fer-de-lance uto 9.6.2020 14:17
jojo_surf kaže...

 Nakon sto nisan uspia s prvim laptopom koji je imao adapter za lan, ruter je radio normalno. Ja sam se poslje spojio na stariji laptop koji ima samo jedan lan utor i dosao mi je do 5% i dobio san onu goru sliku koju sam postavia.

Isao sam bez wifi, bez sim kartice, sa lan kabelom. Cak se ne mogu vratiti tvornicke postavke od tele2... Pokusao sam reset 5 puta i nista. Uopce nemogu vise pristupit ruteru.

Sad mi treba firmware od tele2 hr sa easyfirmware stranice da ga mogu flashat i vratit nazad... 

 Čekaj, a jel lampice svijetle?

 

jojo_surf uto 9.6.2020 14:19
fer-de-lance kaže...
jojo_surf kaže...

 Nakon sto nisan uspia s prvim laptopom koji je imao adapter za lan, ruter je radio normalno. Ja sam se poslje spojio na stariji laptop koji ima samo jedan lan utor i dosao mi je do 5% i dobio san onu goru sliku koju sam postavia.

Isao sam bez wifi, bez sim kartice, sa lan kabelom. Cak se ne mogu vratiti tvornicke postavke od tele2... Pokusao sam reset 5 puta i nista. Uopce nemogu vise pristupit ruteru.

Sad mi treba firmware od tele2 hr sa easyfirmware stranice da ga mogu flashat i vratit nazad... 

 Čekaj, a jel lampice svijetle?

 

 svijetli samo power mode i u crveno lampica 3g/4g od kartice (jer ne nema unutra)

fer-de-lance uto 9.6.2020 14:21

Probaj ubaciti karticu, nekim routerima uopće ne možeš pristupiti sučelju bez kartice.

I može biti da ti je promijenio IP adresu, probaj 192.168.0.1 a ak ne radi onsa 192.168.1.1

A lako moguće da je i neka druga.

 

Edit: vidim da su ovi neki tam spominjali 192.168.0.254 

 

DDavorin uto 9.6.2020 19:20
jojo_surf kaže...
funny games kaže...
jojo_surf kaže...
funny games kaže...
fer-de-lance kaže...

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

 Ček što mu ruter više ne radi ? Brickan?

 brickan, a sve napravia prema pravilima. 

 Izgleda da je tele 2 zaštitio ruter svojim sw i nama napravio problem.Šteta stvarno,ja ću onda pokušati nakon što kupim drugi ruter.Sramota svakako!

 ali to nije njihov router. to je moj router. nemaju oni nista s tim ruterom... imas ti nacin kako da ovo vratim nazad? ili da koristim taj gori flash s ruske stranice? 

 Kad odustaneš od vračanja routera iz mrtvih pošalješ mi router(ja ću platiti poštarinu) da ga vratim iz mrtvih i udahnem mu novu dušu.... Ne obećavam ništa ali sve je moguće možda nađem pravi naćin biti će dobro za sve koji imaju ZTE MF 286 ja sam ga imao prije dvije godine ali vrlo kratko vrijeme nije mi bio nešto pa sam mu našao novi dom i dan danas radi.

jojo_surf čet 11.6.2020 13:05
funny games kaže...

Evo meni je  kolega dao isti ruter da se igram sa njim.Ima li itko kakav savjet za pokusaj nadogradnje?  Isti postupak ili da pokusam nesto drugacije?

 igraj se s njim. nemoj radit ko ja. probaj preko usb xD

fer-de-lance sub 13.6.2020 19:08

Napravio si LPDA antene na pslu, dvije za MIMO, spojim i signal brutala, 5/5 i odličan SNR.

Ali i dalje ništa od CA...

E sad, ili Tele 2 kod mene ima samo jednu frekvu, ili je ipak stvar da treba prebaciti konektore u routeru (7. post na temi):

https://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.bez-kabli.pl%2Fviewtopic.php%3Ff%3D11%26t%3D47687%26start%3D825

Ima netko informacije o tome?

 

P.S. izgled mojih DIY LPDA antenica (ne se sprdati, šljakaju):

    

funny games pon 15.6.2020 06:54
fer-de-lance kaže...

Napravio si LPDA antene na pslu, dvije za MIMO, spojim i signal brutala, 5/5 i odličan SNR.

Ali i dalje ništa od CA...

E sad, ili Tele 2 kod mene ima samo jednu frekvu, ili je ipak stvar da treba prebaciti konektore u routeru (7. post na temi):

https://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.bez-kabli.pl%2Fviewtopic.php%3Ff%3D11%26t%3D47687%26start%3D825

Ima netko informacije o tome?

 

P.S. izgled mojih DIY LPDA antenica (ne se sprdati, šljakaju):

    

 Mf 286 ruter ostvaruje mimo konekciju sa jednom vanjskom antenom i unutarnjom antenom u samom ruteru.Vanjsku spoji na desni utor,lijeva je samo za 2600 mhz.

fer-de-lance pon 15.6.2020 10:10

Da, probao sam sve kombinacije i opet ništa.

Mislim da je problem u lokaciji, zidovi smetaju pa vjerovatno prima samo jednu frekvenciju.

Na kraju budem probio rupu na zidu i antene izbacio van, a u routeru budem zamijenio kabele da radi mimo s vanjskim antenama.

 

Jedino me brine jel Tele 2 uopće koristi više dijelova spektra ovdje, jer ako ne onda ništa od toga.

A nemrem nikak nikak provjeriti, jer neitko nema Tele 2 karticu pa da ubacim u mobitel i vidim network cell infom.

A ovu iz routera ne smijem gasit da me ne ubiju jer nema interneta 10 minuta 

Budem se poigrao ako kiša ikad stane...

 

DDavorin pon 15.6.2020 11:43
fer-de-lance kaže...

Da, probao sam sve kombinacije i opet ništa.

Mislim da je problem u lokaciji, zidovi smetaju pa vjerovatno prima samo jednu frekvenciju.

Na kraju budem probio rupu na zidu i antene izbacio van, a u routeru budem zamijenio kabele da radi mimo s vanjskim antenama.

 

Jedino me brine jel Tele 2 uopće koristi više dijelova spektra ovdje, jer ako ne onda ništa od toga.

A nemrem nikak nikak provjeriti, jer neitko nema Tele 2 karticu pa da ubacim u mobitel i vidim network cell infom.

A ovu iz routera ne smijem gasit da me ne ubiju jer nema interneta 10 minuta 

Budem se poigrao ako kiša ikad stane...

 

 Uzalud 4G+ nećeš dobiti jer taj router ne podrzava B1+B3 podrzava samo. B3+B3,B3+B7,B3+B20,B7+B7,B7+B8,B7+B20

fer-de-lance pon 15.6.2020 16:57
Mainza čet 25.6.2020 17:53

Pozdrav ljudovi,

 

Evo danas uzeo mofoa 286r kako kaže i spojio na iskre vanjske antene..e sad s starim routerom b215 ili 315(s spojenim antenama) da me ubiješ sada se ne sjećam imam 45/30 cca a kada spojim ovog vraga brzina je tipa 17/10.. 

 

Da li ima neka opcija gdje se može podesiti da koristi vanjske antene kao na b215/315 ili on kao mudar to sam skuži? Jerbo valjda sam tup pa nikako naći te opcije.

 

Isto da li se treba neki drugačiji setup podesiti? Samo sam mu forcao 4g osim toga blenuo ko tele(pun intended) šta da radim?

 

Help me Obi Wan you are my only hope..

 

Mainza čet 25.6.2020 19:38
DDavorin kaže...

Mislim da je lijeva isprobaj davno sam ga imao

 

Ok kaže slijeedće 

 

samo desna antena 19/15

samo lijeva 13/4

 

kada sam imao obje spojene cca 18/10

 

iste antene spojene na b315 daju 45/25 gore dolje

 

 

Da li ima ovaj neku postavlku koju treba staviti da se koriste vanjske antene?

fer-de-lance čet 25.6.2020 19:57

Nema nikakve opcije za antene.

Btw, kad smo kod toga, kolega je nedavno baš na istom mjestu isprobavao mf286 i mobitel na tele 2, mobitel 100 mbps na B8, a zte je oko 2 mbps na tko zna kojem bandu.

Ali nikak ne hvata b8.

Stavi karticu iz routera u mob, i opet ne hvata b8.

Zvao tele 2, nova kartica, i opet ne hvata b8.

Ubaci karticu u mob, i opet ne hvata b8.

Tko je tu lud ne znam.

Jel zabranjeno tim karticama da rade na b8 ili?

Jer nigdje ne piše ništa o tome.

 

Mainza čet 25.6.2020 20:29
DDavorin kaže...

A koji je razlog da si mijenjao router veće brzine ili ovaj stari je bio pri kraju?

 

Uzeo sam još jedan pokućni za drugu lokaciju ali rekoh kada sam već tu di je 315 da probam vidjeti razliku..ono kao novije=bolje ali nije baš tako..

 

U jbte sada mi palo na pamet je moguće da je u pitanju kartica od ovog novoga koja je u banani..idem pogledati

 

E super.. dakle stara kartica(iz b315) ne ulazi u mofoa 286??  

 

koji vrag se dešava..

DDavorin čet 25.6.2020 20:36
Mainza kaže...
DDavorin kaže...

A koji je razlog da si mijenjao router veće brzine ili ovaj stari je bio pri kraju?

 

Uzeo sam još jedan pokućni za drugu lokaciju ali rekoh kada sam već tu di je 315 da probam vidjeti razliku..ono kao novije=bolje ali nije baš tako..

 

U jbte sada mi palo na pamet je moguće da je u pitanju kartica od ovog novoga koja je u banani..idem pogledati

 

E super.. dakle stara kartica(iz b315) ne ulazi u mofoa 286??  

 

koji vrag se dešava..

 premala ili prevelika?

Mainza čet 25.6.2020 20:39
DDavorin kaže...
Mainza kaže...
DDavorin kaže...

A koji je razlog da si mijenjao router veće brzine ili ovaj stari je bio pri kraju?

 

Uzeo sam još jedan pokućni za drugu lokaciju ali rekoh kada sam već tu di je 315 da probam vidjeti razliku..ono kao novije=bolje ali nije baš tako..

 

U jbte sada mi palo na pamet je moguće da je u pitanju kartica od ovog novoga koja je u banani..idem pogledati

 

E super.. dakle stara kartica(iz b315) ne ulazi u mofoa 286??  

 

koji vrag se dešava..

 premala ili prevelika?

 

Iste su po veličini ali je na staroj urez na desnoj strani(tamo di je odrezana) a na novoj su urezi na lijevoj pa se ne može stara kartica ubaciti u novi router..weird..

 

A neću ni pokušavati staviti novu u stari jer koje sam sreće razjebati ću si speed ;)

 

 

fer-de-lance čet 25.6.2020 21:05
DDavorin kaže...

Sigurno krivo pokazuje Tele2 ima 3G na 900

 To sam i ja tvrdio, ali ispada da nije tak.

BTW, ovaj link

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/Baza_radiofrekvencijskog%2520spektra_20190423.pdf&ved=2ahUKEwjFqqrAzp3qAhUJ86YKHTqrCfQQFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw0jXsrmtGA-0GpKsOIIaQ2F

Ispada da nije uvjetovano koju tehnologiju koriste na tim frekvencijama, bar nije navedeno.

Može biti da su im dopustili da sami biraju koju tehnologiju koriste na kojem bandu.

Idem pogledat jel ima kakvo objašnjenje, ili sam zabrijao...