Vijesti by forumaši

U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Ezio ned 8.3.2015 17:37

Ja epic scale nisam našao u popisu instaliranih programa ali bio je zapis u registryu. Deinstalirao sam utorrent svejedno, probao alternative. Ponovno instalirao utorrent.

Ali tijekom instalacije nije bilo nikakvog upita za epic scale.

Ezio ned 8.3.2015 18:21

Kod mene ga nema ni u task manageru ni u popisu programa koji se mogu deinstaliriati. Niti me pitao išta tijekom instalacije utorrenta koju sam bas zbog toga danas ponavljao dva puta kako bih se uvjerio.

Malwarebytes ga je našao.

 

Na epic scaleovoj stranici piše da ako ga nema u popisu programa za deinstalaciju, da je došlo do greške u procesu instalacije. ma kako da ne.

osvit sub 14.3.2015 10:43

Ovdje preporučujete taj qbitorrent,  probao sam ga, i jako usporava brzinu za surfanje.

Inače imam 12 Mbps brzinu bnet, a kad skidam s njim brzina interneta mi padne na 1.78 Mbps, testirao na speedtestu.

Mislim da je to puno lošije nego utorrrent.

Silwncer sub 14.3.2015 10:47
osvit kaže...

Ovdje preporučujete taj qbitorrent,  probao sam ga, i jako usporava brzinu za surfanje.

Inače imam 12 Mbps brzinu bnet, a kad skidam s njim brzina interneta mi padne na 1.78 Mbps, testirao na speedtestu.

Mislim da je to puno lošije nego utorrrent.

 Ali barem ne nameće smeće u instalaciji kao ovaj miner .

Silwncer sub 14.3.2015 11:53
m77 kaže...

A što ako se u postavkama isključi opcija automatskog update-a?

Jer sam pretraživao i nisam pronašao taj ES...kod instaliranja sam imao opciju decline za taj program.

 Ako onesposobiš autoupdate onda je ok.

Mojpismonosa sub 14.3.2015 12:10
ukay1000 kaže...
Nakon reinstalacije windowsa instaliral sam bittorrent, pazil sam kaj klikcem i instaliralo mi je taj epic scale. Malwarebytes uredno pocistil. Ali i ja cu na alternativu. Fak em.

 Mislis micro torrent? (μTorrent)

Marko :D sub 14.3.2015 12:55
Mitch kaže...
Ma ljudi overhypeaju....ako netko kao ja ima 60 torrenta na seedu, nije bas samo tako sad odjednom promijenit klijent :D

Ja nikad ništa ne seedam. Kad skinem torrent automatski mi ga izbriše s liste 

Mojpismonosa uto 24.3.2015 23:15
RaZ0R9111 kaže...

Čini mi se da i Azureus Vuze sadržava "coin miner"

Nakon instalacije Comodo prijavljuje sumnjive procese,a računalo radi sporije

 Vuze je bas los, nije open source i bas te tjeraju na non free verziju.

 

qBitorrent je besplatan, open source, bez reklama, funkcionalan, mali. I hrpa skrivenih, ali elegantno smjestenih opcija.

 

Svaki torrent streamam s njim, nakon dvadeset sekundi skidanja fino pokrenes i sve super

Arendelle ned 11.10.2015 12:30

Zašto bi ažurirao s 2.2.1 verzije, ako već i koristiš uTorrent? Nije baš da ćeš dobiti nešto bolji program, ali ćeš dobiti više reklama i potencijalnu opasnost. Naravno, uvijek postoje i alternative...