sandokan111 sub 20.7.2019 13:27
Telekomac kaže...

Dakle sa Optimom je sljedeće:

Poznato je da Ht upravlja Optimom, i da to uskoro ističe (smisliti će oni nešto da to opet iskoriste za svoj interes, uz podršku visoke politike i obiteljskih veza)

Ono što rade, a naši pošteni političari i sudstvo žmiri jest sustavno uništavanje prvo H1 telekoma, od strane Ht-a, i naravno Optime.

Pa ovo je tipicna kapitalisticka politika, nista cudno. Optima i h1 su im bili bitni radi monopola i jer nisu pod tcomom mogli dumpat cijene kako su htjeli jer im regulator to nije dozvolio. Onda se to rjesi s drugim firmama pod istim vlasnikom, jer toboze to nije isto. Ko kad pravno imas 0 imovine, al ti zena/sin/baba/otac imaju milione al to nije bitno. Nema to veze s HR, to je kapitalizam, i normalno je da sada kad im vise nisu potrebni h1 i optima da se trebaju ugasit i prebacit sve pod tcom. Neznam zasto mislis da to ima ikakve veze s nekom visokom politikom i obiteljskim vezama, samo cisti kapitalizam.

Telekomac pon 22.7.2019 22:38

Pa ovo je tipicna kapitalisticka politika, nista cudno. Optima i h1 su im bili bitni radi monopola i jer nisu pod tcomom mogli dumpat cijene kako su htjeli jer im regulator to nije dozvolio. Onda se to rjesi s drugim firmama pod istim vlasnikom, jer toboze to nije isto. Ko kad pravno imas 0 imovine, al ti zena/sin/baba/otac imaju milione al to nije bitno. Nema to veze s HR, to je kapitalizam, i normalno je da sada kad im vise nisu potrebni h1 i optima da se trebaju ugasit i prebacit sve pod tcom. Neznam zasto mislis da to ima ikakve veze s nekom visokom politikom i obiteljskim vezama, samo cisti kapitalizam.

H1 i Optimu nije stvorio Ht. Stvorene su u nadi da će rasti, ali ih je Ht uništio monopolom, cijenom kolokacija, najmom parica, sabotažom u tehničkom smislu, znam puno primjera kad su mijenjali parice, i bolje davali svojim korisnicima. Njihovi tehničari su šutirali njhovu tehničku opremu na kolokacijama. Krali su im korisnike na raznorazne načine. Da je pravde trebali su veliku odštetu platiti H1 telekomu, sve je bilo na sudu, ali ovi imaju veze i odvjetnike, tako da im ne možeš ništa.

Da nije bilo alternativnih operatera još i danas bi plaćali 500 kn trio uslugu.

No uskoro će se vidjeti da će cijene telekomunikacija početi rasti, stalno su tu neki dogovori sa A1, i sve više i više vlada duopol. A1 nije ništa bolji od Ht-a.

Njima ni najmanje nisu briga korisnici već vlastita dobit (što je i donekle opravdano), ali samo donekle trebalo bi poslovati odmjereno na obostranu korist.

sandokan111 uto 23.7.2019 01:40
Telekomac kaže...

H1 i Optimu nije stvorio Ht. Stvorene su u nadi da će rasti, ali ih je Ht uništio monopolom, cijenom kolokacija, najmom parica, sabotažom u tehničkom smislu

Nisam ni rekao da ih je HT stvorio, al ih je iz tog razloga kupio i "zadrzao", inace bi izginuli u trzisnoj bitci i davno stavili kljuc u bravu. Telekomunikacije su davno s*ebane kad je infrastruktura prodana DT-u za uzvrat podrske "onih dana". To je bila cijena. Normalno da su otezavali na sve moguce nacine ostalima da se probiju, to je kapitalizam jbg-a. Onaj s vise novaca dobije jos vise novaca. A1/vip/bnet je dobio staru kabelsku infrastrukturu, dt xdsl.

Telekomac uto 23.7.2019 09:39
sandokan111 kaže...
Telekomac kaže...

H1 i Optimu nije stvorio Ht. Stvorene su u nadi da će rasti, ali ih je Ht uništio monopolom, cijenom kolokacija, najmom parica, sabotažom u tehničkom smislu

Nisam ni rekao da ih je HT stvorio, al ih je iz tog razloga kupio i "zadrzao", inace bi izginuli u trzisnoj bitci i davno stavili kljuc u bravu. Telekomunikacije su davno s*ebane kad je infrastruktura prodana DT-u za uzvrat podrske "onih dana". To je bila cijena. Normalno da su otezavali na sve moguce nacine ostalima da se probiju, to je kapitalizam jbg-a. Onaj s vise novaca dobije jos vise novaca. A1/vip/bnet je dobio staru kabelsku infrastrukturu, dt xdsl.

Ma slažem se ja s tobom........kapital ispred čovjeka. Stranputica čovječanstva. Kapital bi trebao služiti ljudima, a ne obrnuto, ali nemojmo o tome nije tema, filozofska tema za neki drugi forum.

Evo ja na Optimi 6 dana bez usluge televizije. Svaki dan zovem da se problem riješi....ali ništa. Jadni ovi na tehničkoj podršci, nema što već nisu smislili kao ispriku.hhhhhhhhh. Ne sekiram se previše, internet imam, zahtjev za prijenos broja sam podnio odoh na A1. Ne volim ih previše., ali Ht mrzim iz dna duše. Obiteljska tvrtka, samo što nažalost mi nismo dio te obitelji hhhhhhhhh. Možda za 2 godine na Ht ?????????????

damjan_f ned 28.7.2019 16:42

Vec dugi niz godina koristim Tcom internet i iskreno je previse slab. Kada sam gledao druge internet opcije od A1 i ostalih prikazuje mi se da na mom podrucju nemoze bit nikakav dobar internet sa veccom brzinom osim onih HomeBoxova ali i ti sam probao i nisu perfektni kad imas 100gb 4g mreze i kad potrosis vrati ti se na 4mbps a tih 100 gb se potrosi za manje od 2 tjedna. Kada sam gledao kod optime oni mi nude minimum 14Mbps sto bi i meni bilo super. Dali netko ima iskustva sa tim INT Trend paketom da mi preporuci ?

Telekomac pon 29.7.2019 14:37
damjan_f kaže...

Vec dugi niz godina koristim Tcom internet i iskreno je previse slab. Kada sam gledao druge internet opcije od A1 i ostalih prikazuje mi se da na mom podrucju nemoze bit nikakav dobar internet sa veccom brzinom osim onih HomeBoxova ali i ti sam probao i nisu perfektni kad imas 100gb 4g mreze i kad potrosis vrati ti se na 4mbps a tih 100 gb se potrosi za manje od 2 tjedna. Kada sam gledao kod optime oni mi nude minimum 14Mbps sto bi i meni bilo super. Dali netko ima iskustva sa tim INT Trend paketom da mi preporuci ?

Vidi,

Vjerovatno je kod tebe u pitanju usluga preko parice (jedina dostupna), u tom slučaju bilo koji operater ti daje istu brzinu, ako ima u ponudi maxspeed, što svi i imaju, ako ti nude minimum 14 mbps, to bi značilo da ti je dostupan VDSL, točnije da si udaljen od centrale cca najviše 1 km.

Optimu nemoj, bilo koga drugog možeš ko ti je najpovoljniji, ali prije potpisa neka ti kažu parametre parice. Ako garantiraju minn 14 ok. To ti je 70% od minimalne brzine koja se nudi putem VDSL-a (20 mbps). Moraš dobro i pročitati ugovor koji potpisuješ. U slučaju da ti ne mogu isporučiti ono na što su se obavezali imaš pravo na raskid bez penala i možeš opet birati drugog operatera.

sandokan111 čet 29.8.2019 10:55
Alfredo nr.2 kaže...

Bok, 

Zanima me kako da promjenim DNS servere u routeru? Spajam se bežično. Promjenio sam u postavke routera u LAN-u. Ne znam gdje je opcija za postavljanje DNS na wirelessu.

DNS se resolva kad se traze adrese na internetu, nema veze kako si ti spojen na router, samim time, iste postavke bi trebale vrijedit i za wireless i za lan postavke. Barem nisam vidio da je igdje odvojeno, a i nema smisla da bude odvojeno, ako se radi qos onda se to namjesta posebno.