Ostale hardverske teme

Preporuka UPS-a (neprekidnog napajanja)

Old Iggy pon 4.9.2017 12:00
Inicijalni kaže...

Pozdrav,

 

novi sam na forumu, molim za pomoć. Naime u posjedu sam napajanja Socomec Netys RT NRT-U3000, zanima me kakvo je to napajanje i za šta može poslužiti???

 

Hvala!

Dobri UPS-ovi, online, ne baš jeftini, obično za servere i slične sustave.

Hrvoje001 pet 1.12.2017 10:12

Pozdrav,

 

Većina UPS-ova dolazi s utorima za kompjutersko napajanje, odnosno nije praktična za dodatnu opremu poput routera.

Zanima me na koji rješavate njihovo napajanje?

 

Konkretan problem glasi:Trebam UPS za firmu, s kojim bi pokrio server i router i media konverter.Zadnja 2 dolaze sa standardno scuko utičnicom.

Gledam APC, ali samo par osnovnih modela dolaze sa schuko utorima.Drugi problem je PowerChute software - s osnovnim mdelima dolazi Personal edition, koji ne podržava Windows Servere, tako da trebam UPS koji dolazi s Business editionom PCchute-a

XXX-Man pet 1.12.2017 15:50

Nekad je to jedina opcija...

 

Preporuka je jer ekipa na jedan izlaz ups-a pošteka hrpu opreme, bez razmišljanja o opterećenju. Ako znaš što radiš to je onda druga priča.

 

Uzmi ono sa linka i to je to.

tonica78 ned 26.8.2018 20:42

Pozdrav.svako malo nestane struje na sekundu dvije i to me uzasno zivcira.zato bi trebao neki jaci ups za sljedece uređaje.

pc,tv, av reciver ps4 i ruter.ups bi trebao da izdrzi te sitne prekide i po potrbi bar minutu da mogu ugasit pc ili ps4.

pc: proc.I7 4790 soc 1150,grafa asus gtx970 strix, maticna msi h97 pc mate i napajanje golden green 550w 80+ gold

ps4 pro trosi koliko sam vidio između 75-160w

ruter je huawei

potrosnja tv-a i av recivera je na slikama.moze li se naci nesto do 2500 kn.

tonica78 pon 27.8.2018 20:23

zar bas nitko nema da mi pomogne? mislio sam uzeti ovaj ups. Cyberpower  CP1500PFCLCD 1500VA/900W

to bi trebalo biti dovoljno,nadam se. gledam rewiew na vise stranica i najvise hvale ovaj ups.nazalost ovog nema za kupiti kod nas.zna li netko stranicu gdje bi mogao kupiti a da neplacam carinu?

 

Ajar pon 27.8.2018 20:39

ajd da dodam i ja preporuku (i jope iz vlastita iskustva): Links povremeno prodaje Emerson Cyberpower UPS-e i svi moji doma (njih 4) su ti, različitih snaga. mislim da se u njih može i naručiti, čak i neskupo (u odnosu na razvikan apc). načelno znalci znaju kaj je to Emerson a ostali mogu saznati. 

LaVitaeBella pet 4.1.2019 19:48

Pozz, 

 

Imam stari APC CS 500 i riknula mi baterija i sad se pitam jel se isplati investirati u bateriju ili kupiti novi UPS? Baterija original ili se mogu naci zamjenske.

 

BTW: UPSkoristim kao dodatnu prenaponska zaštitu za TV.. 

crocro23 ned 6.1.2019 20:40

Evo par savjeta od mene. Ja sam isto tako tražio ups i zahvaljujući ovom forumu sam kupio ups i preporodio sam se nakon toga.

 

Imam trenutno C-Lion Vista 480w / 850V model sa lcd-om i plaćen je preko trgovine u HR online (Ekupi) 505 kuna sa dostavom. Uređaj je odličan i otkako ga imam više nema padova napona i resetiranja uređaja.

Spojio sam logitech zvucnike, monitor dell i svoj desktop pc i u maksimum loadu je 4 od 5 crtica na ups-u, znači 75%.

Ako mogu nekome pomoći, moj trenutni pc je sljedeći - 4 hdd-a toshiba po 500gb + 2 ssd-a + gpu MSI 750GTX + Athlon 6300 FX i 16gb rama (2x 8gb, UPS 850/480 w C-Lion trži oko 15min sve uređaje nakon što ugasim struju. Testirao sam samo jednom.

picajzla0707 uto 30.7.2019 16:00

dakle, vidim da je tema ozbiljnija nego što sam mislio

 

treba mi preporuka ups-a koji će mi pomoći kod regulacije napona

naime, trenutno se nalazim na viru i sumnjam da često dolazido pada napona i želim zaštititi komponente od takve situacije

 

na drugoj temi sam pitao za neke jeftinije ups-ove poput ovog - link, no kolega kaže da takvi uopće ne peglaju napon

što uzeti, a da mi drži napon stabilnim do nekih 400-500w max potrošnje (planira se rtx 2070, novi procesor uskoro te televizor koji će biti uz komp i monitor spojen na ups)

 

 

Stric_Jura uto 20.8.2019 13:18

crko mi je APC BK500, pa me zanima koji je neki optimum za do 800-900 kn ?

 

mislim ga maksimalno s 450-500W opteretiti. PC iz potpisa, monitor, mali desktop switch i NAS...

 

generalno bi ga stavio da mi nakon 15-30s inicira gašenje, dakle i pod maks. opterećenjem ne treba mi više od 2 minute rezerve...

toxic pon 12.10.2020 15:31

Ekipa kupio sam si ovaj : UPS C-LION Aurora Vista+ 850

trebao mi je samo za pumpu centralnog grijanja na drva..

 

e sad kada upiknem potrosac u nju svakih cca 10 sec cujem bip zvuk kao neki tip alarma, jel to normalno ili?

Čitatelj pon 12.10.2020 17:50

Ne, vjerovatno je preopterecen. Ti UPS-ovi su losi, nemaju aktivno filtriranje,

al za takve stvari gdje nije bitno filtriranje nego samo dodatna baterija, moze posluziti.

 

Trebao bi imati COM port, pa da se spojis na konzolu, ili sa njihovim softwareom provjeris kakvo je stanje i zasto pisti.

Inace pisti tako kad je preotperecen ili nema napona, pa dok ne ostane bez soka na bateriji.

Igzy20 pon 15.2.2021 09:50

Pozdrav! 

 

Uskoro se selim u mjesto u kojem se često zna događati da nakratko nestane struje, pa iz tog razloga planiram kupiti UPS. UPS bi služio samo za računalo i nije mi toliko bitno trajanje baterije (dovoljno je do 5 min, čisto da stignem ugasiti računalo kad se dogodi nestanak struje).

 

Drugi i važniji razlog mi je peglanje napona. 

 

Malo sam istraživao i našao sam Cyberpower VP1000ELCD. Sviđa mi se dizajnom, recenzije kažu da je tih dok ne radi na bateriji (što mi je također dosta važno), te po kalkulatoru ispada da bi i snagom bio dovoljan za moje potrebe.

 

Ono što me brine, pošto sa UPS nemam iskustva, su recenzije koje sam po netu pronašao da su se UPS uređaji znali zapaliti. Bilo je i Cyberpower modela (ne konkretno ovaj koji ja gledam) na koje su se ljudi žalili da su izgorili/pregorili.

 

Ako ima netko tko koristi ovaj model, molio bih da podijeli par riječi kako je zadovoljan sa njime, a i općenito svaki savjet u vezi UPS-a je dobrodošao.

Legasus čet 7.10.2021 13:46

Da li može preporuka za UPS sa USB-om?

 

Koristio bi ga primarno za NAS Synology DS220+ [20W] (stavio bi da radi shutdown nakon kratkog vremena ukoliko ne dođe struja).

Mislio sam uštekati i router Mikrotik hap ac3 [30W], makar mi za njega nije bitno.

 

Mislio sam uzeti nešto ovakvo: 

https://www.nabava.net/neprekidna-napajanja-i-zastita/eaton-ups-3s-550-din-cijena-550va-330w-9436081

https://www.nabava.net/neprekidna-napajanja-i-zastita?q=vp1000eilcd

 

Da li je to u redu UPS za moju namjenu ili ima nešto bolje za te novce?

 

 

 

 

Turjak ned 4.9.2022 14:19

Molim za savjet, potreban mi je UPS za pumpu od centralnog grijanja. Imam jedan stari UPS Ablerex model MS3000 2100 W s neispravnim baterijama da li mogu umjesto baterija staviti obični akumulator. 

sosta pon 5.9.2022 15:06

Za ganjat motore je preporučljivo imati sinus na ulazu, ovaj tvoj UPS koliko vidim daje PWM, vjerojatno će raditi, ali uz više grijanja motora pumpe, pa evo, samo napomena u vezi toga.

E sad koliko to skraćuje radni vijek pumpe, nemam iskustva.

Armor ned 24.3.2024 16:17

Molim neki savjet vezan uz ovu temu.

Naime, tražim nešto kaj štiti od grmljavine i nestanka struje, pogotovo onih kad u sekundi nestane pa dođe pa opet nestane...

Spajali bi se "55 TV, PS5 i Xbox Series X, i punjač za gamepade tak da mora imati 4 utičnice.

Trenutno imam običnu letvu, koju kad grmi, samo stavim na 0.