Hrco sri 31.1.2018 20:19
Najbrži kaže...
Hrco kaže...
Na bonove je max brzina 75 Mbps.

 To je bilo u početku koliko se sjećam da je bilo do 10, evo kod mene upravo testirano

 Mislim da je to bilo jedno kratko vrijeme. Već dugo je brzina do 75.

Najbrži čet 1.2.2018 11:39
marsovac zemaljski kaže...

Ja imam smart 4GB i mislim da sam i dalje limitiran na 10mbit/s

blackeagle29 kaže...
Na bonove na starim tarifama kao smart je vjerojatno i dalje 10mbit za 4g

 Moja tarifa je Smart 4GB i imam tu brzinu što sam podijelio screenshot u prethodnom postu.

Anđeo bez falinge sub 3.2.2018 16:03
blackeagle29 kaže...
A kolko bi htio na 3g imat, 200?

Na bonove na starim tarifama kao smart je vjerojatno i dalje 10mbit za 4g

 Prije nego što bubneš, uključi možđane.

Stranicu prije ti piše da nisam na 3 G već na 4G, na pretplati sam,  a brzinu imam skoro istu kao kad sam bio na 3 G pretplati.

Na 4G sam imao 15/6 a na 4 G imam 20/6 Mb/s

 

Tu istu brzinu ima cijeli Osijek i kad ih nazoveš uvijek pitaju "u kojem dijelu grada živite" ?

Ma, u podrumu živim, bando jedna.

U koji god dio grada odem imam istu brzinu kao i svi Tele 2 korisnici.

 

Neka ne lupetaju o tim abnormalno visokim brzinama kad ih nema NITKO, bar u Osijeku.

Mogu zamisliti kako je ljudima izvan grada.

blackeagle29 sub 3.2.2018 16:19

Bolje ti ukljuci ono malo mozga kaj imas prije nego me pocnes pljuvati jer nisam uopce tebi pisal.

Pisal sam Zdravku koji se zali na brzinu od 10mbit na 3g i osnovnoj tarifi.

Evo i tebi jedna slika. Reci mi samo zasto bi negdje ogranicavali a negdje nebi?

Pa nije ti ovo fiksni internet da imas minimalnu i maksimalnu brzinu i da je stalno takva, mobilni internet ovisi i o opterecenosti mreze i o jacini signala, koju nisi navel, a nisi ni ijedan screenshot stavil pa uopce nema smisla raspravljati...

Anđeo bez falinge sub 3.2.2018 23:56
blackeagle29 kaže...


Pa nije ti ovo fiksni internet da imas minimalnu i maksimalnu brzinu i da je stalno takva, mobilni internet ovisi i o opterecenosti mreze i o jacini signala, koju nisi navel, a nisi ni ijedan screenshot stavil pa uopce nema smisla raspravljati...

Ako ti stavim deset screenshotova sa deset različitih mobitela ti ćeš reći da su hoax.

 

Kažem ti jer nemam potrebu lagati da SVI u Osijeku imaju brzine identične mojima.

Nisam početnik ni dijete da ne bih znao što su oscilacije u mobilnoj mreži i da bih bilo kome lagao.

 

Moje i "oscilacije" ostalih u Osijeku idu do max 25 Mb/s, dakle, NITKO u Osijeku koga poznajem a to je jedno 50 osoba na Tele 2 mreži nije spoznao blagodati brzine od npr 40 download.

 

Ako mi djelatnik Tele 2 razočarano prizna da njegov pokućni mobilni net ide do max 15/6 uz "oscilacije", bude mu i 2/0,5 onda, o čemu razgovaramo ?!

 

NISAM, niti mi je itko od obitelji, rodbine, zaposlen u bilo kojoj konkurentskoj "kući" te mi nije namjera bilo koga bezrazložno pljuvati.

Na Tele 2 sam 8 godina i uvijek sam bio zadovoljan dok sam imao Samsung Galaxy S1, pa S2, pa S3 s 3 g mrežom jer maltene konstantna brzina od 15/6 je ultra dobra.

To što su to (Samsung galaxy S1, S2 pa i S3) zadnjih godina preslabi mobiteli za brže surfanje nije bila pogreška Tele 2 providera već slabih mobitela.

Nikad se nisam požalio.

 

No, ovo muljanje s 4 G mrežom je čista prevara.

Neka me tuže ako se usude, javi im, pa idemo na sud.

Moj ID je uvijek raspoloživ.

 

 

 

Jura iz druge galaksije ned 4.2.2018 08:56
Anđeo bez falinge kaže...
 

Kažem ti jer nemam potrebu lagati da SVI u Osijeku imaju brzine identične mojima.


 

Nema potrebe generalizirati. Konkretno je meni na mobitelu S8+ speedtest uvijek davao odlične rezultate (80 Mbps / 30 Mbps) u centru grada - Strossmayerova kod kafica Sax, dok preko njihovog rutera idu brzine dosta sporije (30/20), a u večernjim satima 4G mreža je toliko usporena da sam ruter prebacio na 3G da bi se dobile koliko-toliko prihvatljive brzine. Kod kolegice na Jugu2 brzina na speedtestu je 20/60 što samo pokazuje da tu nešto ne štima. No, ne treba se previše čuditi. Ima ovdje nekoliko linkova na mapu njihovih odašiljača u RH. Dovoljno je samo pogledati koliko imaju odašiljača u Osijeku, to sve govori.

Anđeo bez falinge ned 4.2.2018 11:39

Ooo..u Saxu si bio. Drži li ga još uvijek moj prika Šapina ? 

 

Nego, evo šok.

Jutro 4h, 10 minuta idem šatpi i probam brzinu, kad ono 54/36 vau.. skoro sam se onesvijestio.

A sad 24/13, malo se digao upload ali to je ništa za ono što reklamiraju.

 

Ne možeš ništa, svima nam je slično zemljače...

blackeagle29 ned 4.2.2018 11:40

Ne radim ja u tele2 ni nemam nis s njima. Ne branim ih jer stvarno nemam razloga, samo pisem iskustva.

Ispod ti se javio covjek koji ocito zivi u osijeku da ide vise od 25 ili kolko vec tvrdis da je najvise i da "svima tak ide".

Po cemu je muljaza? To tvoje da su muljaza mi je u rangu onog gdje ljudi tvrde da tele2 ima katastrofa signal, a imali su ga prije 10 godina... Na 100km puta mi 2 puta po 10-15 sekundi nestane signala, na mjestima gdje ni vip nema, dogodilo se i da na vipu kaze full signal, a ne rade ni pozivi ni internet, dok tele2 radi normalno...

Ak se ne varam, nesto su najavili pojacavanje mreze, znaci tamo gdje su odasiljaci jako optereceni bi postavili jos odasiljaca, bar kolko sam procital negdje na forumu.

Evo ti i ss da jacina signala ima veze s brzinom. Znaci signal je toliko los da me stalno prebacuje na 3g, al i dalje 9mbit down.

Odi u rucno biranje mreze i odaberi tmobile 3g, tam bi ti bolja brzina trebala bit jer su manje optereceni, jer jedini mobilni flat koji imaju je da kad ti fiksni internet ne radi pali se 4g usb dongle spojen na ruter i dalje normalno "radi" internet (tak stavljaju u firmama)... Jedino je radilo kad je njihov tehnicar postavljal ruter, iducih 10 puta kad je nestal fiksni internet, nije ni taj mobilni radil.

I dalje nisi napisal koja ti je jacina signala kad mjeris brzinu....

Zemljanin ned 4.2.2018 12:01
Anđeo bez falinge kaže...

 

No, ovo muljanje s 4 G mrežom je čista prevara.

Neka me tuže ako se usude, javi im, pa idemo na sud.

Moj ID je uvijek raspoloživ.

 

 

 

 Ko tu koga mulja?

Jesi li prije prelaska na Pokucni ili Tele2 isprobal mrezu i ako da zakaj cendras?

Anđeo bez falinge pon 5.2.2018 13:22
blackeagle29 kaže...
I naravno da na nijedno pitanje nisi odgovoril... Po slici se vidi sami da je velik ping i mala brzina uploada, kaj bi znacilo slab signal ili los speedtest server.

 Kaj je sotobom ?

Koja si ti to pitanja meni postavio a da bih ja znao na njih odgovoriti.. ?

Anđeo bez falinge pon 5.2.2018 20:28
blackeagle29 kaže...
Kaj je s tobom?? Cim ti se nes napisano ne svida pocnes s glupostima i vrijedanjima.

Pital sam te po cemu je 4g muljaza i koja ti je jacina signala.

Kako nije muljaža kad deklariraju u reklamama brzine "DO" 150 MB/s a ne mogu držati realno stabilno više od 25 MB/s Download.

 

Znači, tebi nije prevara što imaš 9 MB/s  ?!

Znači, oni koriste veznik "DO" da bi mogli isporučiti koliko oni hoće ali je to katastrofalno malo i nestabilno.

Može onda i 1 megabit (po tvojoj logici) jer su oni napisali DO 150 MB i s tim su riješili problem ?

Dao sam screenshot koji si tražio i baš mene briga koja je "jačina signala"

O tome se trebaju brinuti ONI, a ne ja.

 

ti si napisao da se prebacim na 3 G jer je manje opterećena ?!

Hej, o čemu ti, junače ????????

 

Gdje sam te uvrijedio ?

Ako sam te uvrijedio u nekom postu, to slobodno prijavi ali nisam pa ne možeš.

Ti imaš nisku toleranciju na frustraciju kad se redi o lopovima iz Tele 2.

Eto, tuži me zajedno s njima za uvredu časti tako poštene firme....

Samo toliko.

blackeagle29 pon 5.2.2018 21:56

Cim ti neko nes napise pises mu da nema mozda... I onda meni pises da imam nisku toleranciju...

Bas ko kurva o postenju.

Pa nije muljaza, nema odredene minimalne brzine i moze biti i 0.00001mbit/s i nece biti muljaza. Ako ti smeta to kaj nema minimalne brzine uzmi tcom fiksni, DO 4mbit/s i placaj 200kn, s minimalnom brzinom od 50 ili 70 % kak vec je hakom odredil i zovi ih svaka 3 dana jer imas ispod dogovorene brzine.

Pa ne mogu oni postaviti na svakih 50 metara baznu stanicu, svi bi se jebali a da vam ne ude, svi bi dobar signal a da nigdje blizu nema bazne stanice. Kak da se oni brinu o jacini signala u tvojoj kuci, bi trebali mozda i unutar tvoje kuce postaviti baznu stanicu da ti bude dobar signal?

Ne mozes sa -110dbm dobiti 150mbit brzinu ni da si sam na baznoj stanici, a kamoli ako imaju 500 ljudi po stanici. Nauci razliku izmedu fiksnog i mobilnog interneta. Kad naucis da se mobilni internet dijeli medu svim korisnicima bazne stanice skuzit ces zasto nema minimalne zakonske brzine interneta, koliko god stanica da postave opet se moze dogoditi da dode hrpetina ljudi i optereti mrezu.

O cemu ja? O tomu da se prebacis na tmobile 3g signal. Tmobile nema flat internet i samim tim im odasiljaci nisu optereceni, ne mogu ni biti kad im internet kosta ko suho zlato. A i 3g radi na razlicitim frekvencijama od 4g i vecina ljudi koji se imalo kuzi u tehnologiju koristi 4g za prijenos vecih kolicina podataka pa opterete 4g mrezu dok 3g je opterecen daleko manje.

I kad te ta rijec "do" tolko jebe, reci mi jel se sjecas tcoma prije koju godinu? Kad nije bila odredena minimalna brzina fiksnog interneta kak je tcom imal? Nije imal ni do nego je pisalo 4mbit/s da daju a davali su dobrom dijelu ljudi jedva 1mbit i nikom nis. Znaci iskoristavali su nepostojanje odredbi iako brzina nije ovisila o opterecenosti ko kaj ovisi na mobilnom netu.

Zemljanin uto 6.2.2018 08:09
Anđeo bez falinge kaže...

Dao sam screenshot koji si tražio i baš mene briga koja je "jačina signala"

O tome se trebaju brinuti ONI, a ne ja.

 

 

 Jel shvacas kaj si napisal?

Pa Tele2 se pobrinuo za pokrivenost, a na tebi je da tu pokrivenost iskoristis u svoju korist jer ces s boljim signalom imat brzu vezu.

Anđeo bez falinge uto 6.2.2018 10:49
Zemljanin kaže...

Jel shvacas kaj si napisal?

Pa Tele2 se pobrinuo za pokrivenost, a na tebi je da tu pokrivenost iskoristis u svoju korist jer ces s boljim signalom imat brzu vezu.

 Moja jačina je loša jer je -98dBM

Telefon je LG G5

Svi oko mene koji su na Teletu imaju na mobitelima lošu jačinu signala a imaju i Samunge S7, S8 i sl.

SVI koji su na 098 sa istim telefonima imaju  od -45 do max 60 .

I ? Kaj sad ? 

 

Si nekaj štel pametno reći ?

plavi08 sri 7.2.2018 14:01
Anđeo bez falinge kaže...

SVI koji su na 098 sa istim telefonima imaju  od -45 do max 60 .

 

 Onda lijepo prijeđi na Švabe i koristi blagodati neograničenog interneta.

 

Kažeš da znaš što znače oscialcije mobilne mreže, a pomiješao si sve koncepte.

Ljudi Van Osijekac (centra) imaju daleko boli i brži net na 4G od tebe. Jbg čarolija.

 

Ne znaš kaj je bolje. Reklamiranje švabinog ili VIP-ovog FLAT mobilnog neta po brzinama 100Mbps+ gdje ti to radi 36 sekundi dok se ne sprži 1GB pa onda padne na 0.5Mbps i kažui ti da pročitaš uvjete jer je neograničen..ali...

Ili tele 2 gdje fakat nema nekog tako niskog limita, al ljudi nisu idealne brzine upravo zbog toga.

 

Živim na selu gdje nema ni poštenog bakra i Tele 2 FLAT je najbolje što se desilo po pitanju brzog enta u zadnjih 10 godina.

iGand pon 12.2.2018 08:04

Imam 4g signal, brzina download između 30-35 mbps ali ping mi je u zadnja dva dana došao na 85-95.

prije je uvijek bio između 35-45. Ima neko možda iskustva s tim, dali je to Tele2 učinio zbog olakšanja prometa ili nešto je do rutera ?

Ima netko možda iskustva sa tim pingom, dali će se vratiti na staro možda ?

Hvala