Fotoaparati

Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Trickortreat pon 6.7.2015 09:03
Indigo OO kaže...

dali je XZ-1 puno bolji od Nikon p330 sto se tice makro fotografije ?
nemogu nigdje naci za kupiti XZ-1 preko interneta u Hrvatskoj,pa razmisljam o nabavci Nikon-a p330.

bilokakvi savjeti su dobro dosli.

 

Nema baš veliko razlike u mogućnostima između ta dva što se makro opcija tiće.

Indigo OO pon 6.7.2015 16:02

okej,a inace je koliko sam shvatio Nikon p330 dosta bolji fotoaparat od XZ-1 ?

sto se tice specifikacija i kvaliteta slike,tj kvaliteta slike mi je najvaznija od svega.

jeli ima nesto u rangu sa Nikon p330 da mu konkurira,a da nije previse skuplje ?

CyberPlague pon 6.7.2015 16:39
Indigo OO kaže...

okej,a inace je koliko sam shvatio Nikon p330 dosta bolji fotoaparat od XZ-1 ?

sto se tice specifikacija i kvaliteta slike,tj kvaliteta slike mi je najvaznija od svega.

jeli ima nesto u rangu sa Nikon p330 da mu konkurira,a da nije previse skuplje ?

 Po pitanju makro fotografije,olympus je bolji jer ima mogućnost fokusiranja objekta pri udaljenosti od 1cm od objektiva.

Jedina veća prednost olympusa je veći iso 6400(ako se sjećam dobro),nešto veći senzor i mogućnost ext. fleša

Indigo OO pon 6.7.2015 19:27

  • mislim da sam se ipak odlucio za Nikon p330.
    ali nemogu naci gdje kupiti ovaj fotoaparat ?
    nalazi samo bijelu verziju toga aparata,a hocu crnu.
  • tj. ako netko ima link i za XZ-1 bio bih mu iznimno zahvalan.
  • Hvala unaprijed :)

Trickortreat pon 6.7.2015 22:19
Indigo OO kaže...

okej,a inace je koliko sam shvatio Nikon p330 dosta bolji fotoaparat od XZ-1 ?

sto se tice specifikacija i kvaliteta slike,tj kvaliteta slike mi je najvaznija od svega.

jeli ima nesto u rangu sa Nikon p330 da mu konkurira,a da nije previse skuplje ?

 XZ-1 je bolji. Ima veci otvor blende i mogucnost snimanja raw-a. To su ogromne prednosti.

Edit:

Krivo ti govorim. XZ-10 je aparat, ne XZ-1

http://www.allmall.hr/fotoaparat-olympus-xz-10-black/0702010733/product/

deya100 uto 7.7.2015 09:07

Teško da će ni XZ-1 iskopat negdje budući da je prethodnik modelu XZ-2. Dakle XZ-2 bi svakako trebao biti bolji nego XZ-1 budući da mu je nasljednik. Meni se u XZ-1 jedino više sviđa (sad ću uvest dodatnu pomutnju  ) to što ima CCD senzor naspram CMOS-a koji ima XZ-2. CMOS je naravno superiorniji u slabijim svjetlosnim uvjetima (manje šuma) i za video, navodno troši i manje struje ali boje koje daju CCD senzori na baznim ISO vrijednostima su . Kad ti je, kao meni, XZ-1dodatni fotić koji koristiš za dosta usko područje (najviše dnevni pejzaži i planinarenje) onda bih rekao da je prednost što ima CCD senzor. Kad bih na izbor imao samo jedan fotić koji bih koristio za sve onda bi radije XZ-2 (malo je svestraniji i moderniji jel').

Indigo OO uto 7.7.2015 12:26
Trickortreat kaže...
Indigo OO kaže...

okej,a inace je koliko sam shvatio Nikon p330 dosta bolji fotoaparat od XZ-1 ?

sto se tice specifikacija i kvaliteta slike,tj kvaliteta slike mi je najvaznija od svega.

jeli ima nesto u rangu sa Nikon p330 da mu konkurira,a da nije previse skuplje ?

 XZ-1 je bolji. Ima veci otvor blende i mogucnost snimanja raw-a. To su ogromne prednosti.

Edit:

Krivo ti govorim. XZ-10 je aparat, ne XZ-1

http://www.allmall.hr/fotoaparat-olympus-xz-10-black/0702010733/product/

 Imas li mozda neki drugi online shop di ga jos prodaju?
Rekli su mi da je rasprodan,a nemogu ga naci nigdje drugdje :/

Trickortreat sri 8.7.2015 10:45
Indigo OO kaže...

 Imas li mozda neki drugi online shop di ga jos prodaju?
Rekli su mi da je rasprodan,a nemogu ga naci nigdje drugdje :/

 

Ne znam, pitaj kada im dolazi slijedeća pošiljka ili vidi za Nikon 1 S2 u edigitalu. Košta 1900kn. Jedino što ćeš za makro morat uzet close up filter.

Indigo OO sri 8.7.2015 21:26
Trickortreat kaže...
Indigo OO kaže...

 Imas li mozda neki drugi online shop di ga jos prodaju?
Rekli su mi da je rasprodan,a nemogu ga naci nigdje drugdje :/

 

Ne znam, pitaj kada im dolazi slijedeća pošiljka ili vidi za Nikon 1 S2 u edigitalu. Košta 1900kn. Jedino što ćeš za makro morat uzet close up filter.

 Ne dolazi im vise taj fotoaparat u ponudu ...
Jel ima neki slicni fotoaparat kao XZ-10 moze biti i malo skuplji od njega.

zippoo pon 19.10.2015 17:52

pozdrav
trebala bi mi neka preporuka digitalaca,bitno je da ima punjivu bateriju i da pravi bas dobre slike a da nije neka cijena,polovan trazim...max 200 KM (100 eura)
naletio sam na ovaj model "PANASONIC Lumix DMC-TZ7"...po recenzijama ima odlicne ocjene za fotke,haman je DSLR u kompaktnom kucistu...ocjene su od 9-9.5 /10 ...znaci bas odlicne ocjene...ima i stereo snimanje zvuka uz HD video ali je ograniceno izgleda na 15 minuta,mada realno,mene snimanje ne zanima

ima li jos nekih modela za preporuciti a da nisu preskupi...slabo se razumijem i ne pratim tu scenu oko digitalaca
imam neki olympus fe200 ili 250...kupljen davno,mozda 2007. ,slike su poprilicno lose,posebno nocu...danju i mogu proci ali nocu,previse suma
a trosi baterije kao lud...ubacis one najskuplje duracesl baterije...ma ne bude upaljen pola sata ,gotove baterije ,zato sada i hocu sa punjivom baterijom

 

ili nesto novije a da nije preskupo,znaci nazivi modela me zanimaju a ja cu traziti po oglasnicima ima li tog i tog modela

moze biti i malo stariji model...ne vjerujem da se u kvalitetu fotografije u ovoj klasi nesto bitno mijenjalo

goranauto čet 18.8.2016 11:11

Trebam preporuku,pošto vidim da su teme stare .

Nekakav kompakt mi je dovoljan,za rođendane itd,ali volim napraviti i neku fotku u prirodi. Naravn da ne očekujem savršenstvo.

Dilema su mi baterije-punjive obične ili punjenje aparata kod kuće,ali koliko tada imam autonomije ?

Da li se može puniti u autu ptem usb kabla ??

 

hvala.

EZY-E čet 15.9.2016 13:02

Sony a3000 + Travenar 1:2.8 35mm

vs

Samsung NX2000 + 18-55 OIS III

vs

Nikon 1 J1 Black KIT + 1 NIKKOR 10-30 i NIKKOR 30-110

vs

Nikon 1 J1 + 10-30mm + 18.5 mm f1.8

vs

FujiFilm X-E1 fuji X mount + m42 adapter + Helios 58mm f2

 

 

Kojeg preporučati i ima li velike razlike među njima?

Znači za fotkanje landscapeova, ulica, prirode, dugačkih ekspozicija.

Cijena im je svima tu negdje.

elkarrde uto 20.9.2016 15:49
EZY-E kaže...

Sony a3000 + Travenar 1:2.8 35mm

vs

Samsung NX2000 + 18-55 OIS III

vs

Nikon 1 J1 Black KIT + 1 NIKKOR 10-30 i NIKKOR 30-110

vs

Nikon 1 J1 + 10-30mm + 18.5 mm f1.8

vs

FujiFilm X-E1 fuji X mount + m42 adapter + Helios 58mm f2

 

 

Kojeg preporučati i ima li velike razlike među njima?

Znači za fotkanje landscapeova, ulica, prirode, dugačkih ekspozicija.

Cijena im je svima tu negdje.

Samsung i Nikon su odustali od tih serija fotića, objektivi koji dolaze sa Sonyjem i Fujijem nisu autofokus objektivi.

Samsung je tu jedini kompletan, s modernim autofokus kit objektivom. Sony a3000 je low-end model, Fuji X-E1 je sjajan fotić - al ti fali bilokakav smisleni autofokus objektiv.

 

Ima ogromnih razlika između nabrojanog, al realno, niti jednog ti ne bi berezervno preporučio. Ako planiraš potrošiti točno tolko love, i ne ulagati u sustav kasnije, Samsung ili neki od Nikona - oba su mrtvi sustavi, al to ne znači da će iz nekog misterioznog razloga prestati raditi.