Vijesti by forumaši

U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Soapy pet 6.3.2015 19:09

Oprez za korisnike uTorrenta, u najnovijem updateu je skriven coin miner Epic Scale. Iako službeno tvrde da prilikom instalacije korisnik treba dozvoliti instalaciju navedenog, ljudi među kojima sam i ja su potvrdili da se nigdje u instalaciji to ne spominje (pitao me je za neko drugo smeće koje sam naravno declineao). Ja sam skroz slučajno otkrio da mi je instaliran i to zato jer mi je svako malo bacao errore da se Epic Scale (kojeg prije nikad nisam vidio) ne može spojit na server. Sama aplikacija se nemre maknut prek klasičnog uninstalla iz control panela već treba koristit nešto poput Malwarebytesa ili AdwCleanera.

 

Neke od popularnijih alternativa uTorrentu su qBittorent, Deluge i Transmission pa birajte.

 

http://www.engadget.com/2015/03/06/utorrent-bitcoin-miner/

definho pet 6.3.2015 19:33

na pocetku je bio najbolji torrent client, mali i lagan, no ja sam od njih odustao ima vec prije pola godine, otkad su poceli uvaljivati placenu verziju, a free punu raklama i s*anja...

a za ovo sam otkrio neki dan, kada je cimer instalirao najnoviju verziju te mi se nakon toga zalio kako mu je laptop konstantno na 80+ stupnjeva, nadam se da su se s ovim pokopali, tako da tixati ftw.

dennocro pet 6.3.2015 20:02
Sum_of_all_fears kaže...

Ili jednostavno nađete staru verziju (2.2 recimo) koja je free i nema reklama a radi na Win7/8/10...

 

I naravno, onesposobiti automatic update, da nebi skinuo novu verziju...

 

bas sam to htio napisati, koristim jedino njega, sve disableano i nemam nikakvih problema niti updatea, samo uguglajte i odma ga nadjete za skinut

Onjegin pet 6.3.2015 20:17
definho kaže...

na pocetku je bio najbolji torrent client, mali i lagan, no ja sam od njih odustao ima vec prije pola godine, otkad su poceli uvaljivati placenu verziju, a free punu raklama i s*anja...

a za ovo sam otkrio neki dan, kada je cimer instalirao najnoviju verziju te mi se nakon toga zalio kako mu je laptop konstantno na 80+ stupnjeva, nadam se da su se s ovim pokopali, tako da tixati ftw.

 uTorrent 3.3.1 još se može skinuti s većine popularnih file hostera, podržava .torrent i magnet link (i Bakabt.me za anime fagove).

 

Nije mi jasno zašto bi netko uopće prelazio naa noviju verziju kad ta još postoji (samo isključiš update prompt).


Edit: Pretekao me kolega forumaš Sum_of_all_fears s ovom idejom... Trebao sam pročitati cijelu temu prije odgovaranja.

kowach pet 6.3.2015 20:23

Prije par dana su uništili BTsync, sad uTorrent. Nisam ništa prihvatio na ovom update-u, dobio na kraju čisti uTorrent, ali mislim da je vrijeme za novi softver.

Dogodit će se trenutak pijanstva i kliknit ću "I accpet" pa se bolje osigurati da takva ponuda ni nedođe.

Father_Dougal pet 6.3.2015 20:45

uTorrent je postao smeće kad je izašla verzija 3. Verzija 2.2.1 ima nekakav bug koji se pokazuje kao neispravno skinuti torrenti, 2.2.0 je mislim zadnja ispravna...

no zato Transmission u daemon modu, client na računalo, a server ionako služi kao media centar pa je većinu vremena besposlen... :)

m77 pet 6.3.2015 21:02
5220 kaže...

Kako da provjerim je li mi instaliran coin miner? Imam ovu 3.4.2 verziju uTorrenta ali nigdje ne vidim taj Epic scale.

 I mene ovo zanima, jer tražim i ne pronalazim ništa...a izgleda da se ES nije instalirao na sva računala već nasumično.

1domagoj1 sub 7.3.2015 13:45

Ma samo Transmission i nema problema.

http://www.transmissionbt.com/

 

Open source je, radi svugdje, pisan je u GTK+-u i Qt-u i nema nikakvih smeca koje ove tzv. "free" šljuke ubacuju.

 

EDIT: I za razliku od uTorrenta upload se moze podesiti na 0 kb/s, tj. da ga nema pa ako skidate nesto sto nikako ne bi bilo dobro da cak i 1 bajt podijelite, to je ono sto vam treba.

inb4 sharing is caring

Entry Point sub 7.3.2015 14:08
1domagoj1 kaže...

Ma samo Transmission i nema problema.

http://www.transmissionbt.com/

 

Open source je, radi svugdje, pisan je u GTK+-u i Qt-u i nema nikakvih smeca koje ove tzv. "free" šljuke ubacuju.

 

EDIT: I za razliku od uTorrenta upload se moze podesiti na 0 kb/s, tj. da ga nema pa ako skidate nesto sto nikako ne bi bilo dobro da cak i 1 bajt podijelite, to je ono sto vam treba.

inb4 sharing is caring

 Najjači klijent. Jednostavan, bez gluposti.