sweeth uto 1.11.2011 23:50
TyMac kaže...
Evo ja kupio lap...na kraju sam ipak malo vise pljunuo novaca nega kaj sam imao u planu, ali bar sam sad miran par godina...sjeo je asus g74sx :)

mozes reci kolko si pljunuo na kraju? Mislim da si dobro odabrao, kolko god ljudi tvrde da se dobro igraju, svi preporučeni su bili loši za dugoročno

igranje

TyMac sri 2.11.2011 10:07

U m-computers sam ga nabavio preko frenda... 9200 kn je bio ja sam ga za 8500 kn dobio...mislio sam si kupit onaj g73sw on je bio u tom ranku sa cijenom ali ga vise nema na nasem trzistu i nece se vise isporucivat posto je g74 serija nasljednik g73 serije...
Dosta sam dugo o tome razmisljao i taj mi se cinio odlican za dugorocno rjesenje tako da sam sad miran par godina...

sweeth pon 7.11.2011 02:51

 

Kako kome. Po meni se stroj koji nove naslove ne moze pristojno vrtiti na high, kamoli na ultra postavkama ne moze nazvati gaming stroj.

Sad, da li takav laptop moze pokrenuti nove igre, moze, ali igranje na 15,6" @ 1366x768 na low-medium detaljima baš i nije neki gaming.

Većina novih laptopa za 6-7k kuna moze pokrenuti sve igre, ali pravi gaming laptopi su ipak blize 9-10k kuna pa na dalje

 

Rhodin pon 7.11.2011 13:05

Pa sad... gaming laptop je nešto poput Alienwarea predstavljenog u novom Bugu. Kosta 20k kunica, istina, ali vec lici na desktop racunalo - full hd reza, prejaka grafulja, odlican proc... samo da je cijena blize 10k kuna i bio bi "odlicna" kupnja.

Dugorocno gledano? Svake 2-3 godine izlazi novi dx, recimo da je to i realni rok trajanja grafe. Na desktop racunalu to znaci izvadis grafu van, piknes novu nutra i leti dalje (ljudi sa nekim C2 duo ili C2 quad procovima na ddr2 i danas najnormalnije vrte bilo koju novu igru ako su u medjuvremenu ulozili u grafu, ljudi koji su tada kupili laptop danas moraju uzet novi, moguce i jos jedan u medjuvremenu da su promijenili)

Ako uzimas laptop poput spomenutog alienwarea koji ima sli uz sve to... baterija traje 20 minuta, laptop je velik i tezak i nije bas "prenosiv". istina, za razliku od desktopa stane u ruksak, ali cemu uopce prijenosno gaming racunalo? doma ga trebate drzat na stolu, dakle mjesta za njega imate (nije bas lap - top jer ga nitko tako velikog, teskog, i s obzirom na zagrijavanje ne bu drzal u krilu i igro se), kaj ga planirate nosit na faks i igrat se pod predavanjem? Da ne velim da kosta ko PREJAKO desktop*  racunalo (za 13-14k sa svom periferijom se dobije zvjer) i pristojan laptop (do 5-6k kuna) koji je actually prenosiv i da se igrat nja njemu jako dobro.

 

*recimo ovdje samo cinjenicu da se za nekih 6-7k kuna slozi kanta koja pojede bilo koji gaming laptop

 

Po meni sve preko 5k kuna u laptop je bacanje novaca (osim ljudima kojima bas ono jako treba za posao, ali oni ne kupuju gaming laptop vec nesto prenosivo cemu baterija traje satima - citaj macbook ili nesto slicno... ajde dizajneri nesto... strojari, ali oni opet uzimaju sa firepro ili quadro karticama)

Hero of the day pon 7.11.2011 22:24
Rhodin kaže...

Pa sad... gaming laptop je nešto poput Alienwarea predstavljenog u novom Bugu. Kosta 20k kunica, istina, ali vec lici na desktop racunalo - full hd reza, prejaka grafulja, odlican proc... samo da je cijena blize 10k kuna i bio bi "odlicna" kupnja.

Zato si kupiš ROG seriju od ASUS-a, novi G74SX i miran si. Puno lakši i ljepši za razliku od ovog špareta koji je skoro 5,5 kila, a i cijena je normalna. Zeleni ne vrijedi 20k ali onaj tko ima fetiš na svemirce nek si ga kupi {#}

 

Što se tiče onog što si rekao za stolna to se potpuno slažem sa tobom, za cijenu prosječnog lapa se složi odlična konfa...ali opet, danas ljudi žele mobilnost i sve više ljudi žele prijenosnike pa čak i gameri. A kad pogledaš kaj se na tržištu sve nudi, koje konfe i mogućnosti koje lapovi pružaju (naravno govorim o čistokrvnim gamerskim prijenosnicima) onda ti je sve jasno. Naravno za pristojnu lovu a ne ovakvu perverziju od novaca kao {#}

Rhodin uto 8.11.2011 10:20

Kaj to tocno znaci ljudi danas zele mobilnost?

 

Ljudi su NAJVISE zeljeli mobilnost najvise u moje doba gaminga kad se sanjalo bilo sta jace od 56k modema (i sukladno tome nitko nije mogao hostat game za 6-8-10 igraca) i kad je privatni lan party bio najnormalnija stvar. Istina, onda nam je bio problem spakirat se svaki drugi vikend i poslozit kod nekoga doma 6-8 kompova da bi se haklalo nekaj u mrezi pa smo to radili 5-6 puta godisnje. Danas kad maltene svi imaju flat adsl to je bespotrebno.

 

Kupite stolna racunala, igrajte ko ljudi. 10k kuna 0_o pa na tome se vrti sve na max na 1920x1200, kakav laptop... em je ekran manji (17.3" vs 24") em je reza manja, em je i ta GTX 560M valjda 30% slabija od neke GTX 560, da ne velim da se i jaca grafa pikne u desktop unutar 10k kuna.

 

Sta znaci mobilnost? Opet pitam, planirate se igrat na faksu, u skoli...? Ili je nekima interesantno imat laptop onih 10-15 minuta provedenih na wc-u?

Mozda ste spremni 340 dana u godini igrat doma na laptopu umjesto na stolnom racunalu da biste onih 15ak dana godisnjeg imali prijenosnik na kojem se mozete igrat?

 

Jos manje ovo ima smisla ljudima koji planiraju taj laptop spojit na monitor i koristit kao desktop racunalo vecinu godine, a onda doista samo preko ljeta koristit kao prijenosno racunalo, jer onda se mijenja i racunica... onda imas 9.2k kuna laptop (najjeftiniji G74 SX ) ili se protegnete jos malo pa nekih 6k ulupate u desktop (periferiju ionako planirate kupit, a desktop ce pojest ovog G74 u basolutno svemu kad god se sjeti) i uzmete si neki laptop poput K73SV ili cak i slabiji koji ce biti i vise nego OK za igranje tih nekoliko dana godisnjeg ili nekoliko sati kad ga bas MORATE prenosit (a iz nekog razloga vam je problem cijelo desktop racunalo nosit jer idete samo nakratko) i igrate se cijelu godinu ko ljudi, a kad bas niste doma i absolutno morate imat mogucnost igranja tamo gdje jeste, tada koristite laptop na nesto slabijim postavkama ingame.

 

Inace da, slazem se, G74 SX ce dati dobre performanse na nativnoj rezoluciji monitora. Nesto slabiji, ali i dalje prihvatljiv je K73SV. Ima i modela izmedju koji su dobri. Po meni nema potrebe ulagat u i7 mobile, i5 je sasvim dovoljan za igru (cak i i3 bi bio, ali nije tolika razlika u cijeni sa i5, nekad je cak i5 jeftiniji od modela do modela sa slicnim konfama), necete razliku ni primjetit. sve u rangu GT 540M ili jace je ok za rezoluciju 17.3" monitora (mislim na 1600x900, ima i nekih drugih, cak i full HD, ali mislim da nema potrebe za tim na laptopu)

Ako imate za birat izmedju GT 540M sa 1 ili 2 GB rama uzmite jeftiniju varijantu, ta grafa nemre ni tih 1GB koristiti pravilno, kamoli 2. Jedino sto se isplati ulozit je da koristi GDDR5 umjesto GDDR3.

Metode ustede su i uzimanje laptopa bez Win gore. Gotovo svaki model ima bez Win, treba samo potrazit, za OS se snadjite kasnije, ustedit cete barem 500kn na taj nacin.

Zapitajte se trebate li bas 2 harda sa ukupno 1.5TB prostora na laptopu?

Ovdje se jako hvali Asus, od nekoliko servisera sam cuo izbjegavati ga... nije ni priblizan HP-u doduse, ali prelozi uglavnom idu prema Dell, Toshiba i Lenovo. Meni osobno se Asus odlican, samo kazem sto sam cuo.

 

Kad bih gledao gaming laptop dakle sumarno bi to bilo (po mogucnosti):

i5 mobile

GT 540M 1GB ili jaca (GTX 550/555 itd. ali nema potrebe, ipak, ako netko moze platit...)

17.3" 1600x900 (cak bih iso i na 18.4" varijantu u istoj rezoluciji, ali jos je ta rezolucija poprilicno egzoticna, tesko je naci jeftini zamjenski monitor, zlu netrebalo)

500GB HDD

4GB DDR3 1333MHz (moze i vise, ali nema bas pretjerane potrebe)

cim dulje trajanje baterije, cim kvalitetnija izrada, cim veca garancija itd...

 

Po meni je best-buy spomenuti G73 SV za ljude koji se financijski ne mogu previse rastegnut. Cijena je manja od bilo kojeg pristojnog desktop racunala, sve igre RADE na njemu (nisu na max detaljima, ali zacudo ekran je toliko manji da se detalji ionako slabije vide.... nema potrebe upumpavat AA ili AF jer su razlike nebitne, a to vec dosta znaci za same performanse)

Nuclear ned 13.11.2011 01:37
Rhodin kaže...

Kaj to tocno znaci ljudi danas zele mobilnost?

Pa btj, ako tebi ne treba mobilnost ne znači da i drugima ne treba.

 

Ja ću si uzet MSI zvijer od 12GB rama iz Amerike i koštat će samo 8k kuna.

FullHD reza, i7 i GTX 570M. Pokreće BF3 MP 64 igrača na ultra bez problema na FullHD bez AA.

 

Na faksu sam pa moram imat laptop, a i kad uvatim nešto slobodnog vremena želim se opustit uz neku dobru igru.

 

I govoriš šta će vam 1.5 TB hard diska, šta će vam 1.5 vrama na grafi... WTF? Opet kažem, ako tebi ne treba ne znači da i drugima ne treba.

Nuclear uto 15.11.2011 18:02
sweeth kaže...

Aj se pohvali kad ga kupiš, također navedi dučan (link ako ima), jer ja jedino vidim na MSI stranicama lap od 1649$, dodaš 7% poreza i kad bi danas kupovao dolare po cca 5,61 ispada ti 9898,45 kn

Ovoga ja mislim kupit. Košta 8500kn, al ću ga dobit oko Božića tako da će taman spast cijena za 500-1000kn.

Poreza nema jer će mi ga čovjek prenijeti preko granice kao osobnu prtljagu.

 

Gle kakva se konfiguracija dobije za te novce. Strašno nešto... Kod nas bi to koštalo 15 000kn.

David87 uto 15.11.2011 18:18
Nuclear kaže...
sweeth kaže...

Aj se pohvali kad ga kupiš, također navedi dučan (link ako ima), jer ja jedino vidim na MSI stranicama lap od 1649$, dodaš 7% poreza i kad bi danas kupovao dolare po cca 5,61 ispada ti 9898,45 kn

Ovoga ja mislim kupit. Košta 8500kn, al ću ga dobit oko Božića tako da će taman spast cijena za 500-1000kn.

Poreza nema jer će mi ga čovjek prenijeti preko granice kao osobnu prtljagu.

 

Gle kakva se konfiguracija dobije za te novce. Strašno nešto... Kod nas bi to koštalo 15 000kn.

Nije 8500 nego 9500 (uračunat shipping), ali i s tom cijenom je zvijer :)

sweeth sri 16.11.2011 10:45

Odlican laptop slazem se. samo nisam siguran da će spast cijena. probaj malo traziti kupone za web kupnju, mozda pomocu njih još spustiš cijenu.

što se tiče poreza, u SAD se svi porezi DODAJU na izrazenu cijenu, cca 6,5-7%.