Ostale hardverske teme

Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Old Iggy pon 4.9.2017 12:00
Inicijalni kaže...

Pozdrav,

novi sam na forumu, molim za pomoć. Naime u posjedu sam napajanja Socomec Netys RT NRT-U3000, zanima me kakvo je to napajanje i za šta može poslužiti???

Hvala!

Dobri UPS-ovi, online, ne baš jeftini, obično za servere i slične sustave.

Hrvoje001 pet 1.12.2017 10:12

Pozdrav,

Većina UPS-ova dolazi s utorima za kompjutersko napajanje, odnosno nije praktična za dodatnu opremu poput routera.

Zanima me na koji rješavate njihovo napajanje?

Konkretan problem glasi:Trebam UPS za firmu, s kojim bi pokrio server i router i media konverter.Zadnja 2 dolaze sa standardno scuko utičnicom.

Gledam APC, ali samo par osnovnih modela dolaze sa schuko utorima.Drugi problem je PowerChute software - s osnovnim mdelima dolazi Personal edition, koji ne podržava Windows Servere, tako da trebam UPS koji dolazi s Business editionom PCchute-a

XXX-Man pet 1.12.2017 15:50

Nekad je to jedina opcija...

Preporuka je jer ekipa na jedan izlaz ups-a pošteka hrpu opreme, bez razmišljanja o opterećenju. Ako znaš što radiš to je onda druga priča.

Uzmi ono sa linka i to je to.

tonica78 ned 26.8.2018 20:42

Pozdrav.svako malo nestane struje na sekundu dvije i to me uzasno zivcira.zato bi trebao neki jaci ups za sljedece uređaje.

pc,tv, av reciver ps4 i ruter.ups bi trebao da izdrzi te sitne prekide i po potrbi bar minutu da mogu ugasit pc ili ps4.

pc: proc.I7 4790 soc 1150,grafa asus gtx970 strix, maticna msi h97 pc mate i napajanje golden green 550w 80+ gold

ps4 pro trosi koliko sam vidio između 75-160w

ruter je huawei

potrosnja tv-a i av recivera je na slikama.moze li se naci nesto do 2500 kn.

tonica78 pon 27.8.2018 20:23

zar bas nitko nema da mi pomogne? mislio sam uzeti ovaj ups. Cyberpower  CP1500PFCLCD 1500VA/900W

to bi trebalo biti dovoljno,nadam se. gledam rewiew na vise stranica i najvise hvale ovaj ups.nazalost ovog nema za kupiti kod nas.zna li netko stranicu gdje bi mogao kupiti a da neplacam carinu?

Ajar pon 27.8.2018 20:39

ajd da dodam i ja preporuku (i jope iz vlastita iskustva): Links povremeno prodaje Emerson Cyberpower UPS-e i svi moji doma (njih 4) su ti, različitih snaga. mislim da se u njih može i naručiti, čak i neskupo (u odnosu na razvikan apc). načelno znalci znaju kaj je to Emerson a ostali mogu saznati. 

LaVitaeBella pet 4.1.2019 19:48

Pozz, 

Imam stari APC CS 500 i riknula mi baterija i sad se pitam jel se isplati investirati u bateriju ili kupiti novi UPS? Baterija original ili se mogu naci zamjenske.

BTW: UPSkoristim kao dodatnu prenaponska zaštitu za TV.. 

crocro23 ned 6.1.2019 20:40

Evo par savjeta od mene. Ja sam isto tako tražio ups i zahvaljujući ovom forumu sam kupio ups i preporodio sam se nakon toga.

Imam trenutno C-Lion Vista 480w / 850V model sa lcd-om i plaćen je preko trgovine u HR online (Ekupi) 505 kuna sa dostavom. Uređaj je odličan i otkako ga imam više nema padova napona i resetiranja uređaja.

Spojio sam logitech zvucnike, monitor dell i svoj desktop pc i u maksimum loadu je 4 od 5 crtica na ups-u, znači 75%.

Ako mogu nekome pomoći, moj trenutni pc je sljedeći - 4 hdd-a toshiba po 500gb + 2 ssd-a + gpu MSI 750GTX + Athlon 6300 FX i 16gb rama (2x 8gb, UPS 850/480 w C-Lion trži oko 15min sve uređaje nakon što ugasim struju. Testirao sam samo jednom.

picajzla0707 uto 30.7.2019 16:00

dakle, vidim da je tema ozbiljnija nego što sam mislio

treba mi preporuka ups-a koji će mi pomoći kod regulacije napona

naime, trenutno se nalazim na viru i sumnjam da često dolazido pada napona i želim zaštititi komponente od takve situacije

na drugoj temi sam pitao za neke jeftinije ups-ove poput ovog - link, no kolega kaže da takvi uopće ne peglaju napon

što uzeti, a da mi drži napon stabilnim do nekih 400-500w max potrošnje (planira se rtx 2070, novi procesor uskoro te televizor koji će biti uz komp i monitor spojen na ups)

Stric_Jura uto 20.8.2019 13:18

crko mi je APC BK500, pa me zanima koji je neki optimum za do 800-900 kn ?

mislim ga maksimalno s 450-500W opteretiti. PC iz potpisa, monitor, mali desktop switch i NAS...

generalno bi ga stavio da mi nakon 15-30s inicira gašenje, dakle i pod maks. opterećenjem ne treba mi više od 2 minute rezerve...