1BIT ned 3.3.2019 12:14

Čistio sam malo sobu i nađem stare neiskorištene hladnjake za staru nvidiu gtx 285 od artic cooling-a (kupio ih u linksu davno), odma mi je sinula ideja, možda bi ih mogao pripasati na trenutnu radeonku R9 270...
I znatiželja mi nije dala mira, imam termal pad plahtu, izrežem po mjeri za hladnjake, sve pet, samo mi sad ostaje riješiti fixiranje da to stoji naglavačke
Gledam kako sjeda stock hladnjak od gpu-a, taman ima mijesta, on se stegne sa 4 vijka i mislim si stavit oprugu iz kemiske da mi stišće između ta dva hladnjaka, ali sam brzo odustao, jer ni samu oprugu nemam za šta fixirati, a ako mi kojim slućam sklizne, može mi kratki spoj napravit negdje u kompu...
Ništa nađem neke kartonske male kutije, izrežem par komadića i savinem po pola, uguram na hladnjak vram-a i mosfet-a tako da mi malo viri van, upravo taj dio koji viri van glumi oprugu, tj vrši pritisak između hladnjaka vram-a i mosfet-ova na hladnjak gpu-a, tako da kad se hladnjak gpu-a stegne, stisne te kartonske komadiće koji vrše stalan pritisak na hladjake vram-a i mosfet-a, idealno, a i ako baš kojim slućajem popusti/sklizne kartonski komadić, neće mi kratki spoj napravit...

DIY FTW:
               
E i btw, zaboravio napisati ono najvažnije, temperature u idle pale za oko 10-ak stupnjeva, nisam još stigao testirati pod load-om, ali sigurno će i tu biti nešto niže...
(bez veze da asus tvornički nije ništa stavio...)

mariolla79 ned 3.3.2019 15:09

Za 399 kn superiska..u mall.hr je 80 kn jeftiniji ali s 12 mj gare a ovaj ima 36..zanemariva razlika za 24 mj duzu garanciju..dostojan nasljednik logitech chillstream koji je vec aktivan 10 godina i jos radi..plus sto hladi ruke

mariolla79 sub 9.3.2019 16:21

Instalirao bocnu stranicu...cak ok i izgleda...btw ako nekom treba stalak za sluske koki ide na kuciste ima u adm nzxt puck red white i purple za 145 kn..ja sam sam uzeo jednog..podizem ga u ponedjeljak..plexi me ispao 40kn..nova forma u selskoj i magnetna traka 25 kn 300cm x2.5 cm...bilo bi bolje da je tg ali moram prostudirat gdje bi mogao izbusit cetri rupe da se moze fiksirat..za sad je plexi

Nikacc sri 13.3.2019 20:12

Nove sitnice ali puno znače ;) . M.2 SSD heatsink odlična stvar, sa 34°C/52°C idle/load na 24°C/38°C after upgrade . Stari vent prozujio, zamijenjen ovim silent be quiet! ,anker charging pad i za kraj jedan preamp hibrid.

Mitohondri sub 16.3.2019 13:06

zamjenio kuciste Phanteks P300, sa Be Quiet Dark Base 700 White Edition

 

nije neki kralj airflowa, ali je jako tiho, odlicno izgleda, ima hrpa prostora i kabel managment je vrlo dobar

 

ne patim pretjerano na temperature, tisina mi je primarna, tako da sam zadovoljan

 

Sistem full load:

 

GPU 67C @stock, 40% ventovi

 

CPU 58C @4.0 GHz 1.375v, silent mode ventilatori od vodenog, push/pull Arctic 240

 

34db mjereno mobitelom kraj kucista, sound meter aplikacija

Čitatelj sub 16.3.2019 17:48

2017. je stradao moj MX518, tad star 10 godina (ne mojom krivicom, ali nije prezivio pad).

Zamijenio sam ga sa G403, njemu najslicniji mis, no opet veoma razlicit pod rukom.

 

I napokon je dosao povratak legende, hvala Logitechu sto slusaju ljude.

Mis je savrsen, kao sto je i uvijek bio savrsen. Jedino je scroll kotacic veoma glasan,

ne znam dali je do mog primjerka, ili zato sto je skroz nov, ali je veoma glasan kod scrollanja.

 

 

sudy_freak pon 18.3.2019 11:24

Pozdrav 

Nije me stvarno jako dugo bilo u temi. Dvije i kusur godina

A štošta se izmijenilo.

 

 

Neke stvari su se promijenile, a nisam dokumentirao.

Logitech G810 tipkovnica

Olympus FiiO E10k zvučna

Dell S2719DGF (umjesto Dell U2715H)

 

Uglavnom, startamo novu sezonu s novom konfiguracijom.

ASUS ROG Maximus IX Formula

Intel i7 7700k + be Quiet! Silent Loop 280 + 2x Silent Wings3 High RPM

64 GB Kingston Fury DDR4 @2133 MHz

ASUS ROG STRIX GTX 1080Ti

Dell S2719DGF

 

Slike...

QuidZz uto 19.3.2019 01:30

Spremni za toplije dane. 

Ryzen 7 1700 @ 3800MHz 1.35V under be quiet! Dark Rock Pro 4 & Arctic Cooling MX-4.
Jedan fan na cooleru, srednji 135mm fan nisam montirao. 
Idle: 30°C.
Full load 57°C.

I novi ruter sa podrskom za VPN.