bradonja_85 čet 5.7.2012 00:18

Turbina/ventilator, znaš na što sam mislio. Redovni servis je izraz servisera koji nagovaraju stranke da prije sezone plate 300-400 kn servis klime. Jedan s kojim sam radio je slao svim svojim mušterijama mailove i pisma da ih posjeti na ''redovni'' servis prije sezone.

CroatianRacer čet 5.7.2012 02:26
bradonja_85 kaže...

Turbina/ventilator, znaš na što sam mislio. Redovni servis je izraz servisera koji nagovaraju stranke da prije sezone plate 300-400 kn servis klime. Jedan s kojim sam radio je slao svim svojim mušterijama mailove i pisma da ih posjeti na ''redovni'' servis prije sezone.

da ali i jednom godišnje je dobro da ti strucnjak dode provjeri plin i ostalo i usput ocisti (filtere mozes i sam) i ako je nesto crklo popravi/promjeni.

FuzzyBrain sri 19.3.2014 14:06

E ovako, posto polako dolazi toplije vrijeme odlucio sam kupiti klima uredjaj. Jednostavno ga moram kupiti ove godine jer prosle doslovce nisam mogao zivit po ljetnim vrucinama. Glavni problem je u stanu koji se nalazi na zadnjem katu, orijentacije istok zapad, srot izolacije. Znaci po ljeti se moja soba uopce nemoze ohladiti, a po danu osjecam toplinu iz zidova/stropa (pecnica je mila majka naspram ovoga). Jer bi mi netko ovdje mogao dati neki savjet? Znaci prozori koji gledaju prema istoku i zauzimaju pola zida u obje sobe, stan ima 2je sobe, hodnik, kupaonicu i kuhinju. Oblika slova U, gdje su sobe u kracima a dolje ljevo kuhinja,hodnik i dolje desno wc. Ukupna povrsina je 41m^2. Klima bi vecinom radila poslijepodne i ujutro, rijetko kada sam tokom dana doma (od nekih 12-18 sam vecinom vani). Neznam sta da uzmem, koju jacinu, marku, inverter klimu (jer bi se uopce isplatila) itd...Pa ako netko strucniji moze nabacit koju pametnu cisto da si u glavi slozim opcije?

brkan83 uto 10.6.2014 19:46

Pitanje klima mi je nesto slabije hladila pa je bio majstor i napunio plin, sad bolje hladi ali kad ugasim puno brze se soba ugrije i poveca temperatura, dali netko zna u cemu je problem.

CrazyMan uto 1.7.2014 13:19

Pozdrav! Gledam baš inverter klime, 3.5 kW, do 3000 kn - Vivax, Quadro, LG, Electrolux.  Prostor je potkrovlje kuće, nekih 40 m2, visine od 2 do 3 m (nakošeno), dnevna soba i kuhinja, radila bi nekoliko sati dnevno ljeti (poslijepodne, navečer) kad su velike vrućine (iz Osijeka sam) - znači samo hlađenje. Zanima me jel dovoljno 3.5 kW za taj prostor ili trebam jaču klimu ? Također, može li se do 3000 kn kupiti pristojna klima koja će potrajati uz održavanje svake 2-3 godine ili koliko već bude bilo potrebno ? Hvala!

Mali Zeleni pet 1.8.2014 18:51

E ovako drug, ni POD RAZNO NE UZIMAJ SAMSUNG!!!!! Kad ti rikne bilo koji dio, u mom slučaju je to elektronika u kontaktu sa Samsungom receno mi je da nema garancije za rezervne dijelove!!! A mj dio košta negdje oko 120 Eur!!!!!!! Ja ti dam 120 Eur a ti meni bananu od garancije!!!! Dakle nemoj da se zajebes pa da je kupis. Ili kupi je radit ce ti 7-8 god ko meni i onda kad crkne kupuj novu klimu!!!

Old Iggy sri 18.2.2015 16:08
Mali Zeleni kaže...

E ovako drug, ni POD RAZNO NE UZIMAJ SAMSUNG!!!!! Kad ti rikne bilo koji dio, u mom slučaju je to elektronika u kontaktu sa Samsungom receno mi je da nema garancije za rezervne dijelove!!!

Ako je rezervni dio zamijenjen u jamstvu, ima novo jamstvo što god oni rekli.

Old Iggy pet 6.3.2015 11:03
Hajduk10 kaže...

Ey, imam ja pitanje jedno vezano uz Klima uređaje, prije nego dođu enornmne temperature, da se raspitam.. imam kuću trokatnicu.. jel bi bilo potrebno da stavim na svaki kat jednu klimu ili samo na prvi i treci? hvala unaprijed :)

Hmmm, ne ide to tako.

Ovisi o brdu svari, no u 99% slučajeva teško da ćeš uspjeti jednom klimom riješiti cijelu etažu, kamoli jednu ispod ili iznad.

Za takve stvari najbolje je pozvati dobre klimaše da ti daju preporuke.

ante5656 ned 21.6.2015 11:30

Možeš ti to komodno spojit sa  peterožilnim kabelom samo ti peterožilni kablovi imaju najcesce dvi iste žice tj žice iste boje .-..dvi crne ..pa pazi da ne zeznes ...a mozda ukpis/imas izvedbu u kojoj su sve razlicite boje ... tako da samo pazi na raspored žica ... i prije sve slikaj kak j bilo da znas vratit

lolking sub 4.7.2015 13:52

pozdrav,

imam pitanje vezano uz isplativost nabave klima uredaja. naime, on bi sluzio samo za haldenje prostora ~40 kvadrata . uredaj bi isao na istocni zid na oznaceno mjesto.

e sad me zanima hoce li on uspjet to sve ohladit i kakve bi jacnie trebao biti?=

hvala

ibme74 pon 30.11.2015 15:14

Pozdrav, jedno pitanje. Koliko je isplativo uzeti klima uređaj za grijanje jedne spavaće sobe? Dali puno troši struje, i dali se može grijati ako ej vani veliki minus? Uz to koji bi bio najbolji klima uređaj za kupiti?

lllnuclearlll pon 30.11.2015 16:41
ibme74 kaže...

Pozdrav, jedno pitanje. Koliko je isplativo uzeti klima uređaj za grijanje jedne spavaće sobe? Dali puno troši struje, i dali se može grijati ako ej vani veliki minus? Uz to koji bi bio najbolji klima uređaj za kupiti?

 Za to moraš kupit inverterski klima uređaj. Ja bi se grijao klima uređajem jedino u slučaju da imam viška novca. 

 

Spavaću sobu inače uopće ne grijem (odgovara mi 16-18 stupnjeva) 

ibme74 pon 30.11.2015 17:10
lllnuclearlll kaže...
ibme74 kaže...

Pozdrav, jedno pitanje. Koliko je isplativo uzeti klima uređaj za grijanje jedne spavaće sobe? Dali puno troši struje, i dali se može grijati ako ej vani veliki minus? Uz to koji bi bio najbolji klima uređaj za kupiti?

 Za to moraš kupit inverterski klima uređaj. Ja bi se grijao klima uređajem jedino u slučaju da imam viška novca. 

 

Spavaću sobu inače uopće ne grijem (odgovara mi 16-18 stupnjeva) 

 Stvar je sljedeća, to nije baš samo spavaća soba, već prostorija u kojoj mi je i komp,tv i radni stolić i u toj prostoriji provodim većinu vremena kad sam doma a u njoj nemam nikakvo grijanje, tako da bude dosta hladno unutra, pa cak nekad i za spavanje. Da si uzimam neke elektricne peci citao sam da je jako neisplativo jer jako trose, plinske mi se baš i ne sviđaju a čitam kako klima uređaji i ne troše toliko. Nebi meni ona radila dan noć, čisto da mi ugrije sobu na neku ntemperaturu u kojoj se može normalno boraviti da ne bude prehladno. Još jedan + kod klime je što dobro dođe i u ljetnim sparinama.

lllnuclearlll uto 1.12.2015 14:06
ibme74 kaže...

 Stvar je sljedeća, to nije baš samo spavaća soba, već prostorija u kojoj mi je i komp,tv i radni stolić i u toj prostoriji provodim većinu vremena kad sam doma a u njoj nemam nikakvo grijanje, tako da bude dosta hladno unutra, pa cak nekad i za spavanje. Da si uzimam neke elektricne peci citao sam da je jako neisplativo jer jako trose, plinske mi se baš i ne sviđaju a čitam kako klima uređaji i ne troše toliko. Nebi meni ona radila dan noć, čisto da mi ugrije sobu na neku ntemperaturu u kojoj se može normalno boraviti da ne bude prehladno. Još jedan + kod klime je što dobro dođe i u ljetnim sparinama.

Ovo je istina da je super i za zimu i za ljeto, al bi trebao napravit neki okvirni proračun koliko bi te ispalo mjesečno to struje... To stvarno ne znam i mene iskreno zanima ta informacija.

 

Možeš si možda pogledat i neki kamin na pelete, to ti je dosta isplativo za tak neku prostoriju, a i jednostavno je.

ibme74 uto 1.12.2015 14:34
lllnuclearlll kaže...
ibme74 kaže...

 Stvar je sljedeća, to nije baš samo spavaća soba, već prostorija u kojoj mi je i komp,tv i radni stolić i u toj prostoriji provodim većinu vremena kad sam doma a u njoj nemam nikakvo grijanje, tako da bude dosta hladno unutra, pa cak nekad i za spavanje. Da si uzimam neke elektricne peci citao sam da je jako neisplativo jer jako trose, plinske mi se baš i ne sviđaju a čitam kako klima uređaji i ne troše toliko. Nebi meni ona radila dan noć, čisto da mi ugrije sobu na neku ntemperaturu u kojoj se može normalno boraviti da ne bude prehladno. Još jedan + kod klime je što dobro dođe i u ljetnim sparinama.

Ovo je istina da je super i za zimu i za ljeto, al bi trebao napravit neki okvirni proračun koliko bi te ispalo mjesečno to struje... To stvarno ne znam i mene iskreno zanima ta informacija.

 

Možeš si možda pogledat i neki kamin na pelete, to ti je dosta isplativo za tak neku prostoriju, a i jednostavno je.

 Problem je što nemam otvor za dimnjak u toj prostoriji...

keyofdestiny13 uto 29.12.2015 23:40

Pozdrav, planiram kupiti klimu uređaj za  prostoriju od 50 m2, mora biti invertar i mora biti 3.5 kW. Što vi svi preporučate? Znate li što o Beko klima uređajima, kakva su vam iskustva s Bekom?

DarkoK3 uto 8.3.2016 17:51

Pozdrav svima,

 

da li bi netko mogao da pomogne oko izbora klime sa opcijom grijanja, za grijanje i hlađenje stana od 50 kvadrata.

 

Neka klima u jeftinijem/srednjem rangu.

 

Stan se nalazi u Zadru pa grijanje i nije nešto šta treba da bude jača strana tog uređaja, ali svakako da ima tu opciju.

Matozan sub 26.8.2017 13:24

Evo izgleda da mi je nakon 14 g. crkla Whirlpool klima uređaj - unutarnja radi, a vanjskoj treba dugo da pokrene kompresor,

a i kad ga pokrene kompresor postaje glasan i počinje stvarati vibracije.

 

Radi se o stanu od 58 m2, klima se nalazi u dnevnoj sobi u kojoj je u sklopu i kuhinja (na istoku), te 2 dječje sobe (na zapadu).

Treba mi preporuka inverter klima sa min. 3,5 kW (treba li biti jača?) rashladne snage.

Matozan čet 21.6.2018 13:00
Matozan kaže...

Evo izgleda da mi je nakon 14 g. crkla Whirlpool klima uređaj - unutarnja radi, a vanjskoj treba dugo da pokrene kompresor,

a i kad ga pokrene kompresor postaje glasan i počinje stvarati vibracije.

 

Radi se o stanu od 58 m2, klima se nalazi u dnevnoj sobi u kojoj je u sklopu i kuhinja (na istoku), te 2 dječje sobe (na zapadu).

Treba mi preporuka inverter klima sa min. 3,5 kW (treba li biti jača?) rashladne snage.

Nadopunjen plin, promijenjen kondenzator ventilatora vanjske jedinice, ali se ventilator i dalje ne vrti, pa pretpostavljam da je otišao motor ventilatora.

Tražio sam po servisima imaju li motor, ali sam svugdje dobio negativan odgovor, ipak je klima 15 g. stara.

 

Pa se nadam da mi netko stručniji može predložiti neku Best Buy klimu sa što dužom garancijom.

Matozan pon 13.8.2018 21:25

Još sam u potrazi, i još malo podrobnijih informacija:

Treba mi preporuka Best Buy inverter klime (grijanje nije bitno, samo hlađenje) sa što dužom garancijom.
Radi se o stanu od 58 m2, klima se nalazi u dnevnoj sobi (25 m2) u kojoj je u sklopu i kuhinja (na istoku sa PVC stolarijom,
zatvorena lođa izolirana stiroporom+gips ploče/laminat), te 2 dječje sobe (na zapadu, drvena stolarija).
Po mogućnosti da je unutarnja jedinica tiša, jer dnevnu sobu koristimo kao spavaću.
Je li 3,5 kW rashladne snage dovoljno ili treba li biti jača?
Paolo Maldini sri 12.6.2019 10:52

Prostor od 55 kvadrata raspoređen na L (40m2+15m2), veći dio je dnevni boravak a manji kuhinja. Dobra izolacija (gips + vuna), drveni prozori, dihtuju solidno. Grijanje je na pelete pa mi treba klima koja najbolje hladi, kako grije je nebitno.

Koliko jaku klimu da gledam?

Preporuka best buy?

 

PS negdje sam našao ovo mišljenje da cijela filozofija leži u ovoj podjeli:

1. Klasa klima su japanski brandovi Daikin, Toshiba, Fujitsu, Mitsubishi...
2. Klasa LG, Samsung, Gree...
3. Klasa su kineske klime sa raznim naljepnicama Vivax, Vaillant, Vox, Galanz, Korel, Elit...

JozoBozo121 čet 20.6.2019 11:15

Koliko vune točno? Nije isto ima li 5cm vune ili 12cm. Nisi rekao sad koliko točno misliš potrošiti na klimu. Ovo s klasama si napisao točno, to stoji otprilike tako, mada Vivax i nije baš nešto loš.

 

Je li cijeli prostor baš spojen u komadu, bez nekih vrata? Ako je to 55 kvadrata neprekinutog prostora onda bi tu već vjerojatno trebalo 5kw jer je to dosta veliko ipak.

Paolo Maldini sub 22.6.2019 22:15

Ma naručen Vivax 3,5 kW, ima da odradi 2 mjeseca vrućina pa onda u mirovanje. Neznam debljinu al nije više ni bitno. Znam da je jako dobra izolacija. Bez klime se može ali samo ako se ne kuha i pegla tada se ipak zagrije.