Škola - osnovna, srednja, faks

Pomoć oko sastava na engleskom jeziku

Weky čet 7.10.2010 19:05

Piši o sportu, to ti je najlakše.

 

Napišeš malo uvoda o sportu (rečenica jedna), pa kreni od tebi omiljenog sporta i kojeg dobor poznajes - Recimo ako voliš nogomet onda odabereš nekog Ronaldinha i sl. zvjezdu, pa se okreneš i na još jedan sport (da ti sastav nije monoton), recimo košarka pa pišeš o nekom omiljenom i popularnom košarkašu, nabrojiš i sl.

 

Na kraju izvučeš zaključak kako je ljepo biti zvjezda bla bla... I to je to!

 

Koristi vremena glagolska i sve ce biti u redu.

jovana94 ned 21.11.2010 16:48

Da li neko moze samo da mi proveri ovaj satav da li je gramaticki ispravno napisan i ako moze da mi naglasi gde su mi greske kao na primer neki clanovi i tako to.I nisam sigurna da li treba da pisem there ili here.Bila bih vam zahvalna ako biste mogli to da mi ucinite.hvala unapred:D

 

Desription of a place

 

One of my favorite places is  Capljina, a little city in Bosnia and Herzegovina founded by Romans in 5 BC. My grandmother lives there and during summer I like to visit her. It’s a wonderful place who has a great climate and the most beautiful landscapes. I enjoy being there. The summer is great, it is warm and there is one big river Neretva where u can relax and enjoy. Into her flows a lot of small rivers and on one of them is a waterfall ‘’Kravica’’ which is very famous there. The place is situated in the valley between hills. The nature is beautiful .Animal world is very diverse. Because of the proximity of the Adriatic Sea, there are a lot of exotic plants like oranges, figs, pomegranate, kiwi, lemon. There are a few parks down town with lots of beautiful palms all across area which reminds me of the Adriatic Sea near by. Also there is a Military Station and many people come from different places to visit their soldiers. Population is around 25.000 and they are engaged in agriculture. Capljina is known  for its wine production. My grandmother has three very big vineyards and little farm. She has pigs, chickens, goats and one cow. Capljina has a very famous candy factory ‘’Lasta’’ and Tobacco factory. Near Capljina is Pocitelj an ancient Turkish city with authentic architecture and its tourist attraction. Just half hour of driving from Capljina there is the biggest and the most important city in Herzegovina, Mostar. It’s situated on, already mentioned river,  Neretva with its famous ‘’Old Bridge’’ who was inspiration for many poets and painters. There is a monument dedicated to our very famous poet Aleksa Santic. Few kilometars from Capljina is antique city Mogorjelo from the 4th century and near by is Gabela which is, according to some scientists a place where famous Troy was. Capljina is a very nice place despite its small and has a great history and I was lucky to be one small part of it.

Hacker002 ned 21.11.2010 18:24
blacko kaže...

naslov: description

u tekstu: near by prepravi na nearby

 

btw, možeš sama u wordu obaviti grammar check. Ž

kolko ja znam engleski,near by se nepise zajedno..neznam u kojem si to filmu vidio..al ocito je imo lose titlove..

Luuka ned 21.11.2010 18:26
Hacker002 kaže...
blacko kaže...

naslov: description

u tekstu: near by prepravi na nearby

 

btw, možeš sama u wordu obaviti grammar check. Ž

kolko ja znam engleski,near by se nepise zajedno..neznam u kojem si to filmu vidio..al ocito je imo lose titlove..

Hm da....

nearby ide svakako zajedno, a ne piše odvojeno

blacko pon 22.11.2010 09:53
Hacker002 kaže...
blacko kaže...

naslov: description

u tekstu: near by prepravi na nearby

 

btw, možeš sama u wordu obaviti grammar check. Ž

kolko ja znam engleski,near by se nepise zajedno..neznam u kojem si to filmu vidio..al ocito je imo lose titlove..

Nema sad sorry, ideš me tu citirati, ispravljati i pametovati kako sam gledao film s lošim titlovima (ono... genijalno!!!!).

 

Postoji i ljepši način da se nekome ukaže na njegovu grešku, a ne odmah oplesti po plećki.

 

edit: a ja još u pravu.

perodigitron pon 22.11.2010 10:34
jovana94 kaže...

Da li neko moze samo da mi proveri ovaj satav da li je gramaticki ispravno napisan i ako moze da mi naglasi gde su mi greske kao na primer neki clanovi i tako to.I nisam sigurna da li treba da pisem there ili here.Bila bih vam zahvalna ako biste mogli to da mi ucinite.hvala unapred:D

 

Desription of a place

 

One of my favorite places is  Capljina, a little city in Bosnia and Herzegovina founded by Romans in 5 BC. My grandmother lives there and during summer I like to visit her. It’s a wonderful place who has a great climate and the most beautiful landscapes. I enjoy being there. The summer is great, it is warm and there is one big river Neretva where u can relax and enjoy. Into her flows a lot of small rivers and on one of them is a waterfall ‘’Kravica’’ which is very famous there. The place is situated in the valley between hills. The nature is beautiful .Animal world is very diverse. Because of the proximity of the Adriatic Sea, there are a lot of exotic plants like oranges, figs, pomegranate, kiwi, lemon. There are a few parks down town with lots of beautiful palms all across area which reminds me of the Adriatic Sea near by. Also there is a Military Station and many people come from different places to visit their soldiers. Population is around 25.000 and they are engaged in agriculture. Capljina is known  for its wine production. My grandmother has three very big vineyards and little farm. She has pigs, chickens, goats and one cow. Capljina has a very famous candy factory ‘’Lasta’’ and Tobacco factory. Near Capljina is Pocitelj an ancient Turkish city with authentic architecture and its tourist attraction. Just half hour of driving from Capljina there is the biggest and the most important city in Herzegovina, Mostar. It’s situated on, already mentioned river,  Neretva with its famous ‘’Old Bridge’’ who was inspiration for many poets and painters. There is a monument dedicated to our very famous poet Aleksa Santic. Few kilometars from Capljina is antique city Mogorjelo from the 4th century and near by is Gabela which is, according to some scientists a place where famous Troy was. Capljina is a very nice place despite its small and has a great history and I was lucky to be one small part of it.

otvori word i kopiraj cijeli tekst u njega zatim klikni na ikonu abc spelling grammar 

tpg pon 22.11.2010 10:45

Jedna od mojih omiljenih mjesta je Čapljina, mali grad u Bosni i Hercegovini osnovana od strane Rimljana u 5 godina prije Krista. Moja baka živi tamo i ljeti volim da joj posjetiti. To je prekrasno mjesto koje ima veliki klime i najljepših krajolika. Uživam biti tamo. Ljeto je super, ona je topla i tu je jedna velika rijeka Neretve, gdje u može opustiti i uživati. U njoj teče puno malih rijeka i na jednoj od njih je slap Kravica''''koja je vrlo poznati tu. Mjesto je smješteno u dolini između brežuljaka. Priroda je lijepa. Životinjski svijet je veoma raznolik. Zbog blizine Jadranskog mora, ima puno egzotičnih biljaka kao što su naranče, smokve, šipak, kivi, limun. Postoji nekoliko parkova dolje grad s puno lijepih palmi diljem područja koje me podsjeća na Jadranskom moru u blizini. Također tu je vojna postaja, a mnogi ljudi dolaze iz različitih mjesta za posjetu svojim vojnicima. Stanovništvo je oko 25.000, a oni se bave poljoprivredom. Čapljina je poznata po proizvodnji vina. Moja baka ima tri vrlo velika vinograda i malo gospodarstvo. Ona ima svinja, kokoši, koze i jedna krava. Čapljina ima vrlo poznata tvornica slatkiša''Lasta''i Tvornica duhana. U neposrednoj blizini Čapljine, Počitelj je drevni turskom gradu s autentične arhitekture i turistička atrakcija. Samo pola sata vožnje od Čapljine nalazi se najveći i najvažniji grad u Hercegovini, Mostar. To je smješten na, već spomenute rijeke, Neretva sa svojom poznatom''Stari most''koji je bio inspiracija za mnoge pjesnike i slikare. Tu je spomenik posvećen naš vrlo poznati pjesnik Aleksa Šantić. Nekoliko kilometara od Čapljine je antički grad Mogorjelo iz 4. stoljeća, u blizini je Gabela koji je, prema nekim znanstvenicima mjesto gdje poznati Troy je. Čapljina je jako lijepo mjesto, unatoč svojim malim i ima veliku povijest i bio sam sretan da se jedan mali dio toga.

blacko pon 22.11.2010 10:47
tpg kaže...
Jedna od mojih omiljenih mjesta je Čapljina, mali grad u Bosni i Hercegovini osnovana od strane Rimljana u 5 godina prije Krista. Moja baka živi tamo i ljeti volim da joj posjetiti. To je prekrasno mjesto koje ima veliki klime i najljepših krajolika. Uživam biti tamo. Ljeto je super, ona je topla i tu je jedna velika rijeka Neretve, gdje u može opustiti i uživati. U njoj teče puno malih rijeka i na jednoj od njih je slap Kravica''''koja je vrlo poznati tu. Mjesto je smješteno u dolini između brežuljaka. Priroda je lijepa. Životinjski svijet je veoma raznolik. Zbog blizine Jadranskog mora, ima puno egzotičnih biljaka kao što su naranče, smokve, šipak, kivi, limun. Postoji nekoliko parkova dolje grad s puno lijepih palmi diljem područja koje me podsjeća na Jadranskom moru u blizini. Također tu je vojna postaja, a mnogi ljudi dolaze iz različitih mjesta za posjetu svojim vojnicima. Stanovništvo je oko 25.000, a oni se bave poljoprivredom. Čapljina je poznata po proizvodnji vina. Moja baka ima tri vrlo velika vinograda i malo gospodarstvo. Ona ima svinja, kokoši, koze i jedna krava. Čapljina ima vrlo poznata tvornica slatkiša''Lasta''i Tvornica duhana. U neposrednoj blizini Čapljine, Počitelj je drevni turskom gradu s autentične arhitekture i turistička atrakcija. Samo pola sata vožnje od Čapljine nalazi se najveći i najvažniji grad u Hercegovini, Mostar. To je smješten na, već spomenute rijeke, Neretva sa svojom poznatom''Stari most''koji je bio inspiracija za mnoge pjesnike i slikare. Tu je spomenik posvećen naš vrlo poznati pjesnik Aleksa Šantić. Nekoliko kilometara od Čapljine je antički grad Mogorjelo iz 4. stoljeća, u blizini je Gabela koji je, prema nekim znanstvenicima mjesto gdje poznati Troy je. Čapljina je jako lijepo mjesto, unatoč svojim malim i ima veliku povijest i bio sam sretan da se jedan mali dio toga.

Ja ću se ubiti...

{#}

blacko pon 22.11.2010 11:32
tpg kaže...

uuhh ja preveo sorryyyyyyyyyyyyy
nisam ni procitao hahaa

 

@blacko:ubij se ti sto se mene tice :D

Ma bitno da je problem 'otklonjen' autorici teme.

Pozdrav!

BrzoReagiranje sub 22.10.2011 20:37

Da li neko moze da mi napise kratak sastav o skoli. Na satu nam je zadala nastavnica da napisemo nesto o nasoj skoli ali mi ne ide. Ja vam mogu dati neke podatke pa ako mozete nesh sastaviti zahvaljujem ako ne o5 zahvaljujem :). Podaci: Ime skole: Osnovna skola Petra Bakule Mostar, Ravnateljica skole: Irena Rozic, moj razred se sastoji od 26 ucenika. I ako vi jos nesh smislite hvala puno.

thuglife sub 22.10.2011 20:38

Da, trebale bi nam i slike te gospiđice ako je mlađa, i možda poslije adresa.

Pa čovječe neće ti netko psiati sastav, u najboljem slučaju napiši na hrvatski i netko će ti prevesti.

OriginalEXE sub 22.10.2011 20:49

Evo ti nešto na brzinu, moguće su nelogičnosti i greške jer nemam baš vremena za pisanje tuđih sastava :)

 

 

My school, Osnovna škola Petra Bakule, which is located in Mostar, is not like other schools. 

For me, it is very special. I spend many hours there trying to learn something new, but not in usual, boring way.

In my class there are 25 students and me. We help each other every day so everyone can achive best results.

Sometimes it is hard to get up early in the morning, when I just want to sleep five minutes more, but when I come to my school,

I forget about tiredness and have fun with my classmates until the beginning of the class. 

In my school teachers always care about us, they work hard to find the best and the easyest way for us to learn what we have to.

Everyone is friendly and helpful, and you will never hear someone shouting.

Everything here is under control of our headmaster Irena Rozic. She makes sure everything is running smoothly.

I really like my school but one day, I will have to leave. I just hope that my next school will be like this one.

 

Edit: Sad vidim godište, pa ti si srednja škola lol, ovo je malo predječji sastav za tebe. Kako ti može u srednjoj biti problem napisati neki sastav o školi lol, znaš ti da tebe čeka državna matura? 

 

deluxe pon 24.10.2011 20:37

jel ima negdje neka sranica gdje mogu naci sastave iz bosanskog, srpskog ili hrvatskog na teme:

jedan dan skolskog zivota

verterova ispovijest
volio bih putovati...

trazio sam po forumina ali nemogu nigdje naci teme za pismeni 

proćerani ned 4.12.2011 19:56

Da ne otvaram novu temu.

Trebam napisat sastav o nekom gradu, napisao sam o Zagrebu, napisao sam cjelu stranu samo mi treba zaključak, a neznam stvarno šta da napišem, pa ako netko može napisat, ne predugačko, oko 3-4 reda u bilježnici je dosta. Mora bit moje mišljenje o gradu, nek bude dobro mišljenje:) nije bitno šta ja mislim, baš nastavnica zna šta mislim, samo da bude gramatički točno.

Sum_of_all_fears ned 11.11.2012 15:51
Sss12 kaže...

Moze li neko da mi pomogne da sastavim sastav na engleskom na temu moj omiljeni film? Treba mi za sutra moooolim vas.

Može. Do 250 riječi 50kn. Ne može manje, cjenkanje samo diže cijenu.