Mirovas pet 22.10.2010 14:27

Tablica add a contact mi je do sada imala standardni oblik pa sam na taj način mogao tražiti prijatelje i sortirati ih po državama. Sada mi je tablica promjenila izgled te se u njoj nalaze velike ikone sa imenima ali bez mogućnosti pretraživanja odnosno sortiranja. Gdje ste podešava izgled tablice, hvala

enloz sub 30.10.2010 23:21

Port mjanjaš (pod pretpostavkom da imash Skype 5.0) 

Tools->Options...->Advanced->Connection

 

Možda Firewall? jer mene uvijek pita za exception... Koji OS imash? Na win7 me uvijek pita za exception, a na winXP imam isključeni Firewall

 

Također njegovi portovi su mi skoro uvijek u konfliktu sa XAMMP-om. Možda takvo nešto imash instalirano?

Plahi ned 31.10.2010 09:47
enloz kaže...

Port mjanjaš (pod pretpostavkom da imash Skype 5.0) 

Tools->Options...->Advanced->Connection

 

Možda Firewall? jer mene uvijek pita za exception... Koji OS imash? Na win7 me uvijek pita za exception, a na winXP imam isključeni Firewall

 

Također njegovi portovi su mi skoro uvijek u konfliktu sa XAMMP-om. Možda takvo nešto imash instalirano?

Imam 7 ult,  i nemam takvih programa. Idem probati pa javim.

enloz ned 31.10.2010 10:28

Meni po defaultu piše: 18888

 

A daj točno pojasni: što ti točno šteka? koliko "jako"?

Da li u razgovoru, chat-u ili file transferu?

 

Probaj isključiti checkbox "Use port 80 and 443 as alternatives for incoming connections";

 

Jel imash torrent uključen, kaj veli speedtest.net? Znaći ostalo surfanje radi normalo?

sasa ned 31.10.2010 10:35
Mirovas kaže...

Tablica add a contact mi je do sada imala standardni oblik pa sam na taj način mogao tražiti prijatelje i sortirati ih po državama. Sada mi je tablica promjenila izgled te se u njoj nalaze velike ikone sa imenima ali bez mogućnosti pretraživanja odnosno sortiranja. Gdje ste podešava izgled tablice, hvala

mozda ti se instalirao skype 5 koji pored kontakata standardno ubaci i sliku (moze se iskljuciti u options-ima)

Plahi ned 31.10.2010 11:13

Dok se razgovaram koristim video i jako često se dogodi da mi se slika smrzne , a kad šaljem ili primam neku datoteku ide brzinom od 2KB/s što je jaaako sporo s obtirom da mi upload ide do 50KB/s a download do 250KB/s.

Mislio sam da je u tom portu problem pa bi to trebalo promijeniti, ali ne znam kako ni koji...

enloz ned 31.10.2010 12:49

Brzina i portovi nemaju veze s vezom (ako je navedeni port zauzet - tj. u konfliktu sa nekim drugim -> skype uopće ne bi radio), 

 

Ponavljam -> Probaj isključiti checkbox "Use port 80 and 443 as alternatives for incoming connections"; restartaj komp i javi dal ima razlike

 

...postoje gro ljudi koji se žale na skype konekciju i na skype stranici su ti neki od odogovora

Meni sa USB broadband stikom ( čak mislim da nije niti bio 3G) je skype radio bez beda...

po meni sukob u defaultnom 80 portu ili nešto drugo -> a to bi mogao otkriti sa NetLimiterom koji ti prikaže svaki komad software-a koji koristi internet i koliko

 

naklapam bezvz... možda (ovisi gdje se nalaziš) imash slabi ping sa skype serverom (dir1.sd.skype.net:9010)

kompliciran je on (u smislu da puno toga može krivo biti) jer koristi posebni skype protokol

 

ako imash još neki komp koji ti je spojen na ruter ( il posudi laptop od nekog ) pa probaj kakva je sitvacija

 

 

 

 

seneka pon 19.12.2011 09:57
Suddenly Psychotic kaže...
otkad sam instalirao skype, imam problema sa zvukovima. jedino razgovori idu preko slusalica, sve drugo preko zvucnika(nova poruka, poziv, paljenje). zna li netko ovo rjesiti? lp

imaš tamo u postavkama za zvuk/sound neke opcije,pa pokušaj prilagoditi

majdo pet 10.2.2012 22:07

Dali neko slucajno zna koliko košta poziv kada se preko skypa nazove recimo u Ameriku.. Imao sam problema na ebayu, i nazvao sam njihov onaj call centar, pricao sa jednom od njihovih agentica preko 40 minuta, dok problem nije otklonjen, pozdravili se i svako svojim putem.. Sad mene zanima kako ce mi se obracunati to vrijeme koje sam proveo razgovarajuci, dali se to dodatno nesto naplacuje ili sta, da li netko slucajno zna nesto vise o tome?