Predstavljanje

Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Peykovac pon 18.11.2019 15:42

Ako sam te dobro skužio, vjerojatno ti je zasmetalo što sam ventove složio u negative air pressure. znam da bi imao bolje temperature da sam ih kontra okrenuo al meni je to i za ljepotu i hlađenje. I zadovoljan sam sa temperaturama. CPU max. temp. 60 C je bilo zabilježeno nakon firestrike stress testa, a grafička max. temp. 77 C. Prije toga sam imao noctua nh d15. isti test max temp cpu 67 C, gpu 76 C dok su pc case ventovi već bili tako ugrađeni. meni je predobro imat tolko rgba. I da grafičku sam kupio ovo ljeto a proc i mbo u 12. mjesecu. a sad sam u zadnja 2 mjeseca kupio kučište, pc case fans i vodeno. naprimjer cod mw mp 1080p sve low preko 300 fpsa, a 1080p sve na ultra + rtx on. 180 fpsa. ja zadovoljan. koristim 240 hz monitor pa zato.

izvone sri 20.11.2019 11:35

U tom case-u je airflow odličan. Imam isti samo običnu verziju,nije XL ko njegova. Imam Corsair ML RGB ventove (baš ću poslikat kasnije) samo su stavljeni gore ispuh,bočno/stražnji ulaz,dolje nemam ništa jer sam stavio vertical GPU mount. 

Sve je tiho i hladno,a na stražnjem dijelu,kod izlaza grafičke se osjeti lagani povjetarac. Ulaz s boka taman lijepo skreće da hladi GPU,igram na 1440p 144hz sa svojom GTX1080 ,npr. RDR2,sve kolko može max i ne čujem GPU kako vrti,CPU pogotovo hladan i tih pošto s 40% gura GPU na max 100%.

 

Case brutalno izgleda al ima i dobre airflow performanse,makar tako ne izgleda.

 

Čak ću se i kolegi približiti sa setup-om. Kupio upravo 2080Ti na ebay aukcijama,novu za odlične pare,a pao je na isti način i9 9900k. To dolazi za tjedan 2 pa kad to složim opet sliknem ;)

("Uh to ti se ne isplati,overkill,kaj ćeš s time": side-job i gaming,a i želim i mogu :) )

 

I da se osvrnem na ovo o kupnji GPU. Čim ti nešto kupiš,kad god to bilo popušio si pare,a već sljedeća generacija koja dolazi vrlo brzo, si u zaostatku. Najbolje mi kad vele čekaj sljedeću,bit će bolja i jeftinija. A svaki put do sada je bila k*****a od ovdje prisutnih a i svjetskih HW nostradamusa. Neće oni sad dat 3080 jednako jaku ko 2080ti za 800eur a ova kosta 1100eur. Neće sami sebi pucat u nogu,a pogotovo ne jer konkurencija ne mrda u tom segmentu ništa. Da sam sad nekog pito,dal da uzmem 2080ti ,rekli bi da sam lud što sada kupujem. Meni treba i ja to želim sada. Igrat ću RDR2 preko zime di dobim 40-60fps na high-ultra postavkama. Želim da mi ta igra bude na max i uživat. To što će u 6. mjesecu izać GPU upitnih performansi i cijene me ne zanima. Preko ljeta ionako ne game-am,tek zima i hladniji dani me vuku za PC,neću sad igrat na low postavkama i kupit novu grafu sredinom godine da mi stoji,il čekat s igrom koju želim igrat s postavkama koje želim imat.

DonOscar sri 20.11.2019 12:03
izvone kaže...

U tom case-u je airflow odličan. Imam isti samo običnu verziju,nije XL ko njegova. Imam Corsair ML RGB ventove (baš ću poslikat kasnije) samo su stavljeni gore ispuh,bočno/stražnji ulaz,dolje nemam ništa jer sam stavio vertical GPU mount. 

 

 Ovo "samo" je vrlo vazno u cijeloj prici. 

 

Ali slazem se, to kuciste je vrh.

Jakovp ned 1.12.2019 15:25

The_Fichek  Ovo što si pokazao ti nije mjesto za standardnu rupu za ATX matičnu, tako da normalno da nema. Vidiš i da je sama rupa na matičnoj drukčija, nema ove izbočine od tinola oko rupe, to nije predviđeno za montažu. Problem je što je matična nešto uža od standardnog ATX formata pa joj zato fale one tri najdesnije rupe.

The_Fichek ned 1.12.2019 15:43

Malo je uža da, ali ima hrpa takvih ATX ploča, a kućište je ipak MS-ov flagship, no nije neki problem. To kad sam navikao na Fractal pa mi zasmetaju te neke sitnice. Npr. malo smeta i nelogičan otvor za intake naprijed, mogli su napravit da ide još u visinu. Nadalje previše plasitke na prednjem filteru. Uglavnom, za neki mid-range build je oke, za high-end bih uzeo bolje kućište. Inače, ima rupu za srednju desnu rupu na matičnoj. Možda je netko mislio na taj format matične, ali nije dovršio ideju do kraja.

VladimirLem pet 6.12.2019 18:42
shadowlapy kaže...

Sta se tice zadnje slike, stara termalna je toliko dobro uhvatila cpu da san slucajno izvuka sve zajedno. Bilo je dramaticno uz par iskrivljenih pinova koje sam uspija ispravit i na moju sricu sve radi uredno.

 Koliko si dao za zvučnu?

Valentin17 sub 7.12.2019 08:13
shadowlapy kaže...

Bilo je dramaticno uz par iskrivljenih pinova koje sam uspija ispravit i na moju sricu sve radi uredno.

Pa sada imaj neki skupi model i izvučeš ga ovako iz soketa na silu, ti imaš velike sreće da nije koji pin pukao, ovo je glavni razlog zbog kojega ni u ludilu ne bi preporučio AMD procesor.

Termalne paste kao AC MX-4 čak i kad su nanešene nakon par dana, nakon dobroga zagrijavanja procesora prije skidanja hladnjaka se uhvate za procesor da to nije normalno, meni osobno to ne treba u životu.

hanteed kaže...

ima ovdje još radje, počistit sobu, kupiti još tri venta ms fusion jer jebeno ih nidje nema, par sitnica i to je to

Kabeli napajanja ti izgledaju preružno, kupi si neke ekstenzije ili još bolje, zamjeni napajanje.

Jakovp sub 7.12.2019 09:52
Valentin17 kaže...
shadowlapy kaže...

Bilo je dramaticno uz par iskrivljenih pinova koje sam uspija ispravit i na moju sricu sve radi uredno.

Pa sada imaj neki skupi model i izvučeš ga ovako iz soketa na silu, ti imaš velike sreće da nije koji pin pukao, ovo je glavni razlog zbog kojega ni u ludilu ne bi preporučio AMD procesor.

Termalne paste kao AC MX-4 čak i kad su nanešene nakon par dana, nakon dobroga zagrijavanja procesora prije skidanja hladnjaka se uhvate za procesor da to nije normalno, meni osobno to ne treba u životu.

hanteed kaže...

ima ovdje još radje, počistit sobu, kupiti još tri venta ms fusion jer jebeno ih nidje nema, par sitnica i to je to

Kabeli napajanja ti izgledaju preružno, kupi si neke ekstenzije ili još bolje, zamjeni napajanje.

 

Jakovp sub 7.12.2019 13:32
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

Budeš vidio za koliko budeš prodao svoj TR po onoj smiješnoj cijeni, onda budeš imao pravi razlog za zgražanje. 

Kakve to veze ima s ičime? Šta misliš za koliko bih prodao 7980x sad kad je došao 10980x za duplo manju cijenu?

 

 

Ajde prestani više pisati gluposti i pokri se ušima, sa svakim postom se sramotiš sve više i više.

 

 

AMD ima fpga procesore od 2000-ih i nikome to ne smeta, samo tebi, guruu koji ne zna kako izvući procesor bez da mu polomi pinove.

Valentin17 sri 11.12.2019 10:11
ansha kaže...

Evo odradio godisnje odrzavanje loop-a

Mogao si napisati kaj točno si radio.

Mene osobno najviše zanima da li si otvarao i čistio blokove, jesi mijenjao brtve prije vraćanja, s čime si ispirao radijatore, cijevi itd.

ansha sri 11.12.2019 10:21
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Evo odradio godisnje odrzavanje loop-a

Mogao si napisati kaj točno si radio.

Mene osobno najviše zanima da li si otvarao i čistio blokove, jesi mijenjao brtve prije vraćanja, s čime si ispirao radijatore, cijevi itd.

Nisam cistio blokove, posto nije bilo apsolutno ni najmanje promjene temperature komponenti, znaci da nema nikakvog zacepljenja. Brtve na blokovima isto nisam dirao, TR blok je takorec nov, a blok od grafe ima cca. 2 godine, nije to puno za brtve... Prije montiranje properem radijatore/blokove/cijevi destiliranom vodom koja je i u sistemu (sa malo EK prozirnog sredstva)...

Promster sri 11.12.2019 10:26
ansha kaže...
Nisam cistio blokove, posto nije bilo apsolutno ni najmanje promjene temperature komponenti, znaci da nema nikakvog zacepljenja. Brtve na blokovima isto nisam dirao, TR blok je takorec nov, a blok od grafe ima cca. 2 godine, nije to puno za brtve... Prije montiranje properem radijatore/blokove/cijevi destiliranom vodom koja je i u sistemu (sa malo EK prozirnog sredstva)...

A zakaj furaš 'inverted' kućište? Ima neki razlog, ili čisto jer možeš? Na gornji radijator ne ide još jedan vent zbog PCI-E lima? Ne možeš ga još pomaknuti u lijevo?

ansha sri 11.12.2019 10:55
Promster kaže...
ansha kaže...
Nisam cistio blokove, posto nije bilo apsolutno ni najmanje promjene temperature komponenti, znaci da nema nikakvog zacepljenja. Brtve na blokovima isto nisam dirao, TR blok je takorec nov, a blok od grafe ima cca. 2 godine, nije to puno za brtve... Prije montiranje properem radijatore/blokove/cijevi destiliranom vodom koja je i u sistemu (sa malo EK prozirnog sredstva)...

A zakaj furaš 'inverted' kućište? Ima neki razlog, ili čisto jer možeš? Na gornji radijator ne ide još jedan vent zbog PCI-E lima? Ne možeš ga još pomaknuti u lijevo?

Inverted je jer mi ne moze stajat s druge strane stola a da se vidi unutra :)  

 

Gornji radijator ima sva 3 venta samo je jedan iznad radijatora zbog razloga koji si primjetio... Da sam gornji radijator da vise naprijed, onda ga ne bi mogao spojit s prednjim na ovaj nacin....

ansha ned 29.12.2019 23:49
The_Fichek kaže...
Mitohondri kaže...

Novogodisnji poklon, 4 komada Shadow Wings 2 , na akciji u Linksu za 400kn

Fino izgleda, nego di si ih nasao za 400kn 4 komada?? Gledam i sve sto vidim je 140kn za 1 komad.

A i to da su tisi od SW3 je bajka... 

Mitohondri pon 30.12.2019 08:05
The_Fichek kaže...
Mitohondri kaže...

Novogodisnji poklon, 4 komada Shadow Wings 2 , na akciji u Linksu za 400kn

Fino izgleda, nego di si ih nasao za 400kn 4 komada?? Gledam i sve sto vidim je 140kn za 1 komad.

bili su na akciji u Linksu, kada sam kupovao prosli tjedan

 

ansha , kao sto rekoh meni su na uho pri 900 okretaja tisi nego sto su SW3 bili, moguce da je placebo, mada sumnjam 

 

nisam mjerio, nemam volje ponovno rastavljat i mjeriti, da bih bio 100% siguran

 

mozda napravim neku usporedbu jednom kad uhvatim vremena 

toxic pon 30.12.2019 11:00
Mitohondri kaže...
The_Fichek kaže...
Mitohondri kaže...

Novogodisnji poklon, 4 komada Shadow Wings 2 , na akciji u Linksu za 400kn

Fino izgleda, nego di si ih nasao za 400kn 4 komada?? Gledam i sve sto vidim je 140kn za 1 komad.

bili su na akciji u Linksu, kada sam kupovao prosli tjedan

 

ansha , kao sto rekoh meni su na uho pri 900 okretaja tisi nego sto su SW3 bili, moguce da je placebo, mada sumnjam 

 

nisam mjerio, nemam volje ponovno rastavljat i mjeriti, da bih bio 100% siguran

 

mozda napravim neku usporedbu jednom kad uhvatim vremena 

 kakvu led traku koristis u kucistu, moze link?