sandokan111 sub 20.7.2019 13:27
Telekomac kaže...

Dakle sa Optimom je sljedeće:

Poznato je da Ht upravlja Optimom, i da to uskoro ističe (smisliti će oni nešto da to opet iskoriste za svoj interes, uz podršku visoke politike i obiteljskih veza)

Ono što rade, a naši pošteni političari i sudstvo žmiri jest sustavno uništavanje prvo H1 telekoma, od strane Ht-a, i naravno Optime.

 Pa ovo je tipicna kapitalisticka politika, nista cudno. Optima i h1 su im bili bitni radi monopola i jer nisu pod tcomom mogli dumpat cijene kako su htjeli jer im regulator to nije dozvolio. Onda se to rjesi s drugim firmama pod istim vlasnikom, jer toboze to nije isto. Ko kad pravno imas 0 imovine, al ti zena/sin/baba/otac imaju milione al to nije bitno. Nema to veze s HR, to je kapitalizam, i normalno je da sada kad im vise nisu potrebni h1 i optima da se trebaju ugasit i prebacit sve pod tcom. Neznam zasto mislis da to ima ikakve veze s nekom visokom politikom i obiteljskim vezama, samo cisti kapitalizam.

Telekomac pon 22.7.2019 22:38

 

 Pa ovo je tipicna kapitalisticka politika, nista cudno. Optima i h1 su im bili bitni radi monopola i jer nisu pod tcomom mogli dumpat cijene kako su htjeli jer im regulator to nije dozvolio. Onda se to rjesi s drugim firmama pod istim vlasnikom, jer toboze to nije isto. Ko kad pravno imas 0 imovine, al ti zena/sin/baba/otac imaju milione al to nije bitno. Nema to veze s HR, to je kapitalizam, i normalno je da sada kad im vise nisu potrebni h1 i optima da se trebaju ugasit i prebacit sve pod tcom. Neznam zasto mislis da to ima ikakve veze s nekom visokom politikom i obiteljskim vezama, samo cisti kapitalizam.

 

 

H1 i Optimu nije stvorio Ht. Stvorene su u nadi da će rasti, ali ih je Ht uništio monopolom, cijenom kolokacija, najmom parica, sabotažom u tehničkom smislu, znam puno primjera kad su mijenjali parice, i bolje davali svojim korisnicima. Njihovi tehničari su šutirali njhovu tehničku opremu na kolokacijama. Krali su im korisnike na raznorazne načine. Da je pravde trebali su veliku odštetu platiti H1 telekomu, sve je bilo na sudu, ali ovi imaju veze i odvjetnike, tako da im ne možeš ništa.

Da nije bilo alternativnih operatera još i danas bi plaćali 500 kn trio uslugu.

No uskoro će se vidjeti da će cijene telekomunikacija početi rasti, stalno su tu neki dogovori sa A1, i sve više i više vlada duopol. A1 nije ništa bolji od Ht-a.

Njima ni najmanje nisu briga korisnici već vlastita dobit (što je i donekle opravdano), ali samo donekle trebalo bi poslovati odmjereno na obostranu korist.

sandokan111 uto 23.7.2019 01:40
Telekomac kaže...

 H1 i Optimu nije stvorio Ht. Stvorene su u nadi da će rasti, ali ih je Ht uništio monopolom, cijenom kolokacija, najmom parica, sabotažom u tehničkom smislu

Nisam ni rekao da ih je HT stvorio, al ih je iz tog razloga kupio i "zadrzao", inace bi izginuli u trzisnoj bitci i davno stavili kljuc u bravu. Telekomunikacije su davno s*ebane kad je infrastruktura prodana DT-u za uzvrat podrske "onih dana". To je bila cijena. Normalno da su otezavali na sve moguce nacine ostalima da se probiju, to je kapitalizam jbg-a. Onaj s vise novaca dobije jos vise novaca. A1/vip/bnet je dobio staru kabelsku infrastrukturu, dt xdsl.

Telekomac uto 23.7.2019 09:39
sandokan111 kaže...
Telekomac kaže...

 H1 i Optimu nije stvorio Ht. Stvorene su u nadi da će rasti, ali ih je Ht uništio monopolom, cijenom kolokacija, najmom parica, sabotažom u tehničkom smislu

Nisam ni rekao da ih je HT stvorio, al ih je iz tog razloga kupio i "zadrzao", inace bi izginuli u trzisnoj bitci i davno stavili kljuc u bravu. Telekomunikacije su davno s*ebane kad je infrastruktura prodana DT-u za uzvrat podrske "onih dana". To je bila cijena. Normalno da su otezavali na sve moguce nacine ostalima da se probiju, to je kapitalizam jbg-a. Onaj s vise novaca dobije jos vise novaca. A1/vip/bnet je dobio staru kabelsku infrastrukturu, dt xdsl.

 Ma slažem se ja s tobom........kapital ispred čovjeka. Stranputica čovječanstva. Kapital bi trebao služiti ljudima, a ne obrnuto, ali nemojmo o tome nije tema, filozofska tema za neki drugi forum.

Evo ja na Optimi 6 dana bez usluge televizije. Svaki dan zovem da se problem riješi....ali ništa. Jadni ovi na tehničkoj podršci, nema što već nisu smislili kao ispriku.hhhhhhhhh. Ne sekiram se previše, internet imam, zahtjev za prijenos broja sam podnio odoh na A1. Ne volim ih previše., ali Ht mrzim iz dna duše. Obiteljska tvrtka, samo što nažalost mi nismo dio te obitelji hhhhhhhhh. Možda za 2 godine na Ht ?????????????

damjan_f ned 28.7.2019 16:42

Vec dugi niz godina koristim Tcom internet i iskreno je previse slab. Kada sam gledao druge internet opcije od A1 i ostalih prikazuje mi se da na mom podrucju nemoze bit nikakav dobar internet sa veccom brzinom osim onih HomeBoxova ali i ti sam probao i nisu perfektni kad imas 100gb 4g mreze i kad potrosis vrati ti se na 4mbps a tih 100 gb se potrosi za manje od 2 tjedna. Kada sam gledao kod optime oni mi nude minimum 14Mbps sto bi i meni bilo super. Dali netko ima iskustva sa tim INT Trend paketom da mi preporuci ?

Telekomac pon 29.7.2019 14:37
damjan_f kaže...

Vec dugi niz godina koristim Tcom internet i iskreno je previse slab. Kada sam gledao druge internet opcije od A1 i ostalih prikazuje mi se da na mom podrucju nemoze bit nikakav dobar internet sa veccom brzinom osim onih HomeBoxova ali i ti sam probao i nisu perfektni kad imas 100gb 4g mreze i kad potrosis vrati ti se na 4mbps a tih 100 gb se potrosi za manje od 2 tjedna. Kada sam gledao kod optime oni mi nude minimum 14Mbps sto bi i meni bilo super. Dali netko ima iskustva sa tim INT Trend paketom da mi preporuci ?

Vidi,

Vjerovatno je kod tebe u pitanju usluga preko parice (jedina dostupna), u tom slučaju bilo koji operater ti daje istu brzinu, ako ima u ponudi maxspeed, što svi i imaju, ako ti nude minimum 14 mbps, to bi značilo da ti je dostupan VDSL, točnije da si udaljen od centrale cca najviše 1 km.

Optimu nemoj, bilo koga drugog možeš ko ti je najpovoljniji, ali prije potpisa neka ti kažu parametre parice. Ako garantiraju minn 14 ok. To ti je 70% od minimalne brzine koja se nudi putem VDSL-a (20 mbps). Moraš dobro i pročitati ugovor koji potpisuješ. U slučaju da ti ne mogu isporučiti ono na što su se obavezali imaš pravo na raskid bez penala i možeš opet birati drugog operatera.

 

sandokan111 čet 29.8.2019 10:55
Alfredo nr.2 kaže...

Bok, 

 

Zanima me kako da promjenim DNS servere u routeru? Spajam se bežično. Promjenio sam u postavke routera u LAN-u. Ne znam gdje je opcija za postavljanje DNS na wirelessu.

 

DNS se resolva kad se traze adrese na internetu, nema veze kako si ti spojen na router, samim time, iste postavke bi trebale vrijedit i za wireless i za lan postavke. Barem nisam vidio da je igdje odvojeno, a i nema smisla da bude odvojeno, ako se radi qos onda se to namjesta posebno.

acmilan2 uto 3.12.2019 08:02

Evo ovako, probat cu biti sto kraci.

Vise od 15 godina smo u HT-u, trenutno koristimo telefon i internet kod njih. Istekao je ugovor i mi smo i dalje bez ugovorne obveze kod njih, ali ljudi moji oni nama salju sad vec mjesecima 288kn cca racun i sad su jos rekli jer nismo pod ugovorom da ide jos + 30kn! znaci preko 300kn za ku*ac od usluge!

Zvao sam u optimu, iskon i A1, udaljen sam nesto vise od 2km od stanice i jednostavno ne mogu imati brze od 12Mbit kad mi puste max da ide na paricu, a da imam homebox - ne mogu jer prva najbliza je 5km od mene i u tih 5km je 4,5km šume i to je od t-coma jos antena tamo na pošti tako da to mogu zaboraviti.

 

Zanima me sljedeće: u optimi mogu dobiti za 169kn neograničene pozive prema svim mrežama sa telefona i flat internet "isti" kao što je ovaj od HT-a, a taj je loš jbg, ali duplo jeftiniji, rekli su da bi oni sve na istu infrastrukturu prištekali, raskinuli mi ugovor sa HT-om i u roku od 2 tjedna sam njihov novi korisnik.

Nece biti nesto bolje, al bit ce jeftinije pa evo, da pitam, jel itko tako prelazio sa HT-a na optimu pa da znam otprilike sto ocekivati? Hvala!

sandokan111 uto 3.12.2019 10:52

Po iskustvima, posto je optima/iskon podruznica tcoma, ako imas problema s linijom, ne prelazi na njihove "budget" isp-ove jer stvari budu samo gore. Ako ti je s paricom sve u redu, onda oke, ali ako nije, dok dodje tehnicar kad nesto nevalja, do tog da ako nesto treba radit na liniji prije ti se *uda smrznu nego oni dodju. Jednostavno je podrska u oba isp-a losija od tcoma. Tako da ako ti tcom ne rjesava stvari sumnjam da ces stvari rjesit na budget tcomu.

sandokan111 uto 3.12.2019 14:27

Neznam sto bi ti rekao. Iskon i optima su tu da tcom moze davat jeftinije cijene, zato i jesu tako jeftiniji jel. Al negdje mora bit caka, nisi dijete :) Zasto bi davali potpuno istu uslugu, prije ili kasnije nitko na tcomu ne bi bio. Imas temu o optimi i iskonu, procitaj unatrag nekih godinu dana recimo iskustva (to bi bilo relevantno) pa pogledaj. Nije se jednom dogodilo da se netko "preporodio" jer na iskonu i optimi nije moglo ovo/ono, a kad je presao na tcom odjednom moze sve. Dok ako imas problema na tcomu, neznam dal je ikome postalo bolje kad je presao na optimu/iskon. Mozda i je, necu rec nije, samo ne sjecam se da je netko to javio tu. Kao neki zakljucak se izvlaci da ako imas problema, ne prelazis na iskon/optimu, jer ce samo bit jos vise problema. Ako ti je sve u redu, iskon i optima su svakako ekonomski isplativiji.

acmilan2 uto 3.12.2019 20:15
sandokan111 kaže...

Neznam sto bi ti rekao. Iskon i optima su tu da tcom moze davat jeftinije cijene, zato i jesu tako jeftiniji jel. Al negdje mora bit caka, nisi dijete :) Zasto bi davali potpuno istu uslugu, prije ili kasnije nitko na tcomu ne bi bio. Imas temu o optimi i iskonu, procitaj unatrag nekih godinu dana recimo iskustva (to bi bilo relevantno) pa pogledaj. Nije se jednom dogodilo da se netko "preporodio" jer na iskonu i optimi nije moglo ovo/ono, a kad je presao na tcom odjednom moze sve. Dok ako imas problema na tcomu, neznam dal je ikome postalo bolje kad je presao na optimu/iskon. Mozda i je, necu rec nije, samo ne sjecam se da je netko to javio tu. Kao neki zakljucak se izvlaci da ako imas problema, ne prelazis na iskon/optimu, jer ce samo bit jos vise problema. Ako ti je sve u redu, iskon i optima su svakako ekonomski isplativiji.

 A nije u redu, dolazili mi tehnicari t-comovi slagati, puno puta zna krepat veza, a telefon imamo neku glupu opciju, mislim to su mama i tata dogovarali, mene naravno nije bilo doma i ovi su ih preveslali nekako. Ali sada ako cu ja imati identicno sve kao i do sada, a duplo manje treba placati, onda bih radije duplo manje placao, pa kome god, godisnje mi je to 200€ grubo...

Probat cu malo jos istrazit, no izgledno je da idemo tamo jer novi korisnici u zadnje vrijeme prolaze svugdje bolje nego 15 ili vise godina stari korisnici, sto je zalosno... Hvala ti svakako!

matrix777 pet 3.1.2020 19:53
sandokan111 kaže...

Jer nije isti router onda. Nadji u routeru nekakvi "dsl stats" ili tako nesto, dok ne vidis "attenuation".

 nemam attenuation, samo trenutno pušteno, toliko i dobijem na speed testu. 

bubimir13 sri 29.1.2020 10:59

Pozdrav ekipo,

 

Ima netko informaciju koji je admin password za Innbox v45 od Optime s obzirom da ova dva što kolaju mi ne rade (vjerojatno su izmjenili u zadnje vrijeme). Dobio sam novi taj drek a trebaju mi admin ovlasti :D

Može i u PP, hvala.

hoba8 čet 6.2.2020 15:29

Pozdrav,

Imao sam klasični adsl ruter (Pingcom A7600-A1) na optimi koji sam podesio u bridge-u i iza njega mikrotik koji je radio ruting, radilo je sve savršeno. I preporučili su mi da pređem na vdsl, da ću imati veće brzine. I pređem ja tako na vdsl i dobijem Innbox v.46 router (u međuvremenu su me prebacili na t-comovu centralu, jer oni u Dubrovniku kao nemaju još vdsl). Međutim na njemu ne mogu mjenjati iz routing u bridge, pa sam zvao TSK i molio ih da mi oni stave ruter u bridge. I kažu da su tako napravili, međutim ne mogu ostvariti PPPoE konekciju (ni direktno s PC-a, ni s mikrotika, nula bodova), a oni kažu da "s njihove strane radi sve normalno". I tu prestaje podrška s njihove strane. Kako je prije sve radilo normalno, a sada ne radi, nešto je u njihovoj konfiguraciji rutera pogrešno? Da li je tko imao ovaj problem i da li ga je tko riješio? Ima li itko slučajno admin pass za ovaj ruter?

Ako ne uspijem riješiti, vratit ću stari ruter spori adsl i vratiti sve na staro...

 

 Riješeno!

dakle za Innbox v.46 radi pass:

VfMR7DyV2bWn8cHY

 

btw

Nikad oni nisu podesili bridge, morao sam sve sam iskonfigurirati, nisam imao nikakve šanse s teh. podrškom bez da sam odradim posao, nikakvi su...

 

bubimir13 pet 28.2.2020 15:38
zzz kaže...
Pozdrav,nakon 8 dana čekanja poslali mi novi ruter.
Nemogo nigdje naći opciju ,da promjrnim user name i pasvord od ruters.
Ulazin u ruter sa user user,kako to promjeniti ?

 

Obično čim ukucaš adresu 192.168.1.1. u browseru odmah nudi da upišeš korisničko i šifru. Jesi probao na drugom browseru to napraviti?

zzz pet 28.2.2020 20:47
CyberDemonVZ kaže...
zzz kaže...
Nisi me shvatio,ja želim promjeniti tu šifru,dami nemože svatko upadati u ruter.

 Trebaš biti prijavljen kao admin da možeš mjenjati važnije postavke.

Znači treba ti Admin user i pass.

 Nigdje nevidim takvu opciju.

zzz ned 1.3.2020 19:38

 

Znali netko za neki dobar ruter,koni je kompatibilan sa optimom ?

Ova što sam dobio je neki škart,wifi je dosta trzav,sa nekakvi zastajanjima.

Ovj prijašnji zte ,koji mi je dao h1 ,radio je baz grseške.