Tvrdi i optički diskovi

Tema za odabir tvrdih diskova

Mladen čet 23.12.2010 08:17

Za pohvalu je eventualno trud, ali post ima dosta, blago rečeno, nesuvislih tvrdnji a i sve skupa izgleda kao plaćena reklama za WD :)

 

Da ne seciram sad komad po komad, ali par stvari koje odmah zapnu za oko:

- ovakvo površno spominjanje SATA standarda (sučelja) i miješanje sa brzinom diskova ne služi ničemu

- cache sigurno nije "brzina kojom nas disk poslužuje podacima" :)

- ova preporuka o redoslijedu proizvođača eventualno može biti tvoj subjektivni dojam (a i onda bi dobro došli neki argumenti) jer po svemu napisanom teško da si probao više od par diskova, i to možda u zadnjih godinu-dvije).

- u istom kontekstu, reći za Seagate da ga se uzme jedino ako nema ničeg drugog je u najmanju ruku smiješno (istina, problem sa fw. kod Barracuda 7200.11 je ozbiljan propust, ali ako bi se na takav način gledalo (čitava povijest :)), onda je još najmanje razloga za kupnju WD-a)

 

Bez uvrede, ideja za post je bila ok, ali da bi pisao o tako nečemu morao bi ipak imati malo više i znanja i iskustva.

 

igy čet 23.12.2010 08:29

"za prijenosni disk kupite 3.5 ladicu..."

 

svrha prijenosnog diska trebalo bi biti skladištenje podataka u što manje prostora, a performanse tek u drugi plan. zbog toga mi je preporuka 3.5" diska i ladice smiješna, čak su se i svi proizvođači orjentirali na 2.5" prijenosne diskove s 5400rpm

prednost 3.5" slaganja može biti jedino cijena naspram slaganja 2.5", a tu opet dolazi i kupovina prijenosnih brand diskova

Jughead uto 4.1.2011 21:31
razorst3 kaže...

Hvala, još samo da te pitam, jel onda taj samsung f3 500gb  za 350kn way to go za sistem s obzirom na ove ostale diskove u linksa dostupne u splitu.

Raspolažem s 500 kn max , što manje novaca to bolje, vidim vamo ovi neki WD caviar blue 429kn, jel on ista brzi ili...

Uzmi taj samsung F3 500gb i on je obličan za OS,tih je , brz , s WD blue-om je tu negdje ali ako hočeš uzmi bluea ali ja bih samsunga pa kako hočeš:your choise

Gondar kaže...

A kakvi su ono novi f3 1TB ecogreen modeli? jesu brži od onih starijih?

ecogreen serija je štedljiva serija znači štedi struju, a time je i sporiji

indiana sri 5.1.2011 11:00

Molio bih Vas da mi pomognete odabrati,za moje potrebe, najbolji externi disk.On bi mi služio za pohranu filmova snimljenih sa HD video kamerom u HD rezoluciji,pohranjivao bi ih pomoču stolnoga računala.Unaprijed Vam zahvaljujem.

Jughead sri 5.1.2011 13:07
indiana kaže...

Molio bih Vas da mi pomognete odabrati,za moje potrebe, najbolji externi disk.On bi mi služio za pohranu filmova snimljenih sa HD video kamerom u HD rezoluciji,pohranjivao bi ih pomoču stolnoga računala.Unaprijed Vam zahvaljujem.

do kolko para

thedream čet 6.1.2011 19:37
pod009 kaže...
Ima li itko Samsung f4 320gb? Bench it! :)

Imam ja i imaš već objavljene rezultate.

 

http://img833.imageshack.us/img833/9563/samsungf414112010.jpg

 

Tema ti je HDD Tune Benchmark, 5. stranica.

 

I mali osvrt je napisan odmah..od moje malenkosti.

 

Uglavnom jako brz i hladan ko špricer uz manu random access time-a koje bi moglo biti nešto manje i nezaobilazan gotovo trademark - vibraciju. Tako da ga trebaš prilično dobro fiksirati gumicama, ima ih u Linksu, ili improvizirati, pa ako hoćeš - ili se naviknuti.

 

Meni više i ne smeta iskreno, oguglao sam na to.

 

Brzina od 122mb/s je razlog zašto sam ga uzeo, i rad na 7200rpm uz 27c temperaturu.

pod009 čet 6.1.2011 19:54
thedream kaže...

Imam ja i imaš već objavljene rezultate.

 

http://img833.imageshack.us/img833/9563/samsungf414112010.jpg

 

Tema ti je HDD Tune Benchmark, 5. stranica.

 

I mali osvrt je napisan odmah..od moje malenkosti.

 

Uglavnom jako brz i hladan ko špricer uz manu random access time-a koje bi moglo biti nešto manje i nezaobilazan gotovo trademark - vibraciju. Tako da ga trebaš prilično dobro fiksirati gumicama, ima ih u Linksu, ili improvizirati, pa ako hoćeš - ili se naviknuti.

 

Meni više i ne smeta iskreno, oguglao sam na to.

 

Brzina od 122mb/s je razlog zašto sam ga uzeo, i rad na 7200rpm uz 27c temperaturu.

hvala puno! gledam da uzmem jednog sad, pa kasnje drugog za raid... {#}

21guns čet 6.1.2011 20:12

ako uzimas hdd za spremanje hrpu podataka uzmi 1TB.

ja osobno imam samsung spinpoint f3 500gb u  raid 0 jer su na testovima najbrzi , njajhladniji i iznimno tihi diskovi.ja sam jako zadovoljan sa njima.

ti diskovi su testirani u bug-u.
ako ti ne trebaju za raid najpametniji izbor je disk sa sto vise garancije.wd daju po 5 godina garancije.

to je moje mišljenje.