Procesori i MBO

AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Zizo pon 1.5.2023 07:57

Bilo je samo pitanje vremena kad budu počeli rokati.....

Kolko god oni uvjeravali da je 95c normalna temp.procesora ili ti ga gornja granica na kojoj nema problema tolko god nemam volje kupovati nove procesore,bilo od Intela bilo od AMD-a.

To kaj su počeli izmišljati u zadnje vrijeme je hrpa sranja.

Baš me zanima zakaj još uvijek ima starih procesora koji dan danas delaju bez problema?Radna temp. samo je jedan od (velikih) čimbenika kaj su na životu.A ovi nas uvjeravaju da temp. od 95c je nikaj......

Počeli su svi škart proizvode delati...od game developera koji v zadnje vrijeme izbacuju nezavršene i neoptimizirane igre (kaj je sad postalo jako in),prek Nvme diskova koji sami sebe lockaju zbog bad sectora,prek sumnjivih strujnih adaptera.......

Nije da sam sebe ispravim škart proizvod to,ali je nedovršeno,nedovoljno istestirano i premalo komunikacije bilo između proizvođača matičnih i samog AMD-a.

Izzy pon 1.5.2023 08:46

Baš se i sam pitam kako to da u zadnje vrijeme su proizvodi lošije kvalitete. Je li to zbog poremećaja u nabavi sirovina, pa se ide sa jeftinijim alternativama? A to za softver je isto nekakav čudan trend. Valjda se ova kriza koja je zahvatila cijeli svijet reflektira i na ove načine...

Boris grozni pon 1.5.2023 10:20
Izzy kaže...

Baš se i sam pitam kako to da u zadnje vrijeme su proizvodi lošije kvalitete. Je li to zbog poremećaja u nabavi sirovina, pa se ide sa jeftinijim alternativama? A to za softver je isto nekakav čudan trend. Valjda se ova kriza koja je zahvatila cijeli svijet reflektira i na ove načine...

 It sektor se maksimalno uljenio od kovida a i place su ima znatno vece u prosjeku od svih ostalih, sve na križ polit benzinom i splalit ko vjestice nema druge

rambox pon 1.5.2023 14:13
Zizo kaže...

Bilo je samo pitanje vremena kad budu počeli rokati.....

Kolko god oni uvjeravali da je 95c normalna temp.procesora ili ti ga gornja granica na kojoj nema problema tolko god nemam volje kupovati nove procesore,bilo od Intela bilo od AMD-a.

To kaj su počeli izmišljati u zadnje vrijeme je hrpa sranja.

Baš me zanima zakaj još uvijek ima starih procesora koji dan danas delaju bez problema?Radna temp. samo je jedan od (velikih) čimbenika kaj su na životu.A ovi nas uvjeravaju da temp. od 95c je nikaj......

Počeli su svi škart proizvode delati...od game developera koji v zadnje vrijeme izbacuju nezavršene i neoptimizirane igre (kaj je sad postalo jako in),prek Nvme diskova koji sami sebe lockaju zbog bad sectora,prek sumnjivih strujnih adaptera.......

Nije da sam sebe ispravim škart proizvod to,ali je nedovršeno,nedovoljno istestirano i premalo komunikacije bilo između proizvođača matičnih i samog AMD-a.

Budi upučen, a ne neupučen dakle temperatura procesora nije problem zašto su određeni procovi krepali.To sam več ranije objasnil, ili kad bi temperatura bila problem onda bi vidio pokolj Mobilnih procesora za laptope.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=30&jumpto=6592672&sort=asc&view=flat

 

Preveliki napon ubija procesore, i to u kombinaciji sa krivim Bios postavkama AM5 matičnih ploča i ostalih tričarija.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=35&jumpto=6619530&sort=asc&view=flat

 

Eto ti nove AMD čitabe, i kaj oni kažu oko tih pokrepanih procova kojih u praksi realno ima vrlo malo.Nije to da procesori krepavaju masovno na desetke tisuča komada.

 

"We have root caused the issue and have already distributed a new AGESA that puts measures in place on certain power rails on AM5 motherboards to prevent the CPU from operating beyond its specification limits, including a cap on SOC voltage at 1.3V. None of these changes affect the ability of our Ryzen 7000 Series processors to overclock memory using EXPO or XMP kits or boost performance using PBO technology.

 

We expect all of our ODM partners to release new BIOS for their AM5 boards over the next few days. We recommend all users to check their motherboard manufacturers website and update their BIOS to ensure their system has the most up to date software for their processor. 

Anyone whose CPU may have been impacted by this issue should contact AMD customer support. Our customer service team is aware of the situation and prioritizing these cases."

Zizo pon 1.5.2023 18:48

Upućen sam ja bez brige budi,ne moraš mi ti objašnjavati nekaj kaj je vidljivo iz aviona i kaj pratim od prvog dana.No hard feelings...Sj***** su kolko su god dugi i široki bez obzira na isporuku napona na Asus matičnim pločama jer su se javili problemi i kod drugih vendora,sam kaj tam nisu spržene matične bile,nego samo procevi.Temp.sam spomenuo ne bezveze.Za komponente,bilo koje,je ona čavao u lijes nakon nekog vremena,bez obzira kolko se oni tukli u prsa.

forumaš pon 1.5.2023 20:56

Da taj 3D cpu košta 1500 kn i ploča 750 kn ne bi me hebalo ni pol posto što je tam nekom liku na internetu izgorio CPU i MBO. To je vrhinski CPU ali nema šanse da platim toliko da bi igral igrice.

Problem je cijena a ne moguća degradacija ili pozivanje na garanciju, IMO

Zizo pon 1.5.2023 21:46

Mislim i ja volim AMD i imam ih još od kad su probili granicu od gigaherza,ali stari moj,bez obzira kolko ih volim,dok zezneju ja sam prvi kaj bu rekel da su zeznuli.

Bu se to riješilo ali im treba svima njima,prcati ma*** jer uz tak bezobrazne cijene sve više i više fušare.

 

dery uto 2.5.2023 16:31
Boris grozni kaže...
segregator kaže...

I, koliko ljudi tu na forumu je do sad crknuo? Jel bar trojici?

 Nitko normalan to ne kupuje  Intel je ljubav!

 Samo pravi zaljubljenici hardwera kupuju amd dok intel plag en plej je meh za takve koji su baš plag en plej nit miriši nit smrdi.

notloB uto 2.5.2023 16:49
dery kaže...

 Samo pravi zaljubljenici hardwera kupuju amd dok intel plag en plej je meh za takve koji su baš plag en plej nit miriši nit smrdi.

 Premišljao sam se oko intelove platforme ali kad sam vidio da kod Z ploče x16 pcie slot dijeli resurse s jedinim gen5 nvme i ukoliko u njega uključiš uređaj pcie x16 automatski pada na x8, brzo sam se predomislio, nikakav futureproof pogotovo kad znamo da sljedeća generacija ide na novi socket a kod AMDa u sada kupljenu ploču mogu apgrejdati s barem sljedeće dvije generacije procesora.

picajzla0707 uto 2.5.2023 19:49
notloB kaže...

 Premišljao sam se oko intelove platforme ali kad sam vidio da kod Z ploče x16 pcie slot dijeli resurse s jedinim gen5 nvme i ukoliko u njega uključiš uređaj pcie x16 automatski pada na x8, brzo sam se predomislio, nikakav futureproof...

 to je bar najmanja briga za futureproof, ×8 na pcie 5.0 će biti dovoljno za bilo koju grafu još godinama i godinama

 

×8 na pcie 3.0 je tek nedavno i to na grafama tipa 3090 dostigao točku gdje ograničava grafu i to za par posto

×8 na pcie 4.0 neće doći tako skoro do te granice, a kamo li pcie 5.0

picajzla0707 čet 11.5.2023 16:09
rambox kaže...

Zato sam ja ranije najviše drvlja i kamenja istresal baš na Asus, ipak je to očekivano za Asus.

 a što očekivat od kompanije kojoj je amd povjerio izradu svih svojih čipseta 

 

ASMedia Technology Inc. (Chinese: 祥碩科技) is a Taiwanese integrated circuit design company owned by Asus.

rambox pet 12.5.2023 16:21
picajzla0707 kaže...
a što očekivat od kompanije kojoj je amd povjerio izradu svih svojih čipseta 

 

ASMedia Technology Inc. (Chinese: 祥碩科技) is a Taiwanese integrated circuit design company owned by Asus.

Čipset nije ništa kriv, nego eto samo šugavi Asus i njihov Bios ili razne trofazne postavke ili previsoki naponi.

 

Valjda si primjetil, da nitko ne baca drvlje i kamenje na Asrock/MSI/Gigabyte.

 

https://youtu.be/wZ-QVOKGVyM

 

Fučkaj ga sad, Asus Desktop poslovnu brigadu kao da vode totalne budaletine na kvadrat.

hahhaajaads pet 12.5.2023 18:19
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
a što očekivat od kompanije kojoj je amd povjerio izradu svih svojih čipseta 

 

ASMedia Technology Inc. (Chinese: 祥碩科技) is a Taiwanese integrated circuit design company owned by Asus.

Čipset nije ništa kriv, nego eto samo šugavi Asus i njihov Bios ili razne trofazne postavke ili previsoki naponi.

 

Valjda si primjetil, da nitko ne baca drvlje i kamenje na Asrock/MSI/Gigabyte.

 

https://youtu.be/wZ-QVOKGVyM

 

Fučkaj ga sad, Asus Desktop poslovnu brigadu kao da vode totalne budaletine na kvadrat.

 Je uvijek su trofazni krivi 

3dfx uto 16.5.2023 18:28

ne mogu vjerovati da moram bas ja "branit" amd i asus 

 

ovi videi sto sad izlaze na sve strane, Asus je smece, asus jede govna, ne kupujte asus, itd itd nije nista vise nego monetizacija videa na temelju trenutnog sranja od svih tih YT kanala, koji pokazuju koliko su u biti proracunata govna, isto kao i te koorpporacije koje po kojima kakti pljuju

 

nisam ljubitelj GN, ali likovi bar potkrepljuju svaku pljuvacinu sa cinjenicom, i to empirijskim procesom i dokazima, a ne ovaj taraba od Jayzzzz, koji laljkse covjece, znao sam da je lik govno i prije, ali ovo sad je samo potvrda

 

i jos u videu kaze kako im pregovori sa asusom traju od pocetka godine, pa posto nisu potpisali ugovor nije problem sto pljuje, ahahaha koji prozirni krkan, to sto drobi u videu 20 minuta je mogao napisatu u dve recenice na tweetu, da je stvarno "branitelj potrosaca i vitez na konju koji dolazi nama ukazati na to kako je asus los", a u biti hoce izmusti jos para od njih i dodatno zaradit na pregledima

 

cudno kako nije srao toliko po intelu i partnerima za savijanje procesora i socketa, sto je brat bratu rasireniji problem od ovoga sto ima AMD, vjerovatno nije jer je sa njima svima vec rjesio ugovore za tekucu godinu 

 

naravno da covjek treba iskoristiti svaku priliku za svoju kompaniju u bilo kakvim pregovorima, to je sasvim legitimno i s te strane ga podrzavam da izmuze sto je moguce vise za svoje zaposlenike i firmu, ali da ide srat kako to radi jer je good guy i uvijek ce braniti interese potrosaca, sere na najjace

 

ne zaboravite, niti oni niti kompanije ne postoje zato da bi nama bilo bolje, jedino sto je njima svima u interesu je kako da vase pare zavrse kod njih u dzepu.

 

sjetite se ako je GN htio tuziti BUG prije par godina, i na koji nacim su komunicirali s njima, kao da su bog i batina, bili su jos u povojima, sad su jos bahatiji

 

nitko od njih ne radi nista za NAS, sve uzeti sa rezervom i provjeriti na sto mjesta, ponekad ne mozes vjerovati ni vlastitim ocima, jedino sto ne laze je, "do the math"

3dfx uto 16.5.2023 20:12

evo taman, video bas na ovu temu, super ideja za popis "fail" hardvera, i pracenje kako je i kada rjeseno, i jos prica na koji nacin i kako oni hendlaju sponzore

 

i dalje ih ne podnosim, nema veze sa njihovim sadrzajem ili profesionalnoscu, ali su jedni od rijetkih koji ne pricaju samo nego rade i to se trude napraviti besprijekorno, konzistentno i empirijski

rambox sri 24.5.2023 21:39

Zanimljve prodajne brojke, dakle od 14 tjedna 2023 kad je lansiran R7 7800X3D pa do 20-tog tjedna ove godine.Mindfactory je u tom razdoblju prodal 4830 komada gejming zelenaš.

 

Sasvim očekivano u tom razdoblju 80% prodaje nose AMD procovi, ili kupuju ljudi koji znaju kaj treba kupit=samo slažu kompove za sebe ili po naruđbi itd.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1659915668823719936

 

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-7-7800X3D-8x-4-20GHz-So-AM5-WOF_1481120.html

 

Trenutne brojke, sa današnjim danom do sad su prodali 6950 komada gejming zelenaša.