympus kosta 205£. Oba su za "value for money" kategoriju dobili 4 zvjezdice. Dakle oba su preporucena za svoju cijenu. Danas kad im je na nasem trzistu cijena identicna (+50kn Olympus) sta mislis koji je bolji u "value for money" kategoriji (to je ona kategorija sto ti kazes da ja ne znam sta znaci).

 

Procitaj oba reviewa.

 

Mane Olympusa:

 

- High cost - sto vise nije istina jer danas kod nas kosta jednako kao DSC HX10V

- Fiddly controls - sto je istina, kontrole su isprva malo  zbunjujuce no nakn malo prakse  covjek se navikne i nema nikakvih problema

 

 

Mane Sony-ja:

 

- Occasional purple fringing

- GPS use drains battery quickly

- Detail suffers as ISO increases

 

Ovo za GPS je nebitno a ostalo ti valjda ne treba prevoditi.

 

Zakljucak o jednom i drugom aparatu:

 

SONY - The Sony Cyber-shot HX10v has an abundance of features, and performs well.

 

OLYMPUS - This is a compact that breaks new ground and is well worth a look

________________________________________________________________

 

Eto, pobio sam te tvojim vlastitim argumentima i reviewima stranice koje si ti linkao iako ja kod usporedbe aparata vise volim kad se usporedjuju fotografije a ne reviewi ili specifikacije.