Procesori i MBO

Termalne paste - pitanja i odgovori

MARKOZD15 uto 13.9.2011 17:31
dj_renny kaže...
MARKOZD15 kaže...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8072000040

 

jeli ova pasta bolja od zalmanove? jeli može i na gpu?

ima li je dosta za bar 10 nanošenja?

uzmi si radije ovu...ja je koristim na procu i grafi i sasvim je ok

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Termalna+pasta+PROLIMATECH+PK-1+Nano+Aluminium%2C+1g&option=artikl&id_kategorija=05091215&id_artikl=050.912.106

nije dostupna u zadru, a hitno mi treba. kakva je ova podebljana?

MARKOZD15 uto 13.9.2011 20:44
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

191x7 uto 13.9.2011 20:52
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

MARKOZD15 uto 13.9.2011 20:53
191x7 kaže...
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

čist cooler+mx-2=10° manje temperature. sa 40° u idleu na 30°.

MARKOZD15 uto 13.9.2011 20:59
191x7 kaže...
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

kada sam nanosio pastu mislim da sam je stavio malo previše, u trećem vide-u po redu na ovom tutorialu mi se isto čini malo puno(ja sam stavio malo više).

kako se razmazuje ova mx-2? jeli potrebno prstom razmazati ili je dovoljno staviti malo po sredini pa hladnjak na to?

191x7 uto 13.9.2011 21:03
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

kada sam nanosio pastu mislim da sam je stavio malo previše, u trećem vide-u po redu na ovom tutorialu mi se isto čini malo puno(ja sam stavio malo više).

kako se razmazuje ova mx-2? jeli potrebno prstom razmazati ili je dovoljno staviti malo po sredini pa hladnjak na to?

1. Zašto dva posta zaredom? Ne znaš da postoji opcija za uređivanje posta?

2. Da, u onom videu stavi dost paste (zrno graška), no to je zato što je hladnjak HDT (heatpipe direct touch) i ima više zazora.

Tebi je dovoljno zrno riže nasred i da hladnjak pritisne (da se pasta raširi). Razmazivati ne treba pošto su jezgre procesora uvijek na sredini, nema potrebe da se cijeli heatspreader procesora prekrije pastom.

191x7 pet 16.9.2011 17:09
XXX-Man kaže...
koristim mx-4 i nekako je pretvrda da bi se lijepo raširila pa ostane predebeli sloj u samoj sredini

Ako ostane predebeli sloj u samoj sredini znači da ti je velik razmak između procesora i hladnjaka na tom mjestu odnosno da ti nešto od to dvoje ima udubljenje.

Sumnjam da je pasta toliko tvrda da udubi procesor ili hladnjak.

rooswelt1991 pet 16.9.2011 20:24

Za one koji pitaju za zalmanovu pastu, imam je ja, igrom slučaja sam došao do 2 komada, i mogu reći da nije loša.

Evo ja hladim grafu vodenim hlađenjem, i stavljanjem ove paste, a skidanjem one jeftine spire paste, temp je pala za 3 stupnja...

Hyperion pet 16.9.2011 22:03
191x7 kaže...

Ako ostane predebeli sloj u samoj sredini znači da ti je velik razmak između procesora i hladnjaka na tom mjestu odnosno da ti nešto od to dvoje ima udubljenje.

Sumnjam da je pasta toliko tvrda da udubi procesor ili hladnjak.

dombak1608 kaže...

onda vam nesto ne valja, ako vam ostane u sredini, probajte vidjet dali ste dobro stavili hladnjak...

Sve je u redu s bazom hladnjaka i bazom procesora jednostavno se ne raširi kako treba. Arctic Silver 5 je jako gusta pasta.


Iovako ionako se nesjećam da se ikad raširila kako treba i samo mi treba da curi van na rubovima ako se previše stavi ili ako se premalo stavi da se procesor više grije. Razmazivanje prstom je daleko bolje meni.

MARKOZD15 pet 16.9.2011 23:11
Hyperion kaže...
191x7 kaže...

Ako ostane predebeli sloj u samoj sredini znači da ti je velik razmak između procesora i hladnjaka na tom mjestu odnosno da ti nešto od to dvoje ima udubljenje.

Sumnjam da je pasta toliko tvrda da udubi procesor ili hladnjak.

dombak1608 kaže...

onda vam nesto ne valja, ako vam ostane u sredini, probajte vidjet dali ste dobro stavili hladnjak...

Sve je u redu s bazom hladnjaka i bazom procesora jednostavno se ne raširi kako treba. Arctic Silver 5 je jako gusta pasta.


Iovako ionako se nesjećam da se ikad raširila kako treba i samo mi treba da curi van na rubovima ako se previše stavi ili ako se premalo stavi da se procesor više grije. Razmazivanje prstom je daleko bolje meni.

zbog čega se mx-2 jako loše razmazuje?, kada idem prstom po njoj sve mi ostane na prstu i neće se nikako razmazati, zato koristim metodu zrno riše;)

MARKOZD15 sub 17.9.2011 11:14
Hyperion kaže...
MARKOZD15 kaže...

zbog čega se mx-2 jako loše razmazuje?, kada idem prstom po njoj sve mi ostane na prstu i neće se nikako razmazati, zato koristim metodu zrno riše;)

Neznam stari, meni se normalno razmazuje prstom.

Uvijek mi ovako bude(nisu moje slike, ali tako i kod mene izgleda):

- procesor bez paste - procesor sa razmazanom pastom

- cooler bez paste - cooler sa razmazanom pastom

 

Kao prema PCEkspertovom primjeru.

meni isto tako bude kad razmazujem arctic ceramique, ali kada idem razmazati mx-2, neće nikako :(

DigiMagic ned 25.9.2011 19:45

Je li moguće da pasti istekne rok trajanja (ishlapi otapalo, pretpostavljam)? Jučer sam stavljao Arctic-silver-nešto, nova tek kupljena, i bila je nerazmaziva, mogao sam samo mijesiti grudice. Stavio sam onda umjesto nje Thermaltakeovu neku koja je došla s coolerom, ta se dala normalno razmazati.

 

MARKOZD15 ned 25.9.2011 19:48
DigiMagic kaže...

Je li moguće da pasti istekne rok trajanja (ishlapi otapalo, pretpostavljam)? Jučer sam stavljao Arctic-silver-nešto, nova tek kupljena, i bila je nerazmaziva, mogao sam samo mijesiti grudice. Stavio sam onda umjesto nje Thermaltakeovu neku koja je došla s coolerom, ta se dala normalno razmazati.

 

kada staviš neku kvalitetnu pasu, ona može trajati dugi niz godina.

sve imaš napisano u tutorijalu :)

DigiMagic pon 26.9.2011 12:15
MARKOZD15 kaže...
DigiMagic kaže...

Je li moguće da pasti istekne rok trajanja (ishlapi otapalo, pretpostavljam)? Jučer sam stavljao Arctic-silver-nešto, nova tek kupljena, i bila je nerazmaziva, mogao sam samo mijesiti grudice. Stavio sam onda umjesto nje Thermaltakeovu neku koja je došla s coolerom, ta se dala normalno razmazati.

 

kada staviš neku kvalitetnu pasu, ona može trajati dugi niz godina.

sve imaš napisano u tutorijalu :)

Pa i htio sam staviti kvalitetnu pastu, jednu od spomenutih u tutorijalu, međutim nova-novcata je već izgleda sasušena, zato mi je čudno...